Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29602) Kobe válasza sza.sa (#29599) üzenetére


Kobe
veterán

Nem tudom anyagilag hogy jottel ki a dologbol, de a line6 kb 30 rugoval dragabb mint a katana nem? Asszem 80 korul van most egy gs en

Van ehhez is valami preset adatbazis, vagy hogy mukszik?
En sem szeretek pocsolni vele, arra tenyleg maceras viszont van nalam sok sok ugyes ember aki osszerakja es megy utana kedvencekbe :)

(#29604) Kobe válasza sza.sa (#29603) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet ezt logikailag nem tudom levezetni.... Vagyis akkor sikerult 0 ftot alkudni ra? :D (lealkudtad a GS-es arra, GS-en viszont az uj bolti aron hirdettek) :D

Line 6tal az a dilemmam hogy ott is egyre tobb cucc jon ki, igy viszont mar nem olyan egyertelmu hogy melyik is hogyan szol, vagy pl hogy all egy ilyen a POD HD hoz kepest, vagy epp melyik az etalon hangzasban

Mondjuk nekem mostanaban bekapcsolni sincs idkm a katanat, bar a gt100 floorboard patchet szeretnem telepiteni hozza, megnezni milyen, de kicsit lemaradtam ezekkel... Mostanaban epp arra futja hogy bevagjam a gitart magat gyakorolni a kocsiba aztan annyi

(#29632) Humbucker válasza nap (#29595) üzenetére


Humbucker
senior tag

Teljesen ugyanúgy hallom a Katanat ahogy te. Ezek a Boss cuccok ahogy mondod nagyon mesterségesen szólnak. Ugyanolyan mesterségesen szól mint a Roland Cube, nemhiába Boss mindkettő. Ezért küldtem vissza én is a Katanámat, mert olyan műhangzása volt hogy már nem volt élvezet gitározni rajta. Ezért az árért százszor minőségibb cuccot lehet kapni használtan pláne. Ár/minőség arányt tekintve iszonyatosan túl van árazva ez. De szerencsére sikerült megszabadulnom tőle így a Code25 ös duruzsolását élvezhetem a szobámban, amit aki tehet próbáljon ki, mert nagyon pozitívan fog csalódni. Ne a youtubenak, teszteknek hanem amikor megpengeted a gitárt és amit visszahallassz annak higyjetek :)

(#29634) Alexios válasza Humbucker (#29632) üzenetére


Alexios
veterán

Azért szerintem ez erős túlzás, konkrétan a katana 50 az egyik legolcsóbb modellező erősítő így is :D (A fender olcsóbb talán) Szóval ár/érték arányban túlárazva nem hinném hogy lenne, de múltkor próbáltam code-ot, szerintem semmivel sem jobb. Cserébe az 50w-os jó 20ezerrel legalább drágább, amit a Marshall feliraton kívül sok minden nem indokol. 25-öst nem próbáltam mondjuk, de a 10"-os hangszórója nem javít a helyzeten azt gondolom.
Napokban nézegettem pont max100ért milyen otthoni erősítőt lehetne venni, ami nem foglal sok helyet(Amiket néztem: Fender Mustang gt 40, spider v, katana, code, thr10), de arra jutottam hogy a thr10 kivételével mind szarul szól, azért meg sokallok 96ezret :D

[ Szerkesztve ]

(#29635) Kobe válasza Alexios (#29634) üzenetére


Kobe
veterán

valaki homályosítson már fel BOSS ügyben....a pedáljai azok szintén digitális effekteken alapuló valamik, vagy ott valamilyen analóg technikával dolgoznak ? (vagy is is? )
csak azért kérdezem, mert nekem nehéz értelmeznem azt, hogy a katana hangját sok olyan ember szidja aki egyébként a BOSS pedálokat örömmel használja....vagy ez placebo, vagy más áramkörön vezetik keresztül ugyanazt a digitáliss effektet ?

(#29636) Alexios válasza Kobe (#29635) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem is-is. Meg hát ez egy erősítő, nem csak pedalt kell szimulalnia :D De most hogy többet meghallgattam szerintem a jelenlegi mezőnyből simán a katana a legjobb, részben szerintem a 12" hangszoroja miatt is, a kategóriában nem nagyon van másnak. Ettől függetlenül megvan az a cosm-os kicsit mű hangja, de árában a többinél így is jobb

(#29667) Kobe válasza NeoPampalini (#29666) üzenetére


Kobe
veterán

Azert egy dolgot altalaban kihagynak a kollegak, ha modellezos komborol vagy multirol van szo. Tortenetesen az arat. En nem tudom a sracok honnam szerzik be a cuccot, de ha igy egy az egybe pariba lehetne allitani a ket tipust, szoljanak, mert kernek rogton 3-4db joarasitott nornalis multit :)
merthogy ugye az van, hogy egy otthoni modellezos kombo, markstol kb fuggetlenul megall ujonnan 60-70K korul, hasznaltba 50..... Egy olyan multi ami van is olyan jo mint ezek, az ujonnan inkabb 130-150K, de hasznaltan is nem lerugott allapotban 90

Nyilvan kompaktabb es kenyelmesebb egy HD500, vagy GT100, de az emberek altalaban nem a sajat penztarcajuk ellensegei. Egy GT100ast venni meg egyenesen okorseg, mert katanahoz pl van patch, amivel elohivhato az osszes GT100as effekt. Azonos markan belul, azonos digitalis effekt, ugyanabba a feldolgozoegysegbe egetve, meg lennek lepve ha nuansznyival is maskepp szolna... Akkor meg minek erte 2* annyit adni

[ Szerkesztve ]

(#29678) Kobe válasza Plazmacucci (#29677) üzenetére


Kobe
veterán

En sem azert vettem a katanat, illetve az elozo cube 30asra sem azert esett a valasztas, mert az lenne a best of (max kategoriajaban nepszeru), de nalam alapfeltetel volt, hogy kompakt, svajci bicska funcionalitassal birjon
Kicsi legyen, fejhallgato es aux bemenettel, de ha kell tudjon szolni, usb interfacekent mukodjon, es lehetoleg normalis szoftveres tamogatast kapjon.
Ezekkel a kriteriumokkal pariba volt a hd400, hd500, hd500x es tarsai, de egyszeruen az ara dontott.

Kicsi lakasban lakok, otr azert nem mindegy a meret, ill nekem szamit az is, hogy hany egyeb ketyeretol tudok megszabadulni altala. A roland duo capturet el is adtam.... A rocksmith kabelt szintugy....mert minek emelle

Mondjuk egyszer egy hd500x el osszehallgatnam, de gyanitom akkora kulonbseget akkor sem hozna, hogy a 2* arcedulat bevallaljam
Mpst inkabb racionalizalas van, foleg a kis hely miatt (cortot pl dobozabol se tudom kiszedni, annyira nincs)

(#29731) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Metálhoz TSE808+TSE X50(VST) + Mesa ...vagy Katana ... ;) ESZMÉLETLEN !!!! RULEZ ! :)

(#29812) Humbucker válasza Plazmacucci (#29805) üzenetére


Humbucker
senior tag

Hát mint mondtam 54 másodperctől ami van kis zúzás az a hangzás bejövős nekem. Jó lehet nektek már nem egy nagy durranás, de én pl a Katanából sem tudtam hasonló hangot kicsakarni ami megközelítette volna pl ezt, pedig mint tudjuk a KATANA mindenre jó :D
Egyébként te milyen erőlködőn téped a húrokat ?

(#29872) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Katana tulajok,

Megjelent a Ver.2.02 firmware verzió. Felraktam. Csont nélkül felment mint mindig ...
Nem értem ezt a Boss-t, 1/4 éven belül a 2.-k firmware frissitést adja ki ... és egyre jobb !!!! :)

(#29978) Kobe


Kobe
veterán

Multieffektekbol melyik az a kategoria, amivel mar erdemes otthon bohockodni? HD500X, Boss GT100, GT1, valami egyeb komolyabb tipus ami szoba johet?
Lehet lesz kis kornyezetvaltozas a kozeljovoben, es nem lenne rossz ha pl egy katana valtozatossagat tudo cucc is keznel lenne, amivel labbal lehetne valtogatni

Vagy: letezik olyan labkapcsolo, amivel nem csak a kulonbozo csatornak, hanem pl effektek kozott is lehet valtogatni katananal?
Akar gyari, vagy akar valami egyeb marka, neadjisten kapcsolasi rajz :)

Nem igazan ertem technikailag ez hogy mukszik multinal, adott csatornara felprogramozod a kulonbozo effektelt hangzasokat, es a gombokkal csak a csatornakat valtogatod, vagy maguk az effektek kozott tudsz kapcsolgatni veluk?

(#29980) Moleman válasza Kobe (#29978) üzenetére


Moleman
addikt

A Katana 100-hoz van nagy lábkapcsoló, amivel az egyes stompboxokat lehet kapcsolgatni.

A nagy multiknál egyes preseteken belül is lehet kapcsolgatni pedállal bizonyos effekteket, ahogy beállítod.

(#29975) Citroghost
Felraktad az ASIO drivert és kiválasztottad azt bemenetként?

[ Szerkesztve ]

(#29995) sza.sa


sza.sa
tag

Egy kis Katana :D

[link]

sza.sa

(#30262) Kobe


Kobe
veterán

Katanások akik szeretnének elpepecselni az FXFllorBoardos dolgokkal:

próbáljátok ki a Katana Editor for Androidot :) van githubon leírás róla, igaz kell hozzá madzag is, de elég pofás - sneaky ampsot szintén tudja

(#30307) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Értelmes Katana 100 teszt. Mondjuk a közepek ebből alapból hiányoznak? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30609) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

SMALL AND LOUD - Boss Katana 50 - ennek továbbra is csak az ára jó. Azért érdemes megnézni. Sorry.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30622) Kobe


Kobe
veterán

Egy ertelmesebb katana teszt
[link]

A napokban kijott az fxfloorboard uj valtozata, 1-2 bugtol eltekintve ez mar mukodik az uj firmwarel is hozza

(#30799) Alexios válasza Plazmacucci (#30798) üzenetére


Alexios
veterán

Az MG15-öt? Azért használják mert olcsó, nekem is pont emiatt volt. Egy Katana is megváltás hozzá képest, én jó hangot nem hallottam belőle, valószínűleg a 8" hangszóró is hozzájárul ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#31068) Kobe válasza brickm (#31066) üzenetére


Kobe
veterán

Ezt vagom.
Viszont ez cssk egy ures pedal "shell" amit eppen akkor amilyen kedved van, 1db pedal profillal feltoltesz.

Az, hogy tobb effektet hasznalhass paralell, vagy ki-be kapcsolgass rajta, az teljesrn hianyzik benne.

A hangzasai tenyleg jok, de egy preset vagy bank switch gombot igazan rahegrszthettek volna.

Nem peldalozok, tudom sokan nem szeretik itt a markat, de pl egy FS-6 labkapcsoloval megtolva a katana pl 15K val dragabban tudja ugyanezt, es megvan az effektvaltogatas funkcio + hangszoro is hozza.
Ehhez kellene dragabban egy pedalboard, pkusz erosito, plusz cab. Tenyleg azoknak jo akiknek ezek kozulax 1db pedal hianyzik eppen az adott momentumban

(#31075) Kobe válasza Alexios (#31074) üzenetére


Kobe
veterán

A katanabol kijott a katana artist.... 200K t surolja mar az is....

Igazabol en nagy gyartotol nem szamitok ilyen lepesre, inkabb valami kisebbet tudnek elkepzelni, aki vmi utossel akar robbantani, szintet lepni a piacon.

Vagy, nagyon morbid eset lenne, de akar termekkombinacio, nem hiszem hogy pl egy joyo vagy vox meretu mini csoves ampot osszehegeszteni egy mooer fele meretu multival technikailag lenne lehetetlen.... Megsem lehetne uberelni :)

(#31161) Kobe


Kobe
veterán

a héten elvittem a katana 50-est tanáromhoz megjáratni....hát, ha nem is egy csöves cucc, nekem arra jó volt, hogy realizáljam, 5-10 évig még bőven jó lesz nekem :D ezen a szinten sokkal sokkal több múlik a kézen, mint a dobozon, erősítőn magán...szóval pár évre megvan a motiváció, az letudva

A másik meglepetés igazából a beépített compressor volt....baromi jó hangkitartást ad, és már alacsony hangerőn is. Aktív hangszedővel pedig egyenesen "visszagerjed", tovább növelve

A közeljövőben szerintem kap egy FS6 lábkapcsot, msot jól áll úgyis a dollár :D
meg szerzek egy kisebb tabletet amivel lehet tabletről vezérelgetni a preseteket hozzá a mobilappal, az sokat nyomna a használhatóságon ha nem függ a notitól

(#31756) consono válasza bigrob (#31755) üzenetére


consono
nagyúr

Ha nem akar modellezést meg gépet, akkor lehet bármennyire is jó, nem sokra megy vele... Én azért elgondolkodnék valami modellező kombóban, vagy fejben. Az itt kinézett Katana pl. jó lenne otthonra is, mert le lehet tekerni. Sőt, ha fejben gondolkodom, akkor a Katana head még jobb, abban is van ha jól emlékszem egy 0 5W-os hangszóró.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31759) Kobe válasza consono (#31756) üzenetére


Kobe
veterán

A fejet nem erdemes otthonra, szerintem, vagy csak modositassal.
Katana fb csoportban pl linkeltek tutorialokat, a fejben levo hangszoro komolyabbra cserelesere, illetve a kis 50-100w valtozatba hogyan lehet fillerekbol plusz kimenetet belevarazsolni... Ez altalaban koltseghatekonyabb lepes mint az 50w - fej kozotti arkulonbozetet kipengetni :)

(#31769) Kobe


Kobe
veterán

Szeretnek en is ennyi mindent kihozni ecce' a katanabol.... [link]

(#31927) Alexios válasza b.kov (#31926) üzenetére


Alexios
veterán

de mintha azt olvastam volna, hogy metálra az SG-ket részesítik előnyben (ez nagy hülyeség?).

Az. :D

Single coil-os stratot ne vegyél metálra, bár nem lehetetlen de nem lesz olyan, egy hss már ott is jó lehet. Amúgy nagyjából bármit lehet bármire használni, de rengeteg együttes használ LP-t metálra, megkockáztatom, hogy többet mint SG-t.

Illetve az előbbihez hozzátenném, hogy egy olcsóbb multieffekt is jó lehet fülhallgatóra, egyrészt lesznek effektjeid, van fülhallgató kimenete, majdnem mindegyiken van aux in, és sok tud interfészként is viselkedni ha felvenni akarnál. Vagy akár egy Boss Katana, de ezt már csak halkan jegyzem meg, effektek, interface, aux in, minden van.

[ Szerkesztve ]

(#32019) Alexios válasza b.kov (#32014) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet youtubeon jó a hangja de élőben nagyon tre, nekem volt ilyenem (annyira, hogy pont ez volt az első erősítőm), és egy hét múlva inkább eladtam. Manapság a legjobb budget erősítő amúgy a boss katana, bar azért az ennél drágább, de annál jobb igazából hasonló arkategoriaban újonnan nincs. Használtan Roland cube-okat érdemes nezegetni szerintem főleg

(#32311) bigrob válasza fattyu (#32310) üzenetére


bigrob
őstag

Láttad a hatalmas szobámat, volt nekem ott peavey vk100 marshall 412 ládával... :DDD
A csövest nem tudtam minőség veszteség nélkül halkítani. Nézd meg hogy van-e power attenuator vagy mi a neve. Vissza lehet venni a teljesítményt x wattra. Pl boss katananál. Szerintem tranyós fejet meg lehet oldani, de nincs vele tapasztalatom.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32477) Kobe


Kobe
veterán

Line6 amplifi TT vel mi a gubanc? Mostanaban rengeteget latok felrakva GS en eleg jo aron...

Egy katana ele kotve mennyivel adna tobbet? Az effektekre gondolok

(#32491) Kobe


Kobe
veterán

a közeljövőben lesz egy kis átalakítás otthon-fronton, ezért elgondolkoztam hogy újraszabnám kicsit az igényekhez mérten a gyakorló setupot, helymegtakarítás céljából

Most ugye ott van a katana 50-es, de bevallom rohadt ritkán használom ki, így kacérkodom hogy egy helytakarékosabb de jóminőségű felállásba vágnék bele

Elvárások:
Akármilyen cucc is lesz, legyen USB interface funkciója is
Kis méret, kompakt - fülhallgatóról jóminőségben (Invotone HD2000-es stúdió fülest ahsználok többnyire), de legyen erősítő vagy hangláda kimenet is (ha esetleg később vennék hozzá)
Könnyű felhasználóbarát felület - nem igazán vagyok a 18 gombot 20 percig tekergetek, hogy 3 percet játszak rajta megoldás híve, inkább a bőséggel megtámogatott előre programozott hangzások közül lehessen 1 max 2 kattintással válogatni
Számítógép okés, de nem szeretném nagyon ebbe az irányba tolni, nekem a guitar rig és bias meg hasonlók elég csalódást keltőek voltak
minél több fajta effektel lehessen színesíteni

Ami pedzegeti a fantáziám a korábbi Line6 Amplifi TT, esetleg egy joyo bantamp mini amp (bár itt hiányoznak az effektek) és mondjuk egy yamaha thr10

Ami msot van: katana 50 + usb rocksmith kábel + 1-2 progit próbáltam

Költséghatékony vonalon mozogva melyikbe lenne rédemes egyáltalán belefágni? vagy fülessel semmi érezhető változás nem lenne ?

(#32558) Alexios válasza Plazmacucci (#32554) üzenetére


Alexios
veterán

Katana ;] Viccen kívül amúgy helix-et is tudom, hogy sokan használják a returnből táplálva, nem kell foglalkozni a boss modellezéssel sem, és elég jó a hangerő is ha kell

(#32619) Kobe


Kobe
veterán

előre is elnézést ha picsogásnak tűnik, párszor páran már megfutották ezt a kört vagy voltak már ugyanebben a dilemmában :)

Szóval ugye mondtam múltkor hogy korlátozott lakóterület miatt gondolkozom a hangkeltő optimalizálásán, mivel a katana 12" kicsit sok itthonra és nincs kihasználva
Na örömmel jelentem, körbejártam a témát ahogy tudtam, bújtam minden létező forrást és jelentem totál zsákutcába botlottam :D

SZámomra az ideális felállás méret és változatosság terén itthonra az egy mini erősítő (joyo, hotone pl) + valami "dobozos" multi lenne (pl Amplifi TT) - fasza füles kimenettel, stúdió fejhallgatóval, és a két egység közül valamelyik egyben USB interface ként is működne, így lehetne még szoftverekkel is megtámogatni

Na ez alsó hangon 32-48K + 37-40K (plusz egy monitor hangfal, ha alkalomadtán kellene) = 70-90K között, ha a mostnai kínálatot nézem

A katanát anno 45K ért vettem zsír újonnan, és ha nem is olyan pöpec, de megvan az a jó tulajdonsága hogy van egy használható szoftvere, USB interface ASIO-val, rengeteg patch és elviselhető fejhallgató kimenete + 0.5W "teljesítménykoton" beépítve + alkalomadtán ha kell ott a dobozban a hangkeltő is....egyedül a mérete zavar, mert most akkora a hely, hogy ez is számít, illetve sajnálom nem megjáratni

Szomorú bevallani, mert én is a takarékosabb irányt keresem ezerrel, de el kell ismerjem hogy ennél költséghatékonyabb opciót nem nagyon találtam......Boss-ék nagyon belenyúltak valamibe....akárhogy názem, ha lebontom 3-4 dologra a képletet (ár, méret, tartalom, hangkeltő), akkor csak 2x annyiért jönne ki valami hasonló, amiben a 4 dologból az egyik minimum hiányzik....

(#32622) Kobe válasza Tommyka21 (#32620) üzenetére


Kobe
veterán

Amik vannak, az nekem mind a facebookos katana amps csoportbol illetve guitarpatches.com rol jottek

Cucci: aaa, annyit sajna meg meger hogy megtartsam :D gyors fejszamolassal, amit ennyiert kapnek most az egy mini hotone, solid state, effektek nelkul es egy 10W os hotone szobakabinet, 32+16K.... Na ennel azert hiaba digitalis, de jok a katana effektjei, illetve a 12" tanyer minosegben azert koroket ver a hotone-era...
Ahogy kalkulaltam, meg ha pl egy joyohoz hasznalnam vegfokkent meg akkor is megeros maradna :D csak a joyo nem interface, igy az effekt loop hianyaban az effektezessel lenne baj mert a joyo ele nem lehetne szoftvert bekotni pl

(#32623) Plazmacucci válasza Kobe (#32622) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Am Katana 50 amúgy?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32626) kemotox válasza Plazmacucci (#32621) üzenetére


kemotox
addikt

Mivan veled? Hangkarit kopkodted, most azzal tolod. Katanat kopkodted, most az is kell :D

(#32628) Plazmacucci válasza kemotox (#32626) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hangkártyát nem gitározáshoz vettem, a Bias-t csak kipróbáltam, de nem tetszik. :N
Katana 50 meg felejtős mert nincs rajta fx loop. A százas meg nagy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33229) Kobe


Kobe
veterán

Otthonra beinvesztalnek egy wireless rendszerbe, csak nem tudom melyikbe

Joyo JW 02 - 100eur kornyeken, elonye az 5.8ghzes sav igy tuti nem kavar be semmi, latency is jonak tunik

Line6 G10 - sokan dicserik es elvi digitalis, 130 eur korul

Boss WL20 - horror ar, dragabb mint a katana volt :D

Xvives U2 - joyohoz hasonlo ar, de eleg durung kivitel

Tippek? Esetleg vmi olcsobb bestbuy chinese csoda?

(#33243) consono válasza Kobe (#33239) üzenetére


consono
nagyúr

Lecseréled a Katanádat egy Katana Air-re és meg is vagy mindennel::

https://www.youtube.com/watch?v=NjOgZ2rKmIY

"In God we trust. All others must bring data"

(#33248) Kobe válasza consono (#33243) üzenetére


Kobe
veterán

A katana air zsenialis cumo, kar hogy marketing szempontbol egy tularazott xar :)
Kb 25K lenne egy dongle, 40 volt a katana 50esem, az 50w os wireless cucc kihozhato 65bol, biztos megeri lecserelni es 130-150et kiadni egy 10w wirelessre ami ugyanazt tudja :)

(#33432) Alexios válasza Kobe (#33431) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem volt g5n-em, táborban meg tudtam volna mutatni ha tudom hogy érdekel :D szerintem árához képest korrekt, főleg ha találsz hozzá(vagy csinálsz) rendes patcheket. Viszont szerintem azzal jársz a legjobban ha nem adod el a katanat, az már most teljesíti minden feltételed, a többire lehet rá is kell dobnod és nem vagy igazából előrébb semmivel

(#33450) Kobe válasza bigrob (#33447) üzenetére


Kobe
veterán

Egyelore jatszik minden, a thr10 is, a zoom g5 es a focusrite is. Ha elmegy a katana jonaron akkor utana nekiallok merlegelgetni meg elmegyek kiprobalgatni a tobbi cuccot

Napokban kicsit nosztalgiaztam, micro cubeal, az is annakidejen mekkora kirwly kis cucc volt :)

[ Szerkesztve ]

(#33464) Kobe


Kobe
veterán

Nah, katana utodvadaszas van :)

Kerdes: az usb-s multiknak az usb interface resze hogyan viszonyul egy normalisabb kulso hangkarihoz?
Pl egy zoom g5n-nek hasznalhato onmagaban is, mint interfsce, latency ugyileg, vagy erdemesebb egy focusriteon keresztul gepre kotni ha akarja az ember?

Illetve van e egyaltalan akkora difi a ketto kozott hogy kell-e kulon kartya?

(#33687) Kobe


Kobe
veterán

nah, nyüstölöm egy ideje a focusriteot.....beszarás jó kis interface :)
elment a katana, perpill a felállás az focusrite -> bias fx -> invotone hd2000-es stúdiófüles....szerintem itthoni pengetésre abszolút megérős, helytakarékos csendes motyó lett

Bias megvételn filózok még, lehet egyszer megérné beruházni, de ahhoz kéne egy pislantás a tone cloudra

Jah, Focusrite alapból kb 2ms latency :)

(#33945) Alexios válasza V.Stryker (#33944) üzenetére


Alexios
veterán

Katana mini talán? Illetve Roland Cube-ok ha használt is játszik, azokat szokták ajánlani.

(#34422) Kobe válasza Alexios (#34420) üzenetére


Kobe
veterán

Biztos..... Valami idiota tuti megveszi majd ugyanannyiert mint a helix lt ara ujonnan, csak compression pedal es 80%kal kevesebb labkapcsolasi lehetoseggel

Noooooormalis?

Mondjuk egy mooer fele felallasba, szolidabb meret 3-4 kapcsolo es pedal meg lenne ertelne is (helix lt alapbol feleslegesen kurvanagy, lotyog benn a hazban a cucc kb)

Komolyan kezdek kiakadni a gyartokra, nem hiszem el hogy egy kulfoldi gvh meg nem kormolta szet a valagukat...
Boss is 2x es aron adja a 20w os katana airt mint a katana 50et, meg meg lehetne sorolni

(#34482) Moleman válasza benedekco (#34481) üzenetére


Moleman
addikt

A Frontman 25R már nagyságrendekkel jobb, de ha már újat veszel, lehet érdemes komolyabbat. A fejhallgatókimenetén nem tudom, milyen jel jön ki, nem biztos, hogy jó lenne felvételre. Ez a kritérium eléggé bekorlátozza a lehetőséget, nekem eddig 5 erősítőm volt, ebből csak a Frontmanen volt füleskimenet. Ha már ott a hangkártya, inkább gépen effektezném a nyers hangot.
Vagy Katana, az hangkártyaként is működik, abból kinézem, hogy jó legyen ilyen célra.

A 2 gitárbemenet megoldható egy egyszerű AB pedállal, én kínából rendeltem egyet kb 5000 ft-ért.

(#34531) Plazmacucci válasza Alexios (#34530) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Boss Katana vs Roland Cube
Imádom ezt az embert és bizonyos nézőpontból igaza van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34541) nikkel111 válasza Alexios (#34527) üzenetére


nikkel111
csendes tag

Nem voltam csöves párti amíg ki nem próbáltam ezt Randall Diavlo RD1 :)
112 ládával panelben ... :) Eladtam érte a katana 50-m és nem bántam meg !!! :)
Eszméletlen jól szól !
Ja és még majdnem kitekerve sem üti meg a feljelentés kategóriát :)

[ Szerkesztve ]

(#34595) benedekco válasza Kobe (#33687) üzenetére


benedekco
addikt

Végül miért ment el a Katana? Csak a hangerő miatt?

Re: mooer zoom video
Nekem pont a Mooer. ;]

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34598) benedekco


benedekco
addikt

Na most én is kipróbáltam ezt a BIAS FX-et, sokkal egyszerűbbnek tűnik a beállítása és jobban is tetszenek a hangok amik kijönnek belőle mint Amplitube-ból.
Van aki PC-t használja loopernek? Milyen szoftverrel történik az ilyesmi? Amplitube-ot használtam eddig rá, de BIAS-al sokkal jobban szól a cucc.
Cubase is van, de az meg macera azért, nem akarok számokat felvenni, csak egy egyszerű looper ami ami használ vst-ket és egyszerű a kezelése?
Azt hiszem egyelőre az erősebb monitorok mellett döntöttem. Félek hogy én sem használnám ki a Katana 50-et.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.