Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spyx


Spyx
tag

Egy Gigabyte GO-W1680A DVD-RW van az egyik haveromnak. Egy maxtor 80GB -s vinyó van mellete és egy Asus A7N8X alaplappal valamint 2600+ sempron+ prockó.
Az a baj vele hogy ha DVD-dől másolok közel 1/5 sebességel olvas mint ahogy kéne vagy ha DVD v. CD -ről ISO-sitok a gépre ezt 90-95% -os CPU használattal teszi. Meg az írás is lassab vele.CD-t nem hajlandó 12 szeresnél gyorsabban írni akármit is állítok be neki.
Mi okozhatja ezt. Hallotam olyat hogy esetleg PIO módba van állítva. Mi ez a mód és hol lehet átállítani?

[Szerkesztve]

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#2) PPeter válasza Spyx (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Eszközkezelő, alaplapi IDE/ATA vezérlő tulajdonságai, ott látod, hogy milyen módban (UDMA-2,3,5, vagy netán PIO) megy.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) Spyx válasza PPeter (#2) üzenetére


Spyx
tag

Kössz ! a CD profiljánál kerestem nem is gondoltam hogy az ilyen nem eszközspecifikus beállítás. Na akkor mindjárt kipróbálom

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#4) Jim Tonic válasza Spyx (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

UDMA 2 a helyes, ha jól tudom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Spyx válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Spyx
tag

a most az van hogy ott csak két választható van
1. csak PIO
2. UDMA ha lehetséges

Eddig az 1. volt beállítva most átraktam a kettőre majd reboot ,de továbra is mint a csiga. 2000Kbyte /s -el másol max a DVD-ről. És ttovábra is 100-os CPU használattal csinál ISO-t (nekem otthon a 2000+-os palominom 5-6%-al csinálja ugyanezt)

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#6) PPeter válasza Spyx (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Hmmm. Ha régebben jól ment, az azt jelenti, hogy valami kommunikációs hiba lehetett az eszköz és az alaplap között, ilyen esetben (ha ez sorozatban többször előfordul) az XP lekapcsolja az UDMA módot és PIO-ba vágja az adott eszközt. Nem kell megijedni, ez nem feletétlenül jelenti azt, hogy a kommunikációs hiba mögött valami hardverhiba áll (bár a kábelezést mindenképp ellenőrizném, a meghajtóhoz használj hibátlan, 40 eres kábelt, a master egység legyen a kábel végén, a slave középen - így szabványos), egyes meghajtók, ha nagyon hibás lemezeket olvastatsz, a lemez szektorainak CRC hibája vagy a time-out miatt is jelezhetnek úgy, hogy az XP tévedésből lekapcsolja az UDMA módot nekik. Legegyszerűbb megoldás (a kábelezés ellenőrzése után), ha az eszközkezelőből eltávolítod a kérdéses alaplapi vezérlőt, ekkor majd kér egy restarttot az XP, újraindulás után megint megtaálja és telepíti a vezérlőt, és rajta a meghajtót - elvileg most már UDMA üzemmódban. Vigyázat: ez csak csak tüneti kezelés. Ha tehát nem valami kóbor hibás lemez okozta (tévedésből) a jelenséget, hanem valami durva hardver hiányosság (rossz kábel, rossz kébelezési, sorrend stb.), akkor ez a hiba újra és újra elő fog jönni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Spyx


Spyx
tag

Az a helyzet hogy ez mindig is ilyen volt. Az egész gép kb. 3 hónapos és minden lemezzel ugyanezt csinálja. Mivel új a kábelek szerintem jók. Igazából az zvar a leginkább hogy miért használja ennyire a CPU-t a másolás

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#8) Spyx


Spyx
tag

Megnéztem a kábelezést
Hibátlannak tűnik és csak egy HDD meg egy DVD van a gépben mindkettő masteren és külön kábelen

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#9) PPeter válasza Spyx (#8) üzenetére


PPeter
addikt

Az alaplap milyen lapkakészlettel megy? Esetleg egy új ATA/IDE driver jót tenni neki.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) Spyx válasza PPeter (#9) üzenetére


Spyx
tag

Nforce2-es lapkakészlet van benne. És mint mondtam hogy 3 hónapos egy decemberi driverkészlet van fenn rajta. de holnap lehet hogy megpróbálom frissíteni. Na én léptem mára majd holnap megnézem hogy esetleg írtatok-e még valamit.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#11) Spyx


Spyx
tag

A gép továbbra is csigalassúsággal csinálja a másolást. Valaki mondjon már valami megoldásnak tűnő tárgyat

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#12) Flashy válasza Spyx (#11) üzenetére


Flashy
veterán

alaplap/chipset driver ugye fel van installva?

(#13) Spyx válasza Flashy (#12) üzenetére


Spyx
tag

Persze hogy fel van nyomva
Anélkül nem is menne rendesen a gép.
A Játékok tök jól futnak rajta csak a DVD/CD írás -olvasás szarakszik

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#14) Spyx


Spyx
tag

Up! Valaki mondjon már valami tippet!!

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.