Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kerekgyar


kerekgyar
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy elég érdekes gondom.
Adott a számítógép:
Gigabyte 970A-DS3 Rev1.0 BIOS: F6
AMD FX-6100 x6 3,6GHz
Kingmax 8GB 1333MHz
Gigabyte GT630 2GB N630-2GI
Western Digital 1TB WD1002FAEX
Samsung SH-222 DVD-RW
Energon 650W

Windows 7 Ultimate x64

Egy ismerősöm gépéről van szó:
Augusztus óta megvan a gép és csinált pár furcsa dolgot. Nem csatlakozott a hálózathoz, bekapcsolás után nem működött az egér, vagy/és billentyűzet, vagy a rendszer fagyott le véletlenszerűen.
Utánaolvasgattam és az alaplap BIOS-ának a számlájára írták a dolgot (F1 verzió volt), merthogy gyári Auto beállításokkal nem ad annyi feszültséget a procinak, mint kellene. Nem akartam manuálisan állítgatni, húzni a gépet, gyári hűtővel meg végképp nem, gondoltam megvárom a Gigabyte-tól a BIOS frissítést.
Tegnap láttam hogy már F6, leszedtem, gond nélkül telepítettem, majd az első bootoláskor a Windows nem akart betölteni, annak ellenére, hogy (FAIL-SAFE defaults beállítása, mentése után) megfelelően beállítottam a BIOS-t.

Jó, nem számít, újratelepítettem és egész este szépen ment.
Majd ma reggel már nem akart semmit sem csinálni. Elakadt a "Windows indítása" képernyőnél, mielőtt bejönne az "Üdvözli a Windows"...
AHCI-ba van kapcsolva a vinyó, és ami érdekes, hogy amikor IDE-be tettem, akkor elkezdett betölteni, de iszonyú lassan és nem teljesen. Asztal, ikonok, tálca, gyorsindítás bejött, a minialkalmazások és a háttérben futó programok sehogy sem akart betölteni. Közben meg kaptam 2-3 hibaüzenetet, hogy a "folyamat működése leállt".

Hosszú próbálkozás után úgy döntöttem újrahúzom aztán lesz ami lesz. Driverek, meg pár alap progi fent volt (Firefox, Chrome, TC, Adobe Reader, JAVA, Avast, Winamp, stb), mikor is az AppDatába elkezdtem bemásolni a Chrome és a Firefox adatmentését. Ekkor a Java talált egy frissítést. Mondtam neki, hogy telepítse. A folyamat elindult, majd az egész gép megállt a levegőben. Le nem fagyott, csak nem csinált semmit. Egér mozog, de "homokórázik" az asztal fölött, a tálcán viszont rendes mutató volt. Vártam pár percet hátha magához tér, de semmi. Tálca - jobb klikk - feladatkezelő, de nem csinált semmit. Ctrl+Alt+Del=semmi. Felugrott az ablak, hogy a folyamat nem válaszol és a Java telepítés "kiszürkült". Mondtam folyamat leállítása, de nem történt semmi. Megnyomtam a Reset gombot és ettől kezdve abszolút nem töltött be a Windows. Még a "Windows indítása" képernyő se jön be, csak egyszerűen fekete az egész.

Kezdtem volna előlről a telepítést és úgy éreztem, hogy SOKKAL lassabban indul a lemezről a Win telepítő, mint korábban. Bekötöttem egy Seagate vinyót, hogy összemérjem a sebességet és a Seagate-tel lényegesen gyorsabban betöltött a telepítő, mint a WD-vel.
Most a Seagatere telepítettem egy Windowst, hogy meg tudjam nézni HDDScan-nel a WD vinyót, illetve kíváncsi vagyok, hogy mit produkál. Ugyan a BIOS-ban be van kapcsolva a HDD SMART és nem szól a POST egy szót sem, de azért kíváncsi vagyok.
Memtest 86+ 4.20-al már teszteltem a memóriát és hibátlan.

Míg írtam felment A Seagatere a Windows. Bekötöttem mellé a WD vinyót és futtattam egy HDDScan SMART-ot. 3 sárga felkiáltójelet talált, de egyik sem néz ki kritikusnak, bár nekem olyan sokat nem mond, de hátha ti tudtok valamit kezdeni vele...

A segítségeteket szeretném kérni, hogy mit tudnék még csinálni, hogy elhárítsam a hibát, vagy kiderüljön egyáltalán mi okozza?

(#2) CoolMan válasza kerekgyar (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésed a Mi a baja a gépemnek, ha... topicban tedd fel.
Legközelebb kérlek, ne nyiss új topicot, hanem használd a keresőt, mert szinte minden kérdésnek van topicja.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.