Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Illusion1010 válasza DeadMeat (#350) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Köszönöm a linket :R

Fölment a driver,újraindítás után kapásból kék képernyő.... :((( De legalább az eszközkezelőben eltűnt az Egyéb eszközök pont.
A hang nem javult meg.
Már videókártya drivereket is cserélgettem,de nem járt sok eredménnyel.

Ma fölteszek majd egy XP-t,kíváncsi vagyok azzal is előjön-e a hiba. :W

(#352) Titanboy


Titanboy
csendes tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy szerintetek melyik jobb? Az integrált x3100 vagy egy ati x1050 kari? Főképp AOE2-höz és Vistához kellene.

(#353) DeadMeat válasza Titanboy (#352) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mind2 kb egyforma.Ageof2-hoz talan eleg :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#354) B.A.T.21 válasza max-pain (#78) üzenetére


B.A.T.21
tag

Sziasztok!

Szerettem (volna) egy GA-G33M-S2H-t venni, de itt írtátok, hogy csak 4x PCI-E-t tud...
és valóban a weben lévő user manualban is ezt írják:

"...
The GA-G33M-S2H supports up to PCI Express x4 mode.
(Please refer to the graphics cards support list on page 19)

PCI Express x16 Graphics Card Support List
..."
:F
Ez tényleg így van? (vagy másként kérdezve: ez még mindig így van? :W (új BIOS vagy egyéb ellenére? :O )

Tehát egy PCI-E 16x videokártya csak limitáltan használható?

A válaszokat előre is köszönöm!

B.A.T.21

(#355) DeadMeat válasza B.A.T.21 (#354) üzenetére


DeadMeat
veterán

Meg mindig igy van sajnos.Milyen vga-t terveznel bele?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#356) B.A.T.21 válasza DeadMeat (#355) üzenetére


B.A.T.21
tag

Hello!

Megfordult a fejemben valami közepes passzív kártya, de csak majd később, mert egyenlőre számítógép méret és zaj csökkentést kell végrehajtanom. Ugyanakkor nem szeretném a brutál kártyák lehetőségét kizárni. :))

B.A.T.21

(#357) Illusion1010 válasza Illusion1010 (#351) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Megoldódott a probléma , bár nem tudom mitől :DD
Kivettem a 8600ast, driver le, alaplapi bekapcs , driver föl. Hang rendbejött , csak játszani nem tudtam vele :((

8600 vissza , driver föl.....és a hang is jó lett :W :C

Érthetetlen.. na mindegy.

(#358) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok!

Egy barátom G33-as mini alaplapot szeretne, viszont nemtudunk kiigazodni közöttük.

Nem lenne hátrány ha lenne SPDIF és digitális kimenetek kivezethetőek. Ez csak az S2H-nál van? Vagy a többinél is?
P35-nél megszokott e-sata kivezetés-szerüség nincs mellékelve ezekhez a lapokhoz? :F

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#359) wwhy válasza Reac^ (#358) üzenetére


wwhy
veterán

Meg kellene kukkantani/összehasonlítani a Giga honlapján:) mert hogy lehet :) a sima S2-höz nincs e-sata (nekem nem is hiányzik)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#360) wwhy válasza Reac^ (#358) üzenetére


wwhy
veterán

Mondjuk itt: [link]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#361) B.A.T.21 válasza Reac^ (#358) üzenetére


B.A.T.21
tag

Hello!

Átnéztem a két alaplapot: GA-G33M-DS2R és GA-G33M-S2

A különbségek:
DS2R
All-Solid Capacitor design.
+ tartozék: One SATA bracket
South Bridge: Intel® ICH9R
SATA-II: 6db
Hardware RAID: SATA RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10

S2:
South Bridge: Intel® ICH9
SATA-II: 4db
Hardware RAID: NINCS

Az e-SATA-ról nem tesz említést se a felhasználói kézikönyv, se a weboldal, kérdés, hogy a DS2R extra tartozéka (One SATA bracket) mit takar...
Mindenesetre a hátlapon nincs e-sata kimenet!

Ami az GA-G33M-S2H -t illeti:
South Bridge: Intel® ICH9
A hátlapon a következő extrák:
+ DVI-D kimenet
+ HDMI kimenet
+ eSATA kimenet
+ optikai SPDIF kimenet
viszont lekerül a soros-párhuzamos port kivezetés
(a soros párhuzamos port az alaplapon extra tüskesorként van jelen)

Ami hátrány lehet az S2H-nál, hogy a rajz szerint az összes PCI-E csatolót az ICH9 kezeli, így a PCI-E 16x nem érhető el (illetve egyes PCI-E kártyákat bele lehet helyezni a lapba, de valamelyes sebességcsökkenéssel.)

B.A.T.21

(#362) Reac^ válasza B.A.T.21 (#361) üzenetére


Reac^
őstag

A DS2R ha jól tudom full ATX. Neki csak mATX lenne jó :U

Tényleg a pcie 16x-ost akartam kérdezni, akkor most a H-s alaplapon nem teljes értékű a pcie16x? De a többin is ilyen vagy azokon "normális"? :F

eSATA az megfelelő lenne kivezethetőségként is, SPIF lenne a fontos. :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#363) AzTeK81 válasza Reac^ (#362) üzenetére


AzTeK81
csendes tag

nem tudod jól :) a ds2r az matx kőkeményen, legalábbis nekem befért a vf5001bns thermaltake házikóba, ami matx :K

B.A.T.21: a ds2rnél a ván sata breket az alaplapról kivezethető és házikó hátuljába betolható kivezetést takar ( 2x esata port)

(#364) B.A.T.21 válasza AzTeK81 (#363) üzenetére


B.A.T.21
tag

Sziasztok!

AzTeK81: Ez jó hír (mármint a külső e-sata). még az a nyavajás hdmi rajta lenne...

Reac^:
Néhány teszt az s2h alaplapról:
http://www.tomshardware.com/2007/07/31/can_microatx_boards_do_the_job/index.html
http://www.pcper.com/article.php?aid=487
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1148&pageID=3923

Különösen ezt nézd meg:
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1148&pageID=3923

Itt látszik a hátránya a 4x pci-enek (nagy felbontásnál). No meg nem árt elolvasi a user manual-t mert abban van egy lista, hogy mi működik az ilyen "spéci" slot-ban.
Ha jól láttam szinte minden chipset fel van sorolva (ATI/NVIDIA), de jobb körülnézni...

Nekem amúgy az S2H nagyon tetszett, mivel az GA-MA69GM-S2H (AMD platform) -nak kerestem INTEL-es megfelelőt. De ez a PCI-E dolog egy kicsit megakasztott, mert nem akarnám magamat elzárni majdan egy brutál kártyától :))
Így most a GA-G33M-DS2R a favorit, mivel ebben valódi 16x PCI-E van. (sajna az optikai kimenetről illetve a hdmi/DVI-ról le kell mondani (illetve kell egy videokártya)

[OFF]
Mondjuk még nem döntöttem GA-MA69GM-S2H és GA-G33M-DS2R között, de ez egy másik történet (illetve nem ennek a fórumnak a témája :) )...

A nem optikai SPDIF kimenetet csak az alábbi alaplapon találtam:
ASUS P5K-VM (G33 chipset)
Többi esetben általában optikai kimenet van az alaplapra integrálva (természetesen az alaplapon belül tüskesorként jelen van SPDIF, de az valahogy ki kell vezetni a házból...)

GIGABYTE GA-73PVM-S2H (NVIDIA chipset,csak 2 memória slot, 45nm proci-t nem támogat)
GIGABYTE GA-73UM-S2H (NVIDIA chipset,csak 2 memória slot, 45nm proci-t nem támogat)
ABIT Fatal1ty F-I90HD (ATI chipset, nincs soros/párhuzamos port egyátalán, (45nm proci-t nem támogat))
ABIT I-N73H (NVIDIA chipset,csak 2 memória slot)
ABIT I-N73HD (NVIDIA chipset,csak 2 memória slot)
ASUS P5E-VM HDMI (G35 chipset)
[/OFF]

B.A.T.21

(#365) AzTeK81 válasza B.A.T.21 (#364) üzenetére


AzTeK81
csendes tag

én ezt a lapot köbö 2 hete vettem, de nem bántam meg. sőőőt nagyon jól bírja a húzást. a hdmi kimenet miatt ne fjjon a szíved, normál vga bele s máris van :K cserébe +2sata port, raid5 ami sztem igen júzful tud lenni :C

(#366) Tommaso válasza B.A.T.21 (#364) üzenetére


Tommaso
tag

Én G33M-DS2R lapot vettem kb 1 hónapja, a tapasztalatok eddig pozitívak. Tuningot még nem próbáltam.

Nem látok jelentős különbséget a VGA és a DVI-HDMI kimenet között jó minőségű kábeleket használva 46"-os HD-ready TV-n. Azért a digitálisat használom, mert talán kicsit jobb így a kontraszt, meg kicsit jobban kezeli a TV a nem natív felbontásokat bootolás közben.

Az optikai kimenetet meg lehet oldani egy hátsó kivezetéssel ami az alaplapi 2x3 pines headerre megy rá, működik. Az integrált hangkari kimenete szerintem nem olyan vészes, úgyhogy én végülis az analóg kimenetet használom mert a játékok csak így mennek 5.1-ben.
Akinek ilyen alaplapja van mindenképp tegye fel a realtek site-ról a legfrisebb LAN és HD Audio drivert, mert ami a mellékelt CD-n van és a Gigabyte honlapjáról letölthető az nagyon régi. Nálam a Vista kék halált produkált kb félóránként játék közben a LAN driver miatt, a frissítés megoldotta.

(#367) Mushroom


Mushroom
tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy próbált-e valaki mac os x-et felrakni ilyen alaplapokra (akár Tigert, akár Leopardot)?
Mert én erre venném egy 2160-as társaságában, és 2x2gb kingston 800-assal.
Még az érdekelne, hogy milyen az integrált vidkártya képminősége 2d-ben és mennyire érződik, hogy ha valaki eddig dvi-vel van használta a monitorát és most vga-val ezzel az alaplappal (mert ha jól tudom csak vga kimenet van rajta)?
Még az utolsó kérdésem az lenne, hogy melyik verzót érdemes venni a 4 fajta közül?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#368) 3shae válasza Mushroom (#367) üzenetére


3shae
aktív tag

Javítson valaki,ha nem így van,de szerintem a Mac os,az RISC processzorokra íródott.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#369) Mushroom


Mushroom
tag

Hát ezt nagyon rosszul tudod, mivel a risc processzor csökkentett utasításkészletű processzort jelent, amit manapság nem igazán használnak. A Mac OS X-et régen IBM procikra írták, de pár éve már intel processzorok dolgoznak az összes apple gépben. Így már nem volt "nehéz" meghackelni az oprendszert, hogy menjen pc-ken is. A hackintosht már lehet futtatni, csak a driver ellátottsága még nem az igazi ezért kérdztem, hogy valakinek van-e valamilyen tapasztalata a témában.

(#370) 3shae válasza Mushroom (#369) üzenetére


3shae
aktív tag

Mac-en láttam már Win-t,( főleg mióta Intel procival szerelik)de Pc hardweren OS X-et még nem.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#371) Illusion1010 válasza 3shae (#370) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Pedig lehetséges.
Igaz hogy hackelt telepítő kell hozzá , de a net rejtett bugyraiban minden föllelhető ;]

(#372) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok!

Az Intel és az MS szerint is DX9 kompatibilis az integrált VGA.
Viszont a kislányommal szeretnék játszani a SHReK 3-mal, - ami DX9c-t kér - és nem hajlandó elindulni, mondván:Cannot create the device for D3D...
Ezek szerint nem DX9c kompatibilis, vagy valami nem jól települ fel?
(A dxdiag szépen lefuttatja a DX9 tesztet)

Előre is köszi.

(#373) McDog válasza zetecR (#372) üzenetére


McDog
aktív tag

Sajnos az újabb játékok Hardware Transform & Lighting -et követelnek, amit a DirectX sem érzékel.
Itt:
[link]

Sajnos ezt írják:
Currently, only the Intel® G35, G965 & GM965 Express Chipsets support hardware Transform and Lighting (T&L).

:((

(#374) Verdák


Verdák
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék egy-két dolog felől. Kinéztem ezt a lapot magamnak (DS2R) de azt írják csak ddr2-800-ig ismeri fel a ramokat. Én 1066mhz-el szeretném megtámogatni, ill. később erről tolni tovább, elvileg ezt OC-vel viszi csak. Szerintetek felismeri majd az 1066-os ramokat vagy sem? :FTapasztalatok?:F

Előre is köszi!!

(#375) wwhy válasza Verdák (#374) üzenetére


wwhy
veterán

Nézd meg a Giga honlapján, és tiszta sor (általában ;] )

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#376) Verdák


Verdák
csendes tag

Na még egy kérdés a döntés meghozatala előtt!

DS2R-ben az F7-es bios C2D E6400-hoz (1066mhz fsb) milyem ram szorzókat ad. Nagyon kellene az a 2-es, mert ha feltolom a 450-ig az fsb-t akkor nem szeretném, hogy a lap túlhajtsa a memóriát, ugyanis a 800-as ramok mellett döntöttem. :F

Köszi!

(#377) DeadMeat válasza Verdák (#376) üzenetére


DeadMeat
veterán

f4 betaban van utoljara 2-es szorzo az 1066-os procikhoz.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#378) zetecR válasza McDog (#373) üzenetére


zetecR
addikt

Azt tudom, hogy nincs benne hw t&l, de ha egyszer DX9 kompatibilis, akkor miért nem mindegy annak a nyavajás játéknak, hogy hw vagy sw? :F
Na mindegy, játszunk mással. :D

(#379) Verdák válasza DeadMeat (#377) üzenetére


Verdák
csendes tag

Köszi.

Lehet, hogy így egy Asus P5K-VM lesz belőle. Ott meg csak 2.1 volt mehet a ramra :W

Bocsi ha hülyeséget kérdezek:B, de gondolom ha már fent van az f7-es biosz nem lehet visszarakni rá a az f4 bétát.

(#380) Tommaso


Tommaso
tag

Meg tudná valaki mondani hogy a csudába lehet rábírni a DS2R realtek audio driverét arra, hogy egyszerre adja ki a hangot az 5.1-es analóg kimeneten és az előlapi fejhallgató kimeneten?
Mert én csak olyat találtam a HD Audio Managerben vagy miben, hogy ha fejhallgató be van dugva akkor a hangfal ne szóljon, meg olyat hogy a kettő egymástól függetlenül egy-egy külön kimenetként jelenjen meg. Nekem az kéne hogy ugyanaz szóljon mindkettőben, ne kelljen kihúzni a fülest a hangfal használatához.

[ Szerkesztve ]

(#381) DeadMeat válasza Verdák (#379) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mirt ne lehetne?Szoftver,azt csinalsz vele amit akarsz.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#382) DeadMeat válasza Tommaso (#380) üzenetére


DeadMeat
veterán

En is probaltam mar ilyet,de feladtam a gorcsolest vele.Vagy ez,vagy az mukodik csak.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#383) pH03N1xM


pH03N1xM
tag

Nimar DS2R-hez (ill S2-hoz is, a tobbit nem neztem) van beta bios Wolfdale tamogatassal, yeepp ;)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#384) Verdák


Verdák
csendes tag

Hali!

Valaki felrakta már az új bioszt?

Tapasztalatok? Hátha megjelent a 2-es szorzó!!! :Y

(#385) wwhy válasza Verdák (#384) üzenetére


wwhy
veterán

Fel. 7a-t.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#386) DeadMeat válasza wwhy (#385) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nalad mukodik a venti szabalyozas?Nalam nem,maxo porgeti a ventiket :(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#387) wwhy válasza DeadMeat (#386) üzenetére


wwhy
veterán

Igen, uúgy mint az F6-al (700 a ház, 1000 a proc) (AC PWM-ventik)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#388) DeadMeat válasza wwhy (#387) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nalam nem mukodik.Tx2-ot 2000-en forgatja.Ugy meg hangos...
Ugy nez ki akkor,hogy pwm-es ventikkel jo.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#389) wwhy válasza DeadMeat (#388) üzenetére


wwhy
veterán

Everesttel nézem, a szokásos minden (hőfokok, ford.számok stb.) A pwm-es ventik pedig ajánlottak ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#390) pH03N1xM válasza DeadMeat (#388) üzenetére


pH03N1xM
tag

Jaja, nalam is ugyanugy mukodik minden, mint F6-al (detto pwm)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#391) BK87


BK87
senior tag

Hi
Melyik a jobb alaplap:
GA p31-ds3l
GA g33m-s2
p5kpl-e
Help please!
köszi

(#392) DeadMeat válasza BK87 (#391) üzenetére


DeadMeat
veterán

Egyertelmuen a kozepso :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#393) konyok


konyok
tag

Hi All!

Újra itt új kérdéssel. :B Tudnék szerválni magamnak jó áron 2x1GB 1066MHz-es ballistic ramot. Lecserélném a 800-as Corsairokat.
A kérdés(ek).
Érdemes? Fog menni a lapomban? Egyáltalán támogatja? (mert alapból a 800-as támogatott) Bírja ezt a frekit a lap? Próbált már valaki ilyen rammal? (1066 mhz)
A választ előre is köszönöm.

(#394) BK87


BK87
senior tag

Hi
Valaki a GA-G33M-S2-ről tudna nekem egy tesztet linkelni.
Köszi

(#395) wwhy válasza BK87 (#391) üzenetére


wwhy
veterán

még egy szavazat sz S2-re :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#396) konyok válasza konyok (#393) üzenetére


konyok
tag

Halló halló! Senki nem próbált még 1066Mhz-es ramot ebben a lapban?

(#397) DeadMeat válasza konyok (#396) üzenetére


DeadMeat
veterán

En probaltam,mukodik.Alapbol 800-as folott nincs szabvany,nem tamogathat a lap hivatalosan nagyobbat :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#398) konyok válasza DeadMeat (#397) üzenetére


konyok
tag

:R Szerinted akkor megéri a csere?

(#399) DeadMeat válasza konyok (#398) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha neked megeri akkor biztosan :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#400) konyok válasza DeadMeat (#399) üzenetére


konyok
tag

Nem összegileg kérdeztem ;) hanem teljesítményileg és stabillitás szempontjából. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.