Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  GPS-vétel javítása

Hozzászólások

(#451) #77081088 válasza paolinho (#450) üzenetére


#77081088
törölt tag

Köszönöm szépen! :R :)

Az Mobileuncle Toolst is kipróbáltam,csak nem találtam a megfelelő funkciót. És meg is ilyedtem,mert az állandó futó alkalmazások közt szerepelt,nem értettem mi miatt fut amikor kiléptem belőle.

[ Szerkesztve ]

(#452) #77081088 válasza Hosssszu (#447) üzenetére


#77081088
törölt tag

Üdv!

Eznnyit tud a készülék mindenféle mókolás nélkül!Prestigio 5453-as készülékemmel csináltam tesztet ma reggel.(munkába menet autóban,menet közben 40-50km-es sebesség közben készültek a képernyőfotók) Kb egy perc kellett neki mire jelet fogott (ez volt már sokkal jobb is,akár pár mádodperc),felhős idő,havazás közben.



(#453) Kgb! válasza #77081088 (#452) üzenetére


Kgb!
csendes tag

És maga a navigálás jól működik? Nem téveszti el a pozíciódat? Nem kezd "újratervezés"-be gyakran?

(#454) #77081088 válasza Kgb! (#453) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ha ezeket kérdezed akkor nem túl acélos a képek értékelése utáni eredmény. Miből látod,mit kell figyelni? Nem értek még hozzá annyira!
Egyébként nem tapasztaltam még soha újratervezést,vagy hogy eldobta volna a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#455) ksanc válasza #77081088 (#452) üzenetére


ksanc
őstag

Igen, ez MTK-nál nem rossz így alapból, azonban általában ezek a max. 20 körüli értékek elég karcsúak. De ha ennyi holdat tud fogni stabilan, akkor akár elég is lehet. Sajnos ez nem mindig lehetséges, nagyobb városok belvárosában jó, ha 4-6-ot befog, akkor pedig már kevés.

A tényleg jó GPS vétel 30-as SNR értékeknél kezdődik :) A kiváló pedig 40-től. Ha valaki megnézi a GPS Test progit, láthatja is: 40 fölött zöld az oszlop, az alatt csak sárga.

(#456) #77081088 válasza ksanc (#455) üzenetére


#77081088
törölt tag

Értem! Köszi a felvilágosítást! :R Páromnak LG L7 II készüléke van,megézem majd a különbséget,mit mutat az a soc.
Egyébként Debrecenben voltam,igaz nem a belvárosban.

(#457) #77081088 válasza ksanc (#455) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ezt az általad említett alkalnazással néztem az imént Debrecen belvárosában.

(#458) ksanc válasza #77081088 (#457) üzenetére


ksanc
őstag

Hallelúja, van ám olyan MTK-s teló, amiben normálisan működik a GPS, ennyi a történet :)
Erre írtam mindig, hogy nem a chipset a hibás, az tudja, amit kell. A körítéssel vannak gondok általában.
Ebben a típusban jó a GPS, tök jó...

És ugyebár rendes itthoni forgalmazói vannak, és nem 100$-os telóról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#459) LámaZ válasza padre8 (#427) üzenetére


LámaZ
addikt

A rézfólia itt nekünk nem árnyékolásra kell, ezt ki terjesztette el?
Még szép, hogy miután csak odaragasztod a rézfóliát a telefontok belsejére, rosszabb lesz a műholdvétel.
A rézfóliát az eredeti gps-vevő antennával kell összekötni, így megnöveled az antennafelületet, és több műholdjelet fog begyűjteni a teló. Persze, tudni kell, hogy melyik kis tüskére nyomod rá a rézfólia (ami pl. itt is kapható) végét.

@ksanc: az MT3331 és 3332-es chipek már kiválóak, de nem nagyon láttam még ilyenekkel szerelt készülékeket, talán csak az autók beépített navigációiban vannak. A kínaiak árulnak amúgy gps-készülékeket úgy is, hogy Sirf VI-ost hazudnak beléjük, pedig csak sirf III-as van beszerelve.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#460) LámaZ válasza #77081088 (#454) üzenetére


LámaZ
addikt

„Miből látod,mit kell figyelni? Nem értek még hozzá annyira!”

A pontosságot (ez 10 m alatt már jó, navigálni 30 m felett már necces) és a TTFF-et kell figyelni.
TTFF: time to first fix: mennyi idő alatt állapítja meg a földrajzi helyzetet

Legyen minden jó!

(#461) ksanc válasza LámaZ (#459) üzenetére


ksanc
őstag

Azért az ugye megvan, hogy az MTK eredetileg GPS chipgyártó volt és elég régóta vannak topchipjeik GPS vonalon? :)
A nagyfokúan integrált mobilchipsetek teljesen más tészta.

A rézfóliáról még annyit, hogy nem, nem csak antennaként használhatóak, hanem "elterelésre" is. Vagyis felragasztod és úgy változtatja meg a telón belül az erőterek irányvonalait, hogy bizonyos helyzetben kevesebb zavar kerül a GPS antennára.
Ritkán, de működhet. Mint a közelmúltban ecsetelt esetben (már ha tényleg), ha visszaolvasol.

Az összekötés sem ilyen egyértelmű. Eről is írtam párszor: a telókban ún. IFA antennátakat használnak, teljesen más a működési elve és nem véletlenül néz ki úgy, ahogy.
Az ilyen egy-az-egyben rápakolom cucc akkor működhet, ha eleve nem volt nagyon rossz a vétel, mert a hatásfokot csak pár százalékkal javítja, ha szerencséd van.

[ Szerkesztve ]

(#462) #77081088 válasza LámaZ (#460) üzenetére


#77081088
törölt tag

Köszi az infót!

(#463) atias


atias
újonc

Sziasztok! Egy új telon a GPS teszt progi. csak ennyit mutat. Ez hardver vagy szoftver hibára utalhat? Miért nem akar váltani a status? Félhetek, hogy szervíz lesz a vége? Előre is köszi minden választ.

[ Szerkesztve ]

(#464) atias válasza atias (#463) üzenetére


atias
újonc

Hoppá az elözö hozzászolásból lemaradt a kép.

[ Szerkesztve ]

(#465) LámaZ válasza ksanc (#461) üzenetére


LámaZ
addikt

A telefon belső zajaitól nem tudod elszigetelni a gps-antennát. fizikailag lehetetlen. Ha árnyékolod, a külső jeleket is árnyékolod.

(#464) atias
Lehet, hogy a tesztprogiban valamit még állítani kell? Vagy bent a lakásban próbálkozol?
Azt sem ártana leírnod, hogy milyen telód van, és esetleg a teló saját topikjában érdeklődj, mert mások valószínűleg keresztül mentek ezen már.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#466) atias válasza LámaZ (#465) üzenetére


atias
újonc

Hello! A telefon tipusa kinai: DOOGEE dg850. Már mindenhol probáltam, körbejártam az udvart is de semmi változás. az YGPS is azt irja az information-nál hogy az állapot Unavalilable.

(#467) BullZeye


BullZeye
veterán

Létezik olyan külső GPS vevő, ami egyben autós töltőként is funkcionál micro USB felületen?

(#468) madrac válasza atias (#464) üzenetére


madrac
őstag

Jó kérdés, de szoftveres megoldástól se szabad csodát remélni...
Mindenesetre ez teljesen halottnak tűnik. Az a sok hold 0-ás jelszinttel még korábbról ragadhatott be benne, vagy a-gps adatokkal jöhetett, de valójában nem érzékeli egyiket se.
MTK chip-es telónál GPS esőtáncot szoktak járni, az talán javíthat minimálisan rajta.

[ Szerkesztve ]

(#469) ksanc válasza atias (#464) üzenetére


ksanc
őstag

Lehet egy pár oka.
Kezdd mindjárt azzal, hogy megnézed, jól van-e az időzóna beállítva a telón.
Ha automatikus és jó, akkor megpróbálhatod manuálisan beállítani.
Ha ugyanis nem stimmel a pontos idő és időzóna, akkor az agps adatok sem fognak. Vagyis nem jó helyen "keresi" a műholdakat, ezért nincs vétel.
Ha az rendben van, akkor a kérdés az, hogy működött-e már ezzel az fw-vel azért valamikor?

[ Szerkesztve ]

(#470) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Van egy THL 5000 teló, aminek a gps-e sz@r.
Csak autóban használnám, milyet javasoltok amivel normálisan tudok navigálni?
pl ilyen? [link] 12 csatornás, az elegendő?

köszi előre is, konkrét típus is jöhet, lehetőség szerint 10k alatt maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#471) Digger


Digger
senior tag

Egy THL5000 telefonhoz próbálok bluetooth-on egy régi Navibe GB732 gps-t párosítani. Látják egymást, a telefonon megadom a szükséges 0000 párosító kódot. Látszólag sikerül a párosítás, de a gps-en a kék színű led továbbra is villog, mintha nem csatlakozott volna. Emlékeim szerint a kék lednek folyamatosan kellene világítani, ha sikerült a csatlakozás. Már többször eltávolítottam és újra párosítottam, sikertelenül. Tudna valaki segíteni, hogy mi a bibi?

(#472) LámaZ válasza Digger (#471) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem a Mock GPS opció nincs bekapcsolva.
Ja, nem! ez akkor szokott előfordulni, amikor nem jött létre a kapcsolat. Ennek oka biztonsági probléma.
Töröld, párosítsd újra, de előtte a telefonodon a Bluetooth beállításokat nézd át alaposan, lehet, hogy ott valami rosszul van beállítva.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#473) LámaZ


LámaZ
addikt

Jut eszembe: a napokban rápillantottam a 3 betűs droidos appra, és meglepődve tapasztaltam, hogy a gépem (Lenovo Qualcomm 810-es Snapdragonnal) befogott egy Glonass műholdat. Ilyet se láttam még. Többet nem, csak egyet, de annak volt a legerősebb jele mind közül, majdnem kiütötte a mutatót. :-)

@ Digger
Még egyszer: régen én is sokat szenvedtem ezzel, többször kérdeztem ez ügyben talán a Duál sim-es topikban. Az a baj, szerintem, hogy hiába törölsz egy eszközt, a kapcsolódó beállítások ott maradnak a gépen, és legközelebb azokkal próbálja becsatolni, és megint nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#474) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Fontos lenne!

Felraktam egy Miopocketet a gps-emre (dreimgo dg-210), de nem ment jól , aztán letöröltem, és nem látja az sd-t. Akármilyen sd-vel próbálom (a gyárival sem). ha pl. a képnézegetőben rákattintok az sdmmc-re akkor kiírja hogy error. Köszönöm. Egy életet mentetek meg! (szinte szó szerint, mert nem teljesen az enyém a gps :O )

[ Szerkesztve ]

(#475) Digger válasza MineFox54 (#474) üzenetére


Digger
senior tag

Ajánlom neked a bdwteam.net oldalt! Lelkes kis csapat, biztosan fognak segíteni! Érdemes regisztrálni! Sok téma van, a Pda-Pna topicot keresd.

(#476) MineFox54 válasza Digger (#475) üzenetére


MineFox54
őstag

Köszi!

(#477) Shit Life


Shit Life
senior tag

???

Boldogok a lelki szegények mert övék a mennyek országa!

(#478) nyisziati válasza Shit Life (#477) üzenetére


nyisziati
veterán

!!!

(#479) Koza


Koza
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van egy samsung galaxy tab 4.7 -en hogy a nevezetes 3 betűs navis program müködésében hogy,,,,gyönyörűen elkezd navigálni majd egy idő után kb 2-300 meterrel jobbra vagy eppen balra kezd el navvigálni,így egy párhuzamos utcába lát engem a ketyere! Mitől lehet? van még egy gond hogy a gps jelet nézem kiválót mutat de alatta az idő két órával kevesebb,navigáció közben meg ket órával többet mutat!! tud valaki erre valamit!?

(#480) ksanc válasza Koza (#479) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Nézd meg az időzóna beállításokat a tabon.

[ Szerkesztve ]

(#481) Koza válasza ksanc (#480) üzenetére


Koza
csendes tag

Szia!
De a Tabon jó az idő!! Vagy mire gondolsz?? :)

[ Szerkesztve ]

(#482) ksanc válasza Koza (#481) üzenetére


ksanc
őstag

Arra, amit írtam: időzóna. Ha nem automatikus beállításon van, akkor GMT+02:00 közép-európai nyári időn kell lennie. Már ha Magyarországon vagy :)

(#483) Duri77


Duri77
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Navon n490 plus márkájú gps ami bekapcsolás, navon felirat után kék háttér fehér csík 0% felirat. lehet ezzel kezdeni valamit?

Ha elolvastad az üzenetem kérlek válaszolj különben Nem nek értékelem.

(#484) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok, a GPS fix programot próbálta valaki? Javít tényleg? A Ti véleményetekre többet adok.

S23

(#485) Digger válasza alex devil (#484) üzenetére


Digger
senior tag

A választ akkor kapod meg, ha kicsit elmélyedsz a GPS működésébe. A GPS működéséhez szükség van egy olyan táblázatra, almanachra amiből ki tudja olvasni a műholdak helyzetét. A táblázat állapotától függően háromféle indítási módja van egy GPS-nek. (Cold start, Warm start és Hot start)

Ha ez az almanach teljesen üres, akkor ezt a GPS vevő a legerősebben fogható műholdról tölti le. Ez a vételi körülményektől függően más-más ideig tarthat. Ezért ajánlják egy jármű fedélzetén levő GPS esetén, hogy álló helyzetben várjuk meg amíg "műholdat fog", mert ha letöltés közben megszakad a rádióvétel, akkor elölről fogja kezdeni a mókát amíg sikerrel nem jár. Ha éppen olyan rádiószmoggal sújtott helyen sikerült megállnod ahol valami zavarja a GPS vétel frekvenciáját, akkor a "műholdfogás" ideje extrém hosszú is lehet, esetleg nem is fog sikerülni. Ez volt a hidegindítás, vagyis a Cold start.

Ha a GPS kikapcsolása után, nem sok idő telt el, nem avultak még el az almanach adatai, valamint ezeket az adatokat egy nemfelejtő memóriában tartotta, akkor az ismételt bekapcsolás után elég néhány másodperc az ismételt műholdfogáshoz. Ezt nevezik a Hot startnak.

A Warm startról meg akkor beszélünk, ha már több mint két óra telt el a kikapcsolás óta, az almanach megvan, de némi frissítésre szorul. Ilyenkor nem kezdi az egész letöltést, csak frissíti az adatait.

A GPS fix és az ehhez hasonló programok egy neten található almanachot letöltenek, ami több napra előre tartalmaz műholdadatokat. Ha ez rendelkezésre áll, akkor hamarabb talál műholdakat a GPS program, de ettől csodát nem szabad várni! Ettől nem a vétel lesz jobb, hanem az indulási idő lesz rövidebb az on-tól a műholdfogásig.

(#486) alex devil válasza Digger (#485) üzenetére


alex devil
senior tag

Akkor ez is csak az A-GPS adatokat tölti le mint pl a GPS Status?
bocs, láma vagyok :B

Ha töltőről megy a tabletem elveszíti a jeleket. (Philips töltő) Ez "normális"? Kipróbálok majd más töltőket is...mindenesetre fura. A telefonomnak nem számít.

[ Szerkesztve ]

S23

(#487) Digger válasza alex devil (#486) üzenetére


Digger
senior tag

A töltőd négyszögjelekkel dolgozik, sok felharmonikussal és hatalmas rádiószmogot csinál! A GPS vevő bemenetét leülteti, a vételt meghiúsítja. Közelíts egy működő kisrádiót az adapterhez, hogy meghalld a zajjelet. Ilyen módon esetleg válogathatsz is egy jobb minőségűt. Persze a töltő ne üresjáratban legyen, hanem leterhelve! A jel esetleg nem rádióhullámokkal jut be a vevőbe, hanem a tápvezetéken is utazhat. Ezt meg egy szkóppal lehetne láthatóvá tenni. A megoldás egy jó minőségű zavarszűrt adapter!

(#488) alex devil válasza Digger (#487) üzenetére


alex devil
senior tag

Ahha:) és tudnál ilyet ajánlani?

S23

(#489) BioDio


BioDio
csendes tag

Sziasztok .
Remélem jó helyre írom a kérdésem :)
A porobléma .: A mobil GPS-e nem elég erős .
Megoldás : Külső bluetooth GPS
Tehát adott egy androidos mobil + HoluxGPSSlim236 +Bluetooth GPS + igo
Addig jutottam el hogy a bluetooth hoz párosítottam a HoluxGPSSlim236 -ot de a Bluetooth GPS bár látja az eszközt a Connect ikonra kattintva a "Connection failed (JSR82 ) .Connect: Connection is not ceated (failed or aborterd)" hibaüzenet jelenik meg .
Az igo meg semmi mást nem csinál mint sértődötten jelzi a kikapcsolt GPS-t .
Már jó ideje vacakolok ezzel és már nincs több ötletem .
Ha tudtok segítsetek .
Kösz :R

(#490) nyisziati válasza BioDio (#489) üzenetére


nyisziati
veterán

A Beállítások -> Fejlesztői lehetőségek -> Helyutánzatok engedélyezése be van pipálva?

(#491) alex devil válasza Digger (#487) üzenetére


alex devil
senior tag

A megoldás a szélvédőfűtésben keresendő.
Azért írom hátha másnak is lesz ilyen baja a jövőben. Szóval a szélvédőfűtés árnyékolja a jelet miután felteszem töltőre a navit.

S23

(#492) nemo003


nemo003
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Huawei Ascend y330 as telóm, android 4.2.2 vel. Igazából a GPS elég pontos rajta, nekem bőven elég lenne, viszont van egy gondom vele. Ha biciklivel, vagy kocsival mozgásban vagyok nincs gond, de ha gyalog megyek, vagy egy helyben állok, van mikor 50-100 méterrel is odébb dob, majd szépen lassan visszamászik.
Aztán még egy:a telefon órája, és az Engineer mode MTK app órája nem ugyanazt az időt mutatja, pedig a telefonon az idő, és az időzóna jól van beállítva.
Lehet a leírt hiba és az idő összefügg?
A fórumot végig olvastam, többen is írtak hasonló hibát, de megoldás nem lett.
Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#493) gr8tjoey válasza nemo003 (#492) üzenetére


gr8tjoey
tag

Ha segítség nélkül is pontos a GPS akkor kapcsold ki az AGPS-t, és az EPO-t. Lassabban talál majd holdakat, de nem lesz ez a 100 méteres eldobálás.

------((-----))------

(#494) nemo003 válasza gr8tjoey (#493) üzenetére


nemo003
csendes tag

Köszönöm a tanácsod, mindenképp megpróbálom! :R

(#495) beis-compo válasza gr8tjoey (#493) üzenetére


beis-compo
tag

Ezeket hol lehet kikapcsolni amúgy általában?

(#496) David 92


David 92
újonc

Sziasztok! Uj tag vagyok pár napja már olvasgatom itt a forumot most regisztráltam is. Van egy Wayteq xtab 7x quad tabom amit többek között Gps ként is szeretnék használni, eddig semmi bajom nincs is vele egy dolgot kivêve...ha áramátalakitorol töltöm (autoba) 12--220V inverter akkor eléggé meg hülyül a Gps vevöje.. Összevissza ugrál ha állok akkor is azt mutatja hogy megyek stb.. Az lenne a kérdésem hogy az áramátalakito (inverter) miatt hülyül meg vagy pedig azért mert áramfelvétel alatt van és tul nagy az áram felvétele neki és bezavar, értem ezt ugy hogyha simán Usb ről töltöm akkor nincs semmi gond de az a töltés meg kevés neki mert ha megy a Navi program és töltöm Usb röl akkor ugyanugy merül csak lassaban. Szoval 2 kérdésem lenne:
-az inverter zavar be neki , és ha veszek egy olyan szivargyujtos usb fejet ami nagyobb áramot tud leadni mint a mostani, akkor jo lesz? Vagy akkor is rossz lesz mert minnél nagyobb áramot vesz fel annáljobban bezavarja a Gps jelvevot?!
-ezek az értékek mennyire jok szerintetek? Menet közben csináltam öket, a pontosságal szerintem nincs gond, de a műholdak számát keveslem meg azoknak az erösségêt. Esetleg valami tipp ezen hogyan lehetne javitani?menet közben 3-4 m között van a pontossága. Ha bedugom az inverterbe felmegy 10 M ig is, ês össze vissza csökken meg növekszik.

[ Szerkesztve ]

(#497) nyisziati válasza David 92 (#496) üzenetére


nyisziati
veterán

Jó, hogy linkelted a képeket. Szerintem nem az inverter zavar be, egyszerűen gyenge a vevője. 25 alatti értékek nagyon harmatosak. Az én telóm is ilyen (az aláírásomban), és muszáj voltam külső GPS vevőt beszerezni, mert gyenge volt a vétel és állandóan elugrált a jel.

De ha gondolod, próbálj ki előbb egy erősebben töltő USB fejet.
Ha arra sem javul meg, akkor külső vevő.

(#498) Digger válasza David 92 (#496) üzenetére


Digger
senior tag

Látom ceglédi vagy! (Vagy legalábbis ott készítetted a fotót)

Hogy lásd a hiba okát, kapcsold be a rádiódat az autóban, legyen középhullámon, állíts be egy gyengébb adót. (Ne a Kossuthot, bár lehet, hogy ott is hallani fogod a dolgot!) Ezután dugd töltőre a kütyüdet.
:Y :Y :Y

A megoldás lehet egy jobb minőségű töltő, vagy ha nem hosszú útra mész, akkor egy powerbank használata.

(#499) ksanc válasza David 92 (#496) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Azok az értékek megfelelőek , mert NEM 25 alattiak :) Az alsó vonal a 25-ös értéket jelzi, afölött már megfelelő a vétel, ahogy ezt a zöld oszlopok jelzik is.
A 8 műhold az tökéletes. Nem mindig van a fejünk fölött 20 műhold...

Inverteres tápegységről rossz, anélkül jó: elég nyilvánvaló, hogy a tápegység a ludas :) Nem a 100.000 Ft kategóriás invertered van, ha jól sejtem. Gyakorlatilag négyszögjeles a szinuszuk, ami itt nem annyira érdekes, viszont nagyon jól működnek közeltérben szélessávú zavaróállomásként :)
Arra jók, hogy az áram nélküli hétvégi telken üzemeltesd róla a sörrel teli hűtőt meg valami világításra éjszaka :)

Kell neked egy legalább 1, de inkább 1,5, 2 A-es szivargyújtós töltő és kész.

(#500) David 92 válasza nyisziati (#497) üzenetére


David 92
újonc

Köszönöm a segítséget, én csak azért gondolom hogy az áramátalakitó a ludas, mert ha pl. állok egy vasúti átjáróba áll az autó, ha bekapcsolom az áramátalakítót, akkor pár pillanat mulva el kezd magától ugrálni a kis kurzor a navigációba, és azt jelzi hogy megyek X km/h-val, de ugyanez van menet közben, is... ha nincs bekapcsolva az áram átalakító akkor minden oké, egyezzik a sebesség is pl a rendes Gps-el (a sima Wayteq Gps ami csak Gps már évek óta használom) amit mutatnak, ha meg bekapcsolom az áramátalakítót akkor pár pillanat mulva ugyancsak elkezd össze vissza dobálni, és ide oda ugrál a sebesség, ha meg kikapcsolom pár másodperc mulva magához tér! De megfogom próbálni egy erősebb Usb szivargyujtós fejjel, az áramátalakító 14-15 ezer volt 3 évvel ezelőtt szoval igen nem egy csúcs minőség, de Laptopot tölteni edddig tökéletes volt! :D
És igen Ceglédi vagyok itt lakok, csak nem te is? A powerbank se rossz ötlet de sofőrködök megyek mindenhova európába így nem a legjobb megoldás, van hogy néha 1 másfél napig megy folyamatosan a Gps! Tudnátok ajánlani valami külsö Gps antennát ami normális minőség már és télleg jó? Megpróbálom először az erősebb Usb töltőt, de ha az se lesz jó akkor veszek egy antennát! Köszönöm előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  GPS-vétel javítása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.