Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy akinek van ilyen alaplapja annak milyen tapasztalatai vannak ezzel a tipussal?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2) zolee0307


zolee0307
őstag

Az alaplapon vannak ugyebár a ledeknek a csatlakozója. Na nekem csak a vinyó lámpája világít, az állapot jelző nem.
A gépháznak van egy két tűs power ledje, meg egy három tűs is és az alaplapon is van egy 3 tűs csati ennek. Ha bekötöm mindkettőt, akkor sem világít, ha csak az egyiket akkor sem.

Lehet, hogy hülye egy kérdés, de hogy kell ezeket bekötni helyesen. Én úgy csináltam, hogy írással kifelé vannak rádugva a dugaszok.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3) zolee0307


zolee0307
őstag

Használ valaki ilyen alaplapot? Érdekelne, hogy mik vele a tapasztalatok, tuning szempontjából milyenek?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#4) zolee0307


zolee0307
őstag

Senki nem használ ilyen alaplapot? Érdekelnének a tapasztaltok, hogy mit tud ez a lap. Egyenlőre még nem tudtam kipróbálni, mert visszaküldtem a memóriákkal együtt szervízbe, mert két modul nem akart működni együtt, mindíg hibát írt a memtest, meg kékahlál, stb., de 1 modullal hsimán ment hiba nélkül. A szervíz szerint nekik működik :F minden. Valakinek volt ilyen problémája ezzel az alaplappal? Egyenlőre úgy néz ki, hogy kicserélik egy 2x1 gb Corsair XMS2 800 Mhz PC-6400 C4 memókra a twinmos memóriáimat. Ezeket támogatja az alaplapom? Mert nem jövök ki a memória kompatibilitási listából.

A gigabyte supportja küldött egy f8d biost, ezt ismeritek?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5) Gorneck válasza zolee0307 (#4) üzenetére


Gorneck
titán

Rendes lapot kellett volna venned és nem egy nv-s xart...

Gorneck#1239

(#6) zolee0307 válasza Gorneck (#5) üzenetére


zolee0307
őstag

Ez van, na. Ezzel az alaplappal pl. megszívtam. Mondjuk tesztekben nem szerepelt olyan rosszul, na mindegy. Viszont a szervízben meg azt mondják, náluk hiba nélkül működött a két ramom az alaplappal. Ez nekem kicsit furcsa. Lehet, hogy a proci hibás? kb 1,5 hét múlva kipróbálom az új memóriákkal, meg megpróbálom fríssíteni a biost.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#7) Gorneck válasza zolee0307 (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor az náluk is rossz lenne...vagy csak lapot ramot vittél be?

Gorneck#1239

(#8) zolee0307 válasza Gorneck (#7) üzenetére


zolee0307
őstag

Csak a lapot és a ramot küldtem vissza, meg a winchestert. Most vagy kamuznak, vagy másban van a hiba. Az alaplapot is próbáltam kicseréltetni, de arra azt mondták, hogy már használatban volt és emiatt nem cserélik, viszont a memóriákat igen.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#9) zolee0307


zolee0307
őstag

Holnap, ha minden igaz megjönnek az új Corsair ramok meg az alaplapom. Csak az a baj, hogy 1,5 múlva megyek haza és csak akkor tudom kipróbálni majd a dolgokat.

Az esetleg nem lehet baj, hogy nem megfelelően támogatja a q6600-mat a lap, mert a user manual szerint támogatja, de csak 1066 fsb-ig, de a giga honlapján meg láttam hogy bios frissítéssel az új 1333 fsb procikat is támogatja. Serintem a proci nem lehet hibás, mert a kékhalál mindíg oprendszer telepítés közben, vagy más memóriaigényes dolognál jött elő és ott a memory managmentre hivatkozott a vista. Játéknál meg többször kilépett. A vga szerintem az is jó, mert a stalker full grafon ment simán 100 fps körül és nem tűnt fel, hogy a képpel lenne vmi.

A tt tápomat kicseréltem egy fsp bsII 500 W-ra, de még nem tudtam kipróbálni a fenti ok miatt.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#10) Gorneck válasza zolee0307 (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet a táp szívatott...de majd elválik, ha meg lesz megint minden. Egyébként elég gyanús, hogy azonnal cserélik másikra a ramot...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#11) zolee0307 válasza Gorneck (#10) üzenetére


zolee0307
őstag

Mondjuk csak harmadjára sikerült kiharcolni, de nem is nagyon óckodtak tőle, mondták, hogy beszámítják a régit, és levásárolhatom. Mondjuk ennek örülök, majd kiderül milyen lesz. Remélem fog működni. Egyébként a corsair memókon, hol van ráírva, hogy milyen rev?

A TT tápnál viszont azt figyeltem meg, hogy a CPU-Z-ben a core feszültség elég rendesen ugrált, arra már nem emlékszem, hogy mennyin volt, de volt olyan, hogy 0.15, 0.2 volt is volt a különbség.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12) Gorneck válasza zolee0307 (#11) üzenetére


Gorneck
titán

A ramon lévő matricán.

Az a Esit+C1E miatt volt, hogy ugrált.

Gorneck#1239

(#13) zolee0307 válasza Gorneck (#12) üzenetére


zolee0307
őstag

Kösszi a választ!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#14) zolee0307


zolee0307
őstag

Megjöttek a régi twinmos helyett a ramjaim: Corsair XMS2, CM2X1024-6400C4DHX-esek. Ilyen ramokkal van vkinek tapasztalat ezzel az alaplappal?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#15) zolee0307


zolee0307
őstag

Érdeklődnék, hogy a lapomon van rendszerhangszórónak hely (két tüske van ott, ahova a hdd, power, meg reset gombot kell bekötni), csak az a bajom, hogy a rendszerhangszóróm mindkét kábele feket és nem tudom eldönteni melyik a + és melyik a -. Ha rosszul dugom rá lehet vmi baj vele?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#16) McKenny


McKenny
tag

Nekem meg vmi tuning infók kellenének hogy kezdjem el!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!! Battlefield 4EVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#17) Nikkel15


Nikkel15
tag

Sziasztok! Nekem ilyen lapom van már vagy 4 hónapja.és teljesen jól működik.
Egy e6400-as dobog benne 3120 Mhz-n.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#18) McKenny


McKenny
tag

Aha nekem meg vmi gyári hibás volt sajnos és most várok hogy viszakapjam a gariból! :W
Majd segítséget kérnék ha megkapom! nekem 6750 es van lesz volt benne!
Neked milyen memória van benne?

!!!!!!!!!!!!!!! Battlefield 4EVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#19) Nikkel15 válasza McKenny (#18) üzenetére


Nikkel15
tag

Szia!
Nekem 2*1Gb Geil value ram van benne.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#20) freshminit


freshminit
csendes tag

hali, a nvidia chipset az nem akadájozza hogy ati kártyák is menjenek benne? vagy ez semmiben nem jáccik közre?

(#21) Nikkel15 válasza freshminit (#20) üzenetére


Nikkel15
tag

szia!
Nem akadályozza hogy Ati kártyák menjenek benne.Pont úgy teljesít egy ilyen chipsetes lapban mint egy inteles vagy ati chippel szereltben.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#22) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy nektek milyen ez a lap, de nekem nem nagyon jött be eddig.
Max 2.7 Ghz-en (9x300, memóriák 800 mhz) tudom járatni a procit és ennyi, utánna már a bios sem akar bejönni. Próbáltam az összes biossal, de azzal sem változik a helyzet.

Viszont lenne egy pár problémám.
Ha tuningolom a memóriát és a procit, mindíg kiírja a gép, hogy safe módban van a rendszer és visszaáll alapra. Ha a rendszer alapon van és a memóriákat akarom 4-4-4-12 ben járatni - mert cl4-esek a memók - kell neki a 2.1 V a memóriára írt adat szerint, de ha biosban beállítom a 2.1 V a bootolásnál lefagy, viszont alapfesszel megy 4-4-4-12-őn. Azt is észrevettem, hogy a feszültségemelés sem jár semmivel, tök mindegy, hogy emelem-e a proci, csak 2.7-en akar járni, viszont, ha többinek emelem - memória, fsb, nb - akkor szintén nem indul el a rendszer. Meg a procinak a cpu-z szerint 1,376 V-ot ad a lap. A memóriát sem tudom tuningolni, mert bármit állítok rajta a rendszer nem indul el.
Lehet, hogy gond a lap feszültségszabályzójával van, ha van rajta egyáltalán ilyen. Most próbálom eladni, hátha sikerül. Esetleg tudtok mondani beállításokat. Olyan 3-3.2 ghz menni-e kéne a procimnak, mert havernak a 965-ös lapjában simán megy a quad-ja. Neki is B3 steppinges mint az enyém.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#23) Nikkel15 válasza zolee0307 (#22) üzenetére


Nikkel15
tag

Szia.
Nem tudom mi lehet a gond nálam a szaros ki geil value ramok mennek 900mhz-n5-5-5-18-on.
mondjuk nálam is volt egy kis gond a lappal mikor egy E4300-as volt benne na az nem akart menni 2.3Ghz fölött de a mostaniE6400-el semmi gond simán megy 3120mhz-n igaz egy mhz-el többel már nem.
A fesszel nálam semmi gond max annyi hogy 0.25V-al kevesebbet ad le mint amennyit biosban beállítok dehát ezt belekalkulálom tuningkor.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#24) zolee0307 válasza Nikkel15 (#23) üzenetére


zolee0307
őstag

Én most 1.3 V-ra állítottam a biosban a proci feszt így terheletlenül 1.284 V, terhelve 1.264 V a proci fesz. Viszont nekem egyáltalán nem akar menni a tuning csak unlinked módban, és a memóriákhoz nem nyulok. Ha már a memóriát is tuningolom megfagy a rendszer.
Ha aszorzót is 8-ra állítom és úgy próbálom a 2.7 ghz-et beállítani, akkor is megfőtt a mutatvány.
A bios a @bios nevű progival frissítettem, lehet, hogy az a baj. De a régi biossal is ez volt. Esetleg le tudnád írni, hogy te miket állítottál a biosban?

Kösszi!

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#25) Nikkel15 válasza zolee0307 (#24) üzenetére


Nikkel15
tag

Nálam 1.35-re van áálítva a feszültség így 1.325-kap a proci.Amemóriáknak 2.1V-ot adok.az északi híd +0.25V,az fsb 0.25V kap.
Szorzókkal ne próbálkozz attól rögtön fagy nálam is az egész rendszer.
Ja még valami én az északi hidat egy 12cm-es ventivel hűtöm plusszba mert elég forró fejű a kicsike.
Sok sikert!

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#26) zolee0307 válasza Nikkel15 (#25) üzenetére


zolee0307
őstag

Majd megpróbálom, hátha ezzel működne. Csak nincs kedvem már cmos clear-ezni.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#27) Nikkel15 válasza zolee0307 (#26) üzenetére


Nikkel15
tag

Megértelek!
Nekem is sokáig tartott mire belőttem a rendszert.De sikerült!

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#28) Nikkel15


Nikkel15
tag

Próbálom finomhangolni a rendszert.
2 mhz-ket húzok a fsb-n 3152Mhz-n stabil most 3168-Mhz-n tesztelem meglátjuk hogy mi lesz...........

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#29) zolee0307 válasza Nikkel15 (#28) üzenetére


zolee0307
őstag

Haverral a procibol 2780 mhz-et húztunk ki, így a hőfok is normális volt, de prime95 alatt 10 perc alatt megfagyott a win. Lehet, hogy ez a 0,25 V emelés kell neki. Csak furcsa, hogyha a memóriát is tuningolom, meg a procit bejön egyből ez a safe mód ablak és bármit csinálok visszaáll alapra. Neked volt ilyen? De az is furcsa, hogy ha csak a memóriának adok + feszt, más minden alapon akkor sem indul el a rendszer. Viszont az is feltünt, hogy biosban az aktuális cpu feszt néha 1.41, 1.51 V-ra állítja be a lap. Az kicsit sok. Hétvégén majd megpróbálom. Csak ha az fsb-t egyel feljebb viszem már meghalt minden.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#30) Nikkel15 válasza zolee0307 (#29) üzenetére


Nikkel15
tag

Állj!!!!
Lehet hogy rosszul értelmezem a szavaidat de te automatán hagytad a fesz állítást?Mert ha igen akkor nem csodálkozom hogy fagy a rendszer tessék szépen manuálisra állítani és te add meg mennyi feszt kapjon a proci.
Egyébként nálam most 3184Mhz-n stabilnak tűnik..

[ Szerkesztve ]

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#31) zolee0307 válasza Nikkel15 (#30) üzenetére


zolee0307
őstag

Manuálisra állítottam és ott az fsb-nek és nb-nek +0.1 Voltot adtunk és a proci feszét próbálgattuk és semmi eredményt nem hozott. Ott volt, hogy adtunk a procinak 1.4 voltot és semmi.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#32) Nikkel15 válasza zolee0307 (#31) üzenetére


Nikkel15
tag

Az fsb-nek és a nb-nek is adjatok nyugodtan akár +0.3V-is nálam is ezeknek a feszelése oldotta meg a gondokat.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#33) zolee0307 válasza Nikkel15 (#32) üzenetére


zolee0307
őstag

Ok, majd kipróbálom.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#34) zolee0307 válasza Nikkel15 (#32) üzenetére


zolee0307
őstag

Te unlinked módban, vagy linked módban tuningolsz? Mert én unlinkedben próbáltam, ott sikerült elérni a 2.7-et, de linked már nem megy.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#35) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Hali!

Egy ilyen lapra tettem szert es az volna a kerdesem a tuninggal kapcsolatban, hogy az LDT szorzot kell nekem allitgatnom? FSB375, DDR2-800, Unlinked modban hasznalom, feszt megemeltem 1.4V-ra, igy az E2140 1.6->3Ghz-en jar. FSB400-nal nem volt mar kep se uezekkel a beallitasokkal. Lehet itt meg vmit kezdeni?

(#36) zolee0307 válasza ^Sunrise^ (#35) üzenetére


zolee0307
őstag

Szerintem ez a max. Nekem 9-es szorzón 305-el még megy utánna semmi, a biosba sem tudok belépni. De meglehet próbálni 8-as szorzóval, de nekem úgy nem hajlandó elindulni. Nekem elég furának tűník egyébként ez a lap.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#37) ^Sunrise^ válasza zolee0307 (#36) üzenetére


^Sunrise^
tag

Majd kiprobalom delutan, hogy LDT-t atallitva mi tortenik, kicsit fura, hogy 375-on siman megy minden, 400-on meg kakukk. :F

(#38) zolee0307


zolee0307
őstag

Olyan nem fordult elő valakinek, hogy miután tuningolta a rendszert és bejött a win utánna ujraindításnál a post képernyő alatt kikapcsolt a gép?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39) Nikkel15 válasza ^Sunrise^ (#35) üzenetére


Nikkel15
tag

Szia!
Az Ldt szorzót 400 körüli fsb-nél le kell venni4*-re(Vr-Zone teszt szerint) nekem 398-as fsb-vel simán ment 5*-en.Egyébkémt neked is azt tudom mondani hogy nb-nek és az Fsb-nek adj + feszt inkább akár + 0.3V-is.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#40) Nikkel15 válasza zolee0307 (#34) üzenetére


Nikkel15
tag

Unlinked módban.de nálam ment Linkedben is.bár 380-as fsb fölött már inkább unlinked mód a javasolt.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#41) zolee0307 válasza zolee0307 (#36) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem még 305-ön megy 306-on már semmi.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#42) zolee0307 válasza Nikkel15 (#40) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem unlikedben max 305. Te az fsb:dram arányt hogy állítottad be? Auton hagytad?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43) Nikkel15 válasza zolee0307 (#42) üzenetére


Nikkel15
tag

Igen Auton hagytam.
Figyelj eszembe jutott valami:Hány fokos az alaplapi chip?

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#44) ^Sunrise^ válasza Nikkel15 (#39) üzenetére


^Sunrise^
tag

Koszi szepen a tippet, gyanitottam en is, hogy sok lesz az, majd delutan megcsekkolom alacsonyabb szorzoval. :)

(#45) zolee0307 válasza Nikkel15 (#43) üzenetére


zolee0307
őstag

Azt nem tudom, de mikor le volt véve a gépház oldala és játék után megfogtam majdnem olyan meleg volt, mint a gtx-em nyákja. Szal 45-50 fok szerintem volt, mert eléggé melegnek éreztem. Lehet kellene rá rakni egy 8 cm-es ventit.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46) zolee0307


zolee0307
őstag

Miután biost frissítettem a proci mindíg olyan 15-19-23 fokokatt ír ki a bios alapon. Ez elég alacsony nekem, miután visszatettem a régi biost akkor is ennyit írt. A bios frissítés rontotta volna el?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#47) Nikkel15 válasza zolee0307 (#45) üzenetére


Nikkel15
tag

Hát nekem az a tapasztalatom hogy amit kiír a bios az egy nagy f@szság.Fogd meg kézzel!
Nekem most 42 fokot ír ki de kézzel alig tudom megfogni a chipsethűtőt :Y.
Szerintem a + hűtés nem opcionális hanem KELL!!!Nekem is csak így megy magasabb tuning.(Én egy 12cm-el hűtöm)

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#48) Nikkel15 válasza zolee0307 (#46) üzenetére


Nikkel15
tag

Én az F7-es biost használom és nem voltak ilyen gondjaim.Ha azt töltötted le akkor nem hiszem hogy azzal lenne a gond.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#49) zolee0307 válasza Nikkel15 (#48) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem a gigabyte supportja küldte az f8d biost, mikor korábban írtam nekik a memória problémámról, de majd megpróbálom a dos alolo frissítést. Egyébként megnéztem a vr zone-on a tesztet és ott az nb-nek meg az fsb-nek adtak rendesen feszt, hátha csak a kevés fesz volt a baj. Majd az ottani beállításokat kipróbálom. Te hogy raktad rá a ventit? Nekem az a baj, hogy a big typhoon miatt alég nehéz rárakni is vmit az nb-re.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#50) Nikkel15 válasza zolee0307 (#49) üzenetére


Nikkel15
tag

Simán ráállítottam a videokártyám nyákjára:) nem a legszebb de nagyon hasznos.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.