Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40584) Alexios válasza sith7 (#40580) üzenetére


Alexios
veterán

VST egy szoftver amivel PC-n tudsz erősítőt(többek között) szimulálni

[ Szerkesztve ]

(#40589) cucka válasza sith7 (#40573) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem egy használt Roland Cube-ot lenne érdemes venni, az egy minőségi előrelépés lenne, plusz van benne többféle erősítő hangzás és effekt, tanuláshoz ideális.

Gitárt pc-be dugni egy audio interfészen keresztül tudod (külső hangkártya), és utána különféle szoftverekben hatszáz különböző opciód lesz arra, hogy pontosan beállítsd a hangzást. Szerintem ez pont nem segíti a tanulást, egy kombóba bedugod a kábelt és szól a gitár, ennyi pont elég.

[ Szerkesztve ]

(#40597) BluEyes válasza sith7 (#40580) üzenetére


BluEyes
őstag

Jóvan, szokás szerint visznek be az erdőbe a fiúk :D Akkor én is lökök egyet rajtad :)
Kiskombó a jó megfejtés, az ilyen PC-s szoftveres lófaszok majd később, ha lesz rá igény. És akkor se a kombó helyett, hanem mellé. Ezek a szoftok ugyanis alapvetően felvételek készítésére vannak, és bár lehet éppenséggel gyakorolni is velük, arra nem praktikusak.
Jelenleg nektek a legjobb megoldás egy digitális kiskombó. Sokféle van, szerintem kezdőnek a legjobb a LINE6 Spider 15 wattos. Jól szól, vannak effektek, hangoló, kicsi könnyű. Youtube tele van demókkal, ezért csak mutatóba, hogy avatott kezekben ilyesmit lehet vele csinálni: [link]
Itt egy eladó [link] mondjuk kicsit drága, mert a legújabb széria, a régebbiek 20k körül vihetők, szerintem 25-öt ha megajánlasz, oda is adhatja akár.
Nagyon lényeges a sikerélmény, mert anélkül tényleg max. 1 hónapig tart ki a lendület. Az erősítő mellett a megfelelően beállított hangszer is nagyon fontos. Gondolom sokat még nem piszkáltátok az új gitárt. Egy profi beállítás és húrcsere mindenképp ajánlatos. Ez nagyon fontos, a hangszeren nem küzdünk, erőlködünk, hanem játszunk. Könnyedén, kényelmesen. Ehhez viszont be kell állítani a gitárt. Kell keresni a közelben egy hangszerészt, aki a nyakat beállítja szép egyenesre, a húrokat alacsonyra, hogy könnyen lehessen játszani a hangszeren.
Húrcsere is ajánlatos, a gyári garnitúra kb. arra jó, hogy a boltban megnézzük hogy "szól-e" a gitár. Különböző vastagságú húrkészleteket vehetsz, én a legvékonyabb, ezért legpuhább, legkönnyebben játszható méretet ajánlom, azaz a 8-as szettet (a szám a legvékonyabb húr vastagsága zoll-ban, azaz 0.008 inch, létezik 9-es, 10-es, stb készlet is, azok vastagabbak értelemszerúen. )
No, egyelőre.... ;)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40710) benedekco


benedekco
addikt

Közben találtam egy jó anyagot. Pont idevág, primkó felvevő szoftvert keresek és aközben találtam ezt a vidit.
Tanulságos.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41073) Eastman válasza benedekco (#41067) üzenetére


Eastman
őstag

Még az jutott eszembe, hogy én a legtöbbször szívesen olvasom a kezdők már századszor feltett kérdéseit, mert a válaszaitok mindig aktuálisak, amikből sokszor én is tanulok. Ellenben látok itt a fórumon nem egy, hosszú és részletes, de nem frissen tartott összefoglalót.

Írhatunk ide egy regényt, de lehet, hogy a hangszergyártás és a kereskedelem, a kínálat közben olyan irányba kanyarodik, amiről éppen nem tudunk és csak toldozgatjuk - foltozgatjuk a régi tippeket.

Szerintem. :)

A keresőrendszer amit összeállítottam és fent linkelve van, a hozzászólások dátumai alapján követhető. A régi tapasztalatokat és az aktuális tippeket is átlapozhatod a segítségével. Együtt frissítenünk kellene. Új keresőszavak, elektronikai, PC-gitár cuccok, appok, alkalmazások, szoftverek, HB, egyebek, Gusztit is szeretném betenni, másokat is. Gyúrjuk, gyúrjátok össze, ötleteljetek most a home office idején, én szinte egész nap szabok, a csajom varrja a maszkokat. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41632) NeoPampalini válasza Lokids (#41630) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Ha nem akarsz:

- sem a PC-n felvenni (vagy nem ez a fő cél)
- sem valamilyen szoftveres erősítő/hangfalszimulációt használni (pl. Guitar Rig és társai)

akkor bőven elég egy multieffekt, én sokáig így használtam itthon (gitár -> multi -> PC). Ez arra jó, hogy youtube/mp3 alá játssz, gyakorolj. Felvétel is megoldható, csak mondjuk alaplapival szopó, windows-on meg pláne. :D
Füles kimenet meg a legtöbb multin van, így ha szigorúan csak néma gyakorlás a cél pl. metronómra, akkor az is meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

(#41834) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

TH-U nevű szoftvert ismeri valaki? Nekem nagyon bejön. BIAS fasorban sincs ehez képest.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41966) Alexios válasza SidCorky (#41962) üzenetére


Alexios
veterán

Teljesen jó az id4, nekem is ez van, és minden driver para nélkül, hibátlanul megy gitárral.

Az interfész dolognál a kezdő/nemkezdőknek ajánlott részen túl van egy generációs/hozzáállásbeli különbség is, merthogy macerásnak érzik azt hogy el kell indítani a gépet, elindítani valami szoftvert, stb hogy gitározni tudjanak, mikor a régiszépidőkben csak bedugták az erősítőbe és már ment is. Vagy, hogy nem akar annyi beállítási lehetőséget mint amennyit egy valamilyen erősítőszimuláció ad(bár ez egy multieffektnél is kb ugyanaz mint pc-n), mert "elveszik benne"

Pl. direkt monitoring ugye van az id4-en, amivel technikailag tudnád hallani a gitárt pc nélkül is, csak jó eséllyel nem akarod majd, mert az elektromos gitár hangja csak úgy nyersen annyira nem túl szép, nem nagyon akarod úgy hallani valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#42120) Lavar válasza Berreh (#42118) üzenetére


Lavar
aktív tag

Ma sikerült megvenni és játszottam pár órát. Nagyon klassz készülék, kisebb, mint amire számítottam. Csak 50 gyári patch volt benne, a maradékot törölte az előző tulaj, de szerencsére előtudtam hozni őket egy gyári visszaállítással. A szoftverben állíthatóság talán a legjobb része az egésznek, úgyhogy megérte. :K

(#42305) consono válasza Vegyigyümi (#42301) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem ID Core 10 V2 van itthon. Szerintem szobába bőven elég a hangereje, elég változatosak az a különböző modellek és az effektek is jók. Ráadásul FRFR szóró van benne, az AUX in-be kötött zene, kíséret is jól szól rajta (én dugtam már ide zongorát, meg dobgépet pl.) De van két dolog, ami vagy bejön, vagy nem:
- van egy alig hallható alapzaja, ami vagy zavar, vagy nem (engem pl. nem)
- nincsenek meg a tipikus erősítő modellek (Fender, Vox, Marshall, Mesa stb.), hanem a gyakorlatban van 6 különböző gain stage, amik megadják az alap karaktert és az ISF tekerővel tudod változtatni, hogy inkább "amerikai" vag inkább "britt" hangkaraktert akarsz, vagy a kettő között bármit.
Ha mélyebben bele akarsz nyúlni van hozzá szoftver, lehet letölteni rengeteg patch-et, meg könnyebb talán tekergetni is onnan, de minden elérhető ha jól emlékszem magáról az erősítőről is, csak lehet, hogy közben kell valamit nyomni.
Annyit hozzátennék, hogy én jellemzően nem metált tolok, inkább bluest, meg ilyen ambiens vackokat, ha gitározom, de ettől még jó szerintem metálra is, az od2 nagyon is :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#42322) Eastman válasza wednesday (#42319) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Pluszegy! Érintőnek hívjuk.
Húrcsere nélkül nincs beállítás. :N

Mivel egy pontosan 66 éves konstrukcióról beszélgetünk, kezdő gitáros esetén a hardveres és a "szoftveres" technika is optimalizálásra szorulhat.

Molemant olvasd vissza itt; ki lehet ékelni a tremolótőkét hátul + ha szerelemgitár; mehet rá satus kulcssor + nem nyomod!

Nagy üdv, R&R!

Szerk:

Nem biztos ám, hogy gyári állapotában használhatatlan az olcsó Strat. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42801) benedekco válasza Alexios (#42800) üzenetére


benedekco
addikt

Pod Go is tud egyfajta tone capture-t csak azt impulse response-nak hívják, szóval az nem előnye a Mooer-nek.
Annyi, hogy a Pod Go-nak picit gyengépp a procija ebből adódóan, elég limitált a lánc amit be lehet lőni. Illetve a looper-e is gyengébb. Cserébe más dolgokban meg sokkal jobb.
Támogatottságban és szoftverben biztosan veri a Mooer-t, ez nem kérdés. Amúgy itt egy összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42810) benedekco válasza andor80 (#42807) üzenetére


benedekco
addikt

Hogy miket, azt úgy értettem, hogy gyári preseteket, vagy csináltatok saját beállításokat, vagy olyat, hogy minden kikapcs csak a cab és az amp sim fut, vagy effekt pedálokat is teszteltetek külön?
Amúgy valószínűleg tényleg az van amit mondok. Különböző szoftver futott a két terméken a linkelt videóban ennyi. Nálatok meg ugyanaz így ugyan úgy is szólt. Ráadásul a legfrissebb.

Az a baj, hogy saját fül sokszor azért nem játszik, mert pl Mooer-t itt a városban nem is lehet kipróbálni. Londonba meg nem is utazhatnék perpill, hogy találjak egy boltot ahol van bemutató darab. Ezért én sokat nézegetek ilyen anyagokat. Nagyon hasznos tud ám lenni. Persze mint látszik félrevezető is lehet. Ezért kell aggyal nézni. Pl én nem aggyal néztem a vidit ezért nem gondoltam hogy különböző a firmw.

Ola videója volt érdekes, ő csinált egy IR-t a PodGo-ra és irdatlan volt a különbség. Kb olyan mint most Andertonsék csináltak a Celestion hangszórókkal. Az is egy érdekes teszt. Persze azon alapján nem nagyon érdemes hangszórót választani mert mikrofonon át, másképp szólhat mint a szobában. Pl ott totál fejbe lőtték magukat. Szerintem arra számoltak mennyivel jobb lesz a kombó hangja ha veszel bele egy hangszórót és nem :D

A Stratomba én is £10-os kapcsolót tettem. Nem hiszek ezekben az olcsó kínai szarokban. Igaz a hangzásba talán nem szól úgy bele, cserébe ez 30 év múlva is kapcsoló lesz. Potikkal szintúgy így állok. Ellenben azok már alaposan belenyúlnak a hangzásba is.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43030) akela91 válasza akela91 (#43024) üzenetére


akela91
addikt

Nem bírtam ki, és megrendeltem újonnan az ibanezt :D.

Egy Focusrite-ot is mellécsaptam, mert régen eladtam minden gitáros motyóm.

Mi a manapság ajánlott szoftver PC-re, hogy ezzel a Focusrite-al tudjak mindenféle erősítőt/hangládát stb. próbálgatva(szoftveresen) pár ms késleltetéssel játszani/felvenni és közbe real-time hallgatni magam?

[ Szerkesztve ]

(#43120) SRC válasza Goose-T (#43117) üzenetére


SRC
junior tag

Igen, közben látom, hogy FL-be is be tudnám húzni, ami tök jó, csak ettől már elmegy a stúdió, tehát az egerészős irányba. Elveszíti azt a pikk-pakk jellegét, hogy igazából nem ezzel akarsz foglalkozni csak gyors kell alád valami, hogy könnyebben megszüld a gyereket. Az amivé az FL vált sem szimpi már nekem. Régen ez úgy volt, hogy az ilyen kisebb progikban volt egy export gomb. Arra kattintva legenerálta a loop-ot a kit hangjaiból, ahogy ez, de nem a hangkari kimenetére DA átalakítással, hanem DD digitálisan bepakolta egy wav-ba és fájl szintre került, így aztán a wav-ot pakoltad (ha akartad) drag’n’drop egymás mögé az egyik sávon mondjuk Magix-ban, de tökmindegy volt milyen stúdiót használsz, mert a wav-ot minden megette. Most ha jól értem ez a groove az AD-n belül már csak arról infó, hogy mit mikor játsszon le a preset hangjaiból, kvázi egy adatbázis és minden lejátszáskor újra alap hangokból le van generálva az egész groove, ami miatt szerkeszthetőbb marad, viszont zabálja a procit és meg van kötve a kezed, mert a programoknak „ismerniük” kell egymást és ezek szerint már támaszkodnak is egymásra. Szóval ebben a dob progiban export funkció már benne sincs, ha jól értem mindenképpen kell mellé egy stúdió, amit „ismer” különben meg vagy lőve és innen már pont annyira lesz vacakolós, mint maga a stúdió, amibe behúzod. Ergo komolyabb zenekészítéshez van szánva, amikor nekiülsz és letapadt s.ggel addig izzadnak a golyóid, amíg meg nincs az a 4 perces track.
Én meg valami 3 kattintásos cuccra gondoltam. :))) jó, végül is gyors is tud lenni. Ne akarjak hozzányúlni, aztán kész...

#43119consono

Megnézem, köszi, csak már nem akarom a gitáros topicot teljesen szétoffolni ezzel. Viszont ha már mindenképpen kell valami stúdió van olyan is, amihez van valami Windows alatt, ami tudja effektezni a gitárt? Vagy ilyet csak Mac-en érdemes? Igazából ott láttam ilyen szoftveres multieffektet. Az jót szólt. :K

(#43135) SRC válasza Moleman (#43134) üzenetére


SRC
junior tag

USB-s hangkari mic-je az in, USB-s DAC analóg out-ja az out. Utóbbi megy az aktív stúdió monitorok bemenetére és tökéletes. Nagyon köszönöm. 19ms-t ír az ASIO ablakában, de szerintem ez már nem zavaró. Ez így már nagyon állat ingyen. Ne vicceljünk, hát mi van manapság ingyen. Erre nem is gondoltam, hogy a lag szoftveres. Király vagy!
Az egyetlen gixer az maradt, hogy amikor az FL-ben bekapcsolom az ASIO-t akkor minden más alkalmazás elfossa magát, illetve, ha már meg van nyitva valami az FL-en kívül, akkor az FL-ben hiába kapcsolom be, nem lesz hang.
Ez picit megszívatott, mire rájöttem, de rájöttem. Teljesen jól adja. Egész belelkesültem, ebéd után kipróbálok mindent is :DDD :R

(#43137) SidCorky


SidCorky
senior tag

Hi, az Ultimate Guitar mennyire sufni oldal? Kerestem egy tabot, az ő oldalukon találtam egy tök jó ingyeneset, de láttam, hogy vannak official tabjaik is, pont fel is dobott egy free trial offert, ráadásul 80% kedvezmény van az éves előfizura. Mondom megnézem a trialt, végigkattintgattam, ki volt írva nagy betűkkel, hogy a trial végéig nem lesz terhelve a kártyám, mondom zsíros, adtam is meg a kártyaadatokat, ezer ilyet csináltam már nagyobb oldalakon, nem lesz gáz. Jön is az sms, hogy levontak 7k-t, amit egyáltalán nem akartam. :D Persze rögtön írtam is mailt, hogy wtf, adodidevissza, én csak ki akartam próbálni, ha ki van írva nagy betűkkel, hogy nem lesz terhelve, ne terheljenek. Rengeteg topicot láttam egyébként a fórumukban, ahol ugyanerre panaszkodnak, szóval nem csak én nyaltam be ezt a trial dolgot.

Viszont egyébként terveztem előfizetni, csak nem most, mert másra kellett volna ma az, ami a kártyán van, szóval mehetek újratölteni. Körbenéztem közben az oldalon, elég jónak tűnik, szóval ha kötekednek, hogy biztos volt valami apró betű, akkor nem állok beléjük, kérdés, hogy mennyire ajánlott az oldal? Ha egyébként van nevük és nem húzzák le a rolót jövő héten, akkor elengedem a dolgot és maradjon az előfizu, 7 ezret megért, hogy nem youtube videókból meg alattuk a kommentekből kell kiguberálnom, ha valamit eljátszanék.

Más: a napokban megvettem az első kombómat, hogy ne kelljen mindig benyomni a gépet, összedugdosni a dolgokat, elindítani a szoftvert, ott ülni előtte, stb. ha gyakorolni akarok, bármikor leülhessek az ágy szélére és ott is nyomhassam. Egy Marshall Code 25-re esett a választás, rengeteget agyaltam, hogy mi legyen, minden létező videót megnéztem erről is, meg más modellező kombókról is a +/- 30 ezres kategóriában, aztán az döntött, hogy a Fender GT40 nem volt készleten, ez meg igen. :D Nyilván összehasonlítási alapom nincs, nem voltak eddig százezres kombóim, sőt, ez az első, amit élőben hallok, egyelőre nagy a boldogság. Az app meg a preset töltögetés PC-ről néha bugzik, de tök jó kísérletezgetni a hangzásokkal, ha kikevertem valamit, ami tetszik és el van mentve a kombóra, tényleg csak be kell kapcsolni és működik. Persze ez biztos csak nekem újdonság, de egyelőre bejön a dolog, lelkesebben is gyakorlok napi szinten, mint az interfészes megoldással. Plusz hangszórónak sem rossz, ha komolyabban akarok zenét hallgatni, még mindig marad a fejhallgató, de a háttérben zümmögni jobb ez, mint a JBL GO, amit eddig használtam. A szomszéd (panel) már kevésbé örül, de próbálom alacsonyan tartani a hangerőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#43210) consono válasza V.Stryker (#43209) üzenetére


consono
nagyúr

Neked működik rendesen az USB-s gitárkábel Mac-en? Nekem hatalmas a latency... Mondjuk Big Sur-on még nem próbáltam, de Catalinán nem lehetett vele játszani. Vagyis pár másodpercig jó volt, utána recsegett egyet és megnőtt a késés.Mondjuk ez ilyen filléres kínai kábel, de a fiókban kallódó USB-s hangkártyával is ezt tapasztaltam (szintén filléres vacak :D ).
Szoftvernek szerintem bárminek a free verziója jó kezdésnek (IK Amplitube, pl.), de igazán semmi nem kell, mert Mac-en a Garagebandben vannak erősítő és pedál modelek is, amik teljesen használhatóak.

"In God we trust. All others must bring data"

(#43825) NeoPampalini válasza Berreh (#43819) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Linux-on nálam megy minden egyszerre, igaz, aminek nem kell Jack, pl. böngésző, az ALSA/Pulse alapon megy, és ez van bridge-elve tovább a Jack felé.

Az USB-s cuccok szoftveres támogatása valóban érdekes kérdés, mondjuk egy próbát megérnek ezek Wine alatt, a Zoom pedálomhoz így simán működik a ToneLib Zoom manager (most néztem, hogy már van natív Ubuntu verzió, anno ilyen se volt).

Bár, ha már Linux és USB, akkor a posztoló jobban járna egy dedikált hangkártyával, ott nem kell bíbelődni semmivel, csak beköti és kész (Scarlett Solo nálam így üzemelődött be mindenféle hókuszpókusz nélkül).

Ezek a multikba épített audio interface-ek valahogy mindig tartalmaznak valami spéci dolgot, hogy ne legyen egyszerű, legalábbis amiket eddig olvastam, mind kínlódás volt (vannak megoldások, meg hekkelések, de na...). Ami mezei USB standard szerint megy, azzal nincs semmi gond. :D

(#43829) Berreh válasza arnyekxxx (#43822) üzenetére


Berreh
tag

Majd' 4 éve volt, akkor a Rakarrack-ból kicsalt hangot nem sikerült bevinni az Audicity-be. Én is azt gondoltam, hogy utólag egy még jobb effekttel lehet módosítani a gitárjátékot, de sokat nem foglalkoztam vele.
#NeoPampalini (43825):
Nekem nem sikerült párhuzamosan a két hangrendszert üzemeltetni, ezt küszöböltem ki egy USB Behringer keverővel. A Zoom teljesen jól használható a Tonelib szoftverrel, de a G1Four nagyon egyszerű, nem USB hangeszköz, de a jóval többre hivatott Boss GT1 is ennyire működik csak együtt a linux-szal (Fx FloorBoard).

(#43830) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Azok, akik PC-t használva szoftveresen modelleznek, hogy váltanak az effektek között? Ott is lehetséges valami footswitch használata?

(#43844) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok na sikerült beszereznem egy Pacifica 112v gittyot használtan a Vintage 52s boltbol, csak nincs hozzá tremolo kar, valako tudja milyen lenne kompatibilis vele?Esetleg valakinek nincs eladó? Illetve gépre szeretném kötni egy Behringer Um2 vel ehhez gondolom kellene valami szoftver. Köszönöm.

(#43845) arnyekxxx válasza NOKA32 (#43844) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Kell az um2-höz az asio4all mint driver (ha wined van) meg a szoftver amivel használni akarod, utóbbi attól függ mit akarsz csinálni, csak zenélni vagy felvenni/zenét összerakni

[ Szerkesztve ]

(#43850) arnyekxxx válasza NOKA32 (#43847) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Van jópár ampszimulátor ami fut standalone változatban, ingyenesben vagy időkorláttal vagy kevesebb erősítő/effekt/hangfaltartalommal mint a fizetős. Nyilván nem javaslom a fizetős verziók jogellenes beszerzését alternatív forrásból mert jogkövetők vagyunk. Tudni kell, hogy winen az asio driver szereti lefoglalni magának a hangrendszert, szóval ha megy az asios program akkor nagy valószínűséggel nem lesz hangja az egyéb szoftvereknek így nem fogsz tudni pl a youtube videoval vagy egy médialejátszóval együtt zenélni. Erre van pl a Guitar rignek olyan megoldása, hogy van benne 2 "magnó" a gitárcuccok mellett amikkel programon belül tudsz zenét lejátszani vagy rájátszani, hogy az elsőbe beteszed a zenét a másodikon meg idítod a felvételt. Igazi oldshool érzés :) viszont itt nincs szerkesztés.

Fullos megoldás egy DAW feltelepítése. Javasolnám a Cakewalk felrakását, ez (már) ingyenes de profi zeneszerkesztő amivel feltelepül a TH-3 ampszimulátor (ami a TH-U az egyik legjobb ilyen program elődje, sacc/kb ugyanaz) így le van tudva ez a kérdés is egy menetben. Ezzel így komplett albumot el tudsz készíteni.

(#43851) cappa72 válasza arnyekxxx (#43850) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eastman blogjához esetleg jó lenne egy Software vagy Program címszó is, ahol az általad (is) említett szotvereket lehetne csokorba gyűjteni. Lixux/Windows, fizetős/ingyenes felosztásokban.

Most zárnak a boltok, szóval nem tudom, hogy gol fogok multi-effektet venni, vagy kis gykorló kombót, így most lehet, hogy a szoftverek felé nyitok. (Hi-fi-m az van, jó nagy, jól szól, számítógéppel összekötve <laptop+dokkoló>, mindkét említett operációs rendszerrel)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#43856) Eastman válasza cappa72 (#43851) üzenetére


Eastman
őstag

...jó lenne egy Software vagy Program címszó is, ahol az általad (is) említett szotvereket lehetne csokorba gyűjteni. Lixux/Windows, fizetős/ingyenes felosztásokban.

Köszi, elindítottam a dolgot, elkezdtem kiegészíteni.

ALL:

Várom a javaslatokat, keresőszavakat, kifejezéseket. Azért privátban, hogy ide a találati listába ne zavarjon be. Én a szoftvereket nem igazán használom, figyelem, követem, úgyhogy toljátok rám a neveiket!

Bármilyen új ötletet szívesen beillesztek.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44047) Berreh válasza MATEO6600 (#44046) üzenetére


Berreh
tag

Gondolom, mennyi láda, erősítő hangot sikerül modellezni, azok mennyire élethűek, a virtuális láncba, mennyi effektet lehet kötni, azok milyen mértékben hangolhatóak. Milyen egyéb szoftvereket kapsz vele, mennyire felhasználóbarát az egész.

(#44067) cappa72 válasza Eastman (#44062) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha valaki jót (t'om szubjektív) alkot, tőlem lehet fakezű gitáros is, számomra az zene élvezeti értékéből nem von le semmit.
De há sajna nem tudjuk meg, mi lett volna ha... és az öregkorára sem tudunk következtetni; varjú effekt: kár.

(Adós vagyok még neked a szoftveres próbálkozások tapasztalataival, mert elkezdtem nézelődni; ha szabadságon leszek, akkor igyexem összefoglalni, nem felejtettem el... még.)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#44335) MyNameIsBalu


MyNameIsBalu
újonc

Sziasztok!

1 éve van elektromos gitárom (Yamaha Pacifica 112J), kb a gitárral egy időben vettem egy Vox Pathinder 10 erősítőt gyakorlásra, majd új barátnő miatt sokat ingáztam, ezért vettem egy pici elemes Blackstar Fly-t is. 1 év alatt szerencsére rengeteg időm volt (gamer gép hiányában :D ) gyakorolni, mostanra jutottam el hogy egy pici extrát belevinnék még, első körben egy audio interface + vst megoldáson gondolkodtam. Pár hónapja lett egy gamer laptopom, talán elég erőforrás. Viszont jártam itt a napokban és pont téma volt multi effect pedál, melynek létezéséről eddig nem is tudtam.(vagy is inkább azt hittem ezek 200k-nál kezdődnek). Utána nézve ez is szimpatikusan hangzik, de semmit nem értek hozzá (inkább amúgy is informatikai beállítottságú vagyok). 40-80 ezer közötti kategoriában tudtok valamit ajánlani, amiről van is tapasztalata valakinek? Vagy egyszerűbb lenne az interface+szoftver jelen esetben? (Szerintem ha nem most de pár év múlva úgy is ez lenne a vége :DD )

Köszi előre is!

(#44414) arnyekxxx válasza SRC (#44412) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nyilván nagy piaci rész az a szoftver ami kitalálja, hogy a felhasználó mit szeretne éppen csinálni és beállítja magát ugy de ehhez még fejleszteni kell az emberi agy-pc kapcsolatot.

Egyébként továbbra is a legjobb trükk az ha az ember megtanulja használni azt a szoftvert amit használni akar, ez szinte mindennél működik.

(#44485) gaborbol


gaborbol
őstag

Mit ajanlotok foleg akusztikus gitarrol felvenni pc-re. Van 2 gitar kimenettel es ketto( harom) kimenet nelkul. Enek is lesz talan, kizarolag sajat szorakoztatasra joidejig.
Szoftver-hardver, akar csomagba is, vagy darabokban.

Paul Davids kirakott egy videot tegnap, home studio epitese kezdok szamara, tudom , hogy mindenki a maga szintjen nyomorog, de $4000 dollar korul abbahagytam a szamolast es meg nem volt vege.

Ez nagyon gaz? Van jobb csomag? Tok felesleges?
[link]

(#44491) arnyekxxx válasza gaborbol (#44485) üzenetére


arnyekxxx
veterán

+1 a Cakewalkra szoftvernek. Ingyenes, mindent is tud.

És most unortodox leszek. Vegyél egy zoom H1-et. A felvételhez nem vagy PC-hez kötve, ha rádjön az alkotás a kertben a fa árnyékában is felveheted az ötleteid, de ha mégis direktbe daw-al akarsz felvenni akkor rádugod a gépre usb-n és máris ott a sztereo mikrofon bekötve vagy a sztereo vonalbemenet ha piezósan akarod felvenni.

így vesz fel akusztikus gitárt

Én ezzel veszem fel a gitárokat (villany) meg a vokálsávjaimat meg a szintisávokat de ez titok mert tök ciki, hogy semmi normális interfészem nincs.

(#44762) Chal


Chal
addikt

Sziasztok!

Mostanában kezdenék teljesen nulláról tanulni elektromos gitáron. Egyelőre nem vásároltam semmit, jövő hétre van ütemezve egy nagyobb körút, aminek keretében fizikailag is megtapogatnám azokat a gitárokat, amiket az éjszakába nyúló keresgélésekkel kinéztem :) A kiválasztás kapcsán nem is tudnék még mit kérdezni ezen a szinten. Túrtam ezt a topicot is keményen (illetve konzultálok folyamatosan a leendő oktatómmal), csak egy húszezredik "milyen LP-t érdemes venni X Ft-ért?" kérdést tudnék feltenni, de ezt már megválaszoltátok úgyis húszezerszer :)

Kombó kapcsán viszont kérdeznék: mivel csak itthon játszanék rekreációs, és szimpla élvezeti céllal, így első körben arra gondoltam, hogy PC-n oldanék meg mindent. Viszont lehet, hogy szívesebben nyúlnék a gitárhoz napközben, ha lenne kombó is, mert úgy egy instant, azonnal használható gyakorlási lehetőségem lenne, ami nem függ az éppen aktív munkakörnyezetemtől. Viszont így nyilván több kellene egy egyszerű funkcionalitású erősítőnél... (mármint úgy értve, hogy nem vennék pedálokat, vagy nem segítene be a PC sem az effektezésben).

No itt viszont el is vesztem. A Line 6 Spider V gyorsan szembejött (a 30W-os elég lenne), de itt a topicban és máshol is láttam, hogy nagyon megoszlanak róla a vélemények. Van esetleg valami alternatíva, ami hasonló tudással és szoftveres támogatással bír (letölthető effektek, telefonos app, stb..)? A keretet fel tudom vinni úgy 100-120eFt-ig, ha ezen múlik.

Ja igen, a stílus: nehéz ügy, álmomból felkelve azt mondanám hogy metal, de a bluest kivéve kb. mindent szeretek, a klasszik rocktól az industrialig fogyasztok bármit, ha van benne torzított gitár, sőt, ha csak tiszta, az se baj néha :) A gitár meg ahogy említettem LP lesz, illetve annak valamilyen modernebb újragondolása (ebben az órában éppen PRS SE, de gyakran változik :D).

[ Szerkesztve ]

(#44764) Chal válasza consono (#44763) üzenetére


Chal
addikt

Köszönöm, így lesz!

Egyébként ezeket nagyjából hova helyezzem el a PC-s setupomhoz képest? Belépő kategória azért ez is (Scarlett Solo + Roth 5"-ös aktív monitorok (ezek mondjuk elég kicsik)). Nyilván ott szoftver kérdése is a dolog, de összességében és szubjektíven nézve nagyon "lemaradok" valamiről akár minőségben, akár hangzásban, ha az egyszerűsítés/kompaktság jegyében megveszem a fenti említett kombók valamelyikét, és hanyagolom a PC-s megoldást? Vagy ezen a szinten ez marhára mindegy? :)

[ Szerkesztve ]

(#44776) Chal válasza consono (#44775) üzenetére


Chal
addikt

Mik vannak :D Amúgy elengedtem a fenébe az egészet, bármilyen márkát/típust nézek, kb. a "szódával átmenetileg elmegy" verdikt a legjobb, ha szummát vonok az adott cucchoz tartozó videókból, review-okból, fórumos véleményekből.

Marad mégis az első gondolat, a PC + valamilyen szoftver. Azokat ráadásul kedvemre végig tudom próbálgatni, van mindegyikből free trial. Egyébként két gépem van, simán meg tudom oldani, hogy az egyik csak melós legyen, a másik meg csak zenélős (legalábbis amikor melózók), így ez probléma is pipa lehet.

(#45117) beteg


beteg
őstag

Szerintem a multieffektek nem hogy a HiFi hangfalakon nem szólnak jól, de még sok gitárkombón sem. Élnek a köztudatban olyan kombók, mint pl. a Line6 Amplifi 150, aminek olyan a cleanje, hogy azon jobban szólnak a multieffektek.

Kezdő vagyok, láma, meg is szívtam, vagy a 8. gitárkombón vagyok túl, volt vagy 6 multieffektem, vettem pl. egy nagyon nem olcsó Boss GT-1000 Core-t, amit kipróbáltam egy Headrush FRFR-108 aktív hangfalon is és az is fosshulladékanyáétokatennyipénzért érzés volt.

Most amit itt javasoltatok, vettem egy Clarett 2pre hangkarit és hozzá két Adam Audio T5V-t, szinkronkábellel összekötve(!), PC-n szoftveres effektekkel azt mondom, hogy „jól szól”. A sok xar után elsőre leesett az állam, hogy mennyire jó, jobb. Meg is hirdettem gyorsan a Vetta II-met. De minden relatív, mert tegnap este bekapcsoltam a Vettát és rájöttem, hogy a studióhangfalak hiába szólnak tisztán, hiába adják vissza jobban az effektek szándékát, soha nem lesz olyan, mint egy 12”-os hangszórós kombó, aminek hozzájuk képest van teste, betölti a teret, „odabax”, ami a gitárhoz szerintem kell. És ez még csak egy 100k-s tranyós kombó.

Már nagyon bánom, hogy eladtam a Fender HotRod II-met. Annak a cleanje és blues-a olyan volt, hogy sírtam tőle örömömben. Csak mást nem tudott, multieffektel sem.

bocs, hosszú lett

Csak futni kell!

(#45289) gaborbol


gaborbol
őstag

Visszavittem a katana "neighborhood" edition-t. Szomszedok imadtak mivel teljesen hagtalan volt, meg sem nyikkant.

Ket elado probalkozott, 10 perc ki-be kapcsolgatas, osszes gomb nyomogatasa, tekergetese, egyszer csak megszolalt ,mukodik. Hazahoztam, bekapcs az amp type valasztonak csak a felso opcioja megy. Ki- kapacsolgats, fejvakaras, crunch is feledt, de alatta semmi. Megint basztatas, clean , majd az acoustic is feleledt :F Mi a fax? Panelhiba, szoftverhiba?

Becsomagoltam , ha ennyire az alap dolgok nem mennek , ki tudja meg mi nem meg majd benne rendesen. Megy vissza a boltba, csak eppen nincs belole sehol, rendelesre majd lesz....vagy valasszak mast.

[ Szerkesztve ]

(#45467) sugarforce válasza Moleman (#45466) üzenetére


sugarforce
őstag

az se rossz :DD en az oskorban valamikor 2008 korul talan a boss gt4-et dugtam ra kozvetlen az alaplapra, aztan jott valami szoftveres szimulator (nem emlekszem mar a nevere, valami dos-os ablakban futo csoda volt asio4all driverrel), akkor bepisiltem a gyonyortol, visszagondolva viszont siralmasan szolt mindket megoldas. :B a Boss gt4-es megoldasrol talan meg felvetelem is van valahol, majd megkeresem.

(#45603) Goose-T válasza benedekco (#45600) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem a PC-s szoftverek mindig előrébb fognak járni a modellezésben, mert sokkal több erőforrás áll a rendelkezésükre. Ott nem alsókategóriás mobilproci szintű cuccra fejlesztenek, amik elmennek egy 9V-os adapterről, hanem 8-16 magos szörnyetegekre ezerwattos tápokkal. Még ha nincsenek is optimalizálva, akkor is sokkal erősebbek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45616) FockeWulf válasza consono (#45611) üzenetére


FockeWulf
tag

Én is ugyanez vagyok....Mármint hogy el sem tudnám képzelni hogy én úgy gyakoroljak hogy a laptoppal vagy a számítógéppel vacakoljak közbe. Bevallom általában csak bambulok propán-bután mikor itt vagy akárhol olvasgatok a szoftveres gitározásról, az ilyen meg olyan illesztőprogramokról, hangkésésről, rendszer és program lefagyásokról stb...valahogy úgyérzem hogy csak a gyakorlásra szánt időmből venne el...sokkal többet mint amennyit megérne...
Nálam az erősítő billenőkapcsolója kielégíti az összes ilyen igényemet, max 2-3 pedál, azt menjen a gyakorlatozás :)

(#45967) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Mi a legegyszerűbb módja, hogy tableten (galaxy tab s6) tudjam használni az elektromos gitárt valamilyen szoftverrel mindenféle pedál nélkül. Most rig-et és a TH3-at használom számítógépen egy focusrite 3. generációs külső hangkártyával. Elég egy irigi, vagy valamilyen külső gitár bemenetes hangkártya és valami szoftver tabletre? Ha igen, akkor milyen hangkártyát ajánlotok (vagy esetleg jó a focusrite-om is?) és milyen programot ami lehetőleg ingyenes és sokat tud :) Szóló, ritmus, pedálok, stb...

Még egy dologban szeretnék tanácsot kérni. Most FL stúdiót, TH3-at használok, ha több sávban szeretnék zenét írni, de gondolom vannak egyszerűbb, kevésbé gépigényes programok erre. Lényeg, hogy zongorát midin és gitárt tudjak benne több sávban rögzíteni, keverni, és mindenféle vst plugint lehessen használni vele. Ez a kérdés persze sima PC-re vonatkozik.

Köszi!!!

(#45969) consono válasza malibu (#45967) üzenetére


consono
nagyúr

Lehet, hogy megy a Scarlet, de nincs Droidon tapasztalatom. Zenére biztosan jobb egy iPad, félelmetes mennyiségű és minőségű zene szoftver van rá, ráadásul a többség nem is túl drága...
PC-re a Cakewalk-ot többen is ajánlották, de az is elég nagyágyú. A Reaper beéri kevesebbel talán, de funkcionálisan teljes (a demó is). Ezek ingyenesek, asszem. Én Mac-en meg előtte Windowson is az Ableton Live-ot használtam legtöbbet, meg Mac-en a Garage Bandet. De mostanában leginkább csak audiót veszek fel AUM-ba...

"In God we trust. All others must bring data"

(#46293) beteg


beteg
őstag

Megint vettem egy multieffektet! :DDD
A sokadikat... De ez az első, amit nem akarok már aznap eladni. Végre ebben vannak jó hangok! :))
HX Stomp.

HX Edit-ben jártasoktól szeretném kérdezni, hogy a loopert nem lehet elindítani szoftverből??
köszi!

Csak futni kell!

(#46788) SidCorky válasza Ctrl+Alt~Del (#46787) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ahogy írtad is, mindenképp szükséged lesz egy audiointerfészre. Ezzel két módon vehetsz fel gitárt, vagy egy mikrofont kötsz rá, amivel rögzíted az erősítő hangját, vagy pedig közvetlenül az interfészbe dugod a gitárt, és szoftveresen szimulálod le egy erősítő és az effektek hangját. Előbbi a bonyolultabb, hiszen meg kell találni azt a mikrofont, aminek tetszik a rögzített hangja, plusz a felvételt befolyásolhatja a szoba akusztikája és a környezeti zajok is (bár nem tudom, ilyen közelről ezek mennyire számítanak, nem próbáltam még), a másik egyszerűbb megoldás, viszont így kimarad a képletből az erősítőd. Lehet, hogy valami ahhoz nagyon hasonlót ki tudsz keverni valamelyik szoftverből, de sok kísérletezgetéssel találhatod csak meg, ráadásul ezek a szimulációs szoftverek (Bias FX/Bias Amp, Amplitube, Guitar Rig Pro, Overloud TH-U, stb) sem olcsóak Macre.

A helyedben kezdésnek csak egy interfészt vennék, aminek van gitárbemenete (én például egy Audient iD4-et használok, de ahogy észrevettem, kicsit ez is olyan, mint a gitár, mindenkinek más a tökéletes modell), és kipróbálnám a Garage Band beépített erősítőszimulációit. iPaden próbálgattam őket, valószínűleg a maces verzióban is vannak gyári presetek. Aztán ha nem tetszik, még mindig vehetsz hozzá olyan mikrofont, amivel fel tudod venni az erősítőd hangját. Jobb helyeken egyébként lehet, hogy engednek kipróbálni több setupot vásárlás előtt, a Hitspace-ről például jókat hallottam ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#46820) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46819) üzenetére


Alexios
veterán

Ha macet használsz nem is kell semilyen szoftvert bevásárolj mert a garageband elég mindenre. Egy interface mondjuk nem csak azért jó hogy keverd meg manipuláld, hanem azért mert mondjuk egy modellezővel messze sokkal jobb hangot tudsz kihozni mint a mostani erősítőddel, nyilván a felvétel minősége is jobb lesz.

(#46913) Goose-T


Goose-T
veterán

Akinek van valamilyen MOOER multieffektje, az tudna abban segíteni, hogy honnan a fészkes fenéből lehet letölteni a Mooer Studio szoftvert? Elvileg létezik ilyen, aminek a segítségével lehetne PC-ről szerkeszteni és rendezni a patcheket. Keresgéltem neten, a Mooer oldalán csak firmware-eket és ASIO drivereket találtam. Találtam néhány fórumon homályos utalásokat Google Drive és WeTransfer linkekre, de maguk a linken nem voltak ott.

A bandánk másik gitárosának szereztem egy MOOER GE250-et, és szeretné PC-ről szerkesztgetni a hangzásokat, neki próbálok segíteni.

Szerk.: letöltöttem a firmware-t, és kiderült, hogy az maga a Mooer Studio is. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47191) Moleman válasza Hdave98 (#47190) üzenetére


Moleman
addikt

A Korgnak elfogadhatóan kéne szólnia magában is, ő egy multieffekt, van benne erősítő/ládaszimuláció. Viszont az MT-2 után mindenképp kell egy szoftveres erősítőmodellező (pl Amplitube), hogy jól szóljon. Vagy az MT-2 után kötöd a Korg erősítőmodellezését (plusz torzítás nélkül), és úgy be az interface-be.

Erősítő fejet is össze lehet dugni, de csak akkor, ha van fejhallgató vagy DI kimenete, a hangszórókimenet nem erre való. Plusz arra figyelj, hogy a legtöbb csöves erősítőt nem szabad terhelés nélkül bekapcsolni, ez lehet hangszóró vagy műterheléses DI box.

(#47230) kemotox válasza V.Stryker (#47221) üzenetére


kemotox
addikt

Valami DAW (pl: Reaper) + pluginok, szerintem. Enkóron épp akción egy csomó tök jó Neural.os plugin amik isteniek. Fortin Cali, Fortin Nameless, Fortin NTS nekem nagyon bejöttek, jók a presetek, eléggé kulcsrakész a dolog.
Interfacenek az Universal Audio Volt 1-et tudom ajánlani, 53 rugó, de baszottul megéri. Nemrég óta használom és nagyon kurvajólszólós. Van hozzá egy csomó szoftver is, pl egy DAW (Ableton Live), vagy pl egy nagyon odabaszós Marshall erősítő plugin. Elindítod, megpengetsz bármit, és AC/DC lesz belőle, nagyon jó.

(#47568) FockeWulf válasza beteg (#47562) üzenetére


FockeWulf
tag

Igazából én még mindig kezdőnek tartom magam (mivel az is vagyok...), attól függetlenül hogy jópár éve nyúzogatom a gitárt....
Néha vannak jó pillanataim,de általában gigyi-gagyi a végeredmény...
Van youtube-on videóm, hozzáteszem hogy telós felvétel, tehát kép-hang ahogy Isten megadta, nincs semmi szoftveres keverés/korrigálás stb...mondjuk olyan is a hangminőség...
Ez egy tavalyi videó:
[link]

(#47681) FockeWulf


FockeWulf
tag

Pontosan, 6 honap az kb semmi...sőt, ha rendszeresen (napi szinten) gyakorolsz, még 1-2 év után is csak nagyon kezdő vagy. Jól mondják a többiek, még pár alap-akkord pontos és tiszta váltásába is rengeteg munka van. Érdemesebb napi 1,5-2 órára feltornázni a napi gyakorlási időt és ezt tartani, néha beiktatni egy-egy pihenős/kihagyós napot. És ami nagyon fontos: sose hasonlítgasd magad másokhoz. Ha kényszernek/megfelelésnek érzed az egészet, akkor tényleg csak teher lesz, púp a háton. Elsősorban MAGADNAK zenélj és csak harmadsorban másoknak.
Hogy ténylegesen/lazán és szépen megszólaljon a gitár a kezedbe (mindenféle utólagos szoftveres korrigálás, javítgatás nélkül) évek. Sajna itt tényleg nincsenek kiskapuk, trükkök. Csak a kőkemény gyakorlás és a kitartás.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.