Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54922) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#54920) üzenetére


doc
nagyúr

Mar miert ne lenne mervado? Pontosan az a szituacio amirol beszeltunk. Ha siman jatszok a gitaron nagyon fasza hangja van, ha bekapcsolom ala a backing tracket (tokmindegy hogy Justin appjarol vagy YouTube-rol), akkor konnyen 'elveszik' a gitarhang ha nem tologatod kicsit az EQ-t.

FockeWulf: En leginkabb a Katanara sima jacken AUX In-re kotott iPadrol tolom, nyilvan nem ugyanaz mint egy studioban osszemixelni, de az tokeletesen hallhato igy is, hogy a zeneben amugy ott levo rengeteg egyeb freki es a gitar mennyire 'osszeakad'

(#54971) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#54966) üzenetére


X2N
senior tag

Mondjuk eleve nem értem h fordulhatott meg a fejedben Metallica fanként single coil-os SSS stratot venni. ;] Köztudott hogy abban nem jók a roswell single coil-ok, írtam is neked. De az Epi Slash-t se igazán értem ilyen kaliberű gitárok mellett:D Meg azt se tudom hova tenni hogy ilyen gitárok mellett egy Spark 40-et meg egy Boss Katana-t használsz...ha csak az egyik drága gitárt nem vetted volna meg annak az árából elég komoly erősítőt,ládát vagy akár AXE FX-et lehetne venni. Amit hallanál is egyből, nem kellene A/B tesztelgetni mint a hangszedőket.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55795) Alexios válasza X2N (#55794) üzenetére


Alexios
veterán

Hát de mi másra lenne való, vagy mire akarnád még használni? :D létezik csomó ilyen cucc, katana Air, yamaha thr amik a leghiresebbek talán.

Simán lehet telefon nélkül is használni, pont úgy mint bármilyen kombót, nyilván ha többet akarsz és az utolsó porcikajat is allitgatni ott az app aki azt akarja, vagy lehet nélküle is. De lényegében majd minden gyakorló kiskombo ilyen manapság, a katanának ott a szerkesztője PC-re, line6 catalyst szintén, spidernek szerintem mobil appja is van, fender mustangnak appja van vagy kijelző rajta, stb

[ Szerkesztve ]

(#55860) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#55856) üzenetére


X2N
senior tag

Az a 2000W igazából csak ilyen pillanatnyi csúcsokban mért PMPO 2000W-persze ez is csak valami marketing szám mert ha belenéznék rögtön kiderülne hogy milyen D osztályú végfok van benne mekkora tápfeszültségen hajtva és akkor lehetne valós leadott teljesítményt mérni adott impedanciára, ha megnéznénk az IC adatlapját rögtön kiderülne hogy már 100W-ot se tud folyamatos teljesítményen az ic mert túlmelegszik és lekapcsol a belső hővédelme nagy valószínűséggel. Otthonra már 10W is hangos tud lenni ha érzékeny hangszóróid vannak.
Ampero hogy teljesít? Katana-beépített modelljeihez képest milyen a hangja?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55914) X2N válasza Alexios (#55913) üzenetére


X2N
senior tag

Már most is van neki egy 50W-os Boss katana kombója amin szól az Ampero. Abban is FRFR hangszóró van, csak az egy nyitott gitárkombó. Ez mellé rendelt múltkor egy Spark CAB-ot ami zajos volt, úgy hogy semmi nem volt beledugva.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55919) cucka válasza X2N (#55917) üzenetére


cucka
addikt

A gitározás egy hobbi, és a gitárok/erősítők nagyon menő, szép cuccok. Szerintem teljesen rendben van, hogy valaki gyűjtőszenvedélyből, vagy pusztán a vásárlás öröméért költ a hobbijára.
Csak akkor ne próbáljuk logikus érvekkel magyarázni, hogy miért van elengedhetetlenül égető szükség újabb gitárok és erősítők vásárlására.

Valójában ha van egy Katana kombód (vagy bármi hasonló) meg egy minőségi gitárod, akkor minden műszaki feltétel adott ahhoz, hogy otthon lakás hangerőn gitározz.
Minden más csak púder.

[ Szerkesztve ]

(#55967) doc válasza Moleman (#55954) üzenetére


doc
nagyúr

"ha ugyanaz a funkcionalitás, miért nem jobb nekik is a sok kis pedál helyett egy multi vagy bármilyen rack effekt"
En peldaul azert kotottem kisvonatot a Katana ele meg az FX loopjaba, mert igy egy pillanat alatt egy mozdulattal tudok barmelyiken tudok allitani, multin vagy az erositon ez eleg maceras.

Meg mondjuk a looper/tuner funkcionalitas nincs meg a Katanaban, es a loopert (foleg a drum trackek/metronom/backing trackek miatt) nem is lehetne normalis hasznalhatosaggal megvalositani, ahhoz baromi jok a fizikai gombok.

Illetve extrakent az is tok jol johet hogy ket kabel atdugasaval ra tudom kotni a masik erositore (bar most hogy a Joyo Zombie kapott egy kulon cabet, valodi kapcsolat nincs a ket erosito kozott, de ha eppen ugy lenne, gyorsan megoldhato :D )

(#56174) Ctrl+Alt~Del válasza consono (#56173) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jó az a kis Spark, akárhogy is szidják. Én azt használom 90%-ban, hiába van ott a Katana, meg pár hete az Ampero is.

Full kényelmes, gyors, gyakorlásra szerintem tökéletes.

W | W | H | W | W | W | H

(#56699) rustysaw


rustysaw
csendes tag

A marshall mg15 helyett vennék egy 20-50W közötti modellező kombót. Boss Katana, Line6 Spider, Blackstar IDCore jönne szóba, de nem tudom melyikhez milyen az esetleges támogatás (pl. patchek) és melyiknek jobbak a clean hangjai, illetve az effektjei? A megosztókon keresztül hallgatni azért más. Erősen torzított hangokra/effektre (pl. distortion) nincs szükségem.

(#56700) doc válasza rustysaw (#56699) üzenetére


doc
nagyúr

Katanabol a legkisebb az 50-es, abbol viszont csak a legujabb, EX verzioban van effect loop, ez fontos szempont lehet. (patch egyebkent csillio van hozza letoltheto). (nyilvan allithato a teljesitmeny, a 0.5 wattos allas boven eleg otthonra)
Az effectjei tok jok, bar szerintem nem pont ugy szolnak mint a tenyleges pedalok (hogy ez baj vagy sem az izles dolga).
Szerintem baromi jol szol, nagyon sokoldalu, de a masik kettovel nincs szemelyes tapasztalatom :) En a Line6 Catalyston gondolkodtam meg, annak is tetszett a hangja, de a Katana tobbnek/jobbnak tunt, nem bantam meg :)

[ Szerkesztve ]

(#56702) Alexios válasza doc (#56700) üzenetére


Alexios
veterán

Katanában több effekt/erősítő modell van, viszont a Catalyst kapott egy elég durva áresést(gondolom nem vették) a 60-ast megszüntették, és a 100as olcsóbb mint egy Katana 50, úgy már átgondolandó. Nekem volt Catalyst, szerintem elég jól szól

(#56703) rustysaw


rustysaw
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Azt tudom, hogy a Katana 50-es a legkisebb (Mk. II), de éppen arra gondoltam a Boss esetében. Azt nem gondolom, hogy az egymástól 10-15 centire lévő hangszóró pl. a Blackstarban nagyon kiemelkedne hangzásban az 1x12" hangszóróhoz képest. Az IDCore-ból a 40W-ost néztem, az picivel több csak a 20-asnál. A Line6 Spider esetében vannak kérdőjelek, egy kollégám, aki gitározik, azt mondta, hogy annak van a "legszintetikusabb" hangja, amúgy az sem rossz. Persze tudom, hogy ezek a modellezők elmaradnak a pedáloktól. Többektől hallottam, hogy az IDcore-ban nagyon jó a delay, bár gondolom ez is egyéni preferencia. Szóval döntő lehet a választásomban a patchek "választéka" és hozzáférhetősége. Az még nem néztem, hogy melyiknek lehet jobb az usb audio interface fiunkciója, illetve nekem fontos lenne a szoftver használata, így annak felülete, sokoldalúsága és gyártói támogatása. És befigyelt közben a Catalyst 60 is, mert benézett az ára 100 ezer alá.

[ Szerkesztve ]

(#56705) Alexios válasza FockeWulf (#56704) üzenetére


Alexios
veterán

A watt szám tényleg kb mindegy otthoni gyakorlásnál, viszont a Katana/Catalystben rendes 12" gitárhangszóró van, ami szerintem már nem mindegy hangzás szempontból

(#56712) rustysaw válasza FockeWulf (#56704) üzenetére


rustysaw
csendes tag

Tudom, hogy bőven elég lenne hangerő tekintetében 20 watt is, azonban a hangzás fontos, árban pedig arányosan nem sokkal több az 50-60W-os. Egy halom videó és cikk alapján a Katana és Catalyst maradt állva, és egyenlőre az előbbi felé billen a mérleg.

(#56713) doc válasza rustysaw (#56712) üzenetére


doc
nagyúr

"Egy halom videó és cikk alapján a Katana és Catalyst maradt állva, és egyenlőre az előbbi felé billen a mérleg." - en is hajszalpontosan itt tartottam kb egy eve :D Aztan megvettem a Katanat, nem bantam meg, szerintem mindketto remek valasztas. Nem tudod kiprobalni valami kornyekbeli zeneboltban?

(#56854) rustysaw


rustysaw
csendes tag

Akinek van Boss 50 Katana Mk2 kombója, attól kérdezném elsősorban, hogy ezt az erősítőt lehet-e audio interfészként használni, mint egy egyszerűbb Universal Audio Volt, vagy Focusrite Scarlett-et? Gondolok itt arra, hogy a számítógépre telepített pl. Guitar Rig programmal tudjam használni fülessel, nem hangfelvételre.

[ Szerkesztve ]

(#57053) doc válasza X2N (#57052) üzenetére


doc
nagyúr

Illetve erositot illetoen is nagyon mas a vilag szerintem mint nehany evtizede. Partizezerert siman kapni tok jo kombot, 100-200 kozott meg mar ott vannak a Katanak meg Catalystok, amik kb mindenre jok egy kisebb koncerttel bezarolag.
Annak idejen ki tehette meg hogy vegyen egy meregdraga csoves erositot meg hozza fasza kabinetet heroinarban? Akinek meg sikerult, annak jott a kovetkezo problema hogy hol hasznalja, mert akarmennyire letekeri a hangerot, hat szomszed veri a falat :D
Emlekszem, apam annak idejen a lemezjatszora kototte a gitart, az volt az erositoje...

(#57679) lacibattya


lacibattya
csendes tag

Beesett egy Katana Go! :DD Jóság.Aki csendben akar gyakorolgatni annak szuper!Saját zenére,tyúbra,de még külön appon dobgépre is lehet tolni. :R Hangoló,meg mimden. :C

(#57691) Ctrl+Alt~Del válasza lacibattya (#57679) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én meg hétfőn vettem búcsút a Katana MKII-től. :D

W | W | H | W | W | W | H

(#57963) X2N válasza arnyekxxx (#57961) üzenetére


X2N
senior tag

"És senki, - te sem - fogja megmondani, hogy a felvételen "
Na itt a lényeg...engem nem az érdekel hogy bemikrofonoztt V30 ládán hogy szól felvételen...más a cél. Ha bemikrofonozott gitárhangot szeretnék hallgatni akkor elég lenne letöltenem a Pod farmot vagy a több éves Guitar rig-et...de ugye ezt már megbeszéltük itt nem 1x.
Ctrl+Alt~Del is szkeptikus volt a csöves erősítőkkel szemben, de hiába volt neki Positive Grid Spark 40, Boss Katana, Hotone Ampero(amit én ajánlottam neki a másik 2 modellezős helyett, magamnak is megvenném) túl bonyolult volt neki a modellezős cucc, és nehezen hozott ki belőle jó hangzásokat, aztán rábeszéltem egy 1x12-es Greenback-es ládára(mert azért a katanában és a Spark se egy kifejezetten standard gitárhangszóró van) meg erre az ENGL fejre(amitől ugye lehetett volna olcsóbban is hasonlót venni aprón, sokat beszéltünk erről) és egyből érzékelte ő is hogy a láda és az erősítő is nem keveset számít...sokkal érzékenyebb egy ilyen analóg cucc mint a digitális, sokkal részletesebb, rögtön hallod ha nem jól játszol dolgokat, nem mellesleg egyszerűbb is beállítani...elhiszem hogy jó a kemper csak nem szeretnék hetekig IR-eket töltögetni bele meg hangzásokkal szerencsétlenkedni hetekig amikor van egyszerűbb megoldás is, ez nem csak kezdőknek előny, én se ma kezdtem, megvan a modellezős/csilivili cuccoknak a helye, de nem lesz outdated a régi technológia attól még. Ugyanis ha nem fejlesztene senki a mai napig csöves erősítőket a ti modellezős cuccaitokba se lehetne újabbnál újabb erősítőket modellezni. Ez a capture-özés is baromi meggyőző lehet, de gitárosként gitározni szeretnék nem hangmérnökösködni, meg neten fizetős capture-ököet vásárolgatni, arról nem beszélve hogy egy ilyen cucc csak egy adott pillanatban rögzíti az erősítő hangzását, kétlem hogy egy ilyen apró tonex one pedál annyira állítható lenne mint az igazi erősítő, amikor van rajta kb 3 potméter...magába meg nem is működik mert nincs benne végfok sem. De továbbra is megmosolyagtató ahogy a modern cuccokkal próbáltok 100 éves technológiát utolérni hangzásban. ;] Szerintem nem fog sikerülni soha. Túl nagy szórásokkal dolgoznak az analóg cuccok hogy azt modellezőssel le lehessen bármikor is imitálni, nem beszélve az eltérő technológiáról(máshogy működik, maximum szimulálni lehet, de az sem lesz sosem 100%), amikor full analóg csöves lánc van egy erősítő fokozatokkal, kimenőtranszformátorral, hangszóróval az nem egy 1:1-ben lemodellezhető cucc, csak maximum utánozható. Az sem számít hogy adott esetben félvezetős pedálokat kötsz elé...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57968) arnyekxxx válasza X2N (#57963) üzenetére


arnyekxxx
veterán

engem nem az érdekel hogy bemikrofonoztt V30 ládán hogy szól felvételen...más a cél

stúdiózásról volt szó, ott pedig egyetlen cél van, a felvételen hallható hang.

de hiába volt neki Positive Grid Spark 40, Boss Katana, Hotone Amper

ezek klsszikus erősítőszimulátorok, én a kemper és utódai féle hangmásolásról beszélek.

elhiszem hogy jó a kemper csak nem szeretnék hetekig IR-eket töltögetni bele meg hangzásokkal szerencsétlenkedni hetekig amikor van egyszerűbb megoldás is

Miért kellene hetekig szerencsétlenkedni vele?

Ez a capture-özés is baromi meggyőző lehet, de gitárosként gitározni szeretnék nem hangmérnökösködni

Szerencsére nem is kell. Betöltöd a profilt és játszol. Ha a saját cuccodról akarsz tökéletes másolatot készíteni akkor kell csak kicsit belemerülni a témába.

lyen apró tonex one pedál annyira állítható lenne mint az igazi erősítő, amikor van rajta kb 3 potméter..

PC-n állítod be, a pedálon max picit finomhangolsz.

De továbbra is megmosolyagtató ahogy a modern cuccokkal próbáltok 100 éves technológiát utolérni hangzásban.

Az utólérésen már túl vagyunk. Emellett mondhatnám azt, hogy megmosolygtató ahogy 100éves krvadrága, mázsányi, áramzabáló, szobafűtő technológiához ragaszkodsz amikor ugyanazt megkaphatod 10deka olcsó pedálban, de nem mondom csak gondolom.

Nem fogok Kempert/AxeFX-et vásárolgatni 500eFt+ pénzért

Tonex ONE 82ezer huf, NAM szoftver ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.