Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ngabor2


ngabor2
nagyúr

''Átlagos lap conroe-k alá, semmi extra nincs rajt. DE 1 területen mégis különleges, az pedig a tuning. Ez fogott meg benne:) 600 fölötti fsb-t is elértek vele, márpedig erre nemsok lap képes jelenleg. (kiv vagyok DFI LP 975x-es lapjára) az ára is egész barátságos: ~38K. Szept-re azért lesz ez olcsóbb is.

Leírás: LGA775, p965+ICH8 chipset, Marvell gigalan, ALC883, 6db SATA2, 1db PATA, 1db PCIe 16x, 3db PCIe 1x, 3 PCI, 8db USB

Teszt: [link]

eredmény- összefoglaló: [link]


[kép]

/Konflikt/


Na itt a SATA meg IDE probléma, meg minden oszlatására írok egy kis összefoglalót, ami a S3-ra és a DS3-ra vonatkozik:

egy kis bevezetés:
Alapvetően az ICH8 déli hídba integrált vezérlőt célszerű használni (sárga csatlakozók), mert ez gyorsabb, mint a jMicron vezérlője*
jMicron vezérlőt RAID esetén ill. Windows XP-ben AHCI támogatás (NCQ, hot-plug) miatt lehet használni
*Gorneck23 tapasztalatai szerint a jMicronon lévő, NCQ-val használt eszköz szintetikus tesztekben és valós alkalmazásokban lassabb, mint az ICH8-ra kötött, NCQ nélkül használt eszköz, ezt tesztelje mindenki maga, ha van rá ideje

''fogalmak'':
natív SATA - a natív SATA módot az XP és feletti oprendszerek biztosan támogatják (Win2000 is szvsz), nyugodtan lehet natív SATA-ra állítani, elméleti adatátviteli sebesség SATAI-es eszköz esetén 150 MB/sec, SATA II esetén 300 MB/sec (nem sok iylen HDD lehet )
legacy IDE mód - a SATA-n keresztül IDE módot emulál (mintha egy PATA IDE eszközt kötöttél volna rá a SATA portra), max UDMA6 elméleti adatátviteli sebességre (133 MB/sec) képes
sebességek: valószínűleg sebesség szempontjából mindegy, hogy milyen módban van, mert a mai átlag merevlemezek a 133 MB/sec-es olvasást sem tudják elérni, pláne az írást...

Vezérlők jellemzése
Intel ICH8-ba integrált vezérlő, 4 SATAII port, sárga csatlakozók (4 db)
-RAID-et nem tud
-AHCI csak Vista alatt működik (ezzel együtt az NCQ is), ha XP-t telepítenél és az ''SATA AHCI MODE'' ''Enabled''-en van, a telepítésnél is már kék halál fogad

jMicron chip (''Gigabyte SATA2 Controller''), 2 SATAII és 1 IDE port (2 IDE eszköz köthető rá), 1x-es PCI-Express buszon csatlakozik az ICH8 déli hídhoz, 2 db. lila csatlakozó + alaplapon 1 db 80 pines IDE PATA csatlakozó
-JBOD, RAID0 és RAID1 támogatás
-AHCI támogatása (NCQ, hot-plug)
-RAID mód csak 2db SATA eszközzel megy

BIOS
A BIOSban a ''SATA AHCI MODE'' és a ''SATA PORT 0-3 NATIVE MODE'' az ICH8-ra vonatkozik
SATA AHCI MODE - minden esetben Disabled kell; kivéve, ha Vistát használsz, ekkor engedélyezheted
SATA PORT 0-3 NATIVE MODE - lehet Enabled, ha anomális van SATA-s ODD-nél, akkor Disabled

A BIOSban az ''ONBOARD SATA/IDE DEVICE'' és a ''ONBOARD SATA/IDE DEVICE CTRL MODE'' a jMicron chipre vonatkozik.
ONBOARD SATA/IDE DEVICE - ha van rá kötve eszköz, akkor ''Enabled'' kell, ''Disabled''-del tilthatjuk le a vezérlőt
ONBOARD SATA/IDE DEVICE CTRL MODE - IDE, AHCI és RAID/IDE módok, ezek csak a SATA eszközökre vonatkoznak, a PATA IDE portra kötött eszközökre nem, azok mindig működnek

Windows XP telepítés, és BIOS beállítások

FONTOS!: Win XP-nél pre-install ''F 6'' drivert CSAK akkor kell neki adagolni, ha a jMicron chipre dugtál SATA eszközt és RAID-ben vagy AHCI támogatással szeretnéd őket használni, tehát az ''ONBOARD SATA/IDE DEVICE CTRL MODE'' ''RAID/IDE'', vagy ''AHCI'' állásban van

1, Ha csak SATA eszközöd van
mindent dugj a sárga csatlakozókra
BIOSban SATA AHCI MODE ''Disabled'' kell, hogy legyen, a SATA PORT 0-3 NATIVE MODE ''Enable'' lehet
esetleg régebbi firmware-el rendelkező SATA-s ODDvel lehetnek anomáliák, ekkor SATA PORT 0-3 NATIVE MODE ''Disable'' állásba kell tenni
az ONBOARD SATA/IDE DEVICE lehet ''Disabled'', hiszen a jMicron chipet nem is használod, tehát letiltható
példa: max. 4 db. SATA eszköz

2, Ha csak IDE eszközöd van
az ONBOARD SATA/IDE DEVICE ''Enabled'', hiszen a jMicron chipet használod, a ONBOARD SATA/IDE DEVICE CTRL MODE mindegy, min van, mert az nem a PATA eszközökre vonatkozik
SATA AHCI MODE ''Disabled''
ekkor az ICH8-as vezérlőt nem is használjuk, de letiltani nem lehet BIOSban, így mindegy, hogy a SATA PORT 0-3 NATIVE MODE ''Enabled'' vagy ''Disabled''
példa: max. 2 db. PATA eszköz

3, Ha SATA és IDE eszközöd is van
SATA eszközöket dugd a sárga csatlakozókra, az IDE eszközöket alaplapi IDE portra, amit a jMicron chip kezel
BIOSban SATA AHCI MODE ''Disabled'' kell, hogy legyen, a SATA PORT 0-3 NATIVE MODE ''Enable'' lehet
az ONBOARD SATA/IDE DEVICE ''Enabled''-en kell, hiszen a jMicron chipet is használod, a ONBOARD SATA/IDE DEVICE CTRL MODE mindegy, min van, mert az nem a PATA eszközökre vonatkozik
példa: max. 4 db. SATA eszköz plussz max. 2 db. PATA eszköz

4, Ha SATA RAID-et szeretnél, vagy szeretnél AHCI-t használni XP alatt
(Win XP-nél pre-install ''F 6'' driver kell!)
mindent a jMicronra kell kötni
4a, SATA RAID: ONBOARD SATA/IDE DEVICE ''Enabled'', hiszen a jMicron chipet használod, ONBOARD SATA/IDE DEVICE CTRL MODE legyen ''RAID/IDE''
az IDE portra így még köthetsz PATA eszközöket, azok IDE módban fognak menni de azokat már nem tudod RAIDbe tenni

4b, AHCI-s SATA vinyót szeretnél (NCQ) : ONBOARD SATA/IDE DEVICE ''Enabled'', hiszen a jMicron chipet használod, ONBOARD SATA/IDE DEVICE CTRL MODE legyen ''AHCI''
az IDE portra így még köthetsz PATA eszközöket, azok IDE módban fognak menni de azokat már nem tudod RAIDbe tenni

A 4. pontban vázolt felállásoknál persze ekkor a többi SATA eszközödet teheted emellett az ICH8-ra, de igazán extrém eset az, mikor pl. van 2 db SATA vinyó plussz pl. egy SATA ODD az ICH8-on, ezen felül a jMicronon van egy SATA RAID tömb vagy AHCI-s SATA vinyók és az IDE csatornára is van kötve valami ODD vagy HDD, de ez így elméletileg létrehozható

kiegészítés, csak a jMicron chipre vonatkozó módok, mi hogyan működik:
AHCI: max. 2 db. SATA eszköz a lila portokon (így az NCQ és a Hot-Plug támogatva van, a RAID nem megy) plussz opcionálisan max. 2 db IDE PATA eszköz az IDE porton
IDE: max. 2 db. SATA eszköz a lila portokon legacy-IDE módban (így az NCQ és a Hot-Plug nincs támogatva, a RAID sem megy) plussz opcionálisan max. 2 db IDE PATA eszköz az IDE porton
RAID/IDE: max. 2 db. SATA eszköz a lila portokon RAID-ben (így az NCQ és a Hot-Plug nincs támogatva) plussz opcionálisan max. 2 db IDE PATA eszköz az IDE porton.

/c41r0^/


Ötödik felvonás!!

Előzmények:
Gigabyte GA-965P-DS3/DS4 - Archívum I. [link]
Gigabyte GA-965P-DS3/DS4 - Archívum II. [link]
Gigabyte GA-965P-DS3/DS4 - Archívum III. [link]
Gigabyte GA-965P-DS3/DS4 - Archívum IV. [link]

(#2) Siriusb


Siriusb
veterán

Hoppá, megint ugrottunk egyet? Van ám írói véna egyeseknél! :DDD

(#3) Genius007 válasza ngabor2 (#1) üzenetére


Genius007
őstag

2. :D

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#4) hoffman_ válasza Siriusb (#2) üzenetére


hoffman_
nagyúr

egy ilyen fantasztikus topic-ban?? csodálod? :D

3./4.? :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) ati2


ati2
őstag

5. évad :D

(#6) Muréna válasza ati2 (#5) üzenetére


Muréna
őstag

:))

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#7) Gorneck válasza ati2 (#5) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#8) Siriusb válasza ati2 (#5) üzenetére


Siriusb
veterán

lassan kiadható dvd-éken, alámondással :DD

(#9) just


just
aktív tag

:R be is dobom az első kérdést. a bisoban a C.I.E. vagy micsoda, az mi lenne pontosan? :F

Two things what i hate. People that can't count...

(#10) Kicsirics77 válasza just (#9) üzenetére


Kicsirics77
veterán

[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#11) just válasza Kicsirics77 (#10) üzenetére


just
aktív tag

nem erre gondoltam. ez ott található meg a legalsó menüben, azthiszem a ram szorzó felett vagy alatt, nem emléxem :D

Two things what i hate. People that can't count...

(#12) just


just
aktív tag

vagy nem is C.I.E. hanem C.I.A.? :DDD

Two things what i hate. People that can't count...

(#13) Kicsirics77 válasza just (#12) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pffff
mán írni se tucc a nagy melegben :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nem bírom megérteni, hogy egy folytatásos, népszerű szakmai topik első ~10 hsz-ának miért arról kell szólnia, hogy ki hanyadiknak postolt :U

(#15) Kicsirics77 válasza ngabor2 (#14) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ez biztos olyan mint az én vagyok az első a mászókánál mint az ovisok :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16) Siriusb


Siriusb
veterán

Előre is bocs az OFF-ért

Egyrészt mindenkinek kell egy kis szórakozás.
Másrészt itt nem csak a hardware-ről van szó, hanem kialakult egy jó közösség is, ami szvsz szintén fontos. Én nem bánom, ha néha 'hülyeségeket' kell olvasnom...

Az vesse rám az első követ, aki nem lusta lehajolni. :P

(#17) Vakegérke válasza ngabor2 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

No most frankón, ez akkora gond?
Siriusb után lehettem volna a második megszólaló, nem tettem meg. Nem azért, mert féltem topicot óvó szavaid miatt, csak meghagytam másoknak a lehetőséget. Sokszor voltam már életemben első, nem vonz a helyezés.
''játszani is engedd szép, komoly fiadat!''
Játszunk, és remélem, ez nem bűn. A falakat tudomásul vesszük, ám a falakon belül a korlátokat hadd helyezzük el mi. Hamar lefut ez az ''én vagyok az akárhanyadik'' mizéria, és folytatódik az érdemleges, valóban hasznos munka.
Figyelmed hasznos, jó örzője vagy a fórumnak. Köszönet jár érte.

Remélem, nem veszed sértésnek szavaim, nem bántani akarlak, ezt érezheted. Segítettél, köszönjük. A többi a topic lakók dolga. Elhiheted, viselkedésünk nem hagy kívánni valót maga után. Ha pedig javíthatatlan renitens téved ide, le fogjuk rendezni. Ha nem sikerül, úgy kérni fogjuk hathatós segítséged.

Türelmed köszönöm.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) ati2 válasza just (#9) üzenetére


ati2
őstag

Az FBI nagytesója :D

Amúgy %-os arányban növeli az fsb-t teljes terhelésnél, és fölösleges használni...

(#19) Siriusb válasza ati2 (#18) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha jól emlékszem, ezt a funkciót az Easytune-nal is be lehet állítani. Tényleg, próbálta valaki ezt a progit Vista alatt?

Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy 2 routert lehet-e kaszkádosítani?

(#20) Gorneck válasza Siriusb (#19) üzenetére


Gorneck
titán

EasyTune-t? Emlékeim szerint müxik...

A mostani lapomnál tuti...

Gorneck#1239

(#21) slayer006 válasza ngabor2 (#14) üzenetére


slayer006
addikt

tsak ... :DDD :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#22) fer


fer
őstag

Kicsit OFF a kérdésem de hol máshol tehetném fel mint itt, a win egyfolytában ilyen [link] hibákat dobál, van egy ide bővítőkártyám silicon image SIL0680 tipusú! ha egy sata meg egy ata winyóm van akkor miért akarja tükrözni, holott a biosban ki is van kapcsolva! :W

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#23) bim válasza just (#12) üzenetére


bim
veterán

a fullra állitva max50mhz-et nyom az fsb-n terhelés allatt.
asszem turbon 30-at.
annak érdemes talán használni aki sokat tolja netezésre a gépet de viszont maga a cucca birná a tempót.érdemes belőni mondjuk 298-ra mert ha jol tudom ott vált strapot a lap és rányomni még a full-t.akkor viszont a strap marad.igy nő a sebességed a sima biosbol állitott 350-es sebességhez képest.ezt gondolom inkább egy 4300-as proci esetén jól használható opció.
(valaki betesztelhetné)

(#24) arsenlupin válasza fer (#22) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Nálam is volt ilyen SATA meghajtónál, kábelcsere megoldotta a gondot......

Üdv:F

(#25) robekri válasza just (#9) üzenetére


robekri
addikt

Automatikus proci tuning! De jobb a kézit használni!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#26) fer válasza arsenlupin (#24) üzenetére


fer
őstag

És milyen kábelt cseréltél, mire? Ezt nem nagyon értem, mivel új kábeleket használtam mindenhová! :(

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#27) arsenlupin válasza fer (#26) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

A vékony SATA kábelt (adat kábel)....egy másikra. Nekem is új volt akkor bontottam ki a dobozt, mégse volt jó....
Az, hogy új valami az nem garancia arra, hogy jó is. :(

Üdv:F

(#28) Csipisz


Csipisz
tag

Nekem a gyári Giga SATA kábelek közül (4db) csak egyetlen egy volt jó!

XCapitol

(#29) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Sziasztok!
Ide küldtek a Proci tuning topicból, hogy tudtok segíteni!
DS3-as lapot vettem s csak most tudtam meg minő ''kincs'' van a gépemben!:D
No: 4300 CPU, 2 GB Twinmos ram na meg 8800GTS,(minek írom, ott van lenn...:)
Szóval próbáltam tolni felfelé. de volt hogy csökkent a gép sebessége...:?!
Más Biosból, meg más GBT soft tuningal XP/Vista alól állítani tudom.
Namármost ha a cpu-t feltoltam 300 FSB-re, akkor ugye a ram is hasított 1000MHz fölé...
mikor próbáltam 800-on marasztalni, kérte rebootoljak. megtettem s fél éjszakám ráment mire a sok sípolás után, elemkivétellel sikerült újraéleszteni a gépem:(
Szóval ki szeretném használni a procimban rejlő erőt. segítsetek pls!

Köszi

(#30) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözlet! :R
Problémám adódott.Vettem egy Sapphire X1600PRO ddr3 128Mb vidkarit.A gépem a konfigomban lévő cuccal ill. egy NV7300SE vidkarival tökéletesen ment 3,0Ghz-en alapbeállításokkal.Minden flott, volt orthos szaladt rajta stb.
Most, hogy az új kari belekerült, ha a PCI 100-ra fikszálom nem ad le képet a kari, ha autón hagyom, akkor meg a rendszer visszaállítja magát alapra.Megoldás?
A segítő válaszokat köszönöm. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#31) Gorneck válasza F.B.I. (#30) üzenetére


Gorneck
titán

101en?

Gorneck#1239

(#32) hoffman_ válasza Goldmen75 (#29) üzenetére


hoffman_
nagyúr

üdv! én mint amatőr próbálok segíteni :U de nekem is voltak ehhez kapcsolódó problémák...első körben: nagyon jó tápod van,én is fsp-t használok,de a konfigod elég erős és szerintem el képzelhető h nem fogja tudni kihajtani tuning alatt(ha most nem is ez a hiba)
ha az fsb 300on megy akkor, a ram szorzó állítását először is auto-ról le kell venned, és át kell állítanod,ha 300on vagy akkor mondjuk 2szeresre max 2,5szeresre...ekkor fog elvileg 600on vagy 750en menni a ramod. remélem sikerült segítséget nyújtanom :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33) Goldmen75 válasza hoffman_ (#32) üzenetére


Goldmen75
őstag

KÖszi!
Igen a tápra én is gondoltam, de mikor hazavittem s beraktam VGA-val együtt, első az volt, hogy miután hál isten elindult, ráeresztettem 3dmark06-ot had izzadjon s kapcsoljon le ha nem bírja a táp....De nem tette, szalad a kicsike, jöttek a game tesztek stb:)
Tegnap este felraktam Vista alá Call of juarez DX10 benchmark-ot. Vga-nak kéne bírni, csak sztem a procim már nem 100-as neki, volt ahol ha kicsit is de be-be szaggatott.
Ezért is szeretném a procim húzni, mert e VGA vásárlása után nem tudok most méregdrága CPU-ra cserélni:)
Ezt a megoldást ha jól emléxem próbáltam, de ekkor a ram meg nem nyújtja az optimális sebességet nem? S ez is visszafoghatja az amúgy feltuningolt procit?!
Ha OP-rendszer alatt a GBT szoftverével húzok, akkor korrekt módon kiírja mennyin megy, stb, megy is de féltem hogy a ram nem bírja, inkább visszavettem a sebességéből, de ekkor mondta reboot, aztán csak sípolás...

KÖszönöm!

(#34) hoffman_ válasza Goldmen75 (#33) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az optimális teljesítményt? lehet,én inkább úgy mondanám h a kézenfekvő teljesítményt :D bár a kettő lényegében ugyanaz :DDD éppen ez a lényege és a nehez a dolgoknak,h összehangold őket és megtaláld a legjobb járható utat,amivel nem gyilkolsz le semmit a jó kis vasadban...bár ienekt az első körökben érdemesebb biosból buherálni,winben pedig(amennyiben betölt :DDD ) csak lecsekkolni a dolgokat :) ha tuttam egy picit is, segíteni örülök :R

[Szerkesztve]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) F.B.I. válasza Gorneck (#31) üzenetére


F.B.I.
veterán

101-en is.Ennyire bekavarna az ATI kártya? :F :O

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#36) Gorneck válasza F.B.I. (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Elképzelhető...

Pontos beállítást írnál...

Tuning sehogy se megy?

Gorneck#1239

(#37) Qru


Qru
MODERÁTOR

Megpróbáltam 900MHz fölé menni CL5-bejn. +0,5V-al sem hajlandó bootolni CL5-ben 950MHz-en a Geil Value-m. :(

Nálatok is +0,5V a max amit lehet adni a memóriának (F10)? Nerm kevés ez? 2,3V... Mintha F5-nél többet lehetett volna adagolni. :U

#nincsbennetarcsi

(#38) Gorneck válasza Qru (#37) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem több rémlik...

Gorneck#1239

(#39) Qru válasza Gorneck (#38) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+0,475Vig rózsaszín, +0,5V-nál már lila színnel van jelölve és nincs több kiválasztható érték. :( Mind1 2,3V-nál többet úgy sem mernék adni hoszútávon (dehogy nem ;] elfüstöl és lesz indok amiért vegyek rendes ramot :DDD).

#nincsbennetarcsi

(#40) tlac válasza Qru (#37) üzenetére


tlac
nagyúr

nálam +0,775 (szintén ds4, f10)
kenjed még neki ;]

(#41) Gorneck válasza Qru (#39) üzenetére


Gorneck
titán

;] :DDD

Gorneck#1239

(#42) F.B.I. válasza Gorneck (#36) üzenetére


F.B.I.
veterán

9x333, memó 667-en, minden fesz alapon, mert eddig minden gond nélkül ment így, egy NV karival.Ha PCI hagyom vagy állítom, akkor vagy kép nincs vagy visszaáll.Ha kép nincs csak cmos resettel jön vissza.
Segítsetek! :R :O

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43) Gorneck válasza F.B.I. (#42) üzenetére


Gorneck
titán

Mi lenne ha kézzel beállítanál mindent vagy ezt nem próbáltad?

Gorneck#1239

(#44) F.B.I. válasza Gorneck (#43) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mire a gondoltál a mindennel kapcsolatban?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#45) Gorneck válasza F.B.I. (#44) üzenetére


Gorneck
titán

Fesz, időzítés...stb.

Gorneck#1239

(#46) bim válasza Qru (#39) üzenetére


bim
veterán

bocs,de az inkább vérszín ;]
szurd neki hogy rászolgáljon a memo a színre.

(#47) Qru válasza bim (#46) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nah, csak nem görgettem elég lelkesen a listát. :B Sajnos +0,6V-nál nem bootol. 6x500-at próbáltam, de semmi. :( Hagyom a francba.

#nincsbennetarcsi

(#48) F.B.I. válasza Gorneck (#45) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezekkel eljátszogattam már.Feszt nem adtam, mert nem igényelte a proc, elvégre csak vidkarit cseréltem nem alaplapot.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49) Gorneck válasza F.B.I. (#48) üzenetére


Gorneck
titán

Bios friss?

Gorneck#1239

(#50) F.B.I. válasza Gorneck (#49) üzenetére


F.B.I.
veterán

F10-es mester!
Egyszerűen nem értem, hogy egy kicsivel komolyabb vidkari, hogy kavar be a cpu-bios beállításoknak?A szaros kis nvidiával minden jó volt.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.