Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Nem éppen tuning de érdekelne egy téma!
Sokaknak nincs egy kazal zsetonja megvenni a leg újabb csodavasakat és kényszerből gyengusz gépüket alakítgatják csizsolgatják amíg szinte minden elmegy az ócskavas konfigon.
Az én esetemben pl a doom3-at nyomtam végig röccenés nélkül (na jó a guardian ellen kicsit döcögött....)
A spec efektek a köd az árnyék is be volt kapcsolva.
Persze nem 1600 as felbontásban de eddig minden gamét végig tudtam nyomni amit akartam.
A vas:
deszka: Asrock K7VT2 (266mhz tök fapados tuningolni ha akarnám se nagyon lehetne)
VGA : FX 5200 128 Mb (erről már sokan elmondtátokhogy egy rakás) 61.77
Proci : 1300 Mhz Duron!!!!!!
Memo: 2x256 mb 266 mhz noname
Windows XP, DX 9.0c,
Túlhúzást semmin nem alkalmaztam.
Kíváncsi lennék ki milyen gépen nyomul. A milliomosok kíméljenek.....:F


[Szerkesztve]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2) anulu válasza mefistofeles (#1) üzenetére


anulu
félisten

részemről nem vagyok milliomos, minden fillérért, amit a gépembe öltem megküzdöttem, de a mostani gépem (adatoknál), köszöni, jólvan :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

VGA : Voodoo5 5500 64MB (ezt űbereljétek ;])
Proc : Athlon XP 2200+ (sajna A magos nem igazán lehet széthajtani)
Mobo : Epox 8KHA+ (KT266A már 3 éves :) )
Ram : 2x512 266-os
(Ami gáz az a vinyó, mert egy 4500-on forgó Quantum LCT és ha azt mondom bődületesen lassú akkor finoman fogalmaztam :DDD)
Szerintem túl sokat nem lehet optimalizálni egy-egy ilyen gépen, két dolgot lehet tenni.
1. Kihajtani belőle amit csak lehet (tuningot mindennek)
2. Szoftverben mindent amit lehet és nem fontos, lekattintani, és pl esetemben a legmegfelelőbb driverek használata. Így Doom III is elmegy rajta :DDD

u.i.: Az alkatrészek cseréje azért persze be van tervezve szépen lassan, idén elvileg VGA-t cserélek, mert egy két apróság nem megy ami jó lenne :(

[Szerkesztve]

(#4) mefistofeles válasza anulu (#2) üzenetére


mefistofeles
addikt

Finom kis géped van Anulu, de nem igazán témábavágó!
El is hiszem hogy nem vagy milliomos, de gondolom családod sincs, és lakásra sem gyűjtessz.Nekem valószínű két év múlva lesz (talán) ehhez hasonló gépem....
:O

[Szerkesztve]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5) anulu válasza Keitaro (#3) üzenetére


anulu
félisten

a két megállapításoddal maximálisan egyet értek. amúgy ezek még egy bika gépnek is jót tudnak tenni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Keitaro válasza anulu (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Az az igazság, hogy amíg nem kell nem szeretek igazán tuningolni, volt egyszer 9700Pro-m, nem hajtottam soha. (egyszer ráengedtem az Atitool-t, mert azért kiváncsi voltam, de ennyi)
Aztán lehet majd rászokok egyszer, ki tudja :)

(#7) anulu válasza mefistofeles (#4) üzenetére


anulu
félisten

valóban szüleimmel élek, de a saját számláimat (telefon, ADSL) én fizetem, pluszban még haza is adok. és mellesleg diák vagyok... nem volt egyszerű tünet összepakolni ezt a cuccot! de nem offolok tovább ;)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) anulu válasza Keitaro (#6) üzenetére


anulu
félisten

na látod, én viszont a lelkét is ki szoktam a cuccaimnak hajtani :) azééé' van! :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Az én fent említett vasamban nem volt semmi tuning!
én ezekre gondoltam.XP lecsupaszítás, felesleges progik letiltása, bios finomhangolás, legjobb driverek stb...

Keitaro! a voodoo5 tényleg nem semmi!
Régen volt egy voodoo bansheem ne tudjátok meg mit bírt!:C

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én anno még a cerka 600-as gépemmel csináltam ''csodákat''. Persze nyílván besegített a 384 mega ram is, de csak egy 4 megás integrált videokártya (intel) volt rajta. Ennek ellenére a megfelelő driverek és lejátszók után bármelyik divx-et le tudtam játszani rezzenésmentesen, és akár a MOHAA is szépen futott 800x600-ban közepes beállításokkal. Szóval több van ezekben a vasakban, mint gondolná az ember. Egyedűl csak a Warcraft 3 dobta taccsra, de az is csak a gyengusz videokari miatt volt.

***

(#11) Keitaro válasza mefistofeles (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

De de, tudják csak meg :DDD Bővebben: link

(#12) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Volt egy 16 mb-os bansheem és (életem legnagyobb hülyesége!!!) lecseréltem egy S3 as 32 mb os karira:O.A savage a közelébe sem volt! sem teljesítményben se semmiben azok a színek meg ...............eh!!!!!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#13) Keitaro válasza mefistofeles (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

El sem hiszed mennyire megértem. Nekem egy fele olyan gyors Voodoo1-em volt, és Savage4-re cseréltem, és máig átkozom azt a vackot az összes driverhibájával együtt.

(#14) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Ha még mindíg létezne a 3Dfx és a voodoo akkor szerintem ma nem is tudnák mi az az NVidia vagy az ATI:D

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Keitaro, ezek szerint te sem 18 éves vagy:C

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16) vwl válasza mefistofeles (#1) üzenetére


vwl
csendes tag

ezt én nagyon nem hiszem(doom3élvezhető ezen) :(


[Szerkesztve]

(#17) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Én ezzel nyomom a gameket:
Abit NF7-S Rev1.1
ATI R9100 64MB
2x256MB DDR400
AMD XP 2000+

Mondjuk most a vid.karit akarnám cserélni.

"Later Nerd!"

(#18) Luxurka


Luxurka
tag

MSI 266A-s alaplapban (video:Gef3 Ti200) érdemes 1600+ ostlecserélni 2400+-os Tbred-re? :P
Elvileg a lap tudja !
Mennyivel leszek gyorsabb? Vagy vegyek csak egy erősebb vkari kellene?

(#19) vwl válasza vwl (#16) üzenetére


vwl
csendes tag

athlon xp 2800+barton, kingmax hardcore 256-400mhz, fx5200. és 640*480 legalacsonyabban is eléggé nehéz 10fps fölé tenni....

(#20) mefistofeles válasza vwl (#19) üzenetére


mefistofeles
addikt

Sza vwl!
Lehet hogy sokkal jobb procival nyomtad, de a 256 mb memó (még ha 400 mhz-es is) az a doom3-nak kevés egyértelműen ez a baj oka.én pontos fps adatokkal nem tudok szolgálni mert soha nem érdekelt, de elhiheted ha mondom, hogy simán futott a game végig, ráadásul a spec dolgok sem voltak ki kapcsolva!;]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#21) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Az a csoda, hogy 256 megával elindult.Szerintem alapból a windows XP-nek kell ez a memó, hogy jól érezze magát.....na jó az enyémnek nem kell ennyi....de az nem is úgy néz ki mint egy XP pedig az.(feltételezve persze, hogy XP-vel nyomod de furcsálnám ha nem) :DD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#22) vwl válasza mefistofeles (#20) üzenetére


vwl
csendes tag

lehetséges a ram mennyisége valóban kevés, bár 20-30fps-t csak ramból nyerni elég kemény. mind1, veszek még 512 ramot és megnézem, legyen igazad mert akkor végre én is belekezdek :D
doom3ba van beépített fps mérés, nézz rá, hátha valami nálam van elcseszve nagyon...

tanx.

üdwv vw :D

ui: xp érdekes téma, lehet az én xp-m nagyon jó de most p3 600mhz és 128 rammal írok...:D

[Szerkesztve]

(#23) vwl válasza vwl (#22) üzenetére


vwl
csendes tag

és nézd meg az eltel időt a 2 hozzászólásom közt :D nem lassúka :D

(#24) vwl


vwl
csendes tag

ezen a 600on mostani jelenlegi window task managger szerint cpu felhasználás 7% ram 114MB. ismétlem 128mb-ből :D

(#25) vwl válasza vwl (#24) üzenetére


vwl
csendes tag

mindezt egy p3as időkből maradt első maxtorok 1ikén tárolva tehát nem valami nagyon gyors hdd, 40eres kábel, ata66 :D

(#26) Gergello válasza vwl (#22) üzenetére


Gergello
addikt

csáá, doom3ban milyen parancsal írja ki? showFPS? vagy mi?

(#27) Kobe


Kobe
veterán

mondjuk az a szoftveres állítgatás engem is érdekelne, kiváncsi lennék rá

(#28) mefistofeles válasza vwl (#22) üzenetére


mefistofeles
addikt

Sza haver!
Ha a fent leírt konfigodba (nem a 600-as hanem a 2800+barton os) belenyomsz még 512 memót akkor 640x 480 ban bekapcsolt spec cuccokkal úgy fog menni mint a vaj!!!!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Egyébként hiszek minden kétkedőnek, mert pl. a chip magazin is azt írta az enyémnél jóval bikább konfigra, hogy ''a doom3 futtatására alkalmatlan''
Enyit számít a csiszolgatás, és bármit is mondtok csak az XP lecsupaszításával már lényeges gyorsulás érhető el ilyen minimal konfigokon!;]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#30) mefistofeles


mefistofeles
addikt

egyébként vettem egy 2000+ os bartont meg kissé meghúztam a videó karimat gpu 250->280 memó400->475 kíváncsi vagyok most hogy fog menni a doom3!;]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31) Kobe


Kobe
veterán

esetleg a windows lecsupaszításáról írhatnál, vagy adhatnál egy linket :)

(#32) Gergello válasza Kobe (#31) üzenetére


Gergello
addikt

http://www.hwtesztek.hu/index.php?page=search
itt van 2 cikk is....

(#33) ALI_G


ALI_G
veterán

Az én kis vackommal 1024-ben döc mentesen elfut a far cry mediumban és most nincs is húzva semmi (ellentétben a leírásommal, mert ez most hosszú, úgy is csak 2 paig fog így menni)

(#34) BOOSTER válasza mefistofeles (#1) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Az enyémet alul láthatod...
Nem milliós gép de azért vannak erőtartalékai....
Eddig minden játékot elég meggyőzően futtatott...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#35) Kobe


Kobe
veterán

gyermekeim az úrban, ezt skubizzátok Bővebben: link

xp gyorsítás, rendszergyorsítás szoftveroptimalizálással

(#36) Gergello válasza Kobe (#35) üzenetére


Gergello
addikt

77 tipp/trükk : majd egyszer ha nagyon unatkozom :D

(#37) Kobe


Kobe
veterán

na én rászántam azt a fél órát az optimalizálásra és az eredménye szemmel látható, érezhetően gyorsabb a gép, a fenti link alapján csináltam mindent

(#38) mefistofeles válasza mefistofeles (#30) üzenetére


mefistofeles
addikt

Hoppá nem barton hanem athlon az a 2000+ os!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39) mefistofeles válasza Kobe (#37) üzenetére


mefistofeles
addikt

Mondtam haver!:C

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40) anulu válasza Gergello (#26) üzenetére


anulu
félisten

ha on-the-fly fps-t akarsz, akkor Fraps, a timedemo: behozod a konzolt, és kiadod a timedemo demo1 parancsot

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) Garfield (R)


Garfield (R)
csendes tag

Hali! Lenne egy nagy kérdésem: még nem próbáltam a DOOM3-at de nagyon kíváncsi vagyok rá, de nem akarom elronti az első találkozást a nem megfelelő grafikai élménnyel. A kérdés a következő ezen a gépen szerintetek milyen beállításokkal próbálkozzak: AMD Tbred 2200+ MSI KT7 Delta 512 DDR (400MHz) és egy Gef 4 MX 460-as videókártya (64 Mb DDR 128 biten)

(#42) mefistofeles válasza Garfield (R) (#41) üzenetére


mefistofeles
addikt

Hát Garfield haver!
A videokarid miatt jó ha elindul 640x480-ban levéve a dinamikus árnyékok, meg a spec efektek.egyébként még megfelel a géped de mindenképpen be kéne szerezned egy kicsit komolyabb videókártyát.( nem kell feltétlenül x800-as de a tiednél gyorsbb és 128 mb os):O

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#43) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Minden gépet lehet optimalizálni, de pl a doom3-hoz van néhány alap mérce ami alatt egyszerüen nem lehet mit csinálni!Szerintem ha élvezhető minőséget akarsz akkor (néhány kivételtől eltekintve) a 128 Mb-os vga lehetőleg az újabb szériák közül és a 512 Memó egyszerűen kell!!!!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#44) TrollBalint válasza mefistofeles (#1) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nálam érdekes módon akadozott a doom3 :F Bár én a processzorra gyanakodtam, mivel low ill. medium grafikán is ugyanúgy akadozott kb. Ezért sem játszok már vele :)
A windowst én is szoktam csupaszítani, mert nagyon sokat jelent, nem csak gyorsaságba, de stabilitásba is:)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#45) Gergello


Gergello
addikt

kössz az eddihi segítséget és a konzolt mivel hozom be?:D

(#46) mefistofeles válasza TrollBalint (#44) üzenetére


mefistofeles
addikt

Felbontás mekkora volt??,:)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47) Gergello


Gergello
addikt

SpeedXP
erről a progiról vki vmi okosat?

(#48) Kobe válasza Gergello (#47) üzenetére


Kobe
veterán

nem olyan rossz de nekem boostXP jobban bejött bootvis sel kombinálva

(#49) Buszter


Buszter
csendes tag

hali amindenki
Szeretnék venni egy AMD procit de nem tom mijet vegyek ami jó! szeretném 15 rudi alatt megúszni !

[Szerkesztve]

(#50) Buszter


Buszter
csendes tag

ez jó proci ? >> AMD XP 2200+ processzor (256Kb/266MHz) Sempron

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.