Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Előzmények:
120G-s hdd-n két 8-as, és a maradék vagyis összesen 3 partíció van. Első NTFS (XP), második Linux Ext3, harmadik NTFS. A második partíciót még Win alól Partmagiccal formáztam.

1,Miután feltettem a második partra a SUSE-t, XP indítása után a partmagic elszáll. A hibaüzenet: invalid drive letter blablabla. Újra telepítettem (Suset is, PM-et is), de úgy is.
2, Rendben. akkor leformázom, bele a másik gépbe: win nem látja (az ntfst se), a PQ szerint bad. Eltűnt róla a két NTFS partíció is.
3, Most XP-vel újra formázom, de az is csak 117GB-t lát, és gyanítom hogy így sem lesz jó. Hová lett a 3 GB?

A következtetést levontam LINUX SUX= zérónullasemmi. Egy program nem lehet ennyire ostoba. Egy shareware gagyit is könnyebb kezelni és több opciót kínál. Így soha nem lesz a Linux általánosan elterjedt. Az a minimum, hogy amikor a láma júzer ismerkedni akar vele, legalább feltelepíteni és elindítani tudja.

Elnézést, nagyon ki vagyok bukva.

Tud valaki tanácsot adni, vagy pápá hdd...

Ui.: Ezzel együtt nem tettem le arról, hogy Linuxot használok, de bosszant ez az egész. Nem szeretem hülyének érezni magam.

egyéb állatfajták

(#2) Cathfaern válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos, kezdjük azzal, hogy most is a user a gyenge láncszem :P
A valúszínűleg egyetlen de biztosan legnagyobb hibát ott követted el, hogy Windows alól HDD partícióba nyúlkáltál. Ilyet soha, soha, de soha nem tegyél ha jót akarsz magadnak! (tapasztalatból beszélek) PQMagic-et is tessék floppyról bebootolni (Rescue Disk-nek hívja, szép kis grafikus felületű az is). Szóval gyanítom, ha nem csináltál volna mást a PQMagic használata után, csak újraindítod a Win-t, akkor is pontosan ezek a hibák jöttek volna elő. Konkluzió: gyanítom nem a linux okozta a problémát.

Megoldási kisérlet: bootold be a PQ magic-et floppyról, s formázd le azzal.

(#3) Zsiba válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem kerek 120 GB-os vincsi nincs. Ez csak egy kerekített számadat. Pl. a céges 80 GB-os vinyóm összese 76,3 GB-os! Ami kb 80000000 kb-nak felel meg... az 1024-es váltószám miatt vannak kerekítve szerintem ezek a számok... Tehát szerintem ne keress még 3GB-ot a 117-hez. Vagy a BIOS többet mutat?

javítson ki valaki ha tévedek!

[Szerkesztve]

''One Ring to rule them all...''

(#4) kamikaze boci válasza Cathfaern (#2) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Közben azért elindult a Linux is, és elindult az XP is egyszer. Vagyis kezdetben jónak tűnt. Aztán a Linux valamiért jelszót és felhasználó nevet kért, aminek az okára nem jöttem rá, ezért újra raktam. Indításkor csak egy grub felirat jött be, a gép pedig nem reagált semmire. A történet többi részét már ismered.

Most megy az XP-s mélyformázás, utána kipróbálom a PQM rescue-t (honnan szerzek floppyt:F).

egyéb állatfajták

(#5) kamikaze boci válasza Zsiba (#3) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Igen, ez igaz, de itt a 120.1 gigát láttak korábban a programok.

Egyébiránt a cím szándékosan figyelemfelkeltő (kissé Stinges:D ), hogy minél többen benézzenek. Elnézést...:B

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#6) dam válasza Cathfaern (#2) üzenetére


dam
tag

Hali!

Egész eddigi életemben Win alól turkáltam a PQMagic-kel és sosem volt semmi gondom vele! Max. valaki nem tudja rendesen használni (amit kétlek!)! Bocsi! Nem akartam senkit megbántani de pont erre találták ki és jól is működik!!!

(#7) kamikaze boci válasza dam (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Igen 4#-et figyelembe véve itt sem ez lehetett a gond

egyéb állatfajták

(#8) dam


dam
tag

Hozzá kell tennem a Linuxot csak név alapján ismerem még nem volt szerencsém kipróbálni, ezért ez ügyben nem tudok a dologhoz hozzászólni.

(#9) Cathfaern válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Így már más a leányzó fekvése...jelszót és felhasználónevet azért kért, mert a linux alapvetően többfelhasználós rendszer. Két ok miatt kérhetett felhasználónevet+passwordot:
1. Új user létrehozása miatt
2. Ahhoz, hogy belépjél a rendszerbe.
Ez utóbbi esetben két továbbbi lehetőség van:
a, nincs létrehozva külön felhasználó. Ez esetben a user = root password = amit megadtál (ezt mindenképp bekérte telepítés során!)
b, van létrehozva külön felhasználó. Ez esetben értelemszerűen

Nero-val fel lehet csinálni boot CD-t floppy image-ből, így nem kell floppyt szerezned

Btw. én azt ajánlanám, hogy inkább a magyar UHU-t próbáld ki elsőnek. Hidd el, nagyon sokat számít a magyar nyelv (kezdéskor).

(#10) BaLinux válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


BaLinux
tag

Először is nem vagyok elfogult, és ez a nickemből is látszik :DDD
Csak arra reagálnék, hogy a Linux valamiért jelszót kért. Ez hozzátartozik a normális működéséhez, és semmi abnormális nincs benne. :)
A telepítés folyamán biztosan be kellett valahol írnod egy jelszót (+ talán még 1 felhasználót+jelszót), de mivel Suse-t még nem használtam/telepítettem, fogalmam nincs hol volt ez, esetleg hogy van-e default, de az biztos hogy illett közölnie veled.

<OFF target=''Cathfaern''>
Phőő, megelőztél. Mért van az hogy Te is rászállsz a Linuxos topicokra, mint galamb a szoborra? ;]
</OFF>

[Szerkesztve]

(#11) TRD válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


TRD
csendes tag

Bocs, de ha ennyire nem ismered a Linuxot, akkor a telepítéssel kapcsolatos dokumentációt meg kellene keresni, ha nincs kéznél és elolvasni.
Minden egyes indításkor fog kérni username/password párost.
Amikor újra raktad, nem configuráltad a boot managert (grub) viszont telepítetted.
Melyik SuSE? 8.1-g ismerem, mostmár inkább Gentoo :))
A legtöbb disztrib. telepítője kéri a root jelszót, plussz felajánlja egy egyszerű user létrehozását.
Ugyan így a boot mgr. (ált. lilo, grub) konfigurálását is.

Légyszives konkrétabb kérdéseket feltenni, amkor éppen telepíted vagy összeírni amiket nem értesz telepítés közben.

Kérdezz, szvesen segítünk, szerintem jónéhányan. :)

[Szerkesztve]

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#12) L3zl13 válasza TRD (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Írta, hogy SuSE. Másik topicban azt is írta, hogy 8.2.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) TRD válasza L3zl13 (#12) üzenetére


TRD
csendes tag

Köszi, közben utólag vettem észre. :)

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#14) kamikaze boci válasza Cathfaern (#9) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A hdd helyzet megoldva (xp helyre tette, megvan a hiányzó is)

Már volt fent a Suse egy kisebb hdd-n, akkor gond nélkül elvolt magában. Én azt hittem, hogy a partíciós módit is simán tudni fogja.

Jelszó:
Épp ez volt a furcsa, hogy míg első telepítésnél kérte hogy adjak meg jelszót, most nem. Később mégis megjelent az ablak, amibe bármit írtam, nem felelt meg neki.

Ez is magyar, és mondom korábbi alkalommal jól működödtt, csak a kicsi hdd és a gagyi (100 éves) vga miatt nem tudtam használni rendesen.

Szóval, én szeretném a Linuxot (praktikus és érzelmi okokból egyaránt), de nem adja magát... A Suse van kéznél, és ha egyszer fel tudom rendesen telepíteni, az isten se fogja megmenteni a használattól. Mindezzel együtt még hosszú az út addig, amíg a Linux széles körben elterjedt oprendszer lesz. Túl bonyolult. Nem vagyok egy zseni, de nem kell elővennem a kézikönyvet, ha be akarom kapcsolni a számítógépet. Mi van, ha egy ''anyukám'' júzer ül le a Linux elé?

Most leszedem a 9-est, azzal teszek újabb próbát.

egyéb állatfajták

(#15) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

A segítséget megköszönöm:)
Nem utalok vissza többet, lezárom ezt a láma ámokfutást, de mint mondtam, nem jelent meg a jelszót-felhasználónevet beállító ablak. Valamint elolvastam a telepítési dokumentációt is, és aszerint jártam el. Ment volna a dolog, ahogy a multkor is ment- ha nem ütközök ilyen váratlan akadályba.

Ma este felrakom a 9-est, örülnék, ha néha visszanéznétek.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#16) Cathfaern válasza kamikaze boci (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi van, ha egy ''anyukám'' júzer ül le a Linux elé?

Semmi, használja boldogan :) A linux könnyen használható, szerintem könnyebben mint a Windows. Viszont beállítani nehéz. Azonban épp emiatt nagyon jól és részletesen beállítható, teljesen testre lehet szabni, s épp emiatt lesz könnyű a használata.

[Szerkesztve]

(#17) domedee válasza Cathfaern (#16) üzenetére


domedee
senior tag

Sőt!

Nekem anyukám pl 50 éves, és egy world levelet is alig tud megírni, de amióta van fent a linux, Suse 8.1 óta; és megmutattam neki a játékokat rajta-fel szoktam rakni az összeset, hadd válogasson kedvére, azóta elkötelezett híve! :DD

Azóta már néhányszor összeomlott a rendszerem, xp/suse vegyesen, ált. csak az egyik működüik rendesen--nem tudok nyugodni, valamivel mindig babrálni kell, aminek meg is van az eredménye :) vagy :(.

Szóval volt olyan, hogy anya addig nem hagyott nyugtot, amíg fel nem raktam neki a linuxot, az egyik 'balesetem' után :B. Még valami, mikor mondtam anyának, hogy a linux alatt biztos, hogy nem fog semmit elrontani még véletlenül sem, és a vírusoktól sem kell félnie, ha a neten játszik(www.jojatek.hu,...), etc..., teljesen jól el van vele.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#18) tildy válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Boci!
Tanuld meg!WIn alól partíciós táblába nyúlkálni szigorúan tilos!Érted?!
Fura módon ha linux alól csináltam hasonlót, sosem volt gondom, amint win nyúlt hozzá, minden partíciónak lőttek....

Ha telepítetted a suset, gondolom egyszer kért root jelszót.
Ha a bootnál loginnak beírtad volna , hogy root, jelszónak meg a jelszót, akkor tökéletesen működött volna....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) kamikaze boci válasza tildy (#18) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Még dos alól tudnám, ha előásnám a könyveimet :U ( Linux alól meg a mostani ismereteimmel kész öngyilok.)

Linuxos fórumon ajánlották, hogy előre hozzak létre partíciót a Linuxnak. Előszőr nem is akartam, de elképesztően bonyolult lehetőséget ajánlott fel a Suse, ha nem az általa kijelölt partícióra akarom telepíteni. Ő maga a legnagyobbat, a 100 gigásat választotta, ez meg nekem nem felelt meg, az -azóta elúszott- letöltések miatt.

Root jelszót nem kért. Amit még el tudok képzelni: az egerem időnként beragad (most akarom lecserélni, de nincs kedvem a fiókban turkálni :B), és valahogy így tűnt el az az ablak.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#20) modeller válasza tildy (#18) üzenetére


modeller
aktív tag

''Tanuld meg!WIn alól partíciós táblába nyúlkálni szigorúan tilos!Érted?!''

Legfeljebb neked nincs lövésed se a windowshoz azért sikerült egy ilyen egyszerű műveletet is elrontsál rajta! Érted?!
Én vagy 100x particionáltam win alatt és tökéletesen működött mindig. És nem csak egyszerű műveleteket, hanem szoftveres raid-től kezdve, spanned volume-okon át a sparse pointokig mindent. Igy talán nem kéne ilyen buta tanácsokat adni. Gondolod egy nagyvállalatnál ahol 10.000-es nagyságú windowsos géppark van és naponta tucatszor particionálnak majd dos-ba lépnek vagy linuxba? Na nee...

''Fura módon ha linux alól csináltam hasonlót, sosem volt gondom, amint win nyúlt hozzá, minden partíciónak lőttek....''

Mégis látod a témainditónak a linux vágta haza a particióit a és win javitotta meg. Neked ellenekező tapasztalattal viszont hozzáértés hijján a közelébe sem volna szabad menjél windowshoz. Hagyd ezt meg a hozzáértőknek.

Érteni kell hozzá bármelyik rendszert is használod. Ha nem értesz a winhez ne használd. De attól még linuxal sem mész semmivel többre, hacsak nem ahhoz értesz. Egyszerű nem?

(bocs nem személyeskedni akarok, de felhúz amikor ilyen butaságokat állitanak valamiről amihez látszólag user szinten se konyitnak. és természetesen windows 2000 és újjabb rendszerekről beszélünk, mint ahogy a téma is arról szól, nem a 9x vonalról)

(#21) X-COM


X-COM
nagyúr

ugyanmár
dehogy tilos win alól partíciókat cseszegetni

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#22) Cathfaern válasza modeller (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos, én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani: nagyon sokszor csináltam partíció műveleteket PQMagiccel floppyról bootolva. Egyszer sem volt soha sem baj. Kétszer csináltam ugyanazzal a programmal. Mindent pontosan ugyanúgy, ahogy egyébként tettem. Mind a két esetben keresnem kellett egy plusz HDD-t, hogy az elérhetetlen adataimat le tudjam hova menteni getdataback-el :U Persze lehet, hogy csak nekem volt pech-em.

(#23) Club válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Club
őstag

Hello:))
Off
Megoldódott a problémád?
On
Up

(#24) AI


AI
tag

Ajjaj, kezdődik a buli :)

Egyébként egy átlaglamer otthoni júzernek minek linux? Csak felcsapatja a winfo$t, és csá. (én is ezt csinálom).
Linuxot egyszer raktam fel, azt is csak azért mert unatkoztam. Aki meg nem ért hozzá, az úgyis csak beszopik a linux-al. (mint ahogy én is) :)

42

(#25) tildy válasza modeller (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm...
Fdisket ismered?
Na azt ugye pofonegyszerű használni.Mégis szétbarmolta a partíciós táblát.
Én erről beszéltem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) tildy válasza X-COM (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Megfelelő programmal tényleg nem az.:DSajnos a wines fdisket nem mondanám annak...(sőt az xp telepítőjében lévő partícióvariáló részt meg aztán nem is említem... ...)

Egyébként én is pqmagiccal szedtem egyszer rendbe, nem is olyan rég.:U:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) X-COM válasza tildy (#26) üzenetére


X-COM
nagyúr

oh, hol van már az az fdisk... :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#28) kamikaze boci válasza Club (#23) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Off
Igen írtam is az egeres topikban, köszi:)
On

Azért akarom felrakni, mert elegem van a vírusokból, a spyokból, valamint hosszú távon szeretném a dolgaimat teljesen tisztává tenni, ha értitek mire gondolok (a többi tényezőre nem érdemes szót vesztegetni).

Mindent meg lehet tanulni, a Linuxot is. Most az első lépéseknél elhasaltam, de ez nem zavar különösebben (Az első Win telepítésem úgy történt, hogy a szomszédtól áthordtam kisfloppyn a merevlemeze tartalmát, persze jópár éve:D)

Ne essünk egymásnak...

egyéb állatfajták

(#29) salazol válasza kamikaze boci (#28) üzenetére


salazol
őstag

Az ismerkedést a linux-szal úgy kezdtem, hogy live-eval változatot próbáltam ki, amit egy újsághoz mellékeltek, ezt nem kellett telepíteni. Tudom javasolni neked is ezt.

(#30) kamikaze boci válasza salazol (#29) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Mindenképpen valami bővebb szolgáltatásokat kínáló disztribre van szülkségem. Egyrészt nem akarok túl sokat a hardver résszel vacakolni, másrészt, ha már lefoglalja a gépemet, használni is akarom, nem alkalmazás kereséssel tölteni az időt (ftp, email, web, szöveg, multimédia, stb). Ez majd ráér később, ha ráéreztem a logikájára.

egyéb állatfajták

(#31) modeller válasza tildy (#25) üzenetére


modeller
aktív tag

''Fdisket ismered?
Na azt ugye pofonegyszerű használni.Mégis szétbarmolta a partíciós táblát.
Én erről beszéltem.''

Kár, hogy fdisk nem létezik sem xp-ben (amiről a téma szól) sem 2000-ben (ahonnan - mint irtam - kéne windowsról beszélni) igy nemigazán jön ide. Te meg fdisk-es (egy 8-10 éves program) használatából szerzett tapasztalotodra alapozva adsz a téminditónak mellőzési tanácsot. Arra a programra ami nem is létezik a rendszerén és ha kézzel felrakná akkor sem futna!!!
(hozzátenném, nekem fdisk-el se volt soha gondom, pedig particionáltam vele párszor)

Egyébként winnek meg saját particionáló programja van, a logical disk manager service, nem kell neki sem pm sem más...

(#32) eddie303 válasza kamikaze boci (#30) üzenetére


eddie303
őstag

Boci, el kell kissé keserítselek, láttam már, s szinte ettem is életemben elég Linux disztrót, de eddig a SuSE-t találtam legemberbarátabbnak, ha hiszed, ha nem. Ezt arra értem, hogy csomó konfigurációs dolgot el tudsz intézni yast2-vel grafikus felületen, míg sok más disztróval összevisszaszívod. Apropó fdisk: Linux alatt is van, s kíváncsi volnék a sok grafikus felülethez ragadt nagyszájúak mit szólnának hozzá, de szerintem hamar beletörne a foguk... Amúgy nekem se volt semmi gondom Windows alól való particionálással, alapesetben ha nem jó a hardver, ne várja el az ember, hogy a szoftver jól fusson rajta.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#33) burgatshow válasza dam (#6) üzenetére


burgatshow
veterán

Én 1x használtam és nekem sem szállt el. :(

(#34) tildy válasza modeller (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

hm.Nekem akkor véletlenül futott....(igaz mivel nem találtam a win beépített particonálóját, amiről te is írsz) és csak az fdisket ismertem, így azt raktam fel..)
Szal oké ennyiből hülye vagyok, mert a félkegyelmű microsoft már megint tekert egyet a megszokott dolgokon.
De azt megmondhatnád, hogy egy installálás közbeni particionálás mért cseszte szét a partíciós táblát?Ha már annyira véded.
Biztos a user láma volt, és nem tudta deletézni a partíciókat, ugye?:D

Másrészt meg -és engedtessék meg, hogy elmondjam a véleményem- ilyen dolgokra egyes egyedül a linuxban bízom.Ugyanis az azt csinálja amit ÉN akarok.Ha hülyeséget csinálok akkor azt fogja csinálni.Winnel szívtam már párszor.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) tildy válasza eddie303 (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

cfdisk a neve, és azt használom:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Mot ott tartok, hogy szépen mászik fel a 9. De: újfent partícionálnom kellett, mert nem volt a felajánlott lehetőségek között megfelelő.

egyéb állatfajták

(#37) modeller válasza tildy (#34) üzenetére


modeller
aktív tag

''mert a félkegyelmű microsoft már megint tekert egyet a megszokott dolgokon.
''

Megint? Ez négy és fél éve történt a win2000-ben... Sőt egy évtizede, mert a LDM végülis NT4-ben is volt már, persze ez a mostani jóval többet tud.
Egyébként sem tudom mit tudott megkavarni, mivel a 9x-es időkben nem volt paticionáló program a windowsban. (nem, az fdisk nem a windowsé volt, hanem a dosé csak átemelték bele)

(egyébként nem tudom mit szólnál hozzá, ha én hivnám félkegyelműnek meg baromnak torvaldsot, mert hülye vagyok a linuxhoz és nem ott van valami ahol én keresem?)

''De azt megmondhatnád, hogy egy installálás közbeni particionálás mért cseszte szét a partíciós táblát?''

Nem tudom, nekem még sosem cseszte szét. De, ha ez ''szabályos'' ti. reprodukálható működése lenne, akkor lenne róla bugtaq,amiről én nem tudok. (ha te igen, akkor oszd meg velünk, és akkor elhisszük, hogy szar)

''Ha már annyira véded.''

Én alapvetően nem a wint védem, hanem azokat az embereket (az informatikai világ 90%-a mondjuk) akiket végeredményben lehülyézel, azzal, ha hozzá nem értésből fakadóan valótlan hibákat terjesztesz róla. A többi hozzá nem értő meg nem érti miért használjuk mi a wint, ha ilyen szar... A titok: értünk hozzá.

''Ugyanis az azt csinálja amit ÉN akarok.''

Nekem a win is...

(#38) X-COM válasza modeller (#37) üzenetére


X-COM
nagyúr

szegény Torvalds-ot hiába szidod, mert ő csak a kernel írta

egybként, tildy, kissé erősen támadod a windowst szerintem, pedig több topicból is az jött le számomra, hogy nem vagy egészen tisztában a működésével
mint modeller írta, a disk management felületű lemezkezelés már nt4 óta van és ugye a 2000/xp NT vonalú

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#39) modeller válasza X-COM (#38) üzenetére


modeller
aktív tag

''szegény Torvalds-ot hiába szidod, mert ő csak a kernel írta''

nem szidtam én senkit, csak próbáltam felhivni a figyelmet, hogy azért felnőtt emberek módjára próbáljunk társalogni.

(#40) WN31RD


WN31RD
addikt

Hát... én pl. eléggé nem szeretem a M$-ot (mellesleg ma daráltam le az utolsó (régóta nem használt) wines partíciót a gépemről), de azért meglep, hogy néhányan úgy mondanak véleményt a Windowsról, hogy nem ismerik a lemezkezelőjét. Ez azért elég alap dolog szerintem... :U
Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy a Windowsok érzékenyek a partíciós táblára, ezért olyan gépen, ahol Windows (is) van, szívesebben használom a saját lemezkezelőjét (nem mintha tetszene... nekem még a cfdisk is túl csicsásnak tűnik), mint Linuxos cuccokat. A Linux ilyen téren bármit kibír, azt még nem sikerült meghülyítenem a partíciós táblában történő varázslásokkal, de Windowst már igen.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#41) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Felkínlódtam, de még mindig nem az igazi (most legalább kért jelszót:) ) Kde-ben olyan kicsik a betűk, hogy nem tudom elolvasni:( A megkérdezésem nélkül valami iszonyú felbontást állított be a monitoron.

egyéb állatfajták

(#42) domedee válasza kamikaze boci (#41) üzenetére


domedee
senior tag

http://www.mylinux.hu/mailman/listinfo/susemagyar[L]http://www.mylinux.hu/mailman/listinfo/susemagyar[/L] Ez sokat tud segíteni, ha nem ismered.
Meg a Suse kirak egy olyan mentőöv féle ikont a tálcára, onnan meg tudod találni a kézikönyvet, eléggé részletes, olvasd el végig, hasznos tud lenni az elején.

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#43) tildy válasza X-COM (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

'' hogy nem vagy egészen tisztában a műkédésével'' :)
Ezzel szerintem még akik írták azok sincsenek teljesen tisztában.
Ezt a logical disk managert meg frankón eldugták, én sehol nem találom:)
Segíthetnétek hol van eza progi.(Hm, hogy még a helpben se legyen benne frankó)...

Én még a régi rendszerekhez szoktam hardver kezelés ügyileg, és sajnos az újabbakban ezeket a dolgokat elrakták a szemem elől.

NT4t nem használtam, Xpben meg mitn mondtam nem találtam a kérdéses dolgot (scvhostban volt egy hivatkozás...)

A többit szerintem mailezzük le, lenne pár kérdésem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) tildy válasza WN31RD (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm..lemezkezelő.Ami a telepítéskor van azt sajnos már ismerem..:(
A winest már nem... Ez alap dolog? Kinek mi az alap.
Én bevallom nem tudok win alól előcsalogatni, winesre átformázni reiserfs partíciót.Kivéve ha olyan a rendszer amin fdisk vagy pqmagic van.

De ha elmagyarázzátok és nem hüklyének vesztek, azt megköszönöm.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) WN31RD válasza tildy (#43) üzenetére


WN31RD
addikt

''Ezt a logical disk managert meg frankón eldugták, én sehol nem találom
Segíthetnétek hol van eza progi.
''
Sajátgép -> Kezelés -> Tárolás/Lemezkezelés

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#46) tildy válasza WN31RD (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi megvan.AKkor esetleg abban is tudtok segíteni, hogy kiterjesztett partíciót hogy állítok vissza normál partícíióra adatvesztés nélkül?
Másrészt átméretezés adatvesztés nélkül?

Ha ebben segítetetek , akkor mea culpa és szánom bánom hogy eddig erről nem tudtam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) WN31RD válasza tildy (#46) üzenetére


WN31RD
addikt

''kiterjesztett partíciót hogy állítok vissza normál partícíióra adatvesztés nélkül''
''átméretezés adatvesztés nélkül''
Legbiztosabb módszer: lemented a partíció tartalmát valahova, törlöd a partíciót, létrehozol egy újat, és visszamásolod a tartalmát.
Kevésbé biztos, de plusz tárolóhely nélkül elvégezhető módszer (mellesleg nem feltétlenül gyorsabb, mint az előző): PartitionMagic (vagy egyéb ilyesmire specializálódott program)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#48) X-COM


X-COM
nagyúr

nos, én a következő keresőkifejezésekkel sikerrel jártam az xp helpjében
disk management
disk partition
fdisk

egyébként adatvesztés nélkül nem tud az extended partition normal lenni
az átméretezés egy esetben lehetséges, ha dinamikus a lemez és ezesetben is csak növelni lehet a méretét

viszont gyanítom, hogyha fentieket megszorítás nékül tudná, a ''speciális'' szoftverek gyártói rögtön perlekednének

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#49) Desp válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Desp
tag

lenne még valami amit nem olvastam a fórumon.... Vagy legalábis nem láttam hogy írta volna valaki... Nem feltétlenül a te hibád, mert az egyik ismerősöm a 9.0-es susénél ugyanerre a problémára panaszkodott.... eltüntette a partícióit... nekem mondjuk még nem volt vele bajom, csak közlöm hogy mással is előfordult....



OFF
valaki használt már Flyvideo2000-es Tunert 9-es Suse alatt?:F
ON

Hajj de sokmindenhez nemertek

(#50) Cathfaern válasza Desp (#49) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hhmm...lehet, hogy ez a SUSE típushibája lenne? Mert én raktam már fel legalább 5-6 féle linux-ot (vmelyiket többször is, saját hülyeségeim miatt), de egyikkel sem volt még csak hasonló gondom sem. SUSE sose volt nálam, vhogy mindig is bizalmatlan voltam vele szemben...na mindegy, eddig sem ajánlottam senkinek, továbbra sem fogom :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.