Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#460) ktmt válasza WEBER (#452) üzenetére


ktmt
aktív tag

erősítő szimulátorral már volt dolgom effekt processzorban, de milyen progi tud ilyet?
(továbbra is fenntartom, hogy a buharált digizett hang a legrosszabb gitáerősítőnél is rosszabbul szól)

(#1710) Kobe válasza Kephamos (#1709) üzenetére


Kobe
veterán

hangkarira nicns is rákötve a cd, sőt cd sincs benne
de továbbmenve : mindegyik ''szimulátor'' zajos valamiért, FX Box nál a legkevésbéde ott meg érzékelhető a csúszás, guitar rignél nagyon zajos, az amplitube live meg totál használhatatlan a zúgás recsegés miatt

(#2396) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok!
Nos mostanában szoba-gitározásra vetemednék, és ehhez kérnék segítséget.
Tudna esetleg valaki mondani nekem ingyenes dobgép szimulátort, esetleg free dob mintákat, amikre tudnék alkotni :B
Köszi

(#2545) ReJim válasza AND1 (#2531) üzenetére


ReJim
őstag

nem kifejezetten egy line6re gondoltam. nem fogok kombót venni, mert mindegyi gyártó a profitra van kiélezve, és egyre nagyobb hülyeségeket csinálnak (marshall 400W-os IC-s végfok, a sok hangszerboltos által emlegetett "cső szimulátor", meg acsöves előfokos kombók fejek, vicc...)

szóval engem inkább egy SansAmp vagy hasonló pedál-efekt erősítő modellezés ami érdekelne. de sztem ki fogok pár dolgot próbálni...

(Guitar Rig-et nem ajánlom... olyan mint a winamp: külső megjelenésre van fejlesztve a kernel része, a lényeg kissé elmaradott.)

</end.?>

(#5346) X2N válasza Grimwing (#5345) üzenetére


X2N
senior tag

Ezt találtam múltkor talán használható:[link] Persze meg kell támogatni egy jó IR cabinet szimulátorral h ilyen hang jöjjön ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6251) X2N válasza Womb (#6249) üzenetére


X2N
senior tag

Próbáltam pc-s erősítő szimulátorokat Pod Farm, Guitar Rig, Mesa Lecto stb. Még IR kabinet szimulátorral se szól olyan jól, mint egy normális gitárerősítő.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#11930) Mathiask válasza sajtee (#11916) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nekem megvan szintén xboxra.

Szerintem jól el lehet vele lenni. Arra jó, hogy ha amúgy nem vennéd a gitárt a kezedbe, mert épp nincs kedved, fáradt vagy stb, a játék még képes rávenni arra hogy játsz. Bár hozzá kell tenni, hogy ez egy játék, tehát arra korlátozottan alkalmas, hogy az ember csak ezen megtanuljon gitározni, de arra jó, hogy mégis kézbe legyen a gitár és lehessen gyakorolni a lefogásokat, pengetést, stb. Az hogy viszonylag normális pontszámot kapsz a játékban egy dal után még nem jelenti azt hogy "egyedül" élvezhetően el tudod játszani a számot. Ettől függetlenül mégis ügyesedik vele az ember, jobban, mintha a sarokba lenne a gitár.
Volt olyan szám benne amit már ismertem előtte és az pl a játékban nagyon nehezen ment, mert úgy indul mindig egy új szám, hogy a viszonylag kevés hangot kell pengetni, viszont ha te már ismered a számot akkor belepengetnéd azokat is, amiket már tudsz. Így viszont eléggé nehéz megtalálni a ritmust, mert te pengetnél 5 hangot, de a játék csak 2-őt kér. Persze egy idő után úgy is felküzdi magát magasabb szintre és akkor már egyszerűbb. El tudom képzelni, hogy aki kicsit jobban gitározik annak zavaró, hogy csak bizonyos hangokat kell pengetni és ezzel összedől a ritmus. (én mondjuk béna vagyok, szóval nekem jó így :) )
Azt nehéz megszokni(legalábbis nekem), hogy nézni kell tv-t és alig van idő lenézni a fogólapra hol is járok.(mondjuk ez az én bénaságom) Egy gyorsabb számnál könnyen le lehet veszíteni a fonalat. Itt nem az van, hogy a fejedben van mit kell pengetni és egy idő után tudod is olyan gyorsan pengetni ahogy kell, hanem mivel mutatja mit kell lefogni ezért nem gondolkozol közben, csak próbálod "bután" követni az utasításokat.
De hát ez egy játék és úgy is kell kezelni.

Van benne erősítő szimulátor is, így akár elég lehet ez a játék és egy gitár is a kezdőknek. De szerintem nem szól annyira jól, hogy pótolni tudjon egy kombót pl. Persze ez is függ a rákötött hangrendszertől. Például másnál hallottam már egész jól szólni is.

Azt érdemes megnézni hogy a számok amik benne vannak tetszenek-e. Illetve hogy a külön megvásárolható számok(most jött ki a pantera pack 3 számmal, yeah) között van-e ami tetszik, illetve szánsz-e rá annyi pénzt. (marketing szempontból jól csinálják eladják a játékot és utána még kb a 3szorosát rá tudod költeni ha minden számot meg akarsz venni, mondjuk szerintem nem kell az összes szám mert úgy se mindegyik fog tetszeni a kiegészítők közül)

Itt egy normális teszt: [link]

(#17962) kisgabor87 válasza izomhod (#17960) üzenetére


kisgabor87
tag

Én is erősítőbe dugnám a gitárt, 2-3 millió forintot simán el tudnék költeni különböző kütyükre, aztán belelóg a kezem a bilibe. Kérdés, hogy valaki, aki még gitárt sem fogott a kezében az mit fog kihozni belőle? Nyilván semmit. Inkább vegyen 10-12e ft-ért egy gagyi erősítőt, amin van clean meg overdrive csatorna, aztán 4-5 hónap múlva rájön hogy ez neki kevés? Sokkal egyszerűbb az erősítő szimulátor programokat használni, jobb hangjuk is van, mint az ilyen tizenfilléres Fender frontmanaknek, meg a hasonló szaroknak. Tanulni tökéletes, és itt a tanuláson van a hangsúly. De aki 40e-ből kihoz egy jó gitárt meg egy jó erősítőt, azelőtt le a kalappal. Én inkább azt mondom költse az egészet gitárra, aztán mikor kezd kialakulni a stílusa, meg körvonalazódik hogy mit akar, akkor fektessen be pénzt egy általa választott erősítőbe.

(#18605) raven12 válasza Zoli133 (#18603) üzenetére


raven12
senior tag

letöltöd, bemásolod/felrakod, utána szimulátoroknál ott kell díszelegjen a driver-nél, kiválasztod, láss csodát.

Én nem használtam, mert régen Creative SB Audigy2-vel nyomattam, annak is saját ASIO-ja van, most meg USB kártyával, annak is sajátja van.

(#19296) brickm


brickm
őstag

Beüzemeltem a legújabb szerzeményt... Wampler Plexi Drive British Overdrive.
Aki szereti a jtm45-jcm800full volume hangzást, de nincs ilyen erősítője, annak kötelező darab. Marha j hangja van.
Csöves erősítővel viszont olyan, mintha lenne egy zengető is bekötve.
Az nekem annyira nem adta. De nyilván csöves szimulátort nem használunk csöves gépen, mert minek..!?
:)

(#19468) BluEyes válasza Chesterfield (#19458) üzenetére


BluEyes
őstag

A torzítók végén van egy Aco.sim nevezetű, a nevéből ítélve ez egy akusztik szimulátor. Mondjuk nejlonhúrt nem hiszem hogy tud, de egy western fémhúrosra valószínűleg hasonlítani fog. Pici zengető mehet rá. Amp és cabinet szimuláció meg lehet nem is kell, próbálgasd.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19705) brickm válasza MATEO6600 (#19704) üzenetére


brickm
őstag

"hogy clean/torzított hang állító pedált rá lehet-e kötni, az nem függ a gitárkombótól, mert mindegyikre lehet?" Egyáltalán nem mindegy. Külön megjelölik,ha ráköthető. Channel select,foot switch és társai a neve.

Más. Feltuningoltam ma egy fender frontman 212r-t egy Marshall plexi hangú jfetes előfokkal ,meg egy 4x12 es láda szimulátorral. Majdnem egy az egyben ugy szol mint a jcm800am.

[ Szerkesztve ]

(#20050) brickm válasza kemotox (#20049) üzenetére


brickm
őstag

Egy olyan fejhallgató meghajtó eszközt aminek van eq-ja...tehát színezi a hangkpet.
Vagy kompromisszumok mellett natúrba a fejhallgatót. De akkor elfogadod,hogy sz rul szól.
Esetleg egy dsp szimulátort, ami pl van a behrinhernekbis ha jol emlékszem,mai napig. V tone széria. Jol szol. Az gyakorlatilag hangszóró szimulátor(is).

(#20311) brickm


brickm
őstag

Valaki tudna feltenni értékelhető felvételt a cube akusztikus szimulátoráról? Csak érdekel milyen lehet a hangja, mondjuk az én multi simemhez képest.
Azt is írja oda az illető,hogy milyen paraméterű hangszedővel vette fel...
Tapasztalatom szerint amugy a Single coilok, abból is a 7.3k ohm-körülieknek van jó hangja.

(#20663) brickm válasza Humbucker (#20662) üzenetére


brickm
őstag

Attól függ, milyen az elektronikája, milyen zenét játszanál, mit vársz tőle...?
otthonra vagy szimulátoros kombót vegyél, vagy multit, esetleg hangkártyát.

(#20857) brickm válasza persil (#20854) üzenetére


brickm
őstag

Attól függ. Ha jensen hangszóróst veszel, azok elég jó érzékenységgel bírnak, elég hangosak. Próbaterembe 10/10en biztos elküldi a dobot nyaralni.
Úgy látom ennek egy analóg szimulátor előfoka van. Van egy olyan cuccom bontva, rákötöttem egy TDA IC-re, 10wattot tud max leadni ha mindent odatekerek....rányomtam a 4x12" -es ládára és állatjóhangja van...viszont azzal már kicsit halk, nem bírja kihajtani. Na ellenben a 212-es, az biztos kibírja.

(#20972) brickm válasza Bencsizy (#20966) üzenetére


brickm
őstag

Van olyan zene amihez száraz hang kell....én pl kevés reverbet használok, nem szeretem ha zeng minden. Viszont egy keveset szinte mindig bekeverek. Ez a dry/wet arány.

"csak nem erdemes mindent teljes hangerovel belekeverni a jelbe,"
Nyilván nem, ha mindent feltekersz teljesen csak egy bazi nagy feedback-ed lesz azt sípolsz.

"Nekem a gepemen guitar rig van, ehhez kepest mennyivel erzekelheto minosegben a kulonbseg?"
Attól függ milyen a hangkártyád. A guitar rig modellek elég jók, mivel maga a szoftver se kétforint, attól egy fizikális olcsó multi éppenséggel lehet sokkal rosszabb.

De leginkább nem a hangképpel lehet gond egy olcsó multinál, hanem a kezelhetőséggel, a sebességgel, az átgondoltssággal, a kivitelezéssel. Gagyi anyagok, zajos fokozatok, árnyékolatlan ház, csatlakozók...gagyi csatlakozók.
stb
Egy jó multi meg nyilván minőségi anyagokból van és nem visz plusz zajt a jeledbe ha értelmesen használod.

"Miert mondjak azt, hogy ha pedal, akkor csak analogot szabad? "
Nem tudom ki mit miért mond, de egyvalamit ne keverj össze(mert látom épp azt teszed) a digitális delay még nem lesz digitális pedál, attól hogy logikai áramkörökkel valósítja meg a funkcionalitását.
Ugyanis ha megnézel egy digit delay kapcsolási rajzot láthatod, hogy legtöbb esetben maga a bemeneti jel egyáltalán nincs digitalizálva. Eredeti formájában megy tovább a bemeneti buffer fokozattól egy analóg előerősítő fokozatra, majd tovább. Van egy szintén analóg bekeverő fokozat, ami az eredeti analógképet digitálisan modulált hanggal keveri arányosítva, ez a wet level potmétered.
kapcsolás
Mgyarán a bemeneti jeledet érintetlenül, legfelejebb bufferelve, esetleg szintemelve megtalálod egy szkóppal az áramkör belső részeiben is, míg egy digitális pedálnál ezt csak a bufferen tudod megtenni, utána már a dac digitalizált jelét látod, ami négyszög.

Ez a pedál digitális:
[link]
meg ezis:
[link]

Ezeknek ha megnézed a layout-ját láthatod, hogy a bemeneti analóg buffer fokozatot egy digitalizáló ák követi, ami 12bites...
ehhez képest mondjuk a digitech gsp1101 24-bi 44kHz-es DAC-ja van, ami elég jó., Ettől csak egy 32bites lenne jobb...amire mellesleg semmi szükség stúdión kívül.

Itt tényleg csak azt kell eldöntened, hogy mennyit akarsz rászánni, meg hol/micéllal fogod használni.
Otthonra, ahogy írtuk vox tonelabok,digitehxh floor boardok, boss ME, boss GT szériák, LINE6 POD-ok teljesen jók, elleszel velük. Nézd meg melyiken milyen erősítő modellek vannak, melyik szimpi neked...digitexhnek pl utánozhatatlan az akusztikus szimulátora...mindben van valami egyedi.

Ha meg koncertezni akarsz szánj rá sokat, mert a az olcsó sz rral csak magadat fogod szoptatni. Mint egy olyan gitárral, amit 2szám között állandóan hangolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#24919) eeXaa válasza Kobe (#24916) üzenetére


eeXaa
addikt

Az interfész is kiváló megoldás, használtam, én is plug in-eket, de én egyenlőre még mindig jobban preferálom a hagyományos manuál cuccokat... persze aki már eleve a számítógép mellett nőtt fel, sokkal kézenfekvőbb és olcsóbb a hangkártyás dolog.... én asszem 4-5 éve próbáltam utoljára az akkori pod X3 live-al de nekem ha jól emlékszem az az 5ms latency is kényelmetlen volt... a plug inek hangja amúgy gyönyörű, kétségtelen... aki mindebben tendesen otthon van, nincs is jobb választás számára...
...talán én is legközelebb már egy interfészbe fektetek.. hosszú távon mindenképpen megéri..

24917: elég, csak éppen 2016 ban már komolyabb eszközök is vannak a tanulási folyamatod segítésére mint egy szimpla gitárkombó.
Amúgymeg egy kezdő- haladónak sem árt ha az azonnali hozzáférése van egy dobgéphez, looper-hez, basszus szimulátorhoz, stb.stb..

[ Szerkesztve ]

(#27749) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Valaki valamelyik erősítő szimulátorban nem találkozott hasonló hangzással?
[link]
nálam ez az etalon de hiába tekergetek mindent nem gazán látszik összejönni.

(#30455) arnyekxxx válasza GoTReX (#30449) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Első körben szvsz dugd rá a PC-re a saját hangkártyáján, tölts le ingyenes vagy demo szimulátorprogramokat (ne torrentről teljes verziót mert az illetlenség szóval ne csináld), tegyél fel valamilyen ASIO drivert (ha nincs a hangkártyádhoz akkor ott van az Asio4all ) told fel maxra a hangerőt és hajrá.

(#30805) fototrend666 válasza jmarcell (#30792) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Fivérem akkor pláne ne nyúlj a gitárhoz!
Az erősítő ajánlatom még áll ha későbbkomolyan gondolod késöbb majd bandázni..Egyébként meg pc +amplitube(orange láda fej szimulátor gain kiteker) és egy behringer ultragain tube preamp.Költséghatékony megoldás a Downos soundra

[ Szerkesztve ]

(#31066) brickm válasza Kobe (#31065) üzenetére


brickm
őstag

44-ért pont nem drága pedálnak, ha úgy nézzük, hogy ráprogramozhatsz majdnem bármit. És minőségben egész jó. Pl egy wmapler vagy kalamazoo sokkal drágább is lehet, és az csak egy funkciót tud. De igazából ehhez képest egy ibanez vagy boss pedál is drágábbnak számít mivel az is egy funkciós.
Ez olynaoknak jó, mint pl én. Nem használok modulációs effektet(konkrétan ha a reverbet annak vesszük, akkor azt) max pici delay-t. Így ezt berakom a pedálboardba és ha épp kell egy phaser vagy flanger vagy akármi akkor felverem annak, egyébként meg lehet belőle EQ vagy torzító is akár és nem kell eladni ha épp félévig nem akarok flangert használni.

Vagy ha épp olyanom van valami erősítő szimulátornak használom.
Szóval érted.

(#36194) arnyekxxx válasza Goose-T (#36189) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mi szoktuk tolni a basszerossal dobgépre szintentartásnak.

szar olyan amilyen

Persze jobb mint nem próbálni ha nem ér rá a dobos de azért szar nem nagy élmény. Pedig ott legalább van alja az egésznek mert nem sokolrádión jön a basszus hanem 4x10es basskockából és a gitár se szimulátoron jön hanem a 4x12-ből.

Biztos, hogy nem utaznék a kedvéért 2x130km-t.

volt régen egy időszakunk amikor doboskirugás után jött az ötlet, hogy minek egyel több büdös lábat szagolni és szétosztani a halmas gázsit [ironia], meg ugyis gépen írom meg a zenét, a szinti gépről szól, legalább nem kell taktjellel bohóckodni és a dobos legalább mindig pontos lesz mint az atomóra, szóval jöjjön gépről a dob, nem is lenne teljesen stílusidegen, pár hónapig csináltuk, volt pár koncert is de nem volt jó. Koncerten még meg is szólalt a dolog, de probán semmi élményt nem adott.

[ Szerkesztve ]

(#36385) Alexios


Alexios
veterán

[link]

Egy elég összeszedett írás erősítő szimulátorokról, és hogyan kell őket használni

(#39205) arnyekxxx válasza Idiofil (#39204) üzenetére


arnyekxxx
veterán

persze, hogy van értelme, veszel egy szimulátoros multit, rádugod a fülest és a család csak a húrzörgét hallja te meg megsüketülsz :)

(#40583) arnyekxxx válasza sith7 (#40580) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a VST pc-s zeneprogram, van millióféle, köztük gitáreffekt/erősítő/hangfal szimulátorVST, lányod bedugja a gitárt a számítógépbe, program elindit, és kis állítgatás után dübörög a rakenról. Nem igényelnek erőművet, én anno 1magos sempron2800-as félGB ramos géppel használtam először ilyet.

Pl ez egy ingyenes Revalver de profi cucc.

A multieffekt olyan mint egy hardveres VST saját soklábkapcsolós dobozban. Egy ideje jellemző ezekben is a beépített erősítő meg hangfalszimuláció így fülesbe vagy hificuccra kitéve a hangját igazi gitárhangja van. Utóbbi azért lényeges dolog mert ha csak egy sima klasszikus pedált erősitesz ki hificuccal annak csak egy zizegős foshangja lesz, az igazi gitárhang igényli a gitárerősítő/gitárhangszóró vagy ezeknek legalább digitális emulációja (ezt tudja a legtöbb multi egy ideje) meglétét.

[ Szerkesztve ]

(#41216) benedekco válasza Carlos Padre (#41215) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem azért ez nem teljesen így van. Játszottál vele? A régivel vagy az újjal, a '14 remastered-del?
A visszalassítás és a szint emelés pont megtanít és ha szólót választasz akkor ott a shred. Én szólón tolom és van pár szám amit tökre jól megtanultam vele frankónk. Illetve ott a master rész, azokra a részekre amiket fejből játszol és nem látod a tabot.
Van benne egy csomó oktató anyag amúgy, nyilván azok a csutka kezdőknek vannak ott. De azért a guitar heroval együtt említeni túlzás.
Szerintem a legnagyobb baj az hogy ellenben a yousiciannal ez nem akar zenélni tanítani hanem csak megtanítani eljátszani a számokat. A yousican-ban ott a rendes kotta, illetve a tab része inkább olyan mint egy rendes tab.
Nem azt mondom hogy ez jó vagy jobb vagy akármi, csak kb olyan a guitar heroval együtt emlegetni mint a 90-es évekbeli F22 Lightning II-t a legújabb microsoft flightsimmel, a yousican meg a szimulátor rendes kabinnal.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43405) benedekco válasza SidCorky (#43404) üzenetére


benedekco
addikt

Csak nem Fender is besszállt a jackes, fejhallgatós láda szimulátorokba?
Várom a tesztet, de szerintem nekem már nem lesz ilyenem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#44609) arnyekxxx válasza nap (#44608) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azért multival is el lehet napokat szórakozni mire olyasmi szól ahogy az ember elképzelte és a szimulátorokban is ott vannak a presetek instant felhasználásra.

Ha egyébként a pc megvan, hangszórók vannak hozzá és a juzer nem idegenkedik a kattogtatástól akkor egy occo interfész nem feltétlen rosszabb választás mint egy occo multi. Egy tizenpárezres multinak nem lesz olyan jó hangja mint egy tizenpárezres interfésznek meg egy TH-Unak

(#44891) espista válasza consono (#44888) üzenetére


espista
senior tag

Én próbáltam, de nem szólt jól. Talán egy akusztikus szimulátor...

Romani ite domum!

(#45528) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Minden koncert megerősít, hogy jó ötlet volt áttérni a szimulátorozásra, Bp S8, előttem szólt a szinpadon valami modern Laney fej, ennek nem láttam a típusát, a következő zenekarnál meg egy Peavey XXX. Beálláskor mindkét srác folyamatosan tekerte lefele a fejeket mert túl sok volt a technikusnak és kifelé egyik se szólt jobban mint a kis vackom. A Laney szerintem még rosszabbul is. Nyilván ebben szerepet játszik az 5perces beállás az idegen láda meg a random odatett random mikrofon, de pont ezt küszöböli ki az IRdoboz. Meg a 30kiló cipelését :)

(#48486) arnyekxxx válasza Goose-T (#48484) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én a 2020as Fekete zaj óta járok szimulátorral koncertre, akkor még a behringer GDI21 volt a "fejláda" a multi után kötve, igazából az is teljesen jó volt még ott a böszme színpadon is, aztán jött a piros gyufásdobozBaby az ő IR loaderével és boldogság van :) Egyébként simán lehet gerjesztődni a monitorládával is, csak kevésbé látványos mint odaállni a 4x12-k elé.

(#50025) arnyekxxx válasza DrDoktor (#50023) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egyébként ha van normális kontrol meg az egész hely nem valami legalja hangosítású akkor sok értelme nincs vinni a HR-t, legalábbis nekem az egyik legfontosabb szempont az volt a szimulátorra váltáskor, hogy ne kelljen böszme dobozokat hurcolni :) az már csak extra, hogy a keverős is jobban szereti meg jellemzően jobban is szól mint amit ott mikrofonozgatnak.

(#50092) consono válasza doc (#50091) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha tudod splittelni, akkor az már másik állat :) Az mesziről nézve, hunyorogva kicsit olyan, mint a Tele középső állása, az is jó lehet. De valahogy humbuckerként meg nem működik nálam a középső állás... Mondjuk Straton sem használom magában sosem a középső állást, úgy tűnik nekem az a hangszín nem a barátom, túl semleges. De lehet, hogy megpróbálom az akkusztikus szimulátorral!

"In God we trust. All others must bring data"

(#50214) chaosmonger válasza DrDoktor (#50212) üzenetére


chaosmonger
tag

Köszi a bemutatót, jó a cucc nagyon. Az a hardveres hangláda szimulátor tök új volt nekem, nem is tudtam hogy ilyen is van külön.

(#52061) consono válasza arnyekxxx (#52059) üzenetére


consono
nagyúr

Ezzel én is szoktam játszogatni, egészen jó hangokat ki lehet tekerni belőle. De nekik van több jó pluginjuk is, tape szimulátor, meg delay ugrik be elsőre.

"In God we trust. All others must bring data"

(#52090) arnyekxxx válasza btraven (#52081) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a többiek leirták ami kell, és azt a kört javaslom, hogy próbáld ki az alaplapi karival (nyilván kell hozzá egy 6,3-3,5 jack átalakító vagy olyan gitárkábelt forrasztani aminek az egyik végén kisjack van) aztán ha szól és nem érzed úgy, hogy szar amit hallasz akkor jó, ha szarul szól, akkor meg jöhet az usb interfész. a GS-en alegolcsóbb most egy huszasért egy behringer umc204HD ami egyértelműen jobb mint bármilyen alaplapi cucc, vagy a fentebb említett rocksmith kábel lehet még költséghatékonyan alternatíva, de azon a szinten amikor még az a kérdés, hogy kell-e pengetőt venni a gitárhoz, nem biztos, hogy számít.

szerk. azt tudni kell, hogy winen az ASIO (ez a normális hangkártyadriver) elég szigorú és szereti egyeduralkodóvá tenni azt a programot ami épp használja, igy ha szól a gitár valami erősítőszimulátoron akkor más programnak nem lesz hangja, így az, hogy egy YT videoval vagy akár csak egy mp3-al együtt játsz az nem annyira triviális dolog. hardcore kerülőút egy DAW (szerkesztő/felvevő program) használata amiben egyik sávon beteszed a zenét és úgy tudsz vele együtt játszani, vagy olyan szimulátort használsz aminek van beépített audiólejátszó funkciója (pl a Guitar Rig, van ingyenes változata) vagy használod pl az Element-et ami egy free program és bele lehet pakolni bármilyen plug-int és emellett van audioplayer modulja is

[ Szerkesztve ]

(#52221) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#52218) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a halálegyszerű kis kombo (ez alatt értem a kis tranyós olcsó cuccokat amit a tipikus kezdő (nek az anyja csomagban mert ugy olcsóbb) megvesz) az meg jellemzően szarul szól és a sok jó hangzás közti válogatás helyett arra lehet elcseszni az időt, hogy végre valami értelmes hang jöjjön ki belőle. Ami meg jól szól az nem olcsó. A pedálkeresésnél megint nem rossz ha az ember szimulátorozgat, kezdő gyerek sokat hallja, hogy a tyubszkrimer milyen krvajó és mindenki is azt használja, megveszi és csodálkozik, hogy a világ legnépszerűbb OD pedálja a kis tranyós zajkeltőből nem csinál metálállatot csak egy kicsit több lesz a közepe a zsizsegésnek. Pedig Hetfieldnek ott volt a lánc elején (meg nekem is :)) ). Ampszimben meg ki lehet próbálni, hogy mit is csinál egy TS egy tranyós erősítővel aminek van egy minimálisan torzított csatornája.

(#53208) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#53205) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Persze nyilván vannak olyanok is akik ma is felpakolnak erősítőket de egy nagy színpadon igazából sok értelme nincs mert manapság már tényleg 100% pontossággal kijön a hang a szimulátorból is, a nagyszinpadon úgyse a ládát hallja a zenész a szinpad területének 95%-án hanem a monitort, ráadásul már a monitort is egyből fülbe kapja pont olyan arányban ahogy hallani szeretné szóval csak a technikusok dolga nehezedik az igazi erősítők használatával.

(#53460) arnyekxxx válasza doc (#53454) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pont a tömegtermelés miatt baromi olcsón lehet teljesen korrekt hangszert venni mig a bezzegrégen az olcsó hangszer tényleg a hulladékot jelentette. '95ben az akkori bruttó átlagbér duplájáért vettem az iba RG270-et ami az RG széria majdnem legalja volt, ma kéthavi bruttó átlagfizuból vérpofi gitárt lehet venni, egy R270 szintjén levő gitárt egy havi minimálbér harmadáért az ember után dobnak. De ugyanez van erősítőűgyileg is, 50ezerért tudtál venni egy leharcolt 20+éves laney fej-ládát, ez olyan másfélhavi átlagbér volt és ennél kevesebbért vermona erősítőket kaptál a duplájáért meg 100as marshall kombót tranzisztorral meg előfokcsővel, ma másfélhavi átlagbérből veszel egy vadiuj fejládát az általad szeretett márkától vagy a feléből egy olyan szimulátoros cuccot ami épphogy csak nem szop le játék közben.

szerk. paszmeg de sokáig írtam, nem kellene menet közben elmenni reggelit csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#53602) cucka válasza X2N (#53601) üzenetére


cucka
addikt

A fejet le tudod modellezni, kb. megkülönböztethetetlen minőségben, mert az egy bemenő elektromos jel alapján létrejövő kimenő elektromos jel.
A bemikrofonozott ládát is le tudod modellezni, mert ott is elektromos jelből jön létre elektromos jel.

Amit nem tudsz lemodellezni, az a hangerő, mert az nem egy elektromos jel, hanem egy élmény, amit átélsz.
Ezért nem fogod tudni soha az otthoni hifin átélni azt az élményt, amikor egy nagyszínpadon megszólal egy koncert.

Ugyanaz van, mint a versenyautó vagy repülőgép szimulátoroknál. Tökéletesen ki lehet számolni minden paramétert, de azt az érzést nem tudod szoftveresen előidézni, amikor 3-4-5 g oldalgyorsulással veszed be a kanyart.

[ Szerkesztve ]

(#53743) chaosmonger válasza arnyekxxx (#53739) üzenetére


chaosmonger
tag

Amúgy nem csak erősítő szimulátor - az a Bias AMP- hanem komplett rig, erősítő+effektek+cab, sőt még a gitár típust is emulálja :)

Itt pl. lehet párhuzamosan 2 erősítőt is bekötni, ami vita tárgya volt itt pár napja

(#54588) X2N válasza X2N (#54586) üzenetére


X2N
senior tag

Gitárerősítőnél egyébként másfajta EQ-t használnak mint a hagyományos, olyan értelemben hogy interaktívak a frekvencia vágási sávok, ezt így nehéz leírni inkább próbáljátok ki az online szimulátort és akkor megértitek mire gondolok, nem csak simán erősíted/vágod ezeket a frekvenciákat globálisan, hanem csúszik a vele együtt a frekvencia tartomány is, máshogy fogja szabályozni a közép frekit lehúzott magas potméterrel vagy feltekert magas potméterrel... és ezek csak az alap kapcsolások, erősítőnként be szokták hangolni őket...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.