Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) g@bo


g@bo
nagyúr

este kaptok teszteket, 945p lap, mely támogatja dualcore procikat, és 1066 fsb, és olcsó.

addig rágjátok a körmöket. ;)

(#2) g@bo


g@bo
nagyúr

bruttó 26000 forintot nagykerár lepengetése után volt elhozható.

a beszerelésnél rögtön meglepi, az alaplap kisebb mint elődje, kicsit talán zsúfolt lett igy, de azért kényelmesen szerelhető.

aki zalman 7700-as hűtővel és chieftech házzal bir, a hátsó 12cm-es hűtő útban lesz, nekem a venti hűtőrácsát le kellett szerelnem.

a-data ddr2 533-as ramokkal fűszereztem a lapot, és egy mezei 2.8 E0 steppingű procival, tuning tekintetében mind a ramot, mint a procit rendesen meg lehet cibálni, de semmilyen proggival nem tudtam meglesni, hogy a eddigi sarkallatos pont, a pci e órajele az emelkedett fsb mellett mégis hogyan változik, erre az easytune 5 sem adott választ, csak a pci 33 mhz-es rögzitett órajelét erősitette meg.

a lapon Pata raid található, a déli hid sima ich5, az alc882 kodek intel HD hangot adhat.

ma megpróbálok masszivabb tuningot, és értékeket adni.

(#3) Alvin_ti4200 válasza g@bo (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szeretettel várjuk:C

(#4) fLeSs válasza g@bo (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jó lesz az ICH7-nek. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Miért van az, hogy egyik külföldi oldalon (nálatok) sem említik meg, hogy fixálható-e a valóságban a PCI-E órajel?:F

(#6) g@bo válasza fLeSs (#4) üzenetére


g@bo
nagyúr

jogos, 7 azaz 5, és sajna nem raid, külön giga raid van rajta a pata vinyáknak.

(#7) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Valszeg mert nem írunk le olyat, amit nem tudunk biztosan.
Nem lehet semmivel kimérni a dolgot, úgyhogy marad a találgatás. Én mégcsak kitesztelni sem tudtam, mert nincs hozzá megfelelő procink.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Értem. Gabo-nak a ClockGen-t javasoltam, de még nincs belőle olyan változat, ami kezeli az i945P/i955X lapkakészleteket sajnos.:(

(#9) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A clockgen nem mérvadó, az a progi lefixálja még az nForce3-150 PCI órajelét is. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezt nem tudtam:D

(#11) fsb1000


fsb1000
nagyúr

régi topic, de hátha.

Mivel itt van nálam egy ilyen lap érdekelne hogy tuning eredmények léteznek-e valakinek.

Épp csak beindult a lap, véleményt még nem tudok írni, de kicsit fura hogy nem tudok memo időzítést állítani.

fsb

(#12) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Nem értem ezt a lapot......

Tuningolás P4 3000/2M 64bit provival, HynixDDR2 667Mhz (minden extra ficsor letiltva)

fsb 221 --- Atomstabil, CPU nem melegszik (100%-n 50°c)
CPU/RAM 1:3,3

fsb 222 -- el sem indul.
Bármilyen CPU / RAM és bármilyen fesz beállítással halott.

van valakinek ötlete?
Mivel lehetne állítgatni a mem időzítést?
A béna G- EasyTune progin kivül mi ismeri fel a i945 chipsetet? Milyen tesztprogi?

Everest, CPU-Z,CpuIdle nem



*****

Everest memolvasás 6.000 felett, de ezt már celeronD -vel is elértem.

(#13) Orc válasza fsb1000 (#12) üzenetére


Orc
senior tag

ctrl + f1 gombot lenyomva miután a bioszba beléptél, láss csodát, másris tudsz memória idözítéseket állítani.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#14) fsb1000 válasza Orc (#13) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszönöm!!!

hasznos tipp!!!

(#15) fsb1000 válasza Orc (#13) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajnos a helyzet nem változot,,,,,

****************************

Kérdés: A PCI-E alapfrekije mennyi??? (fsb200 CPU/RAM 1:3,3 esetén)
van-e hatása a proc tuningra, ha tul alacsony.

vajon mennyire dobja meg a Video kártya sebességét ha felfele módosítom??

(#16) Orc válasza fsb1000 (#15) üzenetére


Orc
senior tag

Alapból 100Mhz, ezt ha lehet fixáld, mert ha nagyon eltér a 100Mhztől, akkor állítólag meghalhat a kártya.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#17) fsb1000 válasza Orc (#16) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kösz! 100Mhz-ra teszem!

(#18) fsb1000


fsb1000
nagyúr

na... gond van!


Az új lapokat F6 bios-val szállítják.
Ebben a verzióban nem lehet a PCI-E freq-jét fixálni.
Ezért aztán tuningolni sem lehet......


van valakinek megoldása vagy ötlete?


(#19) Orc válasza fsb1000 (#18) üzenetére


Orc
senior tag

Egy régebbi bioszt kell rárakni.:)

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#20) fsb1000 válasza Orc (#19) üzenetére


fsb1000
nagyúr

megtörtént

(#21) Dufresne válasza fsb1000 (#20) üzenetére


Dufresne
addikt

Szóval akkor ebben a lapban már alapból megy a P4 630-as proci:) Megnyugtató..

(#22) kufi válasza Dufresne (#21) üzenetére


kufi
csendes tag

hi,

Igen megy, en F5-os biosost vettem kb 2-3 hete, ez mar ismerte, nemreg jott ki az F7 bios, de felrakni egyenlore nem merem..
http://www.gigabyte.com.tw/Motherboard/Support/BIOS/BIOS_GA-8I945P-G.htm

Tortent ugyanis,hogy az elso 8i945p-g lapomon xp install utan rogton lefuttattam a gigabyte driver center updatet, ill a bios update progit.. ami megtalalta az F6-os biost es elvileg felrakta.. Reboot, de semmi nem valtozott, ugyanugy F5 volt rajta. Probalkoztam boot floppy-rol, itt vmiert a letoltott F6-os bios imaget se fogadta el. Aztan nekifutottam megint XP alol, az eredmeny,h total behalt a lap, se kep se hang..

Most megint egy 8i945p-g lapom van,de mar nem nagyon merek es akarok biost frissiteni.. Valahol olvastam,h frissites elott erdemes kikapcsolni a hypertradinget, ez igaz? Vajon mit cseszhettem el?
A lap amugy nagyon bejott, ami zavar,h nincs dualbios ill a raid ide vezerlo kegyetlen sokat tokol bootnal (ezeken is vannak vinyoim).

Valaki emlitette itt nemreg,h tuningolna a vasat, de asszem 220-221-re valtaskor mar nem bootol.. Kapcsold ki a gepet (ne resetelj), kapcsold be es 99%,h beindul a magasabb frekin. Ill a masik trukk,hogy valtoztasd a ram 'szorzot', nekem most 2.5x van, igy nem egyenes aranyban no a ram es a proci frekije.

A konfig:
P4-3g@3.8g (630, 2m cache), 2x512ddr2 533@630 a-data vitesta, ge6600gt

Bios frissites ugyben kinek mi a tapasztalata? milyen korulmenyek kozott csinalta?

udv,
kufi

(#23) Rotburg válasza fsb1000 (#18) üzenetére


Rotburg
csendes tag

Szia!

Köszi a nekem írt levelekben megírt ötleteket. Sikerült.
Felraktam az f7 biost, újra lehet állítani a PCI-E sebességét:C.
1. Ha a memót szinkronban hagyom 2.66 vagy leveszem 2.0 akkor a max. 221 MHz akkor is ha a mem birná.
2. Ha a memót 2.5-re vagy 2.0- ra teszem megy szépen.
3. Jelenleg fsb : 250 Mhz mem 2.0- ra rakva csak 500 MHz (de azt cl:3-al)
4. Szerezni kell jobb memót akkor majd megy 2.5-re rakva 625 MHz-en is.
5. Bár a mem:fsb most 1:1 ami az álmoskönyvek szerint OK.
:C

(#24) Rotburg válasza kufi (#22) üzenetére


Rotburg
csendes tag

Szerintem próbáld meg letölteni, kibontani, bootolhatóra formázott
floppyra felmásolni, arról bootolni, értelmesen nyomkodni.
Egyszóval DOS-bol csináld.

(#25) Rotburg válasza kufi (#22) üzenetére


Rotburg
csendes tag

F7 biost rakd fel, nálam hibátlan.

Mellesleg járt nálam 955X-es lap is azon ment a tuning egyből.
Már sirattam a lapot, ill. a pénzemet ha 955x-et veszek helyette, de
az új bios és a beállítások eltalálása újra jókedvre derített. Kidobott pénz
a 955X, ha nem kell a Raid meg a Fireware.

(#26) kiskakas válasza Rotburg (#25) üzenetére


kiskakas
senior tag

Lehet megprób majd, bár egyenlőre hibátlanul megy a vas.. és ilyenkor nem szabadna hozzányúlni:)

Anno amikor dos alól próbáltam flashelni, akkor vmi olyan hibával állt meg a flash program (giga oldalról letöltve),hogy az én lapomhoz 4megás bios kell, nem 256k-s. És ennyi.

A biosból elérhető Q-flash-t próbálta már vki? Tényleg, F7 után biosban valami extra változás?

Ki milyen memóriát használ és milyen időzítésekkel?

(#27) Dufresne


Dufresne
addikt

A kérdésem az lenne, hogy van ugye 3 ide csatorna ezen a lapon elvileg, de pl win telepítésnél csak azokat a vinyókat látja, amiket az egyes ide csatira dugok, hiába állítok bármit is.
Szóval mit kéne beállítani ahhoz, hogy mondjuk amásodik vagy a harmadik ide csatira dugott vinyókat is úgy kezelje mint az egyesre dugottakat. Tehát pl boot-nál jelezze azokat a secundary ide device-ok között. Mert elvileg lehet oda rakni 4 eszközt, csak nekem éppen csak azt látja ott, ami az egyes ide csatira van dugva.

Másik meg, hogy post screen után jön egy detecting ide devices felirat, vagy mi a szösz, ami igencsak lassítja a boot folyamatot, hogyan lehet ezt megkerülni, vagy gyorsítani rajta?
előre is köszi

(#28) Atapi válasza Dufresne (#27) üzenetére


Atapi
senior tag

Helo.

Az elsö kérdésedre a válasz, hogy a raid vezérlö driverét meg kell adni a windowsnak a telepitéskor. Bővebben: link linken találsz hozzá rdivert. ''ITE GigaRAID IT8212F (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)'' a neve, és ahogy irja, egy floppyra kell másolni, és a telepités elején, amikor kiirja hogy más gyártoktol valo raid használatához nyomjon F6-t, vagy valami ilyesmit, Te megnyomod az F6-ot, és a floppyrol beolvassa a megfelelö drivert, utána pedig tudja is használni azokat. Persze elvileg.

üdv

(#29) Dufresne válasza Atapi (#28) üzenetére


Dufresne
addikt

Na akkor pontosítok kicsit, mivel ezt a variációt énis ismerem:)
Szóval ezekszerint a lapon az ide2 és ide3-as csatlakozó már a raid-hez tartozik és nem sima ide csatornaként funkcionál és ezért kell hozzá betölteni a drivert?
Mert akkor amire én gondoltam az tárgytalan, tekintve, hogy azt simán bios beállításal nem lehet korrigálni:)

Azért köszi a választ, de nem erre gondoltam konkrétan, ha csak ez a lehetőség, akkor inkább beleintegrálom a drivert a telepítőcd-be:)

(#30) kiskakas


kiskakas
senior tag

BIOS-ban állitsd át a RAID vezérlőt ''mezei'' IDE vezérlőre..

(#31) kiskakas


kiskakas
senior tag

egy kérdés..

kinek hány volton megy a prescott a lapjában? nekem 630-as procim van, aminek ugye 1.4V lenne a core, de biosban 1.3V a default.. ha itt 1.35V-re rakom, a cpuz/everest akkor is csak 1.29V-t mer.. a tap lehet a szar, vagy az F5 bios?

(#32) Orc válasza kiskakas (#31) üzenetére


Orc
senior tag

Változó ,hogy hány volton megy egy presscot. Nekem pl: 1,3875 volt, neked 1,3. Hagyjad alapon, vagy vidd lejjeb ha azt akarod, hogy ne melegedjen annyira, de csak akkor növeld, ha tuningolsz. Egyébként ez az alaplap is kicsit kevesebb feszültséget ad a procinak, mint a beállított.
Nekem most 1,15 volton megy a 3.2-es prescott hiba nélkül és hűvösen.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#33) kiskakas


kiskakas
senior tag

ennyire valtozhat a prescottok core feszultsege?? ha hivatalosan 1.4v ez a fesz, az en lapom (F5 biossal) miert 1.3-at ad meg defaultnak?

(#34) Orc válasza kiskakas (#33) üzenetére


Orc
senior tag

A default feszt nem az alaplap, hanem a processzor adja meg. Órülj neki, hogy neked, csak 1.3voltot ''kér'' a procid.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#35) kiskakas


kiskakas
senior tag

Értem.. :) És tuningnál mi az az ésszerű max, amit nem érdemes túllépni? 0.05V vagy esetleg 0.1V?

(#36) kiskakas válasza kiskakas (#35) üzenetére


kiskakas
senior tag

Ez azért mindenképp érdekes, nem?

http://www.intel.com/support/processors/pentium4/sb/cs-008016.htm

Bar nekem N0-as rev. ami nincs benne a listaban :(

[Szerkesztve]

(#37) kiskakas


kiskakas
senior tag

na itt a valasz :)

http://processorfinder.intel.com/scripts/details.asp?sspec=sl7z9

(#38) Tomijee válasza kiskakas (#37) üzenetére


Tomijee
csendes tag

hello én most szeretnék váltani erre a lapra és kiváncsi vagyok a véleményekre...
ja és lenne egy kérdésem lehet elég hülye de : a sima ddr es ramot tudja kezelni attol függetlenül, hogy ddr2 kell bele ? egy Asus P4S8X-X lapom van és abban egy Asus Radeon 9600 XT/TD kártya ami ugye AGP PCI slot ba kell beletenni . szal a gigabyte lapba beletudom tenni ? vagy PCI-E es kártyá kell venni hozzá?köszi

(#39) Tomijee válasza kiskakas (#30) üzenetére


Tomijee
csendes tag

hahó valaki?

(#40) vallas válasza Tomijee (#39) üzenetére


vallas
senior tag

Hali!

agp-s kártya nem jó bele, és sima ddr-sem, ddr2-s memók kellenek bele

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#41) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Hello! Holnap jön nekem is egy ilyen alaplap. A kárdésem az lemme, ha feltelepitem az xp-t, utána az ide raid drivert, rakhatok erre az ide-kre dvd írót? Nekem az összes winchester sata-s, ide dvd írómból van három is...

(#42) robyeger válasza XIII Ramses (#41) üzenetére


robyeger
addikt

Mivel egy Raid ATA133 vezérlő, plusz egy ATA100 vezérlő és 4ch SATA vezérlő van a lapon, összesen 6db PATA cuccot(mondjuk DVDírót) és 4db SATA egységet (ebből kettőről lehet boot-olni) csatlakoztathatsz a laphoz, csak bírja a tápod. :P
A lényeg egy kábelen nem ajánlatos winyót és optikai meghajtót üzemeltetni, mert az optikai cucc visszafogja a winyó sebességét. Ezt leszámítva szabadon variálhatók.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#43) robyeger


robyeger
addikt

Szerintem is ez a szinte legjobb ár/teljesítmény arányban kapható lap ;] , viszont akadnak kisebb fenntartásaim vele kapcsolatban, persze lehet, hogy én vagyok telhetetlen: :R
-kár hogy lespórolták a déli hídról a bordát :F , kerestem hátha lehet kapni
hozzá pontosan illeszkedő bordát a boltokban, de sajna déli hídra
külön nem létezik cooler. Szegény magyar vízzel főz alapon, vettem
egy északi hűtőt, annak bordáját méretre vágtam és egy kábelkötegelő
műanyaggal odafogattam a laphoz. Előtte próbálkoztam a Pentium III
használt chipset hűtőkkel, de annak is más a mérete. Amúgy lehet,
hogy jól szellőző házban még SATA II winyóval és 266 Mhz FSB-vel is
borda nélkül bírná a tempót, de nem akartam kockáztatni
- a Gigabyte M.I.B 2 memóriakezelő technikája sebességben is alul marad, mivel ugyan azzal a körítéssel (proci, memória, stb..) az Asus P5GDC alaplapnál, 915P északi híddal 257 Mhz FSB-n, hol Hyperpath 2 technológiát alkalmazva Everestben valamivel többet hozott, mint a Gigabyte 945P-G lapnál 266 Mhz FSB-vel, és ha azt nézem hogy az új ASUS lapoknál már Hyperpath 3 technológiát alkalmaznak akkor vélhetőleg jócskán lemaradhat. Kíváncsian várom a prohardver 945 chipsetes alaplapok sebességi összehasonlítását, mint a régebben publikált 915 chipsetes lapoknak.
- ennél a lapnál BIOS-ból csak a proci ventillátor sebességét lehet
szabályozni + a chipseten nincs hőmérséklet mérő dióda (még a 955X ROYAL is detto ugyan így).
Jók a Gigabyte lapok, de még BIOS ügyben van mit fejlődniük, mondjuk az ASUS-hoz
képest. Már az is árulkodó, hogy míg egy új Asus lapnak 2Mbyte-os a BIOS-a, addig
a Gigabyte lapoké csak 0,5Mbyte. Egyedüli kimagasló előnyük a memóriaszorzók tág skálája 1,5x - 4x. Tehát nem jelent gondot a DDR2-s ram modulok 1Ghz történő meghajtása sem.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#44) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Gond van a lappal. Rádugok akár a második akár a harmadik ide csatornára egy dvd-írót, akkor az ide raid bootolásnál fél perc gondolkodás után kiírja, hogy error the firmware is not ready. Ha winchestert dugok ide, akkor minden ok. próbált valaki ténylegesen a raidra dugni egy dvd-írót?

(#45) robyeger válasza XIII Ramses (#44) üzenetére


robyeger
addikt

A BIOS-ában átállítottad a GigaRAID Function-t ATA-ra és nem RAID-re?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#46) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Magamtól is rájöttem, hogy ez volt a hiba, de a plextor 740-es iróm az istennek se akar innen írni. A plex 716-os minden további nélkül megy a raid ata-ról. 2000 ft ráfizetéssel kicserélhetném a lapot egy MSI 945P-neo F-re. Gondolkodom, hogy megtegyem-e. A Zalman 7700 procihűtő felaplikálása döntő lehet. Az MSI-re szinte 100% hogy nam fér fel a kondenzátorok miatt. A gigara meg a chipsethűtö miatt nem fér fel szerintem. Probált valaki 7700-est felrakni?

(#47) robyeger válasza XIII Ramses (#46) üzenetére


robyeger
addikt

Gigabyte weboldala, amit én sem tudtam:
Internal I/O Connectors
4 x Serial ATA II 3.0Gb/s connectors
1 x UDMA ATA 100/66/33 connectors
2 x UDMA ATA 133/100/66 connectors (For HDDs only)
1 x FDD connector
2 x USB 2.0/1.1 connector (supports 4 ports)
3 x Cooling fan pin headers


Sajna ennél a lapnál ez nem fog menni. :O

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#48) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

A 716-os jól ir a raiden is, csak a 740-esnek van gondja vele...

(#49) robyeger válasza XIII Ramses (#48) üzenetére


robyeger
addikt

Hát lehet szembe menni a Gigabyte ajánlásaival, végül is nem kizárt hogy hátha bejön. :P Mi a különbség a 716-od és a 740 között, pl: mind a kettő ATA33-as vagy melyik a master, melyik slave vagy hogy dugtad rá? Sok lappal találkoztam, ahol az optikai meghajtót csak slave ként volt hajlandó rendesen működni. Ha mindezek nem segítenek, még mindig ki lehet próbálni BIOS frissítéseket. Alaplapodon a legújabb F7 BIOS van? A 740-is lehetne egy Firmware frissítést végrehajtani, hátha attól szárnyra kap. :F

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#50) Lalaland


Lalaland
tag

Helo! nekem is ez a lapom van, de egy nagyon zavar. Az alaplapi hűtöborda nektek nem meleg nagyon? Nincs rajta szenzor de nekem rohadt melegnek tünik.Miért nem raktak rá ventit? -(én tettem)
Ram arányban +időzitésben ti hogy használjátok?

N o S o u n d J u s t S p e e d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.