Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #22743424


#22743424
törölt tag

Egy remek termék remek áron ! US$ 103,92
General
Model i8
Quantity 1Piece
Material Aluminum alloy
Color Coffee
Specification
Operating System Windows 8.1
Chipset Z3735F
CPU Bay Trail CR
Processor Frequency 1333MHz~1830MHz
GPU HD Graphic(Gen7)
Menu Language English , Greek , Danish , Norwegian , Dutch , Arabic , Turkish , Japanese , Bahasa Indonesia , Korean , Thai , French , Maltese , Hungarian , Latin , Persian , Malay , Slovak , Czech , Greek , Romanian , Swedish , Finnish , Chinese Simplified , Chinese Traditional , Bulgarian , Norwegian , Hebrew , Spanish , Portuguese , Russian , Vietnamese , Polish
Camera Pixels No
Storage
RAM/Memory Type DDR3 SDRAM
Built-in Memory / RAM 2GB
Storage 16GB
Max Extended Capacity 64GB
Supports Card Type MicroSD (TF)
External HDD 1TB
Data Transfer
Wi-Fi Wi-Fi 802.11b/g/n
Bluetooth Version V4.0
3G Function No
Wireless Keyboard/Mouse 2.4GHz
Support Formats
Audio Formats MP3 , APE , FLAC , OGG , AC3 , DTS , AAC
Video Formats RM , PMP , AVC , FLV , VOB , MPG , DAT , MPEG , H.264 , MPEG1 , MPEG2 , RMVB , MPEG4 , WMV , TP , CD , VCD , DVD , BD , AVI , DIVX , MKV , MOV , HDMOV , MP4 , M4V
Audio Codecs DTS , AC3 , LPCM , FLAC , HE-AAC
Video Codecs MPEG-1 , MPEG-2 , MPEG-4 , H.264 , VC-1
Picture Formats JPEG , BMP , PNG , GIF , TIFF , jps(3D) , mpo(3D)
Subtitle Formats MicroDVD [.sub] , SubRip [.srt] , Sub Station Alpha [.ssa] , Sami [.smi]idx+subPGS
Output Resolution 1080P
Connections
HDMI HDMI 1.4
Audio Output HDMI, 3.5mm Audio jack
Video Output HDMI
USB USB 2.0
Other Interface 1 x Micro USB, 1 x 3.5mm Audio Jack, 1 x micro HDMI
Power
Plug Specifications EU Plug (2-Round-Pin Plug)
Power Supply Input: 100~240V 0.5A; Output: 5V 2A
Other Features
Compatible Application Facebook , Youtube , Skype , Netflix , Hulu
Firmware Upgrade WWW.GULEEK.COM/3C
Certification CE, RoHS
Other Features Build-in 3000mAh Li-polymer battery
Dimensions & Weight
Dimensions 5.94 in x 3.23 in x 0.43 in (15.1 cm x 8.2 cm x 1.1 cm)
Weight 8.47 oz (240 g)
Packing List
1 x Mini box 1 x HDMI Cable (150cm) 1 x Power adapter 1 x English user manual
A chipsetről bővebben : [link]
youtube
A termékről bővebben : [link]

Aki esetleg már rendelt és használja az ne fogja vissza magát , ossza meg tapasztalatait velünk .

[ Szerkesztve ]

(#2) tomistarkapi válasza #22743424 (#1) üzenetére


tomistarkapi
tag

Elvileg 6.-an kezdik szállítani. Aki esetleg rendelt az ha más nem ide írja már be a tapasztalatokat

(#3) aelod


aelod
veterán

Érdekes elgondolás de nekem tetszik. Használnék egy ilyent a tvre kötve :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4) XabaS


XabaS
csendes tag

Ma akarom megrendelni. Minix neo X5-öst fog kiváltani.

(#5) aelod válasza XabaS (#4) üzenetére


aelod
veterán

Érdeklődve várom a tapasztalataidat a kütyüvel kapcsolatban. :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6) XabaS


XabaS
csendes tag

Megrendeltem 9.-én A DX.com rendesen körbekérdezett, végül 14.-én fogadták el a PayPal-os fizetést. Az indok, az én védelmem! A státuszom még áll.
Itt lehet olvasgatni a DX oldalán a cuccal kapcsolatban. Ha nem megy az angol, a Google fordítása is megteszi.

Amint megvan, megy az infó.

(#7) XabaS


XabaS
csendes tag

Lemaradt az előbbiről a link.

http://club.dx.com/forums/forums.dx/forum.368319

Jó olvasgatást.

(#8) epy


epy
csendes tag

Ezekre a kütyükre hogyan lehet újratelepíteni a Windows-t? Úgy mint sima PC-n DVD-ről, vagy mint az androidos gépeken a romokat?

(#9) nagim válasza epy (#8) üzenetére


nagim
tag

Elvileg USB-ről tudnak boot-olni.

(#10) epy válasza nagim (#9) üzenetére


epy
csendes tag

Ez OK. De úgy látja a 16 GB-ot mint egy vinyót, vagy flash-elni kell mint az androidos gépeket?

(#11) nagim válasza epy (#10) üzenetére


nagim
tag

Nem kell flash-elni, rá kell égetni az ISO-t a pendrive-ra és arról boot-olni. Innentől a telepítésnek ugyanúgy kell kinéznie.

(#12) epy válasza nagim (#11) üzenetére


epy
csendes tag

OK, értem köszi.

(#13) #22743424


#22743424
törölt tag

Újratelepíteni, minek? Van benne recovery funkció ( teljes visszaállítás alaphelyzetbe ) Amennyiben mégis valaki szeretné buherálni az figyeljen oda, hogy a rajta levő op rendszer Bing edition és a kulcs is ahhoz jó.

(#14) nagim válasza #22743424 (#13) üzenetére


nagim
tag

Egy esetleges ok lehet az, hogy a fentebb linkelt forumon is tobb topic is arrol szol, hogy a kutyuvel erkezo Win 8.1 nincs aktivalva. Tehat, ha van egy licenc-elt Windows-od, akkor indokolt, hogy azt telepitsd fel a 30 napos trial helyett.

(#15) #22743424 válasza nagim (#14) üzenetére


#22743424
törölt tag

Elvileg akttiválható win-al érkezik akinek esetleg nem sikerül az hívja fel az Ms-t az aktiváláshoz. Vannak hibák tény és való. :-) :)

(#16) XabaS


XabaS
csendes tag

Pénteken megérkezett.
Aktiválva volt!
Letöltöttem a magyar nyelvi fájlokat és magyarul kommunikál a windows.
Elégedett vagyok.
:))

(#17) nagim válasza XabaS (#16) üzenetére


nagim
tag

Szuper! :C
Mégis van remény hát, úgy tűnik, hatott a sok felhasználói visszajelzés.

(#18) qnadam


qnadam
veterán

ide is megjött tegnap (jó sokáig tartott...), szintén aktivált. szerintem az első sorozat volt csak nyűgös, viszont dx-ről eltűnt a cucc, support forummal együtt :(

van esetleg olyan beállítás valahol, hogy billentyűzetre kapcsoljon be, vagy ha áramot kap? egyáltalán van valami biosszerű menüje?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19) pszclone válasza qnadam (#18) üzenetére


pszclone
csendes tag

ennyi infóm maradt meg a site-ról:

a termék hivatlos honlapja, ahonnan le lehet ezt azt tölteni, többek közt bios frissítést is, no meg recovery install-t (winpe)

http://www.guleek.com/3C/exzzx.asp?class_id=23

segítség aktiváláshoz is, de ha nem menne, nyitni kell ticketet DX.com customer service-en és adnak kulcsot a már kiszállított termékek után.

A terméket amúgy copyright jogok miatt távolították el DX-ről, de pandawill-en és aliexpress-en is megy az árusítás

Nekem 2 hete megvan, aktiválás 1 perc volt wifire csatlakozással eggyütt. Ami tuti Vodás megosztott 3g-s wifivel nem megy :) próbáltam 3 eszközzel is és 3 előfizetéssel. Nemtekinti secure-nak a kapcsolatot a Windows...

Visszatérve a BIOS-ra. UEFI-s windowsból kell ha jól látam RECOVERY- módba bootolni és ott vannak opciók reboot után.

Power on USB-re kicsi az esély, semmilyen feszkot ne mad le kikapcsolt allapotban, desktop pc-k nagy reszevel szemben, ahol biosban az be van love mostansag alapbol :D

DE standy-ból simán visszajön még BT billentyűzettel is...

B.Zsolt

(#20) qnadam válasza pszclone (#19) üzenetére


qnadam
veterán

nekem aktiválva van alapból, szerintem ez valami későbbi darab lehet :) a recovery image-et tegnap elkezdtem letölteni. aztán amikor láttam, milyen gyors, inkább átadtam a szervernek a feladatot, most azt mondja a wget, hogy jelen tempóban még szűk hét nap :D

recoverybe hogy lehet eljutni? tapostam az f7-et szorgosan, de semmi. bár lehet pendrive nélkül nem csinál semmit.

egy eladó cuccnál milyen copyright ügyek? furák ezek a keletiek :)

lehet a standby lesz a megoldás, köszi :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21) aelod


aelod
veterán

A nap láma kérdése.
Elmegy ezen a World of Warplanes? :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) XabaS


XabaS
csendes tag

Azért melegszik rendesen!

(#23) qnadam válasza XabaS (#22) üzenetére


qnadam
veterán

töltés közben igen, de netezés stb közben épp csak langyos.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24) XabaS válasza qnadam (#23) üzenetére


XabaS
csendes tag

Ha-ha! Nálam mindig töltőn van. Gondolom másnál is, nem? 3 óra Youtube videó nézés után lekapcsolt. Megyek oda, forró. Tojást ütök rá biztos megsül. :) Pár perc pihi és bekapcs, és ott folytatta, ahol abbahagyta.

A gép menedzselése a TeamViewer-rel a legegyszerűbb. Innen szabályzom a torrenteket. :)

(#25) qnadam válasza XabaS (#24) üzenetére


qnadam
veterán

szintén, de ha fel van töltve az akksi, akkor már nem tölt, mert nincs hova :) igaz ez a gép nem torrentezik, azt a microserver intézi, és remote transmission van :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26) amate


amate
csendes tag

Sziasztok!

Tetszik ez a kis gép, de nem tudtok véletlenül olyat, ami akksi nélküli?

Igazából olyat kersgélek, mint a raspberry pi, csak inteles és win 8.1 futtató formában...

(#27) Cat válasza amate (#26) üzenetére


Cat
csendes tag

Tessék, egy hasonló darab kicsit jobb paraméterekkel: http://www.aliexpress.com/store/product/VOYO-Winpad-VOYO-mini-PC-Intel-Quad-core-2GB-RAM-64GB-ROM-windows8-1-mini-pc/405092_32274883848.html

Raspberry Pi-re nem lesz teljes értékű desktop windows.

(#28) Cat


Cat
csendes tag

Már pár hete tesztelgetem az i8-at de nem vagyok vele 100%-osan elégedett, mégpedig azért mert néha fogja magát és kikapcsol. Ilyenkor jön egy 109-es esemény a Kernel-Powertől:

A rendszermag energiakezelője leállítási átmenetet kezdeményezett.

Ezután egy 1074-es esemény User32-től a system logba:

A(z) C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe (MINIPC) folyamat a(z) MiniPC\xxx felhasználó nevében "Kikapcsolás" művelet végrehajtását kezdeményezte a(z) MINIPC számítógépen. A művelet oka: Nem található cím ehhez az okhoz
. Ok kódja: 0x500ff
. Leállítás típusa: Kikapcsolás

Végül egy 7002 a Winlogon-tól:

Felhasználókijelentkezési értesítés a Felhasználói élmény fokozása programhoz

és itt szép szabályosan leáll. Ha újraindítom megy tovább, ellenben ezek a leállások elég érthetetlenek, volt, hogy egy átlagos teamviewer session közepén állt le, máskor filmnézés közben...

A neten sok hasonló problémát lehet találni amiket táphibára és túlmelegedésre vezetnek vissza, de már órák óta nyúzom két flashplayerrel, a fogyasztás tartósan 2..2.2W (ez a max) körül van, 66 fokos a CPU.. és megy.

Olyan is volt, hogy bekapcsolt táp mellett elkezdte fogyasztni az akkut, majd mikor elfogyott, megállt.
Vannak azért fura dolgok...

(#29) xianhu válasza Cat (#27) üzenetére


xianhu
csendes tag

AliExpress Buyer protection-t ismeri valaki? Úgy látom itt nem lehet PayPal-lal fizetni, szóval nehezebb a pénzt visszaszedni, mint ebay-en. Ezeket az új kütyüket meg olyanok árulják, akiknek 0-2 db visszajelzésük van. Mégiscsak 100 dolcsiról van szó...

(#30) Cat válasza xianhu (#29) üzenetére


Cat
csendes tag

A Buyer Protection-nel még nem akadtam össze, de az Aliexpresszről már rendeltem sokat, eddig nem volt gond. Ha nem bízol benne, a cuccok nagy részét meg lehet találni az Ebayen vagy más, szintén kínai oldalakon (Geekbuying, Dealextreme, van még egy rakás) ahol van paypal. A paypallel viszont akadt már problémám, ezért is jár nekik a nemecsekernő.

(#31) amate válasza Cat (#27) üzenetére


amate
csendes tag

Köszönöm!

Ezt láttam már, igazából a raspberryt csak azért írtam, mert hasonlóan olcsó és egyszerű cuccot kerestem. Sajnos, ha jól tudom az intel edison-hoz nem lesz video kimenetes (hdmi, vga) block.

(#32) Cat


Cat
csendes tag

Aki vett ilyen játékot, vigyázzon, hogy ne piszkálja el a BIOS beállításokat, mert úgy jár mint én 8)
..vagyis nem bootol a cucc, és nincs recovery, erre úgy látszik nem gondoltak a kínaiak. Nincs CMOS reset mert nincs CMOS sem, egy flash memóriában tárolja a beállításokat - jelenleg arra várok, hogy küldjenek egy tartalmat hogy beleírhassam kiforrasztás után. Szóval ne piszkáljátok :P

(#33) qnadam válasza Cat (#32) üzenetére


qnadam
veterán

egyáltalán a biosszerűt hogy lehet elérni? csak hogy tudjam, mit ne piszkáljak el :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34) Cat válasza qnadam (#33) üzenetére


Cat
csendes tag

Ugyanúgy, mint "rendes" gépeken, indulás után a "del" szapora nyomkodása által :)
..ha jól emlékszem, de induljunk ki abból, hogy igen.

(#35) goe1


goe1
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne :
Ti ezen a kütyün használjátok a windows update-et?
Mert ha ráereszteném az összes update-et, pikk-pakk
elfogyna a belső tárhely. Vagy csak a kritikusakat engedjem rá?

(#36) Cat válasza goe1 (#35) üzenetére


Cat
csendes tag

Én engedtem, hogy frissítsen, viszont a felhasználói profilok mozdítható részeit átpakoltam az SD-re. Így maradt olyan 2GB hely ami elég (telepített programok mellett).

(#37) goe1 válasza Cat (#36) üzenetére


goe1
csendes tag

Köszi!

(#38) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!

Szemezek a ketyerével, és átfogó véleményre vagyok kíváncsi. Elsősorban talán a melegedés lehet, ami kifejezett problémát jelenthet, hogy álltok vele? Én egy FullHD monitort szeretnék vele meghajtani, és önálló PC-ként futna. Nem csak torrent miatt lenne bekapcsolva, hanem időnként mondjuk szövegszerkesztés, aktív netezés Facebook-kal, videókkal, filmezés, DLNA vagy cloud szerver talán, nagyon esetleg kis játék. Röviden: egy alacsony fogyasztású, de teljes értékű, gyors gépre van szükségem teljes 8.1 funkcionalitással.

Ezt mennyire fogom megkapni a kütyüvel? Mennyire tudtátok megszeretni? Esetleg másikat javasolnátok? Hardverben nekem ez bőven elég igazából.

Nagyon érdekelne a fogyasztása terhelés alatt és idle is számszerűen. Egy fórumtárs azt írta, hogy 2...2.2 watt, de (ne haragudjon) megerősítés nélkül nem tudom elhinni, nagyon alacsonynak találom.
Hány volton üzemel az akksija?

Szerintetek ha asztali PC-ként használom folyamatos tápolással, akkor romlani fog az akksi kapacitása a teljes döglésig rövid időn belül?

Nagyon örülnék, ha valaki tudna válaszolni ezekre a kérdésekre! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#39) Cat válasza mrgergoke (#38) üzenetére


Cat
csendes tag

Ez egy kis fogyasztású és ennélfogva kis teljesítményű gép, nem "teljes értékű" abban az értelemben, hogy nem nyújtja egy asztali gép teljesítményét. Ellenben tényleg 2.2W-ot fogyaszt, a tápja is csak annyit tud, 5V/2A vagy valahogy így. Full HD-vel semmi baj, divx-el ki is lehet hajtani, youtube sem probléma de flash alapon filmet nézni, az már feszegeti a határait még alacsony bitrátával is. Webezni, facebookra, szöveget szerkeszteni nem lesz gond, meg pasziánsz sem :) de a Crysist nem ezen fogod akarni játszani. Melegszik valamennyire, de nem nagyon, 2W-tal nem lehet sokat fűteni... 2db lítium aksi van benne amik folyamatosan be vannak kötve, gondolom, addig fognak élni míg egy laptopé - valahol egy év és a kitudja közt. De amúgy jó kis cucc, gondolkodom még egyen (szülőknek).. csak ne piszkáld a biosát, mert nincs reset 8)

(#40) mrgergoke válasza Cat (#39) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszi a választ, tényleg megdöbbentően keveset eszik :)
Az asztali gép teljesítményét nem is szó szerint értettem, így király nagyon, szerintem beruházok egyre.

https://rendeljkinait.hu/

(#41) Cat


Cat
csendes tag

Akit érdekel, most éppen $99.99
http://www.focalprice.com/EH0497X/GULEEK_i8_Ultra_Thin_Intel_Bay_Trail_CR_Z3735F_Quad_core_1.8GHz_CPU_Windows_8.1.html?utm_source=Radica&utm_medium=EM&utm_campaign=DM_1512ZT_325SALE_OT_EH0497X

(#42) mrgergoke válasza Cat (#41) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Náluk nem lehet biztosítást kötni vagy EU-ból rendelni, ugye?

# közben javítottam a LINKET

[ Szerkesztve ]

https://rendeljkinait.hu/

(#43) Cat válasza mrgergoke (#42) üzenetére


Cat
csendes tag

Köszi. Úgy tűnik nem, de ha rádobsz 8 dollárt akkor "expressz" küldik. Én kivárom, nem sürgős.. Ja, rendeltem még egyet. Valami csak lesz belőlük 8)

(#44) mrgergoke válasza Cat (#43) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Na ja, de az ÁFA azért nem mindegy...

https://rendeljkinait.hu/

(#45) Cat válasza mrgergoke (#44) üzenetére


Cat
csendes tag

*kuncog*

(#46) XabaS


XabaS
csendes tag

Frissítés után, közben meghalt az oprendszer. A BIOS-ba azért még be tudok lépni. Most töltöm a winpe.rar-t. Gondolom az aktiválással lesz gondom.

(#47) XabaS válasza XabaS (#46) üzenetére


XabaS
csendes tag

Nem volt gond. Nem kellett a kulcsot megadnom, aktivált volt ismét.

(#48) XabaS


XabaS
csendes tag

Ha valakit érdekel, eladó a január végén megérkezett I8-asom.

(#49) DoItYourself


DoItYourself
addikt

A kínaiak nem adják fel, itt van ugyanez a hw sörösdobozba (na jó, Mac Pro mini) szerelve:
Vensmile i10 Mini PC
G2 Windows 10 Intel MINI PC

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#50) Dj_Sasa válasza XabaS (#46) üzenetére


Dj_Sasa
csendes tag

Nekem nem sikerül Biosba mennem. Se F1, F2, se Del-re nem lép be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.