Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Minike28


Minike28
tag

NA legyszi segitsetek VGA vetel elott allok es kovetkezo a vvariacio melyiket vegyem?

ASUS V9999ULTRA Deluxe

Sapphire ATI RADEON X800XT PE

Na melyiket?

Egy nForce 3-as lapom van...

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#2) e-biza válasza Minike28 (#1) üzenetére


e-biza
őstag

van egy teszt most a prohardveren vehetsz olcsobbat a különbözetet meg nekem adod és végül szerintem 6800 Ultra. teljesitményben azonos a a két kártya, egyszer egyik máskor a másik jobb. miért 6800 ultra? nem tudom, nekem szimpibb a drivere, shader 3.0 ésatöbbi. lehet sok a jelenleg hasznavehetetlen funkcio benne, de legalább már benne van. :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#3) WEBER


WEBER
tag

mivel a 2 kari majdnem ugyanazt tudja ezért tök mindegy szerintem

de mégis az nvidiára voksolok. nekem nvidiákkal sokkal kevesebb gondom volt
egyébként melyiket mennyié láttad, mennyié vennéd?

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#4) rocket válasza Minike28 (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

Leirhatnad a konfigod adatait, lehet felesleges ilyen vga bele mert nem tudja kihajtani.
Meg hogy mire akarnad hasznalni melyik jatekokhoz.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5) Minike28


Minike28
tag

MSI K8N Neo2 Platinum
Athlon 64 3200+
Corsair 2*512 500Mhz

Az az elgye leg tuning cucc a proci 4200+-ig ment.

Csak a VGA-m elszallt es most kell vennem egy ujat.

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#6) finest válasza Minike28 (#5) üzenetére


finest
őstag

Nekem az ATI tetszik, pont ilyenem van és meg vagyok vele elégedve. Én is a prohardveres teszteket ajánlanám figyelmedbe.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7) rocket válasza Minike28 (#5) üzenetére


rocket
nagyúr

Vegulis mind1 melyiket veszed, hajszalnyival a driverei miatt az ati-t ajanlanam, attekintheto, jol mukodo whql driverek, amik havonta frissulnek.
Ha ez nem szamit nalad, akkor amelyik olcsobb azt vedd meg :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8) Minike28


Minike28
tag

Ugyan abban az arban kapom oket..

Az a lenyeg melyika jobb mondjuk jateknal?

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#9) finest válasza Minike28 (#8) üzenetére


finest
őstag

x800xt pe

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10) Mad Maci válasza Minike28 (#8) üzenetére


Mad Maci
tag

6800ultra, tovább haszbnálhatod majd az sm3.0 miatt.

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=151776&start=0#msg10 --->Ilyet keresek! ; http://3dfx.uw.hu -->3Dfx rajongói oldal ; ATI&nVidia SUXX, 3Dfx RULEZ!

(#11) Minike28


Minike28
tag

Ahany ember annyi valasz:)

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#12) rocket válasza Minike28 (#8) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem irtad milyen jatekok mellett hasznalnad, ha hl2 es majdani hl2 engines jatekok akkor ati, ha doom3 es majdani doom3 engines jatekok akkor nv.
Tobbi jatek alatt nincsenek nagy elteresek.

Itt egy tesz ph-n ebben a kerdesedre valaszt talalsz, igaz ez x850xtpe, de nincs nagy elteres a ket kartya kozotti telesitmenyben: Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) rocket válasza Minike28 (#11) üzenetére


rocket
nagyúr

Egyebkent vannak is ilyen kartyak? vagy csak arlistaban lattad?:)
Egyik kartya se arrol hires, hogy sorokban allnak a boltok polcain :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14) Markgx10


Markgx10
őstag

Csak személyes tapasztalatot osztok meg: nagyon nagyon jó az X800XT :D, és ha HIS-t veszel még a hűtésre sem kell költened +lóvét, mert az IceQII nagyon halk + akármennyire terhelem akkor sem képes elérni az 50 fokot. Ja és úgy tudom minden X800XT VIVO-s is, meg kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik. Teljesítményben szerintem egy szint, ahogy olvashattuk az Nvidia előremutatóbb technikai megoldásokkal rendelkezik, de mire ezeket használni tudnád, ahogy látom már réges-régen megveszed az új csúcskártyát.:C Tehát (nem teljesítmény miatt) de X800XT PE! Ja és HIS :DDD

(#15) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Mind a 2 kari szuper!!
Mondjuk azert a 6800 ultra ne felejtsuk el eszi a wattokat de hat gondolom ez nem baj:DD
Szerintem szinte tok mindegy melyiket mert mindegyik jo, bar az is igaz hogy a geforce pixel shader 3.0-t tartalmaz:D

(#16) F-ECT$ válasza Mad Maci (#10) üzenetére


F-ECT$
titán

Aki 6800U-t vesz, az nem fogja ''tovább használni''. Előbb vesz új kártyát, minthogy az X800-ból hiányzó sm3.0 valós hátrányt jelentene.

Dive ever, work never.

(#17) bogarfx válasza F-ECT$ (#16) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Hat ez nagyon is igaz!!!!!!!:]]

(#18) Alvin_ti4200 válasza Minike28 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem az elsőhöz elég nehezen fogsz hozzájutni itthon, ráadásul nagyon hangos az Asus hűtője (bár van, aki szarik rá), engem pl. idegesítene és kikérném magamnak, hogy egy 150k-s kártyára nem bírtak egy normális hűtést rakni. E-biza említette a drivereket, egy cikkíráson vagyok túl és semmi különbség nincs meghajtóprogramokban a két konkurens között. Shader Model 3.0 meg...Aki most kiad egy VGA-ra ennyi pénzt, az nem törődik azzal, hogy mennyire jövőtálló terméket vesz, ergo ha kijön a következő nagyágyú, váltani fog.

(#19) faster válasza Minike28 (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Ha nagyon akarsz HDR-t a Far Cry-ban, akkor 6800, ha nem fontos, akkor tökmindegy.

(#20) adamsX válasza Minike28 (#1) üzenetére


adamsX
aktív tag

Én annyit mondok, hogy ATI.

(#21) lol válasza Minike28 (#1) üzenetére


lol
senior tag

125bruttoért már x850xt-t kapsz... azt vegyél ;)

(#22) faster válasza lol (#21) üzenetére


faster
nagyúr

nforce3-ba? Majd ha lesz AGP változata.

(#23) lol válasza faster (#22) üzenetére


lol
senior tag

nemsokára itt lesznek (habár lehet, hogy előbb lessz a vásárlás? ha igen akkor az nvidia megoldása szvsz)

[Szerkesztve]

(#24) Minike28


Minike28
tag

Asus nem nagyon van de azt modnjak mostanabann erkezik....

Vizhutes vana gepben a hang az nem lenyeg...
Ugyan annyiert szerzem akettot.

Meg mindig nem tom melyiket de lehet X800 lesz meglattom melyik erkezik elobb:)

X850XT-bol nincs az eu-ban AGP-s nyugi utana jartam meg ugyan az mint az X800XT csak megvan huzva..

MIre jo az SM 3.0?

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#25) finest válasza Minike28 (#24) üzenetére


finest
őstag

Jelenleg nagyon semmire. És mire ér vaalmit már nem esz aktuális a dolog, hacsak nem lesz SLI-s lapod. Szerintem...

(Újabb shadder verzió, az ati a 2.0b-ét támogatja, de a 2.0-val minden megvalósítható, ami a 3-mal. Ráadásul nem olyan kiforrott még a 3-om, állítólag.)

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Shader mod azt hiszem tehat pixel shader:F

(#27) Alvin_ti4200 válasza Minike28 (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Arra, hogy topikot nyiss miatta (ezt):)

(#28) faster válasza Minike28 (#24) üzenetére


faster
nagyúr

Far Cry HDR csak a 6800-n megy egyelőre. Más különbséget nem nagyon fogz látni játékokban, hacsak nem extrém nagy felbontáson játszol mindenféle képjavító beállításokkal, akkor nézz meg egy tesztet, melyik játékban melyik kártya domborít. Ha halk kártyát akarsz, inkább az X800.

(#29) Minike28 válasza faster (#28) üzenetére


Minike28
tag

Es ha jobbat?

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#30) F-ECT$ válasza Minike28 (#29) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor is :)

D3D-ben jobb az ati, és OGL-ben képjavítókkal kb egy szinten vannak. (A doom3-at kivéve, viszont ott sincs nagy lemaradás...)

Dive ever, work never.

(#31) Minike28 válasza F-ECT$ (#30) üzenetére


Minike28
tag

mi a zhogy DX 9.0b vagy 9.0c

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#32) faster válasza Minike28 (#29) üzenetére


faster
nagyúr

Milyen jobbat? X800XT (PE)/X850XT (PE), csak lusta voltam leírni.

(#33) F-ECT$ válasza Minike28 (#31) üzenetére


F-ECT$
titán

DirectX-ről Bővebben: link
A 9.0b és a 9.0c pedig verziószámok. (Természetesen a c az újabb.)

Dive ever, work never.

(#34) finest válasza Minike28 (#29) üzenetére


finest
őstag

Nézted már a cikket:

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=370

Én is az ATI-ra voksolok. Nekem a 6800-as túl bumfordi volt, nagy, zajos. Az ATI kompakt, kicsi, a memóriákon nincs hűtő se, és mégis lenyomja a 222 millió tranzisztorral szerelt NV-t.

Ráadásul a Sapphire-t UFÓk csinálják! :DD :DD

(Nekem is ilyen van most x800xt pe AGP, de volt Inno6800GT-ém előtte, ez jobbnak tűnik.)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#35) Minike28 válasza finest (#34) üzenetére


Minike28
tag

Jobb a kepe?

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#36) Minike28 válasza F-ECT$ (#33) üzenetére


Minike28
tag

Es a jobb?

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#37) finest válasza Minike28 (#35) üzenetére


finest
őstag

Szerintem igen, de mások látatlanban is azt mondják, beképzelem. Nüanszok a különbségek...Pl. Pacific Assault szerintem szebb lett.

A Far Cry-t azóta nem telepítettem fel, h meglett az ATi, mert már unom, de pont a belinkelt tesztben látható képeken fedeztek fel egy ''hibát'', ti. ott az ati lehagyott két árnyékot a nőci testéről, amit a feje és a keze vet a testre... Szal az ati sem tökéletes, bár nekem elsőre még a képek összehasonlításakor sem tűnt fel.

A különbség a kártyák között ilyen szőrözés, dehát szőrözzünk, ha már ilyen drágán veszünk karit.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#38) Minike28 válasza finest (#37) üzenetére


Minike28
tag

Call of duty-nak jo a grafikaja? azzal szeretek jatszani..

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#39) finest válasza Minike28 (#38) üzenetére


finest
őstag

Azt sem tettem eddig fel. Majd a hétvégén kipróbálom a United Offensive-t és beszámolok róla. A teszt szerint COD-ban aszem az Ultra többet hoz, de már nem emlékszem pontosan. A COD-ot anno FX5700-zal játszottam végig. Szal nem tudom a 6800-hoz hasonlítani az eredményt úgy sem.

Amúgy biztos jó képet ad, játék alatt szerintem észrevehetetlenek a különbségek.
A Chrome, mega Hitman 3 volt fenn mostanában, mindegyik szépen futott, szép grafikával. Egyedül a Moha Spearhead-dal volt eddig gond, az istennek nem toom 1280-as felbontásra áttenni, mert valami hibára hivatkozva kilépa program..1158-on hiba nélkül fut. Valami driveres gond lehet..vagy újra kellene tenni, de annyira nem izgat.

Biztos lesz itt másnak vele tapasztalata...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#40) -Jackson- válasza Minike28 (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

egyértelműen az asus ultra. alapból teljesítményben ugyanott van a két kártya. tuningolni szvsz nvidiát jobban lehet (aztán lehet hogy az ati is tuningbarát, bár egy xtpe nemhinném).
az asus meg jó mert:
-az egyik legjobb a hűtése (ha a kékledes verzió, mert láttam a honlapon valami másfajta hűtéses változatot is az ultrából, azt nemismerem)
-úgytudom bundled webcam
-deluxe, szal valszeg vivo-s is
-3 év garancia
-asus nyalánkságok: gameface, smartdoktor, osd

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#41) Minike28


Minike28
tag

A VIVO mire jo?

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#42) Mazka05 válasza Minike28 (#41) üzenetére


Mazka05
őstag

VIVo az dobozos kivitel.. és van még asezm bene egy rakás cd.. (nem bizos hogy mindegyikben egy rakás) :D

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#43) -Jackson- válasza Minike28 (#41) üzenetére


-Jackson-
őstag

vivo=video in-video out. videon keresztül tudsz tévétnézni, digitalizálni...

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#44) F-ECT$ válasza -Jackson- (#40) üzenetére


F-ECT$
titán

Hűtés: pont az ellenkezőjét tudom.
WebCam: ez ok.
Vivo: ilyen van x800xt-ből is.
3 év gari: Hol lesz ez a kártya már akkor, meg a bolt amúgy is csak egyet vállal szvsz.
Nyalánkságok: Ilyesmi van az x800-nál is.

Ellenben a 6800U többet eszik és csak a Doom3-ban gyorsabb min 10%-kal az x800xt-nél.

Dive ever, work never.

(#45) -Jackson- válasza F-ECT$ (#44) üzenetére


-Jackson-
őstag

utánanéztem, a vivo nemnyert, most mást jelent a deluxe: 425mhz 400 helyett:DDD. a többletfogyasztás szvsz nem mérvadó, ha tuningolsz úgyis megnő mind proci, mind vga esetében. a hűtésről meg annyit, hogy igaz nekem csak a kisGT van, de jobbanhűt a gyárija, mint a zalman dual-heatpipe. te mirosszat tudsz róla?
gari meg főleg eladásnál jön jól egy év használat után könnyebb eladni, ha van még rajta 2 év, és nem nulla. azt meg nefelejtsd el, hogy sokaknak még évvégére is drága lesz egy ilyen kártya, ne abból indulj ki hogy te (és pl én is) félévente elavultnak érzünk egy százezres vga-t:). mondjuk egyszerűbb egy nv illetve ati fannak választani, én nv-s vagyok:B

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#46) F-ECT$ válasza -Jackson- (#45) üzenetére


F-ECT$
titán

''ráadásul nagyon hangos az Asus hűtője (bár van, aki szarik rá), engem pl. idegesítene és kikérném magamnak, hogy egy 150k-s kártyára nem bírtak egy normális hűtést rakni.'' - Alvin

''ha tuningolsz úgyis megnő mind proci, mind vga esetében'' Jó de ha húzod a 6800U-t is és az x800xt is, akkor még mindig a 6800u fog többet enni.

Dive ever, work never.

(#47) faster válasza F-ECT$ (#44) üzenetére


faster
nagyúr

Csak a Doom3-ban? Ez túlzás. OpenGL-ben szinte minden játékban.

(#48) -Jackson- válasza F-ECT$ (#46) üzenetére


-Jackson-
őstag

hát amíg a gyári volt rajta, 30%-on használtam (smartdoktor rulz), idle 42 fok. zalmannal idle 50. a gyári hűtés így halkabb volt mint az inno fx5700 ami párhetet csücsült a gépemben. és 30%-ról még simán lehet lentebbmenni (sztem 10-15%-ig tuti), csak nemnagyon mertem, mert hőfokot egyedül a smartdoktor jelzett, és nemnagyon bíztam benne. aztán miután rákerült a zalman, akkor jöttem rá, hogy simán mehetett volna lentebb is a fordulat, hiszen a zalmannal magasabb hőmérsékleteket produkál a kártya. simán elkezdtem gondolkozni azon, hogy az asus hűtése feleslegessé teszi a zalmant. nemtom hogy alvin hogy és mennyit tesztelte a kártyát, de valszínű nemvégzett elég alapos munkát.

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#49) Hushpush


Hushpush
tag

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy mikortól lehet kapni Agp-s X850XtPE-r? Mármint Magyarországon....

(#50) F-ECT$ válasza faster (#47) üzenetére


F-ECT$
titán

''Több mint 10%-kal''.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.