Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6696) atidzsiforc válasza Szten Márs (#6695) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ez forradalmasithatja a guitar hero sorozatot! ;]

Legalabb linux support is van.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#7539) Szten Márs válasza Cyberpunk (#7538) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez nem tudom miez, és linuxon most meg sem tudom nézni (igen, tudom, meg lehetne oldani :) ).
Az ujjrend... hagyományosan a három vastag húrt (E, A és d húrok) a hüvelykujj uralja, a g úrt a mutató, a h húrt a középső, az e' húrt pedig a gyűrűsujj.

Ez persze néha megbomlik. Leggyakrabban akkor, ha egy húrt többször egymás után kell megpendíteni. Mondjuk a legvéknyabb húrt, az e'-t akarod háromszor megpengetni, akkor nem gyűrűssel kalapálsz rá hármat, hanem alternálva pengeti a gyűrűs és középső ujj, így: gyűrűs, középső, gyűrűs. Ugyanígy a többi hűrnál. Mittomén van egy rész ahol a pengetendő húrok: kettő e', kettő g, akkor az ujjrend gyűrűs, középső, mutató, középső.
De ez kényelmileg is így jön ki. Van ahol pedig (egyes embereknél) szokás megbontani a hüvelykujj uralmát is, szintén kényelmi okokból. Mittudomén A - d - g - h - A - d - g - h kényelmesebb és könnyebb hüvelyk - mutató - középső - gyűrűs - hüvelyk - mutató - középső - gyűrűs renddel, mint hüvelyk - hüvelyk - mutató - gyűrűs - hüvelyk - hüvelyk - mutató - gyűrűs renddel. (Mondjuk ez utóbbit csak óvatosan mondanám... legjobb, ha nézel minél több videót és lelesed az emberek kezéről, hogy mit is csinálnak. Vannak, akik a hüvelyk uralmát véletlen sem bontják meg...)

Vannak oldalak, ahol írnak ujjrendet is. Ez az oldal ugyan inkább a fingerpickingre van kihegyezve, de van kezdő szintről fingerstyle leckesorozat is (érdemes ugrani időnként pár leckét szerintem, mert kissé egyhangú :DDD ): [link] és gyakorlódalok: [link]

Én részemről igen gyakran oldwhtman oldalát szoktam nézegetni, mert abszolút viselhető nehézségű tabok vannak fent: [link] amiket el is játszik a youtube oldalán, szóval meghallgathatók/leleshetők: [link]
Nem, nem vérprofi az öreg, de azért jól nyomja :)

Ömm... és persze justinguitar, alap, hogy ott körülnézünk leckékért, tekintve, hogy a legjobb gitároktató oldal netszerte, meggyőződésem szerint :)
Tessék, alapok: [link]
alap, kettő: [link]

Ja igen, még egy jó metódus: Ha vannak dalok, amiknek tudod az akkordmenetét, akkor érdemes négyujjas bontással szétszedni őket, és pengetgetni, Sokféleképp, próbálgatni mi hogy hangzik, mit hogy jó pengetni, kísérletezni és bele fogsz jönni abszolút :)

[ Szerkesztve ]

(#13853) Eastman válasza blackmacs (#13850) üzenetére


Eastman
őstag

En Linux alá a Hydrogen dobprogit töltöttem le, azt kb. már ilyen metronóm szinten átlátom. Win alatt szerintem izom-testvér inkább képben van. --> [link]

Hydrogenben nálam ez így néz ki:


+

Több réteget használsz itt is mint pl. a képszerkesztőkben. Egymás mellé, alá lehet őket tenni, amelyik nem kell azt ki lehet kapcsolni. A pöttyökkel határozod meg, hogy melyik hangszer mikor szóljon, a bpm pedig a sebesség. Play, stop, pause, stb...

Még én is erölködök, hogy a hangkártyával barátságban legyen a program.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13858) Eastman válasza blackmacs (#13857) üzenetére


Eastman
őstag

Igen, Linuxon minden kicsit más. Bajlódok még a mentéssel meg a hangbeállításokkal. Elsősorban metronómnak használom. Amit idáig kreatívkodtam vele, nem igazán sikerült ugyan abban a formában megnyitni és visszatölteni. 80%-ban visszahallom amit alkottam, de egyes sávok eltűnnek vagy teljesen másképp' szólnak. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18277) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Linuxon(ubuntu 14) vágja vki hogy lehetne egy zoomg2-t müködésre birni usb-n keresztül?Felvennem egyszer sikerült vele audacityben vhogy de a realtime gitározás lenne a cél..

[ Szerkesztve ]

(#22165) brickm válasza Moleman (#22164) üzenetére


brickm
őstag

A legpraktikusabb ha az utóbbit használod, a DAW-ban meg megmarad minden eredeti jelszint és modell....többek között a tiszta gitárhang is, amit később remasterelhetsz(reampolhatsz) akármivé.

ToMmY_hun
Azért jó a loopback, mert közvetlen az eszköz adja vissza a jelet, nem pedig a gép küldi ki mégegy csatornát elfoglalva ezzel...nem is a csatornaszámmal van itt a gond, plusz minusz egy, egy mai DAW-nál semmi...viszont CPU időben eléggé megterhelheti a PC-t, hogy ugyan azt VSTmodellel mindennel együtt mégegyszer elő kell állítani...

Kipróbálnám az ilyen cuccokat linuxon meg MAC-en 3.0ás csatlakozón, lehet csak a windows drivere sz r hozzá, és amúgy használható 3-ason is.

[ Szerkesztve ]

(#22169) ToMmY_hun válasza brickm (#22167) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nálam is rosszalkodik néha, de egy USB ki/be eddig megoldotta a problémát. Egyébként nagyon frankó a cucc, remek minőségben, nagyon jó jel/zaj viszonnyal jelenik meg a hang a PC oldalon. Egyetlen gondom vele a viszonylag nagy késleltetés, de gondolom ez amiatt van, hogy a PC kimenetén jelenítettem meg a jelet, nem pedig a visszacsatolt füles kimenetet használtam.

Apropó. Linuxon használható DAW progiról tud valaki? Vannak beépülők, amiket használnék csak kellene hozzá egy jó DAW. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#22175) brickm válasza brickm (#22174) üzenetére


brickm
őstag

jh Linuxra wineasio a free, meg a jack, de nekem utóbbi annyira nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#25349) brickm válasza Zoli133 (#25348) üzenetére


brickm
őstag

Jók azok, csak a arra kell használni amit bír, nem arra amire akarják használtatni velünk ;]

Ilyen windows 7-8-10-es GUI-s sz rságokra persze nem jó. De pl egy RT linux vígan elvan vele, pláne ha még rá is van optimalizálva, meg minden hozzácsatolt periféria válogatott. Azt a kis terminálnyi grafikus megjelenítési lehetőséget biztosítja helyben plusz eszközök nélkül, ami nem egy rossz dolog pl mérő, adatgyüjtő és elemző eszközöknél. Rengeteg atom procit elhasználtam már, nincs rájuk panasz, a drasztikus hőingást is kezelik, pl 45fokról hirtelen levered -10re.
Atom után meg i7et használok, köztes dolgot nem.

A másik kedvencem a Xilinx-től, Virtex 5-ös FPGA, tiszteletet parancsoló fémházas monstrum, csak pengetni b szott kényelmetlen vele :D

[ Szerkesztve ]

(#31803) Berreh válasza Humbucker (#31795) üzenetére


Berreh
tag

Ha használnál linux-ot, javasolnám a Rakarrack-ot kipróbálásra.

(#31812) kemotox válasza Berreh (#31803) üzenetére


kemotox
addikt

Szia!
Ehhez a linuxon zenéléshez tudsz egy kis segítésget nyújtani, vagy van valahol valami nagyon jó, érthető leírás? Szóval nem az ilyen tipikus linuxos übermens tételezzükfelhogymindenkiterminálbólpassziánszozikakinemazhülye típusú dolog kéne :D
Eleve a linxuozgatás is nagyon új nekem még. Annyit sikerült kiderítenem, hogy valami JACK nevű pasassal kéne jóban lennem... Egy Lexicon Alpha usb-s interface-el kötném össze a géppel a baltát. Terminálba ki tudom listázni, szóval látja a gép. Nemtom, hogy driver kéne-e hozzá, vagy valami generic kell, mint win-en az ASIO4ALL.

Guitarix-et meg Rakarackból persze nem tudtam semmi hangot kicsikarni, kerestem a windowsos "csak kiválasztom, hogy mi legyen az input, meg az output azt jóvan" féle megoldást, de nem jött össze.

Előre is köszi! :R

(#31827) Eastman válasza kemotox (#31826) üzenetére


Eastman
őstag

Nem titok, hogy ismeretlen számomra ez a terület. A linux miatt pörögtem most rá. Tanítsatok! :)

A Rakkarack minden apró beállítását tudod a MIDI pedálsorral módosítani, úgy, hogy a pengetőt le sem kell tenned a kezedből?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31829) kemotox válasza Eastman (#31827) üzenetére


kemotox
addikt

Fingom sincs megmondom neked őszintén, de gondolom valami olyasmi, ha jól gyanítom :D Nem mindent nyilván, szerintem kisvasutat lehet építeni, és akkor külön lehet ki-be kapcsolgatni az effekteket, mint valójában lehetne.

Jó hogy említed, kapcsolom is be a linuxos laptopot és kipróbálom a kolléga által tegnap említett tuxguitarizét. Remélem sikerül összehoznom a dolgot.

(#31830) Moleman válasza Eastman (#31827) üzenetére


Moleman
addikt

Linuxon nem tudom, hogy megy, de az Amplitube pontosan így működik, pont ilyen midi kontrollerem van. Kisvasútként kapcsolgathatod a pedálokat (vagy akár az erősítőmodellek csatornaváltó/EQ kapcsolóit), az expressionök meg egyszerre akár több pedálhoz is társíthatók (pl Tom Morello jelleggel párhuzamosan wah+whammy).

Ha a programban előkészítetted a saját preseteidet, és tudod, hogy melyik presetben mihez mi van társítva a kontrolleren, azok közül mindent módosíthatsz.
Ha őszinte akarok lenni, túl sok meló, még nekem is, ezért használom szinte mindig ugyanazt a presetet, előtte pár pedállal. Ha csak leülök a gép elé gitározni, legtöbbször nem is szoktam előszedni a kontrollert.

(#32610) Berreh válasza bigrob (#32607) üzenetére


Berreh
tag

A Yamaha THR-nek ha jól tudom egy bemenete van, nem?
Nekem a Yamaha keverőket ajánlották (pl: Yamaha MG-06X keverő).
De én multieffekt mellé most vettem Behringer Xenyx 302USB, ez legalább működik gond nélkül linux-al (elletétben a BOSS GT-1 effekttel).

[ Szerkesztve ]

(#35898) NeoPampalini


NeoPampalini
senior tag

Pár napja lőttem egy Scarlett Solo 2nd gen-t, sajnos még nem volt alkalmam részletekbe menően kipróbálni, de az nagyon tetszik, hogy plug and play, Linux Mint alatt minden zökkenő nélkül megy. :D

(#37516) NeoPampalini válasza fecaga21 (#37501) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Amit írsz, az valami rendszerszintű kehe lesz, vagy valami shared IRQ, vagy a bolygók állása, bármi lehet.

Esetleg még ezzel nézd meg:

katt

De akár azt is megteheted, hogy róbaként feldobsz pl. egy Linux Mint-et egy pendrive-ra, és a live rendszerrel nézd meg, hogy mi történik, ott is van-e gond a hanggal.

(#37542) Berreh válasza fecaga21 (#37540) üzenetére


Berreh
tag

Még próbáld ki pendrive-on az itt ajánlott linux mint-et, vagy ubuntu studiót. Ez utóbbi tele van alapból ingyenes hangszerkesztő, felvevő alkalmazásokkal. Telepítés nélkül kipróbálhatod, nem okoz semmilyen elváltozást a gépeden :)

[(#37541) benedekco] a vadászat délután volt, szerintem eddig kellett volna kapnod visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

(#37552) fecaga21 válasza fattyu (#37550) üzenetére


fecaga21
aktív tag

serceg, pattog a hang, valami nagyon foskazán.... Kipróbálom Linux alatt mit csinál...

(#37713) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Linux-ra tudtok BIAS-t, vagy ha az nincs akkor valami normális Vst-ét?

(#37716) NeoPampalini válasza kemotox (#37715) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Hát nem tudom, Linux alatt azért nem ilyen egyértelmű a helyzet. A legtöbb (windows-os) VST elfut pl. Carla alatt (Wine-nal a telepítés is általában rendben megy), de nem mind.

"Sima bemásolós"? Itt - ha nem a fentieket értjük ezek alatt - max. a natív Linux plugin-ekre tudok gondolni*, na azokból meg aztán végképp alig van egyelőre.

* azért tegyük hozzá, hogy ezek legtöbbjét forráskódból kell fordítani, nem nagy cucc, de azért ez is szempont

(#37718) benedekco


benedekco
addikt

Van itt valaki aki kábelmentesben küldi? Mármint ilyen rádiós kapcsolattal?
Vannak ilyes féle tapasztalatok? Mit érdemes mit nem? Otthoni használat.

Linux:
VST-k és Rocksmith kellene alacsony késleltetéssel! Akkor talán rávenném magam hogy Linux felé menjek.
Persze minden más progit le kellene cserélnem valamilyen alternatívára, de az talán nem lenne annyira nehéz, mint a zenei cuccokat meg a játékokat.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37720) NeoPampalini


NeoPampalini
senior tag

"Elvileg" a Rocksmith-et rá lehet bírni arra, hogy fusson Linux-on, google tud sok okosságot hozzá. :DDD

Ha "csak" DAW kell, akkor a Reaper teljesen okés (egy ideig próbáltam megszokni az Ardour-t, de nem sikerült összebarátkoznunk), van natív Linux verziója. VST plugin meg ízlés kérdése, a sok win-es legtöbbje menni fog Carla-val, de érdemes megnézni, hogy van-e belőlük linux-os változat.

(#38298) NeoPampalini válasza nap (#38297) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Direkt ezért vettem egy occsó USB-IDE átalakítót... Ami aztán linux alatt jól nem működött, még jó, hogy volt "kéznél" egy windows-os masina. :DDD Kazettával már megszenvednék.

(#38583) NeoPampalini válasza lacibattya (#38581) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Asztalin (Windows-on és Linux-on is OK, utóbbin simán WINE alatt) teljesen jól működik, Androidról nem tudok nyilatkozni. Mezei USB kábel elég, nem kell semmi extra. :)

Annyi, hogy tapasztalatom szerint nem szereti, ha a pedált előbb kötöd USB-vel a gépre, mint ahogy elindítod a progit, mert egyszerűen nem érzékeli, hiába csatlakoztatod újra.

(#39190) Berreh válasza Idiofil (#39188) üzenetére


Berreh
tag

Hidd el, jelen esetben a multi az egyszerűbb megoldás :)
Azt is lehet számítógépről buherálni (már az én Boss GT-1-emet is linuxról), millió egy potméter, csúszka és miegymás, de van 50-60.75-100-200 gyári hangzás, amivel kapásból el lehet babrálni, de 5-10 beállítás a multin is van kapásból :)
A program meg egyből fejbevág a kalibráció millióésegy lehetőségével, szóval beleunsz a beállításba az öledben unatkozó gitárral :)
Szóval, szerintem a multi előbb enged gitározni, de legtöbb eszköznek van szoftver támogatása, amivel később elszórakozhatsz :)

(#39503) NeoPampalini


NeoPampalini
senior tag

Utoljára WinXP-n lehetett megcsinálni azt (mezei alaplapi hangkeltővel), hogy egyszerre ment a WDM meg az ASIO driver. Aztán a Vistánál volt valami kavarás az audio stack-ben, onnantól szigorúan vagy csak WDM, vagy csak ASIO mehetett. Ezen nyilván segít egy normális hangkártya, mondjuk windows-os tapasztalatom nincs, mert már bőven Linux-ot használtam, amikor vettem egy Scarlett Solo-t. :DDD

A Mac meg megint más világ, ott CoreAudio van, ami hasonló a linux-os JACK-hez, legalábbis abban biztosan, hogy mindkettő alacsony késleltetéssel megy, valamint, hogy egyszerre több alkalmazás is használhatja az audio eszközt, így a már említett Youtube + DAW sem probléma.

(#39510) NeoPampalini válasza benedekco (#39504) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Passz, a Win7 mellé még nem volt meg a Scarlett, így driver-ekkel sem kellett szívnom.

Nekem elég az, hogy Linux-on megy minden, ami kell (Reaper, VST, Vsti...), zéró pattogással.

A pedalboard-ot kötöm a hangkártyára, így nagyon effektezni nem kell, de ha mégis, vannak natív linux-os plugin-ek, de a windows-osok is mennek, ha kell. :DDD

(#41637) NeoPampalini válasza Moleman (#41636) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

"Per pillanat én úgy játszom, hogy a külső hangkártya kizárólag előerősítőként működik, és onnan megyek a belső hangkártya vonalbemenetére, így nem kell váltogatni az eszközök között vindóz alatt."

Az nem jó, hogy csak a külsőt használod? Miért kell váltogatni? Nálam minden a külsőről megy (igaz, nem Windows, hanem Linux).

(#43804) Alexios válasza cappa72 (#43801) üzenetére


Alexios
veterán

Fontos hogy linuxon is menjen? Mert ha nem van egy csomó alternatíva

(#43819) Berreh válasza cappa72 (#43817) üzenetére


Berreh
tag

Szia!
Én emlegettem annak idején a linuxos ingyen megoldásokat, de rövid kísérletezés után én is multieffektet vettem, úgy emlékszem azért, mert a jack bemeneti hang és egyéb hanghatások (yuotube, zenelejátszó) egyidőben nem működtek együtt és a felvett hang nyers hangzás volt, nyílván az utólegos effektezés miatt. Szóval egy Boss GT1 lett akkor belőle, ami egy másik tapasztalattal gazdagított, előzetesen nem árt megnézni, használható-e linux-szal adott eszköz, mert a GT1 kb csak másfél éve használható egyáltalán a különböző patch-ek beállítására, keverésére linux alatt, felvenni közvetlenül USB-ről még mindig nem sikerült, egy kis keverő közbeiktatásával működik a dolog. Sőt ha azon keresztűl szeretném hallgatni a backing track-et, meg sem nyikkan. Állítólag némi kernel mókolással már találtak rá megoldást, én nem próbálkoztam vele, de lehet, hogy Neked sikerülne :)

[ Szerkesztve ]

(#43820) arnyekxxx válasza cappa72 (#43817) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az ASIO a windows saját hangrendszerét megkerülő driver, a komolyabb interfészekhez a gyártó ir sajátot. Az asio4all meg egy univerzális cucc, a behringer UMC sorozatnál is elintézik annyival a drivert hogy ott a link a weboldalon az asio4all-hoz de én pl a zoomomhoz is ezt használom nem a sajátját mert sokkal több mindent be lehet benne állítani. Linuxra is megcsinálták ha valaki wine-t használ, ott wineasio a neve.

(#43821) Eastman


Eastman
őstag

Jajj, de jó, köszi Srácok! Örülök minden linuxos tapasztalatnak! Egyelőre itt nálam minden gitáros motyó PC független, de ki tudja mit hoz a jövő.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43825) NeoPampalini válasza Berreh (#43819) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Linux-on nálam megy minden egyszerre, igaz, aminek nem kell Jack, pl. böngésző, az ALSA/Pulse alapon megy, és ez van bridge-elve tovább a Jack felé.

Az USB-s cuccok szoftveres támogatása valóban érdekes kérdés, mondjuk egy próbát megérnek ezek Wine alatt, a Zoom pedálomhoz így simán működik a ToneLib Zoom manager (most néztem, hogy már van natív Ubuntu verzió, anno ilyen se volt).

Bár, ha már Linux és USB, akkor a posztoló jobban járna egy dedikált hangkártyával, ott nem kell bíbelődni semmivel, csak beköti és kész (Scarlett Solo nálam így üzemelődött be mindenféle hókuszpókusz nélkül).

Ezek a multikba épített audio interface-ek valahogy mindig tartalmaznak valami spéci dolgot, hogy ne legyen egyszerű, legalábbis amiket eddig olvastam, mind kínlódás volt (vannak megoldások, meg hekkelések, de na...). Ami mezei USB standard szerint megy, azzal nincs semmi gond. :D

(#43829) Berreh válasza arnyekxxx (#43822) üzenetére


Berreh
tag

Majd' 4 éve volt, akkor a Rakarrack-ból kicsalt hangot nem sikerült bevinni az Audicity-be. Én is azt gondoltam, hogy utólag egy még jobb effekttel lehet módosítani a gitárjátékot, de sokat nem foglalkoztam vele.
#NeoPampalini (43825):
Nekem nem sikerült párhuzamosan a két hangrendszert üzemeltetni, ezt küszöböltem ki egy USB Behringer keverővel. A Zoom teljesen jól használható a Tonelib szoftverrel, de a G1Four nagyon egyszerű, nem USB hangeszköz, de a jóval többre hivatott Boss GT1 is ennyire működik csak együtt a linux-szal (Fx FloorBoard).

(#43840) Eastman válasza NeoPampalini (#43838) üzenetére


Eastman
őstag

Ha beírjátok a hsz-be a linux szót, kereshetővé tenné később is. Bedobtam azt is a többi kifejezés közé.

Minden más ötletet szívesen beírok. Frissíthetjük folyamatosan...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#45630) NeoPampalini válasza benedekco (#45629) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Passz, lehet, hogy csak amiatt látom így, mert Win7-ig bezárólag alaplapi + ASIO4ALL volt, és ez a kombó XP alatt vígan ment mindennel egyszerre, Win7-tel meg nem. :DDD Rémlenek korai W10-es időkből is ilyen sipákolások, hogy nem megy "úgy, mint régen".
Aztán W7 után Linux lett, meg egy Focusrite Scarlett Solo, itt csak bedugtam, és fél perc JackAudio beállítást követően azóta is működik. :D

(#50422) Berreh válasza benvolio (#50421) üzenetére


Berreh
tag

A Nux Mg300-at és a Valeton GP100-at szokták rendszeresen hasonlítgatni egymáshoz, a használók nagyjából egyformán dícsérik mindkettőt. Hangban talán a Nux jobb, de a műanyag ház a Valeton mellett szól. Meg erről írták, hogy Wine-al linux alatt is szerkeszthetőek a patchek és ez volt éppen az Árkádiában :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.