Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gyermek (elleni) védelem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bandika


Bandika
csendes tag

úgy hallottam, hogy egyes alaplapokon be lehet állítani azt, hogy kb.: 10 s-ig nyomva kelljen tartani a delete és a power gombot ahhoz, hogy odahasson, s így ki lehet védeni, hogy a kölök besétáljon a szobába unott arcal kinyomja a gépet, én meg hirtelen felindulásból agyonüssem.

Tényleg létezik ilyen

(#2) Genialis válasza Bandika (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Általában 4 másodperc kell az alaplapoknak. Hogy folytonos nyomvatartás melett kikapcsoljanak. Persze csak ha az ATX kapcsológombot nyomod. Ha kirántja a gyermek a kettőhuszat, akkor szart se ér.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#3) [amne] válasza Bandika (#1) üzenetére


[amne]
senior tag

Itt most mi a kérdés? Lehet hogy csak én nem látom? (fél8-kor jöttem haza szalagavatóról :) ). Esetleg az hogy tényleg létezik e ilyen? Igen létezik az én lapom is tud ilyet (ASUS A7V333)

(#4) Bandika


Bandika
csendes tag

A kérdés az, hogy ha létezik ilyen akkor az Asus P4T533-c alaplapon hogyan kell beállítani?

(#5) wassermann


wassermann
addikt

Sajnos tokeletes vedelem nincs!
Nekem ECS K7S5A lapom van es a kovetkezoket csinaltam:
A haz RESET-gombja nincs bekotve!
A bekapcs gomb sima nyomasra SUSPEND-be viszi a gepet (elalszik), ebbol az allapotbol ujabb gombnyomasra a gep minden macera es adatvesztes nelkul visszajonoda ahol eppen volt.
Ezen kivul tartos (5s) nyomasra kikapcs (ezt szerintem rajtamkivul nem is tudja a csaladban), de nem hasznalom, mert mindig Winbol kapcsolom ki.
A tuti vedekezes bekapcsolas ellen a gep hatuljan, a tapon levo billenokapcsolo! - persze amig ra nem jonnek.

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

A Vezérlőpulton az Energiagazdálkodás címszó alatt be tudod állítani hogyan reagáljon a géped a Power és a Reset gomb megnyomására (XP alatt legalábbis). A bill.-re meg tuti van valami bill. lezáró progi (az egérhez van).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) karib


karib
addikt

Normális gép (oprendszer) power rövid megnyomására beállításnak megfelelően suspendbe vagy soft offba viszi a gépet (standard Win shutdown), a 4 másodperces viszont amolyan hard off, azaz nem néz semmit, csak lekapcsolja a gépet. Ergo minden elvész, mintha kihúztad volna a dugóból a gépet.

Talán a legegyszerűbb megoldás egy jelszavas képernyővédő, bár nemtom azalatt a gép ki-bekapcs müxik-e. Ha ez nem válik be, akkor keresni kell valami szoftvert, talán az segít.

Department of Redundancy Department

(#8) emvy


emvy
nagyúr

A 4 seces gombnyomásra a biosban be lehet állítani a suspendet a soft-off helyett.

while (!sleep) sheep++;

(#9) dON't hAcK! válasza Agyzuzo (#6) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

A reset gombot nem lehet ''customize''-álni, vagy tévedek? (Persze át lehet kötni a reset-et, de az más kérdés)

dON't hAcK élt, ...

(#10) wassermann


wassermann
addikt

Szerintem ez a hosszan benyomva kikapcs nem gond, mert nincs az a gyerek aki ott var, ha latja nem tortenik semmi.
Egyebkent meg, eleve nem lat ilyen hosszan tarto gombnyomast senkitol, ha normalis uton mindig a Win-bol kapcsolsz ki. Ugy gondolom csak a RESET-gomb lehet veszelyes, en ezert huztam le egyszeruen a csatijat az alaplaprol.
Illetve ott van meg a floppy meg a CD-megajto amikbol mar tobbszor szedtem ki csipesszel kulonbozo kis papirfecniket - de eddig meg tuleltek.

(#11) dshk


dshk
aktív tag

vagy rakj (a gép illetve a bekapcsológomb) elé valami nagydarab dolgot. A gép elég nehéz ahhoz, hogy ne nagyon mozgassák.

(#12) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Ha be lehet kapcsolni a gépet billenytűzetröl is akkor egyszerűen kösd ki a gombot, ha nem lehet akkor vezesd ki valahol a gép hátulján :))

(#13) Bandika


Bandika
csendes tag

köszi mindenkinek

(#14) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Esetleg vegyél olyan házat, aminek az egész eleje egy előlap mögött van, és az előlap kulcsra zárható(pontos márkanevet nem tudok mondani, de biztos lehet ilyat kapni).

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gyermek (elleni) védelem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.