Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Iginotus


Iginotus
őstag

Megtetszett ez a háziko hátha vannak már tulajok és tudnak is válaszolni a kérdésemre is.
Narancs
Zöld
Ez a két szín tetszik nekem, viszont a képek csalókák, mert fehérbe találtam tesztet is,
teszt fehér , hogy a ez a gyöngyházfény illetve, hogy milyen fényes ez a valóságban is ilyen vagy csak photoshop??
Tehát vagy zöldet vagy narancsot szeretnék és a képeken a gyöngyházfény miatt jobban tetszik a zöld, de ha ez csak photoshop akkor a narancsot veszem mert matt színben az jobban tetszik :)
Tudom szinte lényegtelen a kérdés csak hátha valakinek van és meg tudja nekem mondani, vagy tud nekem küldeni olyan képet ami tutti nem photoshoppolt..

Plug and Pray... :)

(#2) fekeandras válasza Iginotus (#1) üzenetére


fekeandras
őstag

Jópofa kis házikó, csak kérdéses, hogy mennyire működik a gyakorlatban ez a függőleges optikai meghajtó beépítés.Nem-e pottyan ki a lemez stb...sok bővítő hely nincs rajta illetve lehetne hátul vagy legalább oldalt egy 12cm-s hely egy ventillátornak.

(#3) Iginotus válasza fekeandras (#2) üzenetére


Iginotus
őstag

Tesztek alapján annyira nem súlyos a helyzet. A kicsivel nagyobb tesójuk itt van tesztelve.
420 x 380 x 180 mm a tesó mérete
420 x 290 x 180 mm az öcsike mérete.
Szóval ha a tesztekből hinni lehet és bármire következtetni, akkor ki fogja szellőztetni a házat rendesen, illetve kellőképp.
Nekem a belső bővítéssel nem lesz gond ha minden összejön a NAS rendszerem lesz és oda teszem a terrás vinyokat :)
A felfüggesztett optikára is kitérnek, annyira nem gázos, szóval működőkepés a dolog.

Ja és ne felejtsük 6-7 ezer Ft ez a házikó...

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#4) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

teszt a házról

egyébként tényleg a legjobb ház, fillérekért osztogatják, használtan lehet, hogy még olcsóbb, bár tavaly nyáron 5200ft volt :D

[ Szerkesztve ]

(#5) FullGas válasza aero. (#4) üzenetére


FullGas
aktív tag

Ugyanezt a tesztet linkelte be az 1 hsz-ban :DDD

Egyébként tényleg super ház főleg ennyi pénzért :K

(#6) aero. válasza FullGas (#5) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

jah, oké, én csak a színeket néztem :DDD

(#7) Iginotus


Iginotus
őstag

Igen a lényeg a színen van, hogy van egy csillogás vagy nincs az eredetin. Fehéren is látszik kicsit, de színesnél ez jobban kijön :)

Plug and Pray... :)

(#8) Hell


Hell
tag

Szia!

Már egy pár hónapja ilyen házikóm van. Mivel éppen nem volt fekete, ezért a fehéret választottam. Szerintem matt. Legalábbis nem az a tükör felületű. Most néztem meg a feketét. Az is inkább matt. A színesekkel nem találkoztam még.
Nagyon meg vagyok vele elégedve. Néha "mókás", amikor kiesik a CD a tálcából, vagy beesik a meghajtóba. :( Ugyan kaptam hozzá lemeztartó, öntapadós műanyagot ennek az elkerülése miatt, de még nem raktam fel.
Kicsit már meg is barkácsoltam. Kapott az oldalába egy belső kártyaolvasót és egy fordulatszám szabályzót.

Üdv,

Üdv, Hell..............................................BC2, BF3, BF4 nick: WarthogHell

(#9) Iginotus válasza Hell (#8) üzenetére


Iginotus
őstag

Hehe ez jo majd küld egy fényképet :D
És igen a másik házakon lefelé nyílik a tálca az egy kicsit jobb megoldás ott legfeljebb kiesik mint bele.

Plug and Pray... :)

(#10) DeFranco válasza Iginotus (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Meg ha jól láttam, ott egy kicsit meg is van döntve. Az is sokat segíthet, gravitáció jó barátunk.

(#11) pepperhaj


pepperhaj
tag

Befér ebbe a házba egy Hypher Tx2 hűtő? Elég vékonynak találom és feélek h nem lehet rátenni az oldallemezt. Valaki esetleg látta már ezt a házat ezzel a hűtővel? köszi

(#12) Iginotus válasza pepperhaj (#11) üzenetére


Iginotus
őstag

Még nem tudom de ha eladom a házamat veszek egy ilyet és megmondom :D

Plug and Pray... :)

(#13) Vidori válasza Hell (#8) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Nekem is ez volt a cd-vel.
Egy LG-t tettem bele, még a kiadó gombot is meg kellett emelni egy öntapadós egér tappanccsal, hogy elérje a CD nyitó mechanika( vagy kinyitod szoftveresen ).
Én is csak addig használtam, amíg egyszer úgy bele nem esett a lemez hogy a tálca se ki-se be nem ment( persze öntapadós lemeztartó nélkül ).
Ha nem lenne ilyen sz*r a CD része elég korrekt kis ház lenne.
A hűtése is elég jó, és bámulatos hogy nagy ATX-es alaplap is belefér.
Ami tetszik még benne a speaker része ami egy kis csipogó, ami egy rövid madzagon lóg.
Ja nekem feketében van.

[ Szerkesztve ]

(#14) Iginotus válasza Vidori (#13) üzenetére


Iginotus
őstag

És fényes vagy matt?

Plug and Pray... :)

(#15) Vidori válasza Iginotus (#14) üzenetére


Vidori
aktív tag

Nos...
Inkább matt fekete, de sajnos már az ujjlenyomatok már meglátszódnak rajta.
Itt van néhány kép belakatlanul:

1
2
3
4
5

(#16) Eddie141


Eddie141
senior tag

Sziasztok!
A letöltögetős gépem nekem is egy ilyenben van. Egy asus dvd olvasó van benne, és igazából hibátlanul teljesit, csak megszokás kérdése, hogy az ember hogyan rakja bele a cd-t. Sajnos belül nem sok hely van benne, összesen 2 vinya fér el benne, és a szellőzés sem valami tökéletes, de mindenképpen pozitivum, hogy kevesen láttak még ilyet. Vittem dedicated servernek lanra és 10 emberből egy sem tudta, hogyan kell a dvd-t előcsalogatni, aztán mivel én nem mondtam meg, sajátgépből hozták elő :DD
Ha vannak kérdések szivesen válaszolok. Amúgy eladó éppen az ilyenem :) (Bár gép is van benne, de megbeszélés kérdése :) )

Szerk.:

Jah, apró kis infó: G80-as GTS épphogy G80-as GTX épphogy nem fér el benne :D :C

[ Szerkesztve ]

(#17) Iginotus válasza Vidori (#15) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm a képeket.
Még nem sikerült eladnom a házamat, de lehet hogy előbb megveszem a házam meg üresen porosodjon csak..

Plug and Pray... :)

(#18) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én két hete rendeltem meg a Pcx.hu-n, elég olcsó volt, 6500 körül. A régi sulinetes gépemet pakoltam bele: Msi k8n neo alaplap, 80Gb Maxtor vinyó, Pioneer dvd író, meg Ati Radeon 9600-as, meg egy tv tuner van benne.
A házban minden pontosan méretre van fúrva, egyből belement az alaplap, meg az a takaróemez amivel mindig szenvedni szoktam. Bekötések egyértelműek. A pioneer dvd íróba nem tud beleesni a lemez szerencsére, de adnak a házhoz felragasztható kis izéket amik meggátolják a lemez beesését. Szép kéken világít az eleje, meg a bekapcsoló gomb. Amíg nem volt bekapcsolva nem tudtam, hogy a hdd-t hol jelzi, de amint bekapcsoltam megláttam: a bekapcsoló gomb bal oldala a hdd led is egyben, piros.rózsaszín színű. Nagyon nem szellőzőtt a vinyó, így beleraktam előre egy 8cm-es ventit, nem is kellett barkácsolni se, pedig oda elvileg nem lehet ventit tenni. Jó ház, elégedett vagyok vele. Gyárilag adtak hozzá egy ventit is!

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19) spartan1 válasza Victoryus (#18) üzenetére


spartan1
aktív tag

szia!milyen felragasztható dolgokat mondassz a gmc háznál?érdekelne mert én nem kaptam az enyémmel :(((

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem is ilyen házam van már több mint egy éve
és igazi felüdülés volt a sok kódgenya után
matt fekete
a bemélyedésben van egy karika ami szép fényes és ez a rész van felülről kéken megvilágítva, a karika közepén van egy GMC felirat
én is kaptam felragasztható pöcköket, de nekem sem kellett pioneer DVD-RW-hez
nem esik bele nekem sem és rendesen mükszik a kinyitó gomb is
elég masszív a gép és a csavarmenetek sem szakadnak meg pedig kb 50-100x szedtem szét eddig
az is tetszik még, hogy a jobb oldalon hátul kis hengeralakú fogantyúk vannak a csavarok végén, így csavarhúzó nélkül is ki lehet csavarni
az oldalsó lapon középső szellőző meg van hosszabbítva egy csővel és egy tölcsérrel
így a hagyományos proci ventije kívülről nyerheti a friss levegőt
ezt 2db csavar tartja és könnyedén el lehet távolítani
én ezt meg is tettem, mert nekem Arctic Cooling freezer 64 PRO van és az nem férne be tőle
hátulra 2db 8cm-es ventit lehet szerelni közvetlenül a táp alá és egyet alulra, én ide raktam át a tölcsért, így videó kártya jut friss levegőhőz
egy gmc ventilátort mellékeltek a házhoz, de én nem használom, mert nem lehet szabályozni és így hangos
nem csak az optikai meghajtó, hanem a vincseszterek is függőlegesen vannak benne
fölülre,vagy alulra lehet beszerelni őket sajnos csak egy keretet mellékeltek
én egy másik házból szereltem ki egy keretet és abban van a harmadik
teljes méretű ATX lap fér bele

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21) spartan1 válasza kisza25 (#20) üzenetére


spartan1
aktív tag

köszi a részletes leirást bár ez a ragasztós dolog még mindig homályos kicsit mert a házam már eladtam és nincs mihez viszonyitanom.de sebaj 2 nap és itt az új vár :K kár volt anno eladnom de akkoriban folyamatosan benyelte a függőlegesen elhelyezett iró néhány lemezet és hosszas bosszankodás után túladtam a kecón,mostmár tudom kár volt :W de most nyugodtan és teljes higgadsággal állok a dolgok elé,átalakitom pár helyen a házikót igy testre szabom és EL NEM ADOM!!!!

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#22) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja még egy fontos dolgot elfelejtettem:
a két vincsi pár mm-e van egymástól ezért átadják egymásnak a hőt
célszerű azt szerelni kívülre amelyiken a Winfos van és a belső vinyót tárolásra használni és bekapcsolni az energia gazdálkodásnál, hogy kikapcsoljon pár perc után(így nem melegszik annyira)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23) spartan1 válasza kisza25 (#22) üzenetére


spartan1
aktív tag

ez hasznos tipp,kipróbálom,köszi :C :R

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#24) Victoryus válasza kisza25 (#22) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ezzel a vinyó lekapcsolással nem értek egyet, nem tesz jót neki a sok ki-be kapcsolgatás. Szerintem egyszerűbb az egyiket a ház aljára tenni. Én nem is tudnék a másik mellé tenni még egyet, mert nagyon melegszik passzívan, felment 50 fokra is. /régi Maxtor 80Gb-os, most egy 8cm-es venti van mellé barkácsolva.-)/

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#25) kisza25 válasza Victoryus (#24) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én nekem 3 vinyó van bent :)
úgy van elcsúsztatva a hátsó vinyó, hogy eggyel lejjebb csavaroztam és beraktam fölé egy 8cm-es ventit így mindkettőt hűti :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26) Iginotus


Iginotus
őstag

Megvettem a narancsot nagyon jól néz ki :) Még majd mondok véleményt egyenlőre két vinyo van benne és igen melegszenek.

Plug and Pray... :)

(#27) Iginotus


Iginotus
őstag

Na a vinyok felforrnak a gépben az tény :)
Szóval megvettem a házat 7k ért és most rendeletem ventiket 6500 ért még a memóriát is külön fogja hűteni egy :D
A tetejét ki fogom vágni oda kerül egy 12-cm es papst venti. 2 venti hátra szuper lesz hamarosan csak megjön ma rendeltem :)
Képek hamarosan.

Plug and Pray... :)

(#28) zsolt1129 válasza Iginotus (#26) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szépen is néznek ki ezek a házikók. Igaz élőben még nem láttam egyet sem,de igy képről is minőségi benyomást keltenek. Gondolom tágas is,úgyhogy elfér benne,aminek kell :D .

(#29) Iginotus válasza zsolt1129 (#28) üzenetére


Iginotus
őstag

Nagyon elfér benne, sót. Hétfőn csinálok képeket :)

Plug and Pray... :)

(#30) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itt van pár kép a belsőről

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#31) jucye


jucye
tag

Sziasztok!

Egy ref. 4870 belefér ebbe a házba? Gondolkozom, hogy lecserélem a házat.

Köszi a segítséget.

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#32) kisza25 válasza jucye (#31) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha 26cm-nél nem hosszabb akkor belefér

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#33) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Sziasztok!

Na, beléptem én is a "klubba".
1 hónappal ez előtt újítottam be, egy ilyen házikóval, fehér színben. Ha valakinek kérdés lenne a házzal kapcsolatban, ezentúl hozzám is fordulhat nyugodtan. ;)

Üdv. H

(#34) Vidori válasza Hasek (#33) üzenetére


Vidori
aktív tag

Üdv a Klubban! :DD
Képeket láthatnánk, vagy valami saját megoldást, átépítést a házban?

[ Szerkesztve ]

(#35) Hasek válasza Vidori (#34) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Átépítés még nincs, és nem is lesz rá szükség egyelőre. Max, majd ledeket cserélek, csak találnom kell narancssárgákat. Azt hiszem, ebből öngyújtó vadászat lesz. :B

Képeket majd hamarosan készítek. ;)

Üdv. H

(#36) Vidori válasza Hasek (#35) üzenetére


Vidori
aktív tag

Én villamos cuccokat innen szoktam rendelni:
LED

(#37) Hasek válasza Vidori (#36) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Köszi az oldalt. Nem is rossz hely, ahogy nézem. Még hasznomra lesz. :K :R

Üdv. H

(#38) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Hupszla... Erről teljesen meg is feledkeztem. :B

Itt vannak a képek a házról, meg úgy az összképről. A kontraszt híve vagyok. :K


Ő lenne az. A monitor és a ház egyidős.

p.s.: Sorry a minőségért. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#39) kisza25 válasza Hasek (#38) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

gratula a házhoz, ez a fehér fekete elég kontrasztos,jól néz ki :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#40) Hasek válasza kisza25 (#39) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Köszönöm! :R

Gyakorlatilag a szobám is ilyen. Sárga falak/Ágy+parketta - Fekete szekrénysor. :K

Üdv. H

(#41) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki nézte már a másik változatot? itt már tuti nem esik bele a lemez az olvasóba. :D

Nekem is házat kéne venni és talán még ezek a GMC-k is tetszenének, de nekem a tetőre kéne venti hely...a vinyóknak szintén kéne hűtés, vagy legalább olyan tálca ahol befér a vinyóra szerelhető is.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42) kisza25 válasza V.Stryker (#41) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez ua.csak más az előlapja emiatt+4k :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#43) V.Stryker válasza kisza25 (#42) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ja ja. Szerintem én is beneveznék rá, ha mondjuk a felső részébe is mehetne egy 12cm-es venti. De mivel nem....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44) Hasek


Hasek
Közösségépítő

A ház belsejéről:

Ami pedig a hőmérsékleteket illeti, íme pár adat(Everest):

Alaplap - 33°
CPU - 35°
GPU/GPU környezete - 42°/36°
Maxtor S-ATA 120GB - 40°
Seagate ATA 40GB - 39°

- Az adatok kb 1,5-2 órás használt után érték el ezeket az értékeket.

- A konfiguráció az adatlapomon található.

V.Stryker: Ha olyan tápot teszel bele, amiben van egy 12cm-es venti(mint én), akkor meg van oldva a probléma, és még barkácsolni sem kell, illetve több helyet sem igényel így, mint egyébként.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#45) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Most látom h van a házikómnak topikja :DDD

Akkor megosztom veletek is a moddinolt GMC-met :)
Véleményt kérek
Már a ram cserélve lett és a hátlapi panelek is belettek téve, persze azok is feketék és csak a tápkábelek látszanak, Majd vmikor készítek még fotókat:)

(#46) Hasek válasza Zefír (#45) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nagyon jó! Szép, letisztul. Gratulálok hozzá! :))

Üdv. H

(#47) Zefír válasza Hasek (#46) üzenetére


Zefír
őstag

:R Köszönöm!
És már mégszebb lett :DDD

(#48) Eddie141 válasza Zefír (#47) üzenetére


Eddie141
senior tag

Akkor nem osztod meg velünk a változásokat is? :) :R

(#49) kisza25 válasza Eddie141 (#48) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itt a gépe

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#50) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itt meg az enyém én is raktam benne egy kis rendet

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.