Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Gef3ti200 vs 9200 se (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Valaki okos magyarázza ezt ki nekem legyen szives, mert az áruk tök ugyanannyi és az ATIról hallom a jobbakat ... Esetleg egy linket is szivesen vennék tesztekhez.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) rudi válasza Esmein (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez jó kérdés... - látom türelmetlenül várod a választ :)
Kicsit távolabbról indítok.
Volt anno a radeon 8500, ennek volt az ellenfele a gf3, mindkettő csúcsmodell volt a maga korában. Hivatalosan a 8500 de még a 8500LE más néven a 9100 gyorsabb mint a gf3 és a Radeon képe szebb meg alig van teljesítményvesztés aniso filteringnél ellentétben a gf3al. A gf3 csak dx8.0-s míg a 8500/9100 dx8.1es. Mindkét kártyán a memsávszélesség a korlátozó tényező vagyis a mem frekit emelve szinte arányosan gyorsul a kártya. Mindkét kártyán 128bit-es DDR RAM van durván 4ns-os vagy kicsivel jobb.

Valamivel később jött a Radeon 9000 nem feltétlenül a 8500 leváltására hanem a következő generáció aljára a gf4MXekkel versenyezni. Felépítése miatt lassabb lett mint a 8500as de még a 8500LEnél is lassabb, szóval levileg a gf3ti200 szintjén van, azzal hogy dx8.1es és jobban bírja az anisot és belle van integrálva a videokimenet szóval levileg az is jobb. Gyakorlatilag elég sok alacsony minőségű 9000es van. Amikor már kinn volt a 9000 és látták hogy a 8500 partiképes maradt és volt belőle raktáron bőven akkor átszámozták a 8500LE-t 9100nak (az eredeti 8500at ekfejeltették). Kicsivel később jött a 9200 ami teljesen azonos a 9000rel csak megfejelték 8×AGPvel amit lassúsága miatt nem tud kihasználni csak azért rakták rá mert a GF4MXeken is volt.

Ezután jött (nemrégen) a szopatás; 9200SE formájában. Az eredetileg is szűkös RAM sávszélességét a felére 64bitre vették így 20-30% al lassult a kártya, persze olcsóbb is lett! Még olyan 9200SEről is hallani amin 166MHzen megy a RAM!

Szerintem jobban jársz egy gf3al de még jobb lenne egy 9100as Radeon, de azt is ellenőrizni kell nehogy 64bites legyen. Ez valamivel könnyebb eljárás mert tudtommal (nem 100% szóval ajánlatos valami IDproggival - rivatuner, powerstrip, aida32 - is megnézni biztonság kedvéért) csak olyan 9100asok 64bitesek ahol oldalanként 4-4 modul helyett olbalanként 2-2van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) csucsu_17 válasza Esmein (#1) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Mindazt amit rudi elmondott mintha csak az én számból hangzott volna a Gef3 tényleg gyorsabb mint a 9200-as de ha tudnál akkor inkább egy 8500-at vagy egy 9100-at vegyél !

( a 9100 vásárlásánál tényleg nézdmeg hogy nehogy 64 bites legyen mer az a béka segge alatt se lesz )

''Üdvözlet a győzőnek''

(#4) fügike


fügike
senior tag

Sztem legjobban egy használt 8500-assal járnál, az nagyon jó állítólag. De a LE sem rossz, hoztam párat nagykerből, és senki sem panaszkodott rájuk.
Neekm egy GF3Ti200-am volt, nagyon lehetett húzni a memóriákat, és proci is húzható volt 175-ről 210-ig, a mem meg 400-ról 500-ra. (Abit volt.)
Viszont a sima 8500 így is lazán otthagyta.
Talán még tudnál kapni sima 9500-öt, azt is nagyon lehet húzni, és az ára sem túl magas. Elvileg egy nagykerben még van belőle, ha érdekel, megírom emilben.:)

Boci-boci tarka!:D

(#5) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nos, én is 9100-at szeretnék venni, de nem szeretnék szarul járni. Szerintetek melyiktől érdemes venni a kártyát? Club3D, Connect3D, Sapphire? Melyikkel járnák jobban?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#6) fügike


fügike
senior tag

Csak saját tapasztalatot tudok írni: nekem Sapphire 9500pro van, 3.3-as memóriákkal, 128MB, TVout. Klassz! Jó a teljesítménye, pedig csak egy 1800+-os Palomino van alatta. Elégedett vagyok vele. Sztem a Sapphire-rel nem járnál rosszul.
Állítólag az Excalibur-ok is jók. Talán még gyorsabb RAM-ok is vannak rajta, ha kifogsz egyet!

Boci-boci tarka!:D

(#7) Szpájki


Szpájki
tag

Hi !

Én a Sapphire-t venném.
Powercolor ATI Radeon 9200 256MB 24.115 Ft
De szerintem a Powercolor is jo..

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#8) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Én is a Sapphire Radeonon gondolkodtam elsődlegesen, de még eszembe jutott a másik kettő is. Nónémet nem akarok venni, mert azok úgy sz@rok, ahogy vannak. Haverom vett egy GF4MX440-et, a doboz szerint 8X AGP, stb stb. Menetközben kiderült róla, hogy csak egy SE-ről van szó, ami teljesítményaben sehol nincs... Ezért gondoltam, hogy veszek egy márkás Ati-t, nehogy így járjak. Ami a 64- bitet illeti, mit ne mondjak, eléggé fosok tőle. Ha az üzletben azt mondom, hogy 128 bitest hozzanak, és odakerül a sor, hogy előttem a kártya, akkor meg lehet-e állapítani gépberakás nélkül, hogy 128 bites-e? Mert itt olvastam, hogy a 64 bites kátyán 4-4 modul helyett csak 2-2 van. Ez mit jelent? Hogy a memóriamodulokból a NYÁK mindkét oldalán csak 2-2 található? Vagy a modul szó ebben az értelemben más lenne?

Üdv: Bazsesz

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#9) fügike


fügike
senior tag

Noname-et ATI-ból ma már nem kapsz, mivel az ATI bevezetett egy minőség-szabályozási vagy milyen rendszert, úgyhogy mindenki referencia alapján csinál kártyát.
Viszont az alkatrészek eltérhetnek, lásd MEM sebesség. De nem nagyon.
Amit nagyon meg kell nézni, az valóban a SE, mert olyat nem érdemes.
Ha minden igaz, a Sapphire ráírja a dobozra, hogy se, de pl. a Club3D-nél nem láttam ilyet.
Ajánlhatnék boltot, pl ahol én vettem, de reklámnak minősülne. Pedig korrektek, és ezt sokan megmondhatnák itt neked.
De dobok mélt, ha érdekel.:)
(Sztem ők fel is homályosítanának igen aprólékosan, hogy mi a helyzet ilyen téren.)

Boci-boci tarka!:D

(#10) Szpájki


Szpájki
tag

Hi!

http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=88&page=1

Ez a link asziszem ki fog elégiteni :D
és a problémád meg is oldodott.

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#11) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Engem érdekelne, csak az a probléma, hogy pestől úgy 200 kilométerre lakok. zsal ez a legnagyobb problémám. Holnap megyek a boltba, és megkérdem, hogy mi a helyzet. Szal azt mondod, hogy az SE a 64 bites memóriával rendelkező kari. Szerinted az alábbi VGA SE vagy nem SE:

ATI RADEON 9100 128MB DDR TV
nettó: 19360 HUF
bruttó: 24200 HUF

Mert utánna nincs semmi írva, mint pl ennél a két karinál:

ATI RADEON 9200SE 128MB DDR TV
nettó: 13280 HUF
bruttó: 16600 HUF

ATI RADEON 9200 128MB DDR TV
nettó: 14560 HUF
bruttó: 18200 HUF

Ebből arra merészelek következtetni, hogy a 9100-as nem SE. De ez az én gondolataim, ami nem bizti. Ráadásul ide gyártó sincs írva, csak ennyi.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#12) Szpájki


Szpájki
tag

Valószinüsíthető hogy amire nem irják rá hogy SE az nem SE.

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget ! Akkor azt hiszem lesz a gef3 ti az ára miatt és ha nem számottevő a különbség inkább nem áldoznék rá még 5-6-8 ezreket.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) rudi válasza Bazsesz (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem nem SE az a 9100as amit a listán láttál mert elég drága, de 9100asoknál nem tüntetik fel konkértan hogy 128 vagy 64bit viszont eddig ami 64bites kártyát láttam (szerencsére csak képen) annak mindkét oldalán 2-2 RAM modul csücsült.

Hogy melyik márka a jó?
Egyes gyártók (talán club3d vagy connect3d) csináltak 9100 LIGHT verziót, ennek csak félmagsa volt a nyákja és eléggé 64bit esélyes. Legutóbb egy PowerColor 9100ast vettem havernak brutto 20.000 környékén az egy egész jó kis darab, fekete nyák és 3,5ös RAMok voltak rajta, azóta simán megy 280/280on. Tovább nem húztam mert 800as Duron van alatta. Márkák: Connect3d, FIC, HIS, Gigabyte, Hercules, PowerColor, Sapphire, Tyan nagyjából egy szinten club3D alattuk és a végén PowerMagic, ManLi, noname.

Mire lehet/kell számítani:
Frekik: a 8500LE specifikáció 250/250 től 230/200ig terjetd és ott tudtommal figurál a 128bit is. 9100 specifikáció is 250/250ről indul és talán ugyanaddig is tart de ott nem 100% hogy 128bit a kötelező, de nézzétek meg az ATI oldalán. Szerintem ha a kártya nem üti meg a spes. alját 64bit vagy ócska RAMok akkor csereköteles mert a bolt átvágott és nem azt adta el amit kértél, olyan mintha 9600PRO helyett sima 9600at kaptál volna.

Ezeknek a kártyáknak vastagon elég a 64MB RAM és általában a 128as verziókon lassabbak RAMal vannak szerelve (sapphirenál 250/250en megy a 64MBos és 250/200on a 128MBos).

Egyre nehezebb 9100ast szerezni újonan, lehet hogy csak fenn van a listán és hetekbe tart szerezni (különösen vidéken), persze az is lehe hogy éppen hónapok óta ott hever és azért kerül 24200ba mert tavasszal ennyi volt a beszerzési ára.

Mindenképpen fontos a helyzíni szemle! Meg kell nézni referencia nyákon van-e (segít megint az ATI oldala vagy www.digit-life.com régebbi cikkjei), milyen gyorsak (általában 1-2 jegyű szám esetleg Tbetű van előtte/utána vagy ''-'' el van elválasztva a többitől) és hányan vannak.

Mitől érdemes óvakodni:
feltűnően kevés RAM modul
50-55ös szám a RAM tipusszámában úgy hogy közben 30-33-40-3-4 számok nem szerepelnek.
nem referencia nyák - nekem van egy PowerMagic 8500LE hynix 4ns-os ramokkal ami nem referencia tervezésű és csak 240et bír a RAM magas igénybevétel alatt :O

Láthatod hogy egész macerás újonan 9100ast venni és rizikós is valamennyire. Javaslom hogy nézz körül a használtpiacon 8500/LE után sőtt 20-24.000ért már használt gf4ti4200is fogható, ami gyorsabb viszon valamivel gyengébb a képe.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nos vagyok újra. Megnéztem a Sapphire oldalát. Ott találtam egy olyat, hogy Sapphire Radeon 9100 Atlantis. Belököm a linket:

[L]http://www.sapphiretech.com/vga/9100.asp[/L]

Ez remélem, hogy 128 bites, meg játékokra jó. De azért valaki megmondaná, ha rossz úton vagyok?Mert megkérdeztem, elvilet tudnának ilyent hozni.

Üdv: Bazsesz

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#16) #25954560 válasza Bazsesz (#15) üzenetére


#25954560
törölt tag

128 bitesnek tunik, ha a fenti kep tenyleg a kartyarol van. 64M-sat vegyel, mert ott a memok 230-on ketyegnek, talan meg huzhatok is 250-ig. A 128-ason 200MHz, az 5ns, szinte tuti, hogy nem hizhato feljebb :(

(#17) ReFleXx válasza #25954560 (#16) üzenetére


ReFleXx
addikt

Haverom 128mbosa is csak 200on ment alap, de birta a 270et.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18) Esmein


Esmein
nagyúr

Abit gef3 ti 200 128 megás szinte új dobozzal zacskóval mindennel. 15-ért megéri elhozni ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) AttackR válasza Esmein (#18) üzenetére


AttackR
tag

Igen! Annyiért vedd meg! Ha nem vagy hard core gamer akkor ez jó lesz neked.Még talán a hl2 is elmegy rajta!

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#20) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy Inno Tornado Gef 3 Ti 200 128mb VGA alap coolerel(175/400)Ezt meddig lehet húzni valami tapasztalat?:))

(#21) Esmein


Esmein
nagyúr

Vagy ezt a kardot hozom el vagy boltbol veszek egy uj inno 64 megást 14850,- ért . Melyik a jobb választás ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) #25954560 válasza ReFleXx (#17) üzenetére


#25954560
törölt tag

Az nagyon jo. Gondolom akkor nem 5nanos memoriak voltak rajta. Ezek miatt erdemes tuningolni.

(#23) DeX válasza ToBeY (#20) üzenetére


DeX
tag

A 64mb-os valtozattal van tapasztalatom: kb. 235/435-ig ment (1-2MHz-el talan meg feljebb is) tobb oras eros hasznalat mellett. Sajnos a memoria gyenge rajta.

(#24) Yutani válasza ToBeY (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én nemrég vettem egyet használtan. Eddig a legmagasabb órajel amit próbáltam a 250/500 MHz, és hibátlanul megy is így. Tesztelve 3DMark2001SE és több óra CS-vel. Majd megpróbálom feljebb is, de a GPU hűtőt lecserélem egy komolyabbra, ami használatlanul fekszik az asztalomon, egy réz Thermaltake VGA coolerre.
Jah, és ez év eleji kártya, tehát a legutolsó sorozatokból való, ami jót jelent a tuning terén. Mint ahogy látszik is.

#tarcsad

(#25) Skica


Skica
őstag

ASUS 8200Ti Deluxe Core 240-en stabil gyári hűtés, memória 514-en.

.: No Comment Grp:.

(#26) Yutani válasza Yutani (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jah, és 128 MB-os a kártya, ezt elfelejtettem mondani.

#tarcsad

(#27) DeX válasza Yutani (#24) üzenetére


DeX
tag

Es ez egy inno3d-s kartya? Akkor vagy a 64mb-osokon van gyenge memoria, vagy volt akkor amikor vettem (vagy csak jol jartam :) ).

(#28) Yutani válasza DeX (#27) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az a baj, hogy a ramhűtőtől nem látod a memória időzítését. Az enyémen valszeg 4ns ramok vannak, a tiéden meg 5ns. Akkor érthető az alacsony frekvencia, bár 5ns-hez képest nem rossz.

#tarcsad

(#29) Skica válasza Yutani (#28) üzenetére


Skica
őstag

ASUS-on 4ns a mem, de tutommal ez max 500-520 között a vége.

.: No Comment Grp:.

(#30) Yutani válasza Skica (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jah, 1000/4*2=500 MHz, de van, amikor túl is lehet húzni, mint a tiédet. Ezért fogom megnézni az enyémet is magasabb memóriasebességen, de elsősorban a Ti500 speckóinak elérése volt a célom.

#tarcsad

(#31) ToBeY válasza Yutani (#24) üzenetére


ToBeY
nagyúr

hello ezt az eredmyént(250/500 )egy Inno 3D Gef Ti200 128mb-ás kártyával érted el és alap coleral?mMert akkor nekiugrok az enyémnekis:DD bár ez vadi uj...

(#32) zsberta


zsberta
csendes tag

Hi!!!

Mit Látok itt! A múltkor a GEF4TI-vel hasonlítottátok össze azt Ati 9200-t
Ott is a Geforce volt a nyerő !
Most meg mit látok hogy a szaros fisi-fosi Geforce 3 Ti az gyorsabb a Ati 9200-nél

HA-ha-ha

És ezt honnan szoptátok ki!!!

Ide csak Nvidia pártiak írnak vagy mi a szösz!!!

Kíváncsi lennék melyik Geforce 3 ti ver az én Ati 9200-semet !!!

várom a teszteket!!!


Zsozsi

(#33) simbazz válasza zsberta (#32) üzenetére


simbazz
aktív tag

Hihi, hát pedig de.
GF3 Ti200 megnyomorgatja a R9200-at. A Ti200-zal a R9100 (meg a R9000Pro) van partiban nagyjából, de itt már valóban a radír felé billen a mérleg.
R9200-at GF4 MX440-460-nal kell egy lapon emlegetni.

Elektromos abakusz

(#34) zsberta válasza simbazz (#33) üzenetére


zsberta
csendes tag

Hol élsz te?

A Múltban!!! testvérem

Hagyjál már az ilyen kamukkal! G4MX440=ATi 9200

Hát te teljesen hülye vagy ,hogy lenne már egy szinten a két kártya

1.5 hónapja vettem egy Gigabyte ATI 9200-est 64 Mb DDR rammal
2300 ft ért és akkor te azt állítot hogy egy szar 10000 ft-os Geforce Egy szinten van Az Atival

akárhogy is számolom kb. 10000 ft árkülömbség van a két kártya között

és szerinted a két kártya teljesítménye hansonló!

Te melyik melyik dimenzióban élsz???

Zsozsi

(#35) simbazz válasza zsberta (#34) üzenetére


simbazz
aktív tag

Öcsisajt én se hülyéztelek le asszem. IQ light?
Egyébként ajánlott olvasmány: Netikett (az mi?)

Nem az ár számít, hanem a tények.
Tetszőleges keresőbe beírhatod, hogy ''9200 vs ti200'', ömlik az arcodba az igazság.
Hint: mint az köztudott, 9200=9000+AGP8x, szóval parasztvakítás kategória, tehát ''9000 vs Ti200'' keresés is mehet.

Elektromos abakusz

(#36) simbazz


simbazz
aktív tag

OFF

23.000-t akartál írni asszem, nem számít. Ennyiért ''enyhén'' jobban jártál volna egy R9000Pro-val vagy R9100-zal. Ja, hogy azt nem kapni minden sarkon a fűszeresnél? Ja, hogy hiánycikk? Vajon miért...

ON

Elektromos abakusz

(#37) Yutani válasza zsberta (#34) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nézd meg azt a tesztet és a többit is, látni fogod a helyzetet:
[L]http://www6.tomshardware.com/graphic/20030120/vgacharts-05.html[/L]
(Tudd, hogy a R9000+8xAGP=9200, de a 8xAGP szinte semmit nem jelent.)

A helyzet az, hogy a tesztek alapján a Ti200-zal a R9000PRO van pariban, tehát a sima 9000/9200 alatta van. És az, hogy a te új 23e forintos R9200 64MB-os kártyád gyengébb az én használtan 15e forintba került GF3 Ti200 128MB-os kártyámnál, tény, és el kell fogadnod.

(Mellesleg egy kis kultúrát elkaphatnál, ne csak a náthát.)

#tarcsad

(#38) zsberta válasza simbazz (#35) üzenetére


zsberta
csendes tag

Öcsisajt???

Hát lehet ,hogy Iq light vagyok! de azért még lehet hogy kinyomlak fekve te kis netpatkány!
Paraszt butítás mi? Az ami a te fejedben van meg arról árulkodik hogy full sötét vagy a témához.

Van ismerősöm Mx440-nel és mit mondjak azért az én ati-mhoz képest egy kaki a teljesítménye!!!

Amúgy is elegem van már az ilyen beképzelt kis bunkókból hogy: Ati szar Geforce az a jó, nem baj ha 2 évvel ezelőtt adták ki az akkor is jobb mint a sokkal újabb ati-k+ hogy csak a 9600-os ati a jó meg a 80000 ft-os gyorsító a gyorsító a többit csak filmnézésre lehet használni!!!

tesztek: milyen tesztek???

amit idióta emberkék mértek lehet hogy nem is azonos konfigban!!!
Dögöljek meg elkérem haveromtól a Mx-440-ét és betesztelem a konfigomban
DE ha jobb eresményt kapok a játékokban egy Fps-mérő progival akkor majd meglátjuk hogy mi a parasztbutítás! ok?

Öcsisajt!

Zsozsi

(#39) Sergio


Sergio
csendes tag

A topic indítójának!

ismerek egy boltot ahol lehet kapni radeon8500-t 64mb rammal (128 bites), 20.000 ft-ért!

(#40) zsberta válasza Yutani (#37) üzenetére


zsberta
csendes tag

Kultúra!!!

Elegem van már abból hogy feldobnak itt egy témát és nem lehet rácáfolni!
Mert ti azt már előre jobban tudjátok!!!
Fórum=vita vagy valami!
Itt egyiket sem lehet mertír az ember valamit és egyből lehülyézik meg mindenfajta hülye adattal tractálnak (4 pipeline,ramsebesség) amit a kisújjatokból szoptok ki és akkor ti vagytok a faszagyerekek mert értetek hozzá

letesztelem Az Ati-m a Mx 440-nel és majd meglátjuk hogy 1 szinten vannak -e!!!

Zsozsi

(#41) zsberta válasza Yutani (#37) üzenetére


zsberta
csendes tag

8x os Agp=hát az szerintem sem jelent semmit!!!

DE a többi kártyánál se jelent semmit a 8x-os

1. Ati támogatja a DX9-et A Geforce 3 nem hiszem
2. Hűtés szempontjából az Ati verhetetlen
3. RAM DAC-juk is kb ugyanannyin kerreg

nem értem hogy lenne gyorsabb magyarázátok meg KURVA részletesem
mert nagyon érdekel

ÉS még be is kereteztetem HA IGAZAT ÍRTOK!!!



Zsozsi

(#42) simbazz válasza zsberta (#40) üzenetére


simbazz
aktív tag

A hülyézést nem is tudom, ki kezdte.
Óvónéni, ez a zöld marslakó bánt, brühühühüüü :))

Elektromos abakusz

(#43) The Thing válasza zsberta (#41) üzenetére


The Thing
tag

Nem szolnék bele de a R9200 nem DirectX 9.-es, máskülönben meg, meg lehet cáfolni mindend de inkább a tényekre hivatkoznál, mint arra hogy mennyit nyomsz fekve. :(

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#44) zsberta válasza The Thing (#43) üzenetére


zsberta
csendes tag

Hát nálad biztos többel!!!

De most nem a fekvenyomásról szól ez a dolog mert szoktam azért Bicepszezni is meg hátazni

:)))

Na midegy már bevettem a gyógyszerem nem fogok senkit se bántani

mert amúgy se bírnék

Ettől függetlenűl AZ ATI-Semivel sem rosszabb A GEFORVE3ti-nél

És A MX440-nel azért nem nevezhető egy lapon!!!

Zsozsi

(#45) Yutani válasza zsberta (#41) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyetértünk a 8xAGP hasznosságában, ennek örülök.

1. Mint más is megírta, az R9200 nem DX9-es kártya, azt csak az R9500-től felfelé támogatják az ATi kártyák.

2. Ezt elismerem, a 9200-re elég egy passzív hűtő, mert a 9200-ben van 36 millió tranzisztor, míg a GF3-ban 60 millió. Tehát kell is rá az aktív hűtés (eltekintve a Zalman-féle HP hűtőktől.)

3. A RAMDAC a monitoron megjelenített kép minőségéért felel, a teljesítményt egyáltalán nem befolyásolja.

Egyébként van itt egy nagyon hasznos táblázat, ahol láthatod a technológiai különbségeket az egyes chipek között:
[L]http://www.hwhunpage.com/gvt.htm[/L]

#tarcsad

(#46) Yutani válasza zsberta (#41) üzenetére


Yutani
nagyúr

NEm tudom, milyen kártyáid voltak eddig, de itt hozáám hasonlóan sokaknak volt sokféle kártyájuk, és hidd el, nagyrészt tapasztalatból írjuk azt, amit írunk. A belinkelt tesztek pedig alátámasztják mondandónkat.

#tarcsad

(#47) wipes válasza zsberta (#44) üzenetére


wipes
senior tag

Hát pedig teljestményre télleg mx440 körül [nagyon kiscivel felette] van akármennyit kiabálsz, és ezen nem segít a mondatvégi 3 vagy több felkiáltójel sem. Sz@rt vettél drágán. Ez van. Körbe kellett volna nézni vásárlás előtt.
És ha itt mindenkit lehülyézel is, ez nem változtat a tényeken. nem az ati rossz
[9100-esem volt nekem is, nagyon korrekt kártya, és volt 9200-asom is, szerencsére csak pár napig] csak a 9200 teljesítménye nagyon gyenge a bruttó huszonezres árához képest. Jobb kártyák vannak olcsóbban, például a feljebb említett gef3ti200.

(#48) ZoCso válasza zsberta (#44) üzenetére


ZoCso
senior tag

OFF!

Ejnye, ejnye ''izomagyú''-kám! Ezzel a stílussal itt nem sokra mégy. Lehet, hogy egy fradi meccsen (ahol a fradi játékosokat IS veritek) te vagy a menő, de itt labdába sem rúghatsz. Ha nem vagy képes alkalmazkodni a társasághoz, akinek a társalgásába beleszólsz, akkor HÚZZ EL MINT A VADLIBÁK!

ON!

Azért, mert a boltos jól átvágott, mert látta rajtad hogy pancser vagy, nem arra kell haragudni, aki felvilágosít. Napjainkban már nem a hírvivőt szokták felakasztani.
Használtad már mind a két kártyát? Ha nem, milyen alapon vonod kétségbe mások véleményét?
Én ugyanabban a gépben (XP2500+) használtam GF3TI200/128, R8500LE/64 és R9100/64 kártyát is. A mindennapi használatban nem volt köztük érzékelhető különbség. 3DMark2001 default 5800-6000 pont volt mind a három kártyával. Számomra ez a három kártya UGYANAZ a ketegória. R9200-höz még nem volt szerencsém, remélem nem is lesz. De tesztek tanúsága szerint, gyengébb mint a R9100. Ez alapján összességében nem lehet JOBB a GF3TI200-nál.


Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#49) Yutani válasza ToBeY (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nos, igen, az alap hűtő van rajta, és ez egy Inno3D GF3 Ti200 128MB kártya. És amikor megvettem, az előző tulaj mondta, hogy év eleji kártya. Ekkor kezdtem bízni benne, hogy akkor valszeg jól is húzható.

Te is próbáld meg húzni a tiédet. Én a Detonatorba beépülő OC programmal (Coolbit vagy mi) húzom, és a Win indulásakor automatikusan beállítja a 250/500 értéket.

#tarcsad

(#50) ToBeY válasza Yutani (#49) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Detonatorban hol van húzásra lehetőség?Mert nekem sem a hozáadot sem pedig az Nvidia oldaláról lekapot driverben nincsen ilyenre lehetőség!Az előző VGA-amat Power Stripl-el húztam így arra gondoltam most is ezzel fogom:D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Gef3ti200 vs 9200 se (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.