Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Hali!

Van egy NF7 2.0-ás alaplapom, ami egyik bekapcsolásról a másikra meggondolta magát, és egy elég érdekes jelenséget produkál. Ha be van dugva a ps2-es billentyűzet, akkor a post beep-től egészen az oprendszer bootolásáig brummog a hangfal (a hangkártyán keresztül), illetve nem műkszik a billenytűzet, meg a ps2 egér sem. Ha kihúzom a billentyűzetet, akkor nem búg, illetve a ps2 egér is működik rendesen.
Valami ötlet, hogy mi lehet a baj? kontakthibás a ps2 csati, vagy a vezérlő IC ment tönkre? Valaki taálkozott már hasonlóval?

A másik kérdés pedig, hogy létezik-e PS2->USB átalakító (nagyon sürgősen kell a gép, mert vizsgára kell készülni róla)?

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Erről a ''brummogásról'' nekem valami torzítás jut eszembe:U. Ki kéne próbálni a bill-t más géppel, mert lehet hogy az a rossz. Szerintem létezik ps2-usb átalakító, de nem tudom h hol lehet kapni. Lehet hogy jobban járnál egy alapból usb-s billentyűzettel (abból is van olcsóbb fajta, csak a codegányoktól intelek óva).
Nekem m1ébként akkor torzít a hang, ha nincs rendesen bedugva az aljzatba...

(#3) orbano válasza FlasH-BacK (#2) üzenetére


orbano
félisten

nem torzít, csak bootolás közben van ez a hang, utána elmúlik. 2 billentyűvel is próbáltuk...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) Bash válasza orbano (#1) üzenetére


Bash
őstag

A kérdésed az NF7-es topic-ban tedd fel légy szíves: Bővebben: link. Ezt zártam.

http://bashtravel.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.