Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) vtechun


vtechun
veterán

persze, lehet, hogy nekem nem használt, hogy 50-60 kilos lisztes-zsákokat emelgettem... miközben vagyok vagy 60 kilo és 180 centi:)) az izmaim birják, csak a gerincem nem:))

(#52) Zoli bácsi válasza vtechun (#51) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Lehet hogy csak egyszer mozdultál rosszul, és csak egy 10 kilónyi súly volt a kezedben. Én katonaság alatt 194 cm mellé 67 kg voltam. Mostanra csak az egyik paraméterem változott, az 126 lett... Érdekes dolog, hogy mindig azt mondták, hogy a porc fiatalkorban annyira rugalmas, hogy 18-20 éves kor előtt nem alakul ki porckorongsérv. Ezekszerint mégis. A másik amit hallottam, hogy idősebb korban megkeményedik a porc, visszábbhúzódik a kitüremkedett rész, kevésbé okoz panaszokat. Mégis látok 60-70 éves embereket porckorongsérvvel műtétre menni. Ja, egészségügyben dolgozom, többet látok mint ti. Az idegsebészet folyosóján sántikáló magas, 30-as férfiakról ránézésre megmondom hogy porckorongműtöttek. De persze minden korosztály, és a nők is egyre többen előfordulnak, de még mindig a legtöbb a fiatal férfi. Amerikába van olyan módszer, hogy a beteg porckorong mellé speciális injekciót adnak be, és a kitüremkedő részt egyszerűen feloldja, ezzel megszűnteti a panaszokat. Sajnos ithonn nem is nagyon hallottak róla. Nekem 2 éve derült ki hogy sérvem van, azóta vigyázok magamra. Vigyázok az emelésekkel, tornázom. Egy 30 kilót még jó lenne ledobni. Ja, és a feleségem elvégzett egy masszőr sulit, azóta vagyok rendben. Mindenkinek ajánlom a masszázst, nagyon sokat segít.

(#53) amargo válasza Zoli bácsi (#52) üzenetére


amargo
addikt

hi!

Ha ilyen helyen dolgozol, akkor esetleg tudnál valamit mondani a ''panaszaimra'' #43
voltam már orvosi diplomával rendező embernél, de csak rendelkezet ilyen lappal.
Te Bp. tudsz valami értelmes helyet?
köszönöm
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#54) vtechun válasza Zoli bácsi (#52) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem én hajlamos vagyok rá, nagyanyám tolókocsis volt...nagyapám meg derékszögbe van hajolva...

(#55) Sanya válasza vtechun (#47) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerintem ez nem szalonképes ide. amúgy meg dokinál érdeklődj az ilyen bajokkal, mert nem igazám hinném, hogy az átlagember, aki idevetődik a prohardverre, nagytöbbségének van fogalma arról, hogy hogy is megy ez a törvényekkel leszabályozott leszázalékolás. ezért írtam neked valamit, hogy keress rá, érdeklődj utána, mert itt nem hiszem, hogy kapsz olyan tiszta információkat, mint amelyeket esetleg egy leszázalékolással foglalkozó orvos tud. ennyi, nem kell felkapni a vizet, de 25 éves fejjel én szégyelleném, ha ilyen dolgokat itt a prohardveren, vagy egyéb nem egészségügyi fórumon(fórumon nem csak az internetes fórumokat értem) kérdeznék meg.

ez olyan, minta számtech boltban megkérdezni, hogy metamizolum natricum 500mg az jó láz és fájdalomcsillapításra?



öcsi


A fagocitózis során a különböző citoplazmatikus granulák fuzionálnak a fagoszómával. és ez így van :C

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#56) vtechun válasza Sanya (#55) üzenetére


vtechun
veterán

én úgy gondolkozm, hogy ha már nem vagyok egészséges és jogosúlt is vagyok a rokkantnyugdíjra akkor ne kelljen már szégyellnem, még, ha 25 éves is vagyok...

(#57) Qorthral válasza Sanya (#55) üzenetére


Qorthral
őstag

Nafigyu. Az egész fáradt gőz olyan témákkal van tele melyek nem számítástechnikai tartalmúak. Azok ellen is beszélsz , vagy sajnálod hogy egy szegény srác 25 évesen lehet hogy nyugdíjas lesz mert fizikailag ''képtelen'' dolgozni ? Nem értem mi ezzel a problémád. Ezt nem szabad szégyellni, nem tehet róla. Az meg hogy érdeklődik a rokkantnyugdíj iránt hogy milyen legális lehetőségei vannak, téged mi a francért zavar ? Menj, olvasgass más topicocat ha bánt, de sztem semmi baj nincs a topiccal.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#58) BenJoe


BenJoe
senior tag

Ja. Sok szerencsét, nekem nincsenek szerencsére ilyen problémáim. Mondjuk 13 évesen... Ez rossz vicc volt.Bocsi. :B :B :B

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#59) Sanya


Sanya
nagyúr

jajj, de sokan visszamehetnének az általános iskolába!

Nem azt mondom, hogy nem érdemli meg, csak ne itt kérdezze meg, mert itt nem kap igazi választ a kérdésére, vili?

Menjen orvoshoz, (orthopedia) és akkor majd tőle kérdezze meg, hogy mi az útja módja annak, hogy valakit leszázalékoljanak, vagy melyik orvosnak kell adni a borítékot.

(amúgy megsúgom, hogy a magyar gazdasági helyzet, és az egészségügy helyzete miatt elég kevés a rokkantnyugdíj, tehát mellette kell végezzél valami gerinckímélő munkát, hogy normális életet élhess,!!)

A sráccal csak az volt a problémám, hogy itt kérdezte meg, hogy kaphat-erokkantot, mikor az emberek nagytöbbségének fingja sincs róla. de ha elment volna egy orvoshoz/orvosához, akkor azonnal kapott volna választ a kérdésére. jó helyen kell kérdezni.


benjoe: még lehet, ne izgulj :))

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60) deedee válasza vtechun (#56) üzenetére


deedee
őstag

kösz,hogy válaszoltál a még régebben feltett kérdésemre.örülök,hogy jól vagy.pillanatnyilg ''csak'' a derekam fáj ''kissé'',a ball lábamba nem nyilall ki.de ebben a rohadt betegségben az a lexarabb,hogy egy rossz mozdulattól bármikor lerobbanhat az ember.így aztán marhára lehet jövőt tervezni...

(#61) deedee


deedee
őstag

amúgy meg nem tom sanya miért kavar.nekem pl nagyon hasznos ez a topik mert megtudhatok néhény fontos dolgot.és ha csak nekem /tehát egyetlen embernek/is segít valamit ,akkor már nem volt értelmetlen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#62) vtechun válasza Sanya (#59) üzenetére


vtechun
veterán

mint a topicból is kiderült, nem csak én küszködöm ezzel a problémával, és én nem akarok senkinek sem borítékot adni., mint ahogy nem is adtam. Pusztán csak a mások tapasztalataira voltam kiváncsi, mint ahogy a legtöbb általam nyitott topicban. Ebből számomra is kiderült sok minden. Mert, ha másnak nincs is ilyen baja, de a környezetében lehet ilyen problémája másnak is. Egyébként a körzeti orvosomat is megkérdeztem.

(#63) gyurc


gyurc
tag

komolyan nemertem az embereket.
mar hogy a francba ne kerdezne meg itt, mikor szinte biztos, hogy valaki csaladjaban fordult mar elo. Es nehanyan ugye, hogy most gondolkodtak el azon, hoppa menni kene dokihoz..

Lassan egy honapja enis beszivtam.. Semmi fizikai munka, csak a szerveremet vittem a bix-be mikor hirtelen belenyillalt a terdembe... azota mar ott tartok, hogy fizioterapiara kellene jarnom(azert kellene, mert kozben ugy kohogok hogy nemmerek emberek koze menni)

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#64) Sanya válasza vtechun (#62) üzenetére


Sanya
nagyúr

és az mit mondott? egyáltalán mi volt a baj, amivel kezelni kellett?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65) Qorthral válasza Sanya (#64) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem tudom mit okoskodsz itt... Mint látod egyedül neked van bajod a topiccal ezért is mondom hogy kerüld az olvasását. Igenis van értelme, tudnak segíteni, akkor mért ne kérdezze meg ?

Csak azt érteném amúgy meg hogy neked mért b@ssza a csőrödet ez a srác...
Örülj hogy nincs ilyen gondod.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#66) vtechun válasza Sanya (#64) üzenetére


vtechun
veterán

gerincsérv, már meg is műtötték, de van még1, de az kicsi, egyébként a tünet az iszonyatos lábfájdalom volt a farizomból kiindulva, a combhajlítóizmon át a a vádliig, bokáig.. ami miatt aludni sem tudtam volna, ha nem szedtem volna a bikaerős Voltaren SR fájdalomcsillapítót, de ennek meg az a hátránya volt, hogy nem éreztem annyira a fájdalmat, tehát nem is kiméltem magamat, dolgoztam tovább napi 10 órát - fizikai munkát(jó hajlongósat), de hálistennek nem robbantam le... a műtét is komlikációmentes volt, bár utána amikor először kimásztam az ágyból, majdnem padlót fogtam, meg kiizzadtam 10 sec alatt vagy féllitert, de nem nagyon volt semmi gond :)) még fáj egy kicsit, de ott van az a másik kicsi sérv ami miatt nem igazán lehetek nyugodt.. Egyébként ez a lábfájás tipikus tünete ennek a sérvnek, ezen kívül még, lehet lábzsibbadás, (ideiglenes)bénulás, vizeletvisszatartási gond... stb.

(#67) Zoli bácsi válasza amargo (#53) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

A panaszaid hátterében hogy mi áll, ezt pontosan egy MR vizsgálattal lehetne kideríteni. Nem biztos hogy gerincsérved van, de az idegbecsípődés pár hét alatt ''meggyógyul'' általában. Szerintem kezdj a háziorvosnál, aztán az beutal mondjuk ortopéd szakrendelésre, vagy idegseb. szakrendelésre. Ott kapsz egy MR beutalót, időponttal (remélhetőleg) . Ezután már tudni fogod mi okozza a panaszaidat. Gyógytorna, masszázs sokat segít. Sajnos én az ország nyugati csücskében lakom, úgyhogy nemtudom pesten mi van. De ott több a lehetőség. Ha én pesti lennék, megpróbálkoznék alternatív módszerekkel, egy csontkováccsal például. De csak akkor, ha már tudom hogy mi a bajom. Tehát azt javaslom, hogy először járj utána mitől fáj a derekad.

(#68) Sanya válasza Qorthral (#65) üzenetére


Sanya
nagyúr

gondolom megtanítottak olvasni? akkor olvasd el mégegyszer. majd mégegyszer, majd mégegyszer. ha ezidáig sem sikerült, akkor tudok egy jó tanárt, aki megtanít az olvasásra és az értelmezésre.

Üdvözlette Sanya

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#69) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Mielőtt még veszekedésbe megy át a topik, pár mondatot had írjak le erről a betegségről, hátha valakinek újat mondok. A porckorong a csigolyák közt helyezkedik el, van egy külső keményebb porc része, és egy belső, lágyabb része. Amikor ez a belső, lágy rész kitüremkedik a porc elé, akkor beszélünk porckorong sérvről. A sérv általában az ágyéki csigolyáknál foldul elő, de a háti, vagy a nyaki szakaszon is előfordul. A tünetek az előfordulás helyétől, és a nyomott idegtől függnek. Nyaki sérv esetén kézzsibbadás, ágyéki sérv esetén lábba, farba sugárzó fájdalom a jellemző. Én először urológushoz mentem, mert a bal herémbe éreztem kibírhatatlan fájdalmat. Nem csak a nehéz dolgok emelgetése okozhatja, rengeteg embert operálnak, aki abszolút nem emelget. A sokat autózó emberek is veszélyeztetettek, a teherautó állandó rázkódása, rezonálása is meggyorsítja a kialakulást. Hallottam olyan álláspontot is, hogy a porckorongsérv a gyomorfekélyhez hasonlóan ún. psychoszomatikus betegség, azaz lelki alapja van. Szerintem az életmód (kevés mozgás), és a táplálkozás (anyatej helyett tápszer, minden kajába tartósítószerek), na meg persze az örökletes tényezőknek van szerepe a kialakulásban. Ha kiderül, hogy az embernek ilyen betegsége van, szerintem igyekezni kell a műtét elkerülése végett kicsit melléállni a dolgoknak. Jót tesz az úszás, gyógytorna. Ja, és kímélő életmód. Van egy speciális torna, az ún. ''Mekenzi'' torna (bocs, a hivatalos nevét nem tudom hogy írják), amivel állítólag javulást lehet elérni. A gyógytornászok már ismerik, nem rég jött be. A leszakadt sérvet, vagy amelyik nagy fájdalmat, érzéskiesést okoz, azt meg kell műteni, utána csak jobb lehet. Műtét esetén egy kis ''ablakot'' vágnak a csigolyán, és a kitüremkedő részt ami nyomja a durazsákot óvatosan megfaragják. Sajnos, akit megműtöttek, esélye van az újabb sérv kialakulásának, ismerek olyan embereket, akiket már többször műtöttek. Egy televíziós műsorban láttam Vágó Istvánt beszélni, elmondta hogy neki is gerincsérve volt, és valamilyen labdával végzett tornagyakorlatról beszélt, amitől elmúlt a gerincsérve. Na erre a tornára kíváncsi lennék, bár állítólag a ''mekenzi'' tornától is visszább húzódhat a sérv. Na, jó sokat írtam, pedig keveset akartam. Jöhetnek a leb@szások.

(#70) amargo válasza Zoli bácsi (#67) üzenetére


amargo
addikt

voltam már kb 1éve orvosnál, de valami hihetetlen nevetséges volt..
először házi orvos, aztán beutalt ortopédiára.. ott röntgen.
ortopéd orvos, elsőnek bemegyek.. mondom a panaszom.. kicsit les, hogy eddig miért nem mentem.. mind1, mondtam, hogy eddig tornáztattam, úsztam, meg masszázs.. azt mondja ezt felejtsem el! nem lesz jó nekem, a röntgen után többet fog tudni, de ez így nem jó! jó meg van a röntgen megyek vissza, annyit, mond, hogy semmi baja a gerincemnek.. egy kicsit talán mintha nem teljes S lenne. annyit, mond, hogy úszással, tornával helyre hozható..
megpróbálom a csontkovácsot, vagy előtte egy másik orvost, de lehet, hogy már csak jövőre.. azért köszönöm!
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71) Zoli bácsi válasza amargo (#70) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

A röntgen nem mutatja ki a gerincsérvet! Nekem csökkent lordozis (a gerinc egyik görbülete), és szűkült porcrés volt a RTG leleteken. A porckorongsérvet csak az MR vizsgálat képes kimutatni. Én is nehezen kerültem MR vizsgálatra, mindig RTG vizsgálatra küldtek. Azt mondták drága az MR. Csak szakorvos adhat MR beutalót. Az ortopéd orvos adhatott volna.

(#72) vtechun


vtechun
veterán

nah, hogy visszatérjek a topic eredeti témájához: leszázalékoltak 2 évre, 50 %-ra

(#73) Zoli bácsi válasza vtechun (#72) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ez pontosan mit jelent? Kapsz valami járulékot, és dolgozni is elmehetsz?

(#74) vtechun válasza Zoli bácsi (#73) üzenetére


vtechun
veterán

kapok pénzt is meg asszem dolgozhatok is, remélem... de most megyek vissza dolgozni ...

(#75) nemtommi válasza vtechun (#72) üzenetére


nemtommi
senior tag

Gratulálok!
Szerencsés vagy, muteromat szoktam kisérgetni évente háromszor vizsgálatra, és ha már ott vagyok, elbeszélgetek az emberekkel, hátha egyszer én is oda kerülök.
Általánosan azt mondják erre a kedves kiszuperált orvosbácsik, hogy ha megműtötték, már nincs vele baj => el lehet vele húzni a ....

(#76) Qorthral válasza Sanya (#68) üzenetére


Qorthral
őstag

Idézet tőled:

''Nem azt mondom, hogy nem érdemli meg, csak ne itt kérdezze meg, mert itt nem kap igazi választ a kérdésére, vili?''

Nos, szvsz sok olyan emberke írt ebbe a fórumba eddig is és fog ezután is akinek hasonló problémája van.

Segítenek neki a válaszok és épp ezért gondolom, hogy idevaló ez a topik és ezért nem értem hogy te mért gondolod ezt másképp. A 68-as hsz-ből nekem épp az derül ki, hogy téged mintha zavarna hogy itt van ez a topic.

Azonban kicsit jobban felkaptam fentebb a vizet mint kellett volna épp ezért sorry.

Egyébként köszönöm kedves kérdésedet, tudok olvasni, megsúgom továbbá hogy ha ez nem így lenne írni sem tudnék :P :P

Peace.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#77) eziskamu


eziskamu
addikt

Nekem olyan problémám van, hogy pár hónapja fájdalmas ülni bizonyos szögben, pl.a a buszok ülése. Amúgy nem fáj a lábam, csak lent a gerincem végsö pár farokcsigolyája környékén. Ti pontosan mire gondoltok érzetkiesésen, mert talán mintha a környéke a fájdalomforrásnak kevésbé lenne érzékeny? Amúgy mozgással nincs bajom (de sprintelni így se tudok a súlyom miatt) 25 alatt van a korom, és még egyetemre járok.
PS: Ja amúgy jó ez a topic, csak sajna egyesek nem birják elviselni a való élet problémáit, hanem csak mókázni akarnak.


[Szerkesztve]

(#78) vtechun válasza nemtommi (#75) üzenetére


vtechun
veterán

lehet, hogy nekem az nyomott a latba, hogy van egy másik kisebb sérvem a 4-es csigolyán amit még most nem lehetett műteni , de az orvos megnyugtatott(műtőorvos), hogy lehet, hogy csak 10-20 év núlva kell műteni... :)

(#79) vtechun


vtechun
veterán

tudja valaki, hogy lehetséges-e, hogy 50 százalékra kapjak pénzt(járadék vagymi) is meg dolgozhassak is..?

(#80) vtechun válasza vtechun (#79) üzenetére


vtechun
veterán

up!

(#81) Lacza válasza vtechun (#79) üzenetére


Lacza
senior tag

El kell hogy keserítselek.Ha dolgozol akkor nem jár pénz.Ha nem dolgozol akkor meg csak kevés.
Én már túl vagyok a 3.! műtéten,járni is alig tudok és azt mondták hogy 50%.
Szóval ez röhej.Most már orvosokhoz sem járok mert nem tudnak vele semmit kezdeni.És ez már nem vicc.
Az hogy sportolj meg egészségesen élj az csak hülye duma!Versenyszerűen kerékpároztam 4 évig,majd focira adtam a fejem.Igazolt játékos voltam alacsonyabb osztályban.Nem hiszem hogy ez nem elég sportos és egészséges életmód.Mindháromszor kiszakadt gerincsérvem volt akkut panaszokkal.Ezek után sport ohne,csak az úszás ami nem megy eléggé így úszás után úgy fáj, hogy be.....ok.Legutóbbi MR vizsgálat után azt a diagnózist szülték: nincs újabb gerincsérv így műtét nem indokolt.Igaz hogy a gerincem deréktáji szakasza már semmire sem jó,de nem csinálnak vele semmit.Ha ezt előre tudom hogy a porckorong lágy részének eltávolítása ezzel jár akkor az életben meg nem műtenek.
Most ennyit ér az 50%.

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#82) vtechun válasza Lacza (#81) üzenetére


vtechun
veterán

aszonták anyámnak a nyugdijfolyosítónál, hogy most változott a jogszabály, és még ők sem tudják, hogy mi van, adjam be az igényz osz majd lesz valami, hanincs pénz akkor nincsenek kedvezmények sem? vagy ez attól fuggetlen? pl nyugdijas igazolvány, stb...

(#83) neduddki válasza Zoli bácsi (#69) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha az amit en is csinaltam a nehaz napokban /kb masfel ev+a tingli tanglik/ akkor az nagy varazslatokra kepes.
En egy pecsen gyogytornat tanito fantoprikus gyogytornasz notol kaptam. Ha rendszeresen es becsuleteen csinalod, akkor nehany het utan hihetelen dolgokra vagy kepes, amirol mar aszited hogy elis felejtetted.:- )))) Persze miota jobban vagyok azota hanyagolja az embor:- (((( /fujj szegyellem magam:- ((((/
Amugy a mai gerinchejzetet esmerve eszt kotlezovet tennem a gyerekkortol heti 2-3 elkalommal, hogy kessegszinte vajjon....
Amugy az Etka joga is fantasztikusan fel tugya erositeni a hatat...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#84) Thom!


Thom!
veterán

up

(#85) Spicli


Spicli
csendes tag

Sziasztok!
Gondoltam hozzászólok hosszú idő múlva hátha érdekel valakit!
Sajnos nekem is ez a betegség teszi tönkre az életem.Nekem van egy veleszületett gerinc problémám és abból alakul ki újra és újra!
Egyszer műtöttek már akkor 40%ra lettem leszázalékolva.
Most várok a második műtétre de sikerem most sem lesz.
5 év telt el!20 év folyamat munka viszonyom van nehogy valaki ingyen élésre gyanakodjon!!!!!!!
Az állásomat ismét elvesztem az biztos és kapni megint nem nagyon fogok csak ismeretség által!De ezt az állam bácsi leszarja!
Most nagyobb talán a baj mint volt és ez csak romlani fog.
A lényeg,hogy egyesek meg magas vérnyomással és egy kis cukorbetegséggel 67.5-be vannak+4órában dolgoznak és rajtunk igazán betegeken röhögnek!A lényeg,hogy a keresetük átlaga 3 hónap alatt nem haladhatja meg 130 000ft-ot!!!
Ennyit az igazságos döntésekről!
Gratula Magyar döntéshozó ragyogó elmék!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.