Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22394) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ti milyen szoftverrel veszitek fel a videót a coverhez?

(#22400) brickm válasza Humbucker (#22396) üzenetére


brickm
őstag

Csak vicceltem. De hogy komoly választ is adjak, szerintem kb mindegy mivel veszed fel.
Keress egy free progit, ami rögzíti a kamera képét lehetőleg valami avi, mp4, vagy mkv formátumba, azt csókolom. A lényeg, hogy az utómunka során használt szoftver kezelni bírja a konténerét.
szóval innen kb bármi jólehet.

(#22929) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!

szeretnék megtanulni gitározni már régóta, de nincs időm/lehetőségem tanárhoz járni.
hogy tudnám otthon elkezdeni? van egy régi gitárom, nem elektromos.
esetleg vmi oktató szoftverrel? de gondolom ahhoz kéne elektromos gitár. az nem gond ha kell rá egy kis pénzmagot költeni, rászánom erre.
vagy a sima akusztikus gitárral is tudok tanulni vmi módon?
teljesen kezdő vagyok, megfogni se tudom hogy kell helyesen. :))

ja és leginkább rock, metal amit szeretek. nem tudom ez számít-e. :D metallica, hammerfall, rhapsody stb.

köszi!

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22982) brickm válasza csadi0011 (#22981) üzenetére


brickm
őstag

Azért mert a frekvenciafüggőség a bemeneti fokozat által meghatározott paraméter, nem szoftveres, így mindegy, hogy kromatikus a beállításod, vagy sem, a függőség megmarad hardver szinten.

amásikra
Mert a húr rezeg, változik az amplitudó és változnak a frekvenciák is, plusz a mágneses teret is zavarhatja valami pl 50-100Hz-en (a hálózati feszültség által gerjeszthető a hangszedő, de a 18-100-200kHz-es zajok is jöhetnek laptop\PC tápok által)
Alapvetően a mintavételezési mélység csökkentésével szokták ezt kiküszöbölni, ami erős átlagolást jelent.
Próbálj nyaki hangszedőre váltani, és mindig maximum potméterállásnál mérj. Ezzel kevesebb zajt viszel a rendszerbe a nyaki hangszedő meg alacosonyabban van így kevésbé veri ki a mágneses terét a húr. Plusz ne a pengetés idejében nézd a hangolót, hanem várj 1mp-et, mire a nagy kilengés kicsit csillapodik. Ezzel lehet pontosítani a mérést.

[ Szerkesztve ]

(#23162) Plazmacucci válasza GoTReX (#23161) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hagjyuk már ezt a számítógépes cigánykodást... Soha senkinek nem működött jól a csöves kis asztali pc-jén. Mit nem lehet azon érteni, hogy olcsó multieffekt. GS fanatic felcsap, multieffektek, max keret 15e huf, keres, örül. Egy Zoom G2 is ezerszer odaveri bármelyik ingyenes szoftvert. Segítek: [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23172) BluEyes válasza GoTReX (#23171) üzenetére


BluEyes
őstag

Amúgy tényleg egyszerű. A kiskombódat nélkülünk vetted meg. Ha időben kérdezel, mondtuk volna, hogy inkább valami mást válassz.
Kérdés, hogy ragaszkodsz-e hozzá, vagy eladod, és veszel valami mást, pl. amit ajánlottam Line6-ot. Ezzel járnál a legjobban, anyagi és minden egyéb szempontból.
Ha a HB marad, akkor venni kell elé valami effektelő dolgot. Ez lehet multieffekt, vagy néhány pedálka. A multieffekt tűnhet a jó megoldásnak, olcsón kapsz rengeteg dolgot, de szerintem abban el fogsz veszni. A multikban rejlő tudás 90-95%-át kábé soha nem használjuk, csak kerülgetjük őket.
A pedálokból összerakott "kisvasút" költséges, macerás a sok patchkábel, a tápellátás, a zaj. Rengeteg gyártó van a piacon, és mindig hall az ember egy jó YT videot, ahol valami kurvajól szól, azonnal kéne venni egy olyat... soha nincs vége.
Aztán van a kombó-mentes szép új világ.
Ugyebár a multiknak van emulált kimenetük, így nem kell gitárcucc, mehet a jel közvetlenül a szélessávú, zenehallgatásra tartott hangrendszerre (hifi, jobb fajta pc hangfalak), feltéve, hogy van neked ilyened. Ide veszem a számítógépes szoft-ampokat is, amik kvázi a multieffektek szoftverei, a hardver meg ugye maga a pc, helyettesítve a multik célhardverét. Ha ez mellett döntesz, akkor a HB árából meg lehet venni egy multit, vagy egy usb hangkártyát.
No, hát ennyire egyszerű.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23258) Humbucker


Humbucker
senior tag

Van itt valakinek Line 6 Studio UX 1-ese?
Neten sokan sokféle szoftverrel árulják, nem akarok mellé lőni a vásárlással, mert van aki POD Farm 1-el van aki 2.5-el árulja. Gondolom olyat vegyek ami minél frissebb POD Farm-ot, meg minél több CD-ét ad hozzá ugye?

(#23291) Tommyka21 válasza csadi0011 (#23286) üzenetére


Tommyka21
tag

Üdv!
Próbálkoztam, nem lett jó.
Amplitube-nál nem tudtam úgy beállítani ahogy a képen van nem engedte.
Az egyikből a focusrite-ot nem engedte kivenni...
Guitar rig 5-nél meg nem jőtt be az ASIO control panel indításnál.
Csak a bal oldali hangfal szól és mélynyomó :(:(...
Lehet a Focusrite szoftverétől hülyült meg?
Azért köszi a segítséget!

(#23318) BluEyes válasza gpvd (#23309) üzenetére


BluEyes
őstag

Én mondjuk csak messziről ugatom az androidot, butafont használok, de azt azért látom, hogy a droid a legkevésbé kedves platform a gitárosok számára. Ugye a szoftver működtetéséhez kell a kompatibilis hardver is, ami vagy van, vagy nincs a droidos eszközben. Ezek a kütyük, mint az iRig2 is, elsősorban Apple gépekhez passzolnak, illetve a droidon is mennek, ha a készülékben a Samsung Pro Audio, vagy legalább arra hasonlító hardver van.
A kérdés, hogy a te telefonodban van-e ilyen hardver?
Másik kérdés persze, hogy mért pont androidos telefonon akarsz szívni gitározni, miközben annyi más, sokkal alkalmasabb eszköz létezik erre a célra?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23363) consono válasza kemotox (#23362) üzenetére


consono
nagyúr

El lehet, de amíg rigeltem, mindig csak a preseteket próbálgattam, meg tekergettem :) Jó pár éve viszont egy Roland Microcube a gyakorló cuccom (fellépő meg nincs, mert szobagitáros vagyok :D ), azóta zenélés van., nem gép buherálás, ha odaülök gitározni. Az a legjobb benne, hogy ha csak 5 percem van, akkor is relatíve rendes sounddal tudok játszadozni, nem megy el az 5 percből 3 a noti elindítására, kábeldugdosásra, szoftverre...

"In God we trust. All others must bring data"

(#23373) BluEyes válasza gpvd (#23338) üzenetére


BluEyes
őstag

Közben a többiek már kábé jól leírták a lényeget.
A droid a legkevésbé alkalmas a feladatra, alig van program rá, és pár Samsung eszközt kivéve nem működik jól. Winre, OSX-re, iOS-re tengernyi szoftver, és interfész van.
A másik a használhatóság. Könnyen elvarázsolja az embert a lehetőségek tengere, de valójában - ahogy többen utaltak rá - ez inkább hátrány a mindennapos használat során. Ahelyett, hogy az embörfia gitározna egy jót, egyfolytában ingere van, hogy basztassa a szoftvert, mer biztos van ami ennél a presetnél még jobban szól, még kis effekt, még kis EQ, meg akkor töltsünk le láda-IR pakkot, oszt épp csak a gitározás marad el.
Egy kiskombó sokkal életképesebb megoldás otthonra. Bekapcsol, gitározik, kikapcsol.
Azzal persze egyetértek, hogy valami effekt kell. Azonban a gyakorlat itt is azt mutatja, hogy hiába a több tucat effekt a szoftverekben, vagy a multikban, a legtöbben a legegyszerűbb delay - chorus - reverb kombót használják a mindennapokban, a többi effekten csak átfutnak az elején, aztán ezek soha többet nem kerülnek elő.

Kombód miféle?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23403) BluEyes válasza Moleman (#23399) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja, meg olyan is van, hogy ugyan jól működik, de utálom, mert én gitározni akarok, nem hangmérnökösset játszani. Kezdőknek főleg nem lenne való ez a fajta technika, mert aki még nem látott közelről élő, lélegző gitárcuccot, aki nem rakott még össze pedálokból kisvasutat, aki még csak most készül élete első Cdúr akkordjára, az mán bocsánat, de miatökömet keres egy ennyire profi szoftverben? Mér akarja a világ legnagyobb zenészeinek a hangzását kikeverni (mer úgyis ez lesz, jajj segíccsetek mer megőrülök, a satrianit akarom de nekem nem akar úgy szólni), mikor először valami pentaton skálát kéne megismerni? A szoftver buzizásával fölöslegesen eltöltött idő egyszer nagyon fog majd hiányozni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23410) brickm válasza BluEyes (#23403) üzenetére


brickm
őstag

a szoftvertől nem lesz f sza gitárhangja, ahhoz kell alá az anyag is, preset ide, vagy oda.
Ha menne nélküle mindenki 50ezres fadarabokon játszana meg gitár riggel.

(#23470) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Tegnap este beüthettem a fejem, mert ma úgy ébredtem, hogy 15 év után újra gitárt akarok ragadni. :)
Kizárólag saját szórakoztatásra keresek valami elektromos hangszert. Abszolút nem vagyok képben a piaccal. Kb. mennyi az az összeg, amiért már megfelelő minőségű hangszert lehet/érdemes venni. Ahogy nézegettem 50-60 körül indulnak a nagyobb márkák belépő modelljei.
Rocksmith szoftvert próbálta valaki? Ahogy néztem, az pont ideális volna nekem. Kicsit tanulnék belőle, illetve szórakoznék is.

(#23541) #20655360 válasza Kobe (#23540) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bemész egy nagyobb hangszerboltba és végigpróbálsz egy rakat gitárt. Vihetsz hozzáértő ismerőst is, ha tudsz. Ha vidéki vagy (és nincs kocsid), akk kelletetlen a szitu, de nincs mese. :)
Am ez a Cort solid cuccnak néz ki.

A Guitar Rig erősen ajánlott. Megmondom őszintén én nem áldoznék tranyós kombóra mellette. Egyszerűen ár/érték arányban pocsék választás már manapság. Kivétel persze ha kell a nagyobb hangerő, hordozhatóság. :K A Cube sorozat ajánlott sok éve már. Hallottam is, vállalható. (persze egy tranyós vacak már rég nem rúg labdába a modellezős szoftverek mellett)

A Rocksmith pedig egy játék, ellehet vele marháskodni, de tanulásra alkalmatlan. A hozzá kapott kábelt, tudod majd használni pl. a Guitar Righez is. (ha jól emlékszek. :P gúgel a barátod)

[ Szerkesztve ]

(#23545) Plazmacucci válasza nagyArc (#23544) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Itt senki sem vesz multit, inkább szopik szoftverekkel, kábelekkel meg rokszmisszel :DDD Vagy lakásba csöves kombo és kisvasút.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23546) #20655360


#20655360
törölt tag

A szoftvert nem rúgja fel az ember. A francnak kell mindenféle akna a szobába. :DDD

(#23555) #20655360 válasza Plazmacucci (#23554) üzenetére


#20655360
törölt tag

Guitar Rigben van (ill volt, még egyelőre a hangkarim sincs nálam lol) kb. végtelen féle hangzás. Bedobod a dawba, megtámogatod minden szarral, akk meg még annál is több.

Egyszerre nyomtam egy midi átalakítóval a gitárral synth bassline-t+dobot. Elbújhat a multi a picsába. ;]

Am találtam egy kua jó cuccot.
Van ez a miku pedál, itt egy szoftver verzió:
[link]

Igen, igen, imádnak a szomszédok, mondják is néha. :K

(#23557) Plazmacucci válasza Eastman (#23556) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja az kimaradt, hogy a szoftveres pályafutásom kimerült a Guitar FX BOX nevű csoda használatában, mely csoda kb 7 napig tartott ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23809) Plazmacucci válasza Ragnar_ (#23808) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen a PC-s szoftver kezelőfelülete elég baráti. Az 500X-é is majdnem ilyen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23811) kemotox válasza Plazmacucci (#23809) üzenetére


kemotox
addikt

De most ez a PC-s szoftverezéses téma nem ugyanaz, mint egy guitar rigezés vagy hasonló, amit úgy leszóltál a múltkor?

(#23818) kemotox válasza Plazmacucci (#23814) üzenetére


kemotox
addikt

Célhardvert akarsz? Hangkártyának hívják :P A szoftver (legyen szó PC-s cuccról vagy az 500X vasán futóról) már csak 1-esekkel és 0-ásokkal dolgozik, azt meg ugyanúgy a célhardver állítja elő egy külső hangkártya esetén is.

(#23819) Zoli133 válasza kemotox (#23818) üzenetére


Zoli133
őstag

Azért egy átlag hangkártya ADC/DAC része nem hozza egy HD500 szintjét szerintem.

Másrészről meg a HD500 és társai könyebben hordozhatóak.

Előbbi persze könnyen orvosolható probléma, utóbbi is laptoppal akár, bár szerintem az azért több macera, meg egy PC-n több szoftver fut a stabilitás túl sok minden befolyásolhatja.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23825) Plazmacucci válasza Gyick (#23824) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát erről beszélek, a D1 használtan is 15 ropi volt. Nekem meg azt próbálják eladni, hogy jobban jár aki ennyi pénzből rocksmith kábelt vesz meg torrentezik le szoftvert ahelyett hogy pl egy G2-t vegyen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23835) brickm


brickm
őstag

Azt azért tegyük itt hozzá a dologhoz, hogy a multieffekt és a gitár rig közel sem egy felhasználási területre készült.
Hiába ugyan az a megvalósítás szummája. Mindkettő ugyebár egy AD-n keresztül történő szoftveres jelfeldolgozás és modulálás, majd egy DA-n való kiközlés, DE míg a multieffektben egy aránylag egyszerű ÁM csak célfeladattal foglalkozó mikrokontroller dübörög, addig a PC-n millió plusz egy dolog terheli az amúgy évezredekkel erősebb CPU-t. Ettől persze nem lesz jobb hangminősége a PC-n történő gitározásnak.
Összességében elmondható, hogy mindkét eszköz használata mellett annyira lesz jó a hangminőség, amilyen a legsz rabb eszköz paramétere. MInthogy törött kábellel is zajos, csapzott lesz a gitárhang.
Multiknál annyi előny van pchez képest, hogy a gyártó garantál egy prezentált hangminőséget, egy soundot, és azt fogja tudni, függetlenül attól, hogy hifire dugod, vagy PA rendszerre, vagy USBn a gépre, vagy a fejhallgatóra.
A rignek meg az az előnye, hogy ha összeraksz egy rekket vele, majd félév mulva teljesen mást akarsz törlöd a csába és letöltesz hozzá mást, plusz a gyártó is ad ki új preset listákat, amiket megvehetsz, multiknál ugye ezt buktad, csak uj multival kapsz uj preseteket.

Amúgy mindkettőnek elég kompresszált hangérzetet nyujtó végkifejlettje van, mindegy, hogy free vst-ről, gitár Rigről UAD pluginről, Boss gt100-ról digitech gsp-ről vagy Podhd-ról beszélünk.
Mivel a legtöbb eszköz ugyebár figyelmen kívül hagyja a 20kHz feletti hangokat, pláne ha gitáros cuccokról beszélünk, sok már 5kHz-nél vág 3dB-t. Azt meg senki ne mondja, hogy az ember nem érzi a 48kHz-es hangokat, mert az összes értelmes keverő\eq\compressor\recorder 50--azaz ÖTVEN kHz-ig vesz mér vág csinál.
Illetve az audió cuccok nemztközileg elismert méréseit mind 1kHz-es SÁVKÖZÉPI frekvencián végzik, ami köztudott a 20 és 50 000 Hz mértani középpontjának felel meg.

Olvastam itt egy olyat valakitől, hogy a stúdiókban is modelleznek és nem szórakoznak már hardverekkel.
Ez részben igaz csak, modelleznek a stúdiókban, de nem hagyományos általunk is elérhető pluginokkal, hanem olyan szoftverekkel(lásd pl UAD) amikhez külön PCI hardver eszköz is kell, máskülönben el se indul. Az előfokokat pedig még mindig megveszik súlyos milliókért akár, mert azokat sem lehet\érdemes ahogy a kompresszorokat se szimulálni.
Persze más egy tape delay, meg egy rugós zengető, azt le lehet pluginelni.

Persze ettől még mindenkinek igaza van, van aki rigezni szeret, meg a pc-n ütyködni az egérrel, van aki meg multival érzi kényelmesnek. Felesleges ezen vitázni.

[ Szerkesztve ]

(#23895) cucka válasza #20655360 (#23890) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem passzolnak, de ez a Magnum 44 mire jó amúgy?
Egy power amp, ami általános erősitőnek nem jó, mert torzit, gitárerősitőnek nem jó, mert nincs rajta gain.
Nehéz elképzelni olyan élethelyzetet, ahova pont ez passzolna.

Az elképzelésed nyilván meg lehet oldani, de az egész direkt olyan, mint ha szopatni akarnád magad, semmi értelme ennyire túlbonyolitani. Egy ilyen gagyi erősitő helyett jobban jársz, ha megoldod szoftverrel az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#23898) cucka válasza #20655360 (#23896) üzenetére


cucka
addikt

Csak azt szeretném hogy legyen igazi cumó is a soundban
Pont ezt irtam, hogy ennek a gondolatnak semmi értelme. Nem fog tőle jobban szólni semmi, nem leszel sokoldalúbb, az egész csak arra jó, hogy szopathasd magad.
Kezdésnek igazából nincs szükséged sem beállitási lehetőségek tömegére, sem effektek tucatjaira.

Szerintem kezdésnek vagy vegyél egy audio interfészt és akkor nyomod szoftveresen, vagy valami nem totál gagyi erősitőt. A csöves erősitőtől nem kell félni, most hogy 5 évente ki kell benne cserélni a csövet, az nem egy nagy truváj.

(#24122) #20655360 válasza Plazmacucci (#24118) üzenetére


#20655360
törölt tag

Koppintsd le a kívánt hangzást szoftverrel. ;]

(#24331) Gyick válasza Kobe (#24328) üzenetére


Gyick
őstag

asio4all-al használod ?Nekem most egy guitarface II-vel van összekötve laptoppal+asio4ll.Ez mondjuk ilyen átmeneti megoldás a közeljövőben veszek multieffektet.12ms latencyt van de nem észrevehető abszolút,Néha kicsit recseg azt lehet a thresholdgate-el vmelyest csökkenteni.Én amiért nem szeretem ezt a szoftveres megoldást annak az az oka hogy nincs lábkapcsoló ami majdnem mindig kell,akár csak egy clean/dist csatornák közti váltás akár csak egy boost vagy egy wah a másik hogy kisajátítja a hangeszközt tehát nem tudok futatni mondjuk egy guitar pro-t közben vagy egy youtube-ot ami a tanuláshoz nekem kell.Szöval én nem nagyon költenék erre a vonalra.De az tény hangminőségben nagyon jót el lehet érni vele.Szerintem a guitar riget meg az amplitube-ot (nekem mind2 van)is jobb daw-on belül használni.Én a reapert szeretem.Így tudok alá tenni backingtrackot.A beállításokban van egy olyan plugins-->vst és ott be kell tallozni a guitar rig vst mappáját.Ez általában a C:\Program Files\Native Instruments\VSTPlugins 64 bit.
Most nekem igy néz ki:[kép]

[ Szerkesztve ]

(#24336) Gyick válasza Moleman (#24334) üzenetére


Gyick
őstag

Úgy van egy minimális latency ami engem már zavar,asio4all-al meg semmi.

Nekem is az a véleményem hogy otthonra felesleges erősítőt/kombót venni.Már csak azért is mert egy pc-s hangcuccnak sokszor szebb hangja van mint egy egytányéros kombónak.(Lehet ezért meg fognak kövezni).Szerintem egyszerübb venni egy multieffektet mint külsőhagkártyát meg lábkapcsolot meg a halálfa..át.ugyanúgy rálehet usb-n kötni gépre.Torzithatsz akár azzal vagy akár bypassben hogy csak keresztül megy rajt a jel és ugyanúgy lehet a guitar riggel vagy amplitube-al szoftveresen(bár valószinüleg tök felesleges ilyennel pöcsölni mert rengeteg beállitási lehetőség van hardveresen is).Még egy régi zoom g2-höz is volt anno asio driver.Most meg ez már alap.

[ Szerkesztve ]

(#24547) sza.sa válasza AKs (#24535) üzenetére


sza.sa
tag

50-es, valóban kompakt a mérete, de már 12"-os hangszóróval szerelik. Igazából lakásba bőven elég, már 25W-os állásban is, 50W-osként berezonál már pár dolog a szobában :) Nem rossz, még barátkozunk.
Szoftvere is tanulós, hangoló pl nicns a kombón, bár nekem ez nem lényeg....

Egyébként tényleg, letisztult a kinézete, olyan modern rock-os. Jópofa a dönthetősége.

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#24867) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hey all!!

Ezt figyeljétek!
A f*szom is felállt...
Na én ezt a hangzást akarom elérni, segítenétek? A szoftvert látom, a hardveres támogatottság érdekel.
Ehhez nyilván kell (erősen ajánlott) egy külső hangkártya, ennek a kiválasztásában segítene nekem valaki? Illetve ehhez mennyire erős proci kéne?
A másik, hogy ha már van egy Marshall 15CF erősítőm, akkor azon szeretném ezt megszólaltatni, és nem a PC-m hangszóróján. Ehhez mérten kéne nekem a megfelelő hangkari / átalakító.

Karácsonyra akarnám feldobni a gitározásomat effektekkel, de ha ezzel letudnám a pedál/multieffekt mizériát, akkor nagyon boldog lennék!
:R

(#24870) brickm válasza Moleman (#24869) üzenetére


brickm
őstag

30k ért szokott lenni a kettes változat, két instrumentális bemenettel, meg xlr-6.3 csatival. sztem az tökre éri az árát. Ha használnám ezeket a szoftvercsodákat simán vennék én is egy olyat, de hát nem használom így minek.

(#24873) MATEO6600 válasza brickm (#24868) üzenetére


MATEO6600
őstag

Először én is a Focusriteot néztem ki, de még szétnézek a kártyák között.
Ez viszont számomra nagyon meglepő, hogy nem tudom csak úgy kiküldeni a jelet a Marshallomra...
Fejhallgatón megy, az oké, viszont szeretném csapatni úgyis hogy más hallja.
A PC-m hangszórói is felejtősek akkor?

Mert ha ez az egész csak a fejhallgatómon működik, akkor lehet nem nekem találták ki a szoftveres effektezést :D

(#24876) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hmm ha jól értem, a modellezés által kapott hang nem a gitárhangszórókon szól jól, hanem a fejhallgatón?

Ha nem használok szoftveres modellezést, csak pl multieffektet / pedált, akkor az is lineárishoz közel hangot produkál, vagy az jól hangzik pl egy kombón?

(#24880) MATEO6600 válasza brickm (#24879) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szóval akkor oda jutottunk, hogy a külső hangkártyás szoftveres modellezést fejhallgatóra tervezték... ez viszont szopás, mert én nem csak úgy akarok játszani, hanem erősítőn is.

(#24882) jettison válasza MATEO6600 (#24880) üzenetére


jettison
tag

Nem. A szoftveres modellezést nem fejhallgatóra találták ki. A modellezés során a pickup által generált nyers jelet a hangkártya digitalizálja. Majd innentől lehet a különböző elemeket szimulálni, aminek mind hatása van az általad érzékelt hangra, úgymint pedálok, előerősítők, effekt loopba kötött dolgok, végfok, láda, mikrofon, helyiség nagysága/jellege, stb. Ez mind kell ahhoz, hogy a végén egy közel lineáris megjelenítőn (fejhallgató, hifi rendszer, házimozi, akármi) megkapd a térben elhelyezett gitárhangot.

Ha te a gitárerősítődre szeretnéd kivezetni a jelet, akkor értelemszerűen nincs mindenre szükséged. Hogy mire van szükséged és mire nincs, az attól függ, milyen bemeneteid vannak a gitárerősítődön. Ha modellezni szeretnél és az a lényeg, hogy más is hallja, aki a szobában van, akkor talán a legegyszerűbb, ha egy hifi erősítőre és egypár jó hangfalra kötöd rá a hangkártyád vonalkimenetét.

Ugyanez megvan multieffekteken is. Van olyan kimenet, amit lineáris megjelenítőkre terveznek és van olyan, amin nincs pl. láda szimuláció, és a gitárerősítőd gitárbemenetébe tudod bedugni.

(#24893) Kobe


Kobe
veterán

na végre, 8 nap után bakker megjött a roland duo capture.....gyalog átmegyek érte a szomszéd településre, 10x előbb megfordulok :)

jelenlegi setup:
Cort Z Custom
Roland duo capture interface
Invotone HD2000 füles
Guitar rig + amplitube + bias fx
rocksmith + real tone kábel

msot mrá szoftveresen elég sok dolog adott a gyakorláshoz :) ha valaki tudja, szabadidőt hol árulnak hozzá jó áron, szóljon :)

(#24956) brickm válasza bigrob (#24955) üzenetére


brickm
őstag

A kombóit nem ismerem, de nyilván egy kis hangszórón máshogy szólnak ezek is, mint egy fülesen. HA ráküldöd egy 4x12es V30ra szerintem az se lenne olyan f0s :D
A multikra meg a szoftverre gondoltam.
A linkelt Alexa is lin6 cuccokat használ, ha jól emlékszem. teljesen jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#25354) MATEO6600 válasza Moleman (#25353) üzenetére


MATEO6600
őstag

A hangkártya kimenetét kötöttem rá az erősítőm bemenetére (gondolom te is így csináltad), és hát nem tudom, kicsit olyan tompán szól...
A francba is, nem tudom eldönteni, hogy vegyek-e multieffektet, vagy maradjak a szoftveres modellezésnél :DD
Ha csak fejhallgatóval használnám akkor ez nem kérdés, hogy az utóbbit választanám, de így hogy erősítőn is küldeném, nagyon megnehezíti a választásomat...

(#25367) MATEO6600 válasza consono (#25360) üzenetére


MATEO6600
őstag

De az könnyen rajta maradhatott, hol lehet azt kikapcsolni, szoftverfüggő?

(#25371) consono válasza MATEO6600 (#25367) üzenetére


consono
nagyúr

Szoftverfüggő, majd a többiek segítenek, nekem egy ideje nincs se rigem, sem amplitubeom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#25448) SunMount3r válasza Panzermeyer (#25446) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arra gondoltam, hogy azért ezek a csiptetősök, mégiscsak erre vannak kitalálva "hardverileg" is és pontosabbak, mint egy ilyen szoftveres tuner, ahol függ az eszköz (nekem egy noti) mikrofonjától is, hogy hogy érzékeli a hangokat. Meg aztán kényelmesebb is, ha folyton ott van a gitár fején, nem kell a telefonhoz/ notebook-hoz közel tartani stb...

De te milyen hangolót használsz mobilon?

És az első kérdésemre lenne valakinek javaslata?! :F

(#25518) Kobe válasza WolfheartGR (#25515) üzenetére


Kobe
veterán

Nekem jelenleg egy roland interface van, sima kabellel + rocksmith kabel + normalis fejhallgato, igy tobb modon is ra tudom kotni a gittyot laptopra

Ahogy eszrevettem, ma mar nem ez a technikai problema, hanem a szoftveres resze. Guitar rig, amplitube, POD Farm, Bias FX, mindegyik fent van, az interface tud nativ asio drivert, de szoftveresen a guitar riget leszamitva mindegyiknek van valami nyugje...neha meg a rignek is. Persze ezekbol eleg sok viragbolti valtozat, de az osszertekukbol mar 3-4 komolyabb erosito kijonne.

En nem biztos maceraskodnek, a katana 50es tenyleg rendben van, meretben akkora mint egy roland cube 30, vagy alig nagyobb, jol mukodik a leszabalyozas resze, a 0.5w is meglepoen jol tud szolni, es a hozza kapott progival nagyon sok mindent lehet allitani hozza.

Tanulasra yousicianhez tuti meghagyom az interfacet meg a rocksmitht, azzal tokeletesen mukodik, de a szandgeneralasra most en is egy katanat veszek celba (nem azert mert a progik szarok, csak kulon szeanszt kell kialakitani mindegyikhez....ez ezzel a kabellel mukodik jol, az azzal, abban ez nem mukodik, a madikban az nem megy, stb stb....szoval a plug n play vhogy meg nem az igazi)

[ Szerkesztve ]

(#25538) sza.sa válasza Tommyka21 (#25530) üzenetére


sza.sa
tag

Én vettem egy 50-est, bár a munka miatt szinte alig tudtam még rendesen kipróbálni. első blikkre teljesen korrekt, bár mondjuk szoftverből már láttam jobbat, (pl Fender Mustang), de szerintem csak megszokás kérdése lesz.
Hangjáról annyit, hogy haverom átjött kipróbálni (Sterling JP60-al, neki Spider IV 75 van), elsőre csak annyit mondott, hogy hogy hübammeg hogy szól :) Szép a tiszta csatorna is, meg Nightwish hangzást is ki tudtunk tekerni belőle... Az 50W-tól nem kell félni, szobában 0,5W-ra visszavéve is jól használható.

A Musicexpo-n mi is próbálgattuk, de a hangzavarban nem adta ki hogy mit tud...

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#26127) InHell


InHell
senior tag

Ti szoktatok saját dalokat írni, és azt mivel rögzítitek?
Szívesen meghallgatom ha linkeltek valamit. :)

Én egy Focusrite Scarlett Solo-t használok, nagyon szeretem mert egyszerű a kezelése, jó a hangminőség, és semmi késés nincs, tehát gyorsabb számokat is kiválóan lehet vele rögzíteni.
Cubase 5-öt használok, EzMix vagy Bias FX-et használok a gitár és basszushoz. EZDrummer2-vel írom a dobot.
Mondjuk elég drágák sajnos, de egyszer kell megvenni. Van kipróbálható verziója mindnek amúgy.

Ez az egyik legújabb szerzeményem, akartam egy jó lehangolt Drop A# nótát, hát ez lett belőle. :D
Ha a dropbox link valamiért nem jó, feltöltöm máshová.
Keveréssel kapcsolatban még sokat kell tanulni, mert annyi opció, lehetőség van, hogy hihetetlen. Meg eléggé máshogy szól otthon, vagy telefonon, vagy pl. az irodai gépemen ugyanaz a szám.
Szóval nagyon időigényes egyetlen számot is összerakni, majd állítgatni utána, hogy az mindenütt normálisan szóljon. Az az érdekes, hogy nekem mindig éjjel jutnak eszembe témák, reggel meg meló. Ezt is este 11-kor kezdtem el, és olyan hajnal 2-kor fejeztem be. :)

Egy jó kis isobox kéne otthonra, (hogy éjjel a csöves fejjel is tudjak rögzíteni) amit már tervezgetek házilag megépíteni, mert sajna a gyáriak elég drágák.
Jók ezek a digitális cuccok, szoftverek, volt nekem már multieffektem is, rákötöttem a clean csatornára de valahogy hiába megvolt a hangzása, olyan jellegtelen volt mégis. Hiányzott belőle az erő vagy nem tudom.
Mikor meg van tekerve egy kicsit a csöves fejem, a saját torz csatornáját, erejét, hangzását ezekkel egyszerűen képtelenség visszaadni, de ez csak az én véleményem. Bocsi ez kicsit hosszúra sikerült. :)

< béna duma helye >

(#26131) Kobe válasza Moleman (#26130) üzenetére


Kobe
veterán

Elvileg interfacekent is kene funkcionalnia, ha jol lattam videk alapjan felvetelre is lehet hasznalni...bar nem egyertelmu a szoftver mit tud

(#26143) InHell válasza Ragnar_ (#26138) üzenetére


InHell
senior tag

A megadott linken nem található a track. :)
SoundCloud is jó, csak letölteni nem tudsz csak ha megveszed a szoftvert.
Kipróbálni lehet a Cloudra feltöltött hangzásokat, de 1-2 percig csak.

Ja bocsi, keverem a szezont... Azt hittem a Bias FX-es Tone Cloudra gondolsz.

A gitár sound nálam is változik, attól függ épp melyikkel szórakozom az EzMix vagy a Bias FX-szel.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#26925) #20655360 válasza Moleman (#26924) üzenetére


#20655360
törölt tag

Am ha már Casio, az a midi rész működik normálisan, vagy nem különb a szoftveres megoldásoknál? Pl. midi guitar. Ameddig egyszerre 1 hang szól és nem túl gyors, nincs problem, de a gyors játékkal, akkordokkal nagyon megszenved.

(#26928) Moleman válasza #20655360 (#26925) üzenetére


Moleman
addikt

Tátrai szidta annak idején, hogy késik, de szerintem ott a fogadó hardverrel és szoftverrel volt a gond.

Láttam nem régi teszteket youtube-on, tökéletesnek tűnt. Többféle módja van, ha akarod, tudja követni a húrok nyújtását is, vagy egész félhangokra kerekíti. Az akkordkövetéssel nem lehet gondja, mert húronként veszi a jelet. Ha veszek ilyet, szeretnék működő midiset, ki tudja, mire lesz még jó.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.