Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) kufi válasza Dufresne (#21) üzenetére


kufi
csendes tag

hi,

Igen megy, en F5-os biosost vettem kb 2-3 hete, ez mar ismerte, nemreg jott ki az F7 bios, de felrakni egyenlore nem merem..
http://www.gigabyte.com.tw/Motherboard/Support/BIOS/BIOS_GA-8I945P-G.htm

Tortent ugyanis,hogy az elso 8i945p-g lapomon xp install utan rogton lefuttattam a gigabyte driver center updatet, ill a bios update progit.. ami megtalalta az F6-os biost es elvileg felrakta.. Reboot, de semmi nem valtozott, ugyanugy F5 volt rajta. Probalkoztam boot floppy-rol, itt vmiert a letoltott F6-os bios imaget se fogadta el. Aztan nekifutottam megint XP alol, az eredmeny,h total behalt a lap, se kep se hang..

Most megint egy 8i945p-g lapom van,de mar nem nagyon merek es akarok biost frissiteni.. Valahol olvastam,h frissites elott erdemes kikapcsolni a hypertradinget, ez igaz? Vajon mit cseszhettem el?
A lap amugy nagyon bejott, ami zavar,h nincs dualbios ill a raid ide vezerlo kegyetlen sokat tokol bootnal (ezeken is vannak vinyoim).

Valaki emlitette itt nemreg,h tuningolna a vasat, de asszem 220-221-re valtaskor mar nem bootol.. Kapcsold ki a gepet (ne resetelj), kapcsold be es 99%,h beindul a magasabb frekin. Ill a masik trukk,hogy valtoztasd a ram 'szorzot', nekem most 2.5x van, igy nem egyenes aranyban no a ram es a proci frekije.

A konfig:
P4-3g@3.8g (630, 2m cache), 2x512ddr2 533@630 a-data vitesta, ge6600gt

Bios frissites ugyben kinek mi a tapasztalata? milyen korulmenyek kozott csinalta?

udv,
kufi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.