Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Buszter


Buszter
csendes tag

ehhez passzolna ez az alaplap ? >> Abit KD7-A, Socket A, VIA KT400, 333FSB, DDR400, 6ch hang, 8XAGP, LAN

(#52) Kobe válasza Buszter (#50) üzenetére


Kobe
veterán

mondjuk egy 2600+os nem lenne rosszab, azt hiszem csak 2 ezer pénz a különbség

(#53) mefistofeles

A 2600-hoz hozzá kéne tenni pár ezrest, úgy hogy a zsebedtől függ.Egy két árlistán láttam 2400-est is ami kijön 15k ból.Azt nem tom mit tud a sempron és hogy menyire húzható de gondolom nem rosszab az athlonnál, és ebből az összegből jó megoldásnak tűnik.;]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#54) Protezis


Protezis
őstag

Hát nem tudom, ki hogy van vele, de én ezeket az optimalizáló programokat messze elkerülöm. A Mister XP progi meg van nekem is (vagy 1 éve, benne van majdnem minden, ami fent van a honlapon), és van néhány jó dolog, de azok nem a sebességnövekedésre valók. 2-3 éve próbálgattam a memóriaoptimalizáló programokat, amik több memet ettek, mint amennyit ténylegesen felszabadítottak, vagy netán sikerült többet felszabadítani, de utána teljesen beakadt a rendszer.
Nemrég próbáltam a vinyóm lassúságát kompenzálni azzal, hogy a ritkán használt adataimat betömörítettem. Így kb felére redukáltam a fájlok számát, de ez sem hozott érdemi sebességnövekedést. 98-as időszakban különféle cache optimalizáció (írási, olvasási), de csak fagyosabb lett a rendszer.. 1 szónak is 100 a vége, ha nem futnak memóriarezidens felhasználói programok (vírusirtó, tűzfal, icq, messenger, hőmérsékletfigyelő stb.) akkor gyorsabb a gép. De megéri?
Ami fontos: jó driverek, gagyi programok elkerülése... ja és gyors hardware :))

(#55) mefistofeles válasza Protezis (#54) üzenetére

A mister XP nem rossz!Önmagában nem gyorsít a rendszeren de a benne olvasható tippeket érdemes kipróbálni.A bios finomhangolásával és a legjobb driverek használatával kiegészítve már több % (vastól függ) gyosulást vehetsz észre.Nálam az optimalizálás előtt a doom3 meg sem mozdult volna.Ez tuti!!!!!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56) kocsonya válasza mefistofeles (#55) üzenetére


kocsonya
tag

Hát már ne is haragudj, de nehéz elhinni, hogy folyamatosan 25+ fps-sel tudtál jáccani ilyen konfigon.
Nekem ugyan ezek az optimalizációk végre vannak hajtva sőt talán még több is, és talán a videókarim is van olyan jó mint a tiéd nálam mégis volt olyan, hogy leesett 20 fpsre.
Nekem is van ismerősöm, aki el volt ájulva, hogy nála milyen frankón megy ez meg ez a játék és amikor a saját szememmel láttam nála hát egy kicsit meglepődtem. Az általa fullosnak nevezett beállítások nem fullosak voltak és nem is ment jól egyáltalán (neki a folyamatos 15fps már folyamatosnak tűnt :D)

Szar az élet, mégis éled!

(#57) Kobe


Kobe
veterán

azért sztem érdemes végigszenvedni vele, mondjuk a Mister XP ben van egy két jó, és több kisebb móosítás (ami nekem sokat gyorsított az a virtuális memória törlése) kisebb sebességnövekedést pedig gyakorlatilag minden okozhat amit ésszel csinál az ember :)
pl Win XP ben a Luna is nagyon sokat lassít, így hát marad a régi win felület de mellé társul az olckúl feeling :)

(#58) Protezis válasza Kobe (#57) üzenetére


Protezis
őstag

Hát nem tudom. Én ezt először biztonsági célokból használtam, utána láttam, hogy tán sebességnövekedésre is hajlamosítja a gépet. Nekem nem hajlamosítja.
Amúgy egyszerűen elérhető: vezérlőpult/felügyeleti eszközök/helyi bizt. beáll.//helyi házirend/bizt. beáll.: leállítás: virtuális....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.