Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Abban kérném a segítségetek, hogy kell kiszedni egy Fujitsu Siemens Amilo A notiból a proceszort? Mert nyitókart nem találtam benne. Várnék valami ötletet!

A térerő legyen veletek!!!

(#2) micuri


micuri
csendes tag

Szia!

nem tudom a kérdésedre a választ, viszont szeretném megkérdezni milyen tapasztalataid vannak a Fujitsu márkáról? Szeretnék venni laptopot és igen csak megoszlanak a vélemények a márkát illetően.

(#3) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Bővebben: link
itt gyorsabb lesz szerintem:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4) karib válasza Lazsa Boy (#1) üzenetére


karib
addikt

Ha ilyen kérdésed van, akkor inkább nem kellene szétszedni a notebookot :)

Amúgy a noteszekben nem karos foglalat van. Milyen proci van benne?

Department of Redundancy Department

(#5) karib válasza micuri (#2) üzenetére


karib
addikt

FuSiból Lifebookot nyugodtan, Amilót csak fenntartásokkal ajánlok. Szerintem egyszerűen több érv szól más márkák mellett. Ha van pénzed, akkor IBM T és X széria, ha kevésbé, akkor valami az aktuális középmezőnyből - pl. Asus, Acer, Clevo.

Department of Redundancy Department

(#6) Lazsa Boy válasza karib (#4) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Azért van ilyen kérdésem, mert ahogy látom rajtam kívül vannak még egy páran akik nem tudják, hogy kell kiszedni a procit! :D

Amúgy a haverom notiában karos foglalat van!

AMD Athlon XP prockó van benne!

A térerő legyen veletek!!!

(#7) tildy válasza karib (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

KArib , ha én el akarom majd valaha cserélni az amilo pro 1000et, akkor szerinted más márkát válasszak?
Igazándiból annyira sok bajom nincs ezzel, max az, hogy nem amd-s, és hogy kevés rajta a kivezetés(3 usb, 1 paralell, meg egy vga kimenet, meg a 3 picimaci azt pazony...)
Mondjuk nagy előnye, hogy még van rá több mint egy év gar.Clevotól kicsit félek , nem annyira márkás...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) tildy válasza tildy (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

(Ja ami lemaradt, azért jó lenne ha a váltáskor az uj gép:
-dvd-írós lenne (Ebben az amiloban még cdíró sincs:()
-sulinetre lehetne vásárolni
-minnél több gari annál jobb
-max bruttó 300, de inkább 250)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Senki nem tudja, hogy kell szétheggeszeni egy notit?

A térerő legyen veletek!!!

(#10) PEPE85 válasza Lazsa Boy (#9) üzenetére


PEPE85
senior tag

Kicsavarod az összes csavart, teljesen szétszeded, hogy odaférj a procihoz, kihajtod a kallantyút és kiveszed a procit(én így csináltam Clevo M22 esetében). Mivel azt írtad nincs rajta kallantyú, kihajtóka vagy ilyesmi, akkor addig nézed, bizirgálod, szenvedsz vele míg ki nem jön a proci. Baltát, fejszét azért mellőzzük, de mivel ebben a notiban biztos, hogy lehet procit cserélni nagyobbra, ezért tuti ki is lehet venni. HAJRÁ!

Watch 4k movies with Netflix :)

(#11) Lazsa Boy válasza PEPE85 (#10) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Danke! De eddig názhetném egy éven keresztül is, de akkor se jönnék rá hogy kell kiszedni! De akárhogy piszkálom, meg se mozdul! :O

A térerő legyen veletek!!!

(#12) Csabibari


Csabibari
csendes tag

Sziasztok!
Az Amiloval mi a probléma? Kicsit bővebben ha kifejtenétek!
Köszi!

(#13) Lazsa Boy válasza Csabibari (#12) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Csak annyi vele a bajom, hogy nem tudom kiszedni belőle a procit! :O

A térerő legyen veletek!!!

(#14) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Nem igaz, hogy még senki nem szedte ki a procit belőle! :F

A térerő legyen veletek!!!

(#15) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Valaki segítsen szegény magamon! :O

A térerő legyen veletek!!!

(#16) fsc válasza Lazsa Boy (#15) üzenetére


fsc
tag

Tényleg nem szeretnék kötözködőnek tűnni, de cserélni szeretnéd a procit?
Miért nem viszed el egy márkaszervizbe, ott megmondják, hogy lehet-e.
Milyen proci van benne és milyet szeretnél helyette beletenni?

(#17) Lazsa Boy válasza fsc (#16) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Nem is meg igen! Ki akarom szedni, hogy megnézzem mit megy és bele akarok tenni egy másikat, hogy megy-e vele. De ezért nem szeretném elvinni szervízbe!

A térerő legyen veletek!!!

(#18) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Nem dolgozik itt senki noti szervizbe? Aki tudna nekem segíteni!

A térerő legyen veletek!!!

(#19) CseLev


CseLev
csendes tag

Hi!

Tud valaki mondani elérhető árban (300.000,- környéke)olyan márkát, amelyben minimum a következő konfig van: AMD 3000, ATI 9700 128MB, DVD író, FireWire, minőségi audiorendszer:B, néhány USB... Eddig csak egy FUSI Amilo A 1630-ban és az ACER Ferrari notijában láttam ilyet. A FUSI Amilo-kat szídja mindenki (nem tudom miért), az ACER meg piszok drága. Ha tud valaki segíteni, nagyon megköszönném!:C

Eddig totál hülye voltam, de most vettem egy 360 fokos fordulatot...

(#20) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Suli utáni Up.

A térerő legyen veletek!!!

(#21) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Kora reggeli UP. (nekem még kora reggel van :D )

A térerő legyen veletek!!!

(#22) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Hilfe!

A térerő legyen veletek!!!

(#23) fsc válasza CseLev (#19) üzenetére


fsc
tag

A ''FuSi'' Magyarországon a második legtöbbet eladott notebook márka. A többsége Amilo volt. Ha kétségeid vannak a megbízhatóságról, akkor a szervizben a gép 6 hónapos koráig vehetsz garanciakiterjesztést, 3 évig.
Utána poedig hátradőlhetsz, ha bármi gond lenne.

(#24) Hasse válasza fsc (#23) üzenetére


Hasse
csendes tag

Mennyiért? Bármelyik szervízben?

(#25) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Valaki segítsen már hogy kell kiszedni a prockót az Amiloból! :O

A térerő legyen veletek!!!

(#26) Sanyo válasza Lazsa Boy (#25) üzenetére


Sanyo
senior tag

4 csavar rögzíti a heatpipe hűtőt, kicsavarod, lejön -> proci kijön. :) Ha nem értesz hozzá, könnyen tönkreteheted a notidat. Megér ennyit egy kipróbálás?

(#27) Lazsa Boy válasza Sanyo (#26) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Addig rendben van, hogy lejön a hűtő. De a proci meg se mozdul! Meg mostmár nem is csak a kipróbálás a lényeg, hanem hogy nagyobb prockót tegyek bele! Mert eddig a legkedvezőbb ajánlat amit kaptam, hogy procit cserélnek nem kevés volt az összeg! 2400+ - 75k :D és ahogy nézegettem még a legjobb M-Barton is itt max. de nagyon max. 30k! :D

A térerő legyen veletek!!!

(#28) d900t válasza Lazsa Boy (#17) üzenetére


d900t
senior tag

Nem is meg igen! Ki akarom szedni, hogy megnézzem mit megy és bele akarok tenni egy másikat, hogy megy-e vele. De ezért nem szeretném elvinni szervízbe!

b+, ahhoz miért kell kiszedni, hogy megnézd? Attól, mert kintvan belőle, mennyivel leszel okosabb? Megválaszolom helyetted! Szétszedni vmit nagyságrenddel egyszerűbb dolog, mint összerakni. Az lenne az élet igazsága, hogyha összerakás után nem működne. Akkor legalább egy életre megtanulnád, hogy nem szabad abba beleturkálni, amihez nem értesz.

ps.: Egy kis utánaolvasással látatlanban is megtudhatod, hogy mik a lehetőségek. Ehhez nem kell kibontani. Sőt, ha leírod a típust fsc kapcsiból megválaszolja neked.

(#29) Lazsa Boy válasza d900t (#28) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Látom te se értesz hozá! :D
Ha kiszedem :F Csak annyival tud többet, hogy belepakolom egy ''asztali'' gépbe való alaplapba. És ott megnézem mit megy a proci! Azért nincs kedvem kiadmi milliókat, hogy kivegyék nekem és belerakjanak másikat. Ha annak töredékéért meg tudnám csinálni!

Neked nagyon nem ment a dolgok öszerakása, ha ilyeneket írkálsz.
''...összerakás után nem működne.''

''...nem szabad abba beleturkálni, amihez nem értesz.''
Akkor ennyi erővel pl. ne járjak suliba se, mert nem értek a tantárgyakhoz:F Nem azért van az ember, hogy tanuljon?

Ja és eddig bárhol utánna olvastam sehol nem írták, hogy kell kiszedni a procit. :D Gondoltam hátha itt valaki tudja, de nem úgy fest!

A térerő legyen veletek!!!

(#30) Lazsa Boy válasza d900t (#28) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

És ha megkérhetnélek ne írjál nekem olyat, hogy ''b+''.

A térerő legyen veletek!!!

(#31) BBK válasza Lazsa Boy (#30) üzenetére


BBK
csendes tag

Lazsa Boy: CPU-Z elég sokmindent meg tud mondani a prockódról...

Fujitsu-Siemens Amilo 1630 (Athlon 64 3000+, 768M RAM, 40G HDD, Ati Radeon Mobility 9700 128M)

(#32) BBK válasza CseLev (#19) üzenetére


BBK
csendes tag

Mondjátok már meg, hogy mi a baj a Fujitsu-Siemens notebook-okkal, pláne az Amilo-kkal?! Valaki egyszer elkezdte, hogy ''azt hallottam, hogy valaki mondta, akinek a barátja hallotta valakitől...''? Nevetséges.

Egyébként a 1630-as Amilo-t az ElektroWorld-ben most THM 0%-os akcióval, ráadásul Sulinetre, XP Home-al 350-ért egész jó vétel, beletolsz még RAM-ot, és máris van egy elég jó ár-teljesítményű notebook-od.
Lehet, hogy a centrinoval tovább bírja a notebook, de ahol használom, úgyis van 220V :C kocsiban meg én vezetek :DD

...és HL2 1280x800-ban full detail és hasít :)

Fujitsu-Siemens Amilo 1630 (Athlon 64 3000+, 768M RAM, 40G HDD, Ati Radeon Mobility 9700 128M)

(#33) en_kalifa válasza Lazsa Boy (#30) üzenetére


en_kalifa
csendes tag

Hi all !
Én csak egy két dolgot szeretnék hozzáfűzni az itt olvasott dolgokhoz.
Márkákra és típusokra kitérve: Haltak már meg 20-30 milliós autókban annak ellenére, hogy modernebbek és biztonságosabbak. Vagy pl témához közelebbi: én pl. HP fényképezőt 8x cseréltettem ki 2 év alatt a servízzel mert 1 kalap sz*r volt és az sem egy 1xű masina volt.
Notikról annyit, hogy nekem egy Asus A2800 típusú gépem van p4 proci 9600pro ati kártya stb, nagyon meg is vagyok vele elégedve de 1 nap alatt cserére került sor (400pénz volt a gép..) szóval alaposan kihasználtam a 2év garit :) szóval teljesen mindegy miféle gépet veszel a jó gépek közt ugyanugy lehet hibás készülék mint az olcsóbb ''kevésbé márkás'' gépek között. A lényeg, hogy működjön és tudd használni amire akarod!!! Ezt kívánom minden kedves olvasónak!
Lazsa téged meg nem értelek, miért cseréled a procit? Már nem garis a gép?Ha az volt akkor már nem az mivel nem szeretik a gyártók ha piszkálják a gép belsejét. Te dolgod, de ha pl egy Everest nevű progival megnéznéd a gépedet akkor többet megtudnál a prociról mint kiműtve. Ja remélem azért nem szúrod el. Ide vág egy vicc reméle tetszik: Számítógépes szakemberek megállapították, hogy a processzorok füstel működnek, vagyis ha kiszáll a füst a prociból akkor meghal a gép! :)
Be Good!

en_kalifa

(#34) karib válasza Lazsa Boy (#29) üzenetére


karib
addikt

Jónak dumálsz (d900t) :D

Amúgy tényleg CPU-Z, vagy a proci tetjéről az stepping kód, és az alapján már elég jól be lehet azonosítani, hogy kb. mire lehet alkalmas.

Azt se feledd, hogy a noteszeket egy adott teljesítményre tervezik. Többek között a hűtőt is egy maximális hőterhelés elvezetésére. Ha ennél többet adsz neki, könnyen gallyra vághatod az egész gépet (hőterhelés, tápáramkörök stb.). Ilyesminek nem árt utánajárni, mielőtt túl nagy bővítésen gondolkodsz. Sőt meg egy adott szérián belül is könnyen lehet, hogy a gyárilag erősebb procival szerelt gépekben más hűtés, más tápellátás van.

Röviden: baromi rizikós, amivel játszol :)

Nem szedtem még szét notebookot, ezért nem tudom, hogy kell kiszedni a procit. Egyelőre az ilyesmit meghagyom a hozzáértőknek.

Department of Redundancy Department

(#35) karib válasza en_kalifa (#33) üzenetére


karib
addikt

A HP kimondottan vacak digitkamerákat árul :) Csak a márkanév nem jelent semmit. Egyes terméksorozatok azért megbízhatóbbak, mint mások - pl. IBM-ből a T és X széria nagyon jó, a többi max. átlagos.

Department of Redundancy Department

(#36) Lazsa Boy válasza BBK (#31) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Köszi már néztem!

A térerő legyen veletek!!!

(#37) Lazsa Boy válasza en_kalifa (#33) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Köszi a tanácsot. Everestet már néztem. A vicc az tetszett! :D

[Szerkesztve]

A térerő legyen veletek!!!

(#38) Lazsa Boy válasza karib (#34) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Köszi a tánácsot. A stepping kódot, már mindenhol néztem de nem ismerte sehol semmeretes! :(

A térerő legyen veletek!!!

(#39) CseLev válasza BBK (#32) üzenetére


CseLev
csendes tag

Hi!

Én is kinéztem még tavaly azt a FUSI cuccost:C, de senki nem erősített meg abban, hogy jó vétel lenne. Én még mindig törpölök rajta, mert elég vonzó az ára és konfigja. CSAK MONDJA MÁR MEG VALAKI, HOGY KONKRÉTAN MI A BAJ AZ AMILOKKAL?????

Köszike!

Eddig totál hülye voltam, de most vettem egy 360 fokos fordulatot...

(#40) CseLev


CseLev
csendes tag

Ez milyen cucc?

Fujitsu Siemens AMILO A 1630 - Athlon64 3400+ 512/60 DVD±DL 15''WXGA R9700 g XPH

Der AMILO A Widescreen liefert echtes portables Entertainment. Features: Mobile AMD Athlon 64 3400+, 512 MB (1x 512) DDR333 RAM, 60 GB, 15.4 Zoll WXGA TFT, ATI Mobility Radeon 9700 128 MB, DVD+/-RW Double Layer Brenner, Modem, LAN, WLAN 802.11g, Firewire, USB2.0, FIR, TV-out, 4-in-1 Card Reader, Works Suite 2004, Windows XP Home und 2 Jahre Collect & Return Service.
(Art.Nr. 1C14-207)


PC-Card 1x Typ I/II (32-bit CardBus), 1x parallel, 1x RJ11 Modem, 1x RJ45 Ethernet, 1x VGA, 1x TVout/S-Video, 3x USB2.0, 1x FIR, 1x Mikrofon, 1x Line In, 1x Line Out (inkl. SPDIF Support), 1x DC-IN für AC-Adapter, 1x FireWire IEEE 1394, 4-in-1 Card Reader (MS/MSpro/SD/MMC)

EUR 1.269,00


Szerintetek megéri? Ha kintről hozok FUSI-t milyengaranci van rá, hol és hogyan érvényesíthetem?

Eddig totál hülye voltam, de most vettem egy 360 fokos fordulatot...

(#41) BBK válasza CseLev (#40) üzenetére


BBK
csendes tag

Szia!

Csak pozitívan tudok nyilatkozni a 1630-ról. 1 hónapja vettem (ElektroWorld, 10 havi THM0%-ban 350-ért adják XP Home-al, 256M RAM, 40G hdd, 3000+). Amit írtál, lényegesen kedvezőbb ár, garanciát pedig a FuSi Global vállal úgyis rá, úgyhogy nem bukod be. Egyébként a magyar honlapon találsz szervízinformációkat róla. EU rulez :D

Nekem a gyárilag benne levő QSI DVD író csak pluszos volt, de fimware upgrade, és láss csodát, 4x plusz-mínuszos ;]

És egy csomó olyan feature benne van gyárilag, amire először nem is gondolnál, milyen hasznos dolog (pl. infra, kártyaolvasó, svideo out, spdif (az analógba beépítve!) out, g-s wlan, firewire (a 3 usb2.0-ról nem is beszélve)). :C

Mivel nem Intel platform, így baromi gyors az IO, meg sem érzi a gép, ha usb2.0-ra/ról 20-23Mbyte/sec-el másolgatsz...

...és még egy aranyos funkció, usb/firewire eszközről is képes bootolni :Y

Egyetlen ''negatívuma'' van, de az is csak mániákus overclockereknek, az az, hogy a BIOS nem támogatja a chip-specifikus beállítások megváltoztatását (cpu, ram timings, stb, stb).

De egy notebook-ot úgysem akar túlhúzni az ember, hiszen feldőlne a notesz ha az aljára kellene szerelni egy Termaltake hűtőt :DD

Fujitsu-Siemens Amilo 1630 (Athlon 64 3000+, 768M RAM, 40G HDD, Ati Radeon Mobility 9700 128M)

(#42) CseLev válasza BBK (#41) üzenetére


CseLev
csendes tag

Hi!

Köszi az infokat! Végre valami konkrétum!!!!:C

Egyébként meddig bírja az aksi? Az AMD miatt kérdezem. Bár állítólag ez már takarékosabb cucc. Ha bármi más még beugrik, írd meg!

Eddig totál hülye voltam, de most vettem egy 360 fokos fordulatot...

(#43) BBK válasza CseLev (#42) üzenetére


BBK
csendes tag

A speckóban szereplő értéket, azaz teljes terheltség melletti másfél óra, azt hozza (Half Life 2-vel teszteltem, 1h40m után ért el 5%-ra), böngészés, programfejlesztés, procitakarékosabb folyamatok és videokártya hajtás nélkül egyszer mértem le, 2h30m.
Amúgy meg ez egy desktop replacement célra szánt gép, így nem is célja pályázni a leghosszabb üzemidő címre. Viszont egy mozdulattal kivehető az aksi, így ha nagyon olyan környéken jársz, ahol még egy kósza konnektor, vagy inverter sincs kéznél, akkor veszel tartalék aksikat, hibernálod, aksicsere, resume, és kész is :C
Ami úgy tűnt, hogy sokat fogyaszt, az a DVD író... istenem, micsoda kompromisszumot kell kötni, hogy 220V mellett írjak DVD-t :)

Szerintem jó vétel, ha az asztali géped egy igazán izmos notebookkal akarod kiváltani. Bővíthető, és a sok feature hatékonyan használható munkaeszközt, de akár játékgépet varázsol belőle.

Fujitsu-Siemens Amilo 1630 (Athlon 64 3000+, 768M RAM, 40G HDD, Ati Radeon Mobility 9700 128M)

(#44) CseLev válasza BBK (#43) üzenetére


CseLev
csendes tag


Hi!

Köszi szépen! Kezd megerősödni bennem a döntés!

Bármi új infot szívesen várok!:))

Eddig totál hülye voltam, de most vettem egy 360 fokos fordulatot...

(#45) BBK válasza CseLev (#44) üzenetére


BBK
csendes tag

Cselev: megvetted?

Fujitsu-Siemens Amilo 1630 (Athlon 64 3000+, 768M RAM, 40G HDD, Ati Radeon Mobility 9700 128M)

(#46) s0ulreaver


s0ulreaver
tag

Szerintem semmi baj az Amilokkal, csak 1-2 ember szerintem túlkombinálja. Én is sok tapasztalatot hallottam és azok között semmi negatívum nem volt. Nincs mindenkinek 500E Forintja egy jó minőségű gépre, És 250E körül már lehet jó Amilo-t venni. Biztosan érzik az árkülönbség, de én csak ajánlani tudom Amilo-t. Ha valaki nagyon parázik 30E forintért adnak hozzá 2 év garibővítést.

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#47) Vangelis válasza s0ulreaver (#46) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem is az van ..nep 10 órát megyen...no problem:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#48) s0ulreaver válasza Vangelis (#47) üzenetére


s0ulreaver
tag

Megmondom őszintén fórumokba olvasott tapasztalatokkal kapcsolatban elég sok kérdés merül fel. Általában az van hogy 1-2 embernek nem vált be, de másik 100nak igen, és vége, mindenki azt fogja megtudni h. de bizony annak a 2 embernek rossz volt, és hogy szarok az Amilo-k.

Azt mindenki elfelejti hogy rengeteg elégedett Amilo user van. Barátomnak van egy Őskövület Amilo 700-as Celeron, és a vinyó zaját leszámítva tökéletes a gép. Hiba gyanújának a látszata sem volt sose. Szóval tényleg nocomment.

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#49) spartan1


spartan1
aktív tag

Sziasztok.Hatalmas segítséget kérnék tőletek.Minap vettem egy Fujitsu Siemens Amilo m1450g lapost. ő az.Újraraktam az xp-t mert a proci majd minden esetben 100%-on ment.Gyári xp lemezt használtam és újrarakás után ugyan ezt produkálta.Már akkor 100%-on megy ha fellépek a netre és szerintem az nem egészséges ha már ettől ennyire leterhelődik.Egy síma program installálása is majd 30 perc.Szerintem az xp hiba kilőve,gyári driverek a saját lemezéről felrakva.A gépben 2gb ddr2 ram van.Szerintetek beszart valamelyest a proci?Nagyon idegesítő,hogy ilyen lassú a gép.Segítségeteket előre is köszi :R

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#50) bubus66


bubus66
nagyúr

Sziasztok

Van egy Fujitsu Simens Amilo Pi3525 Notbook,nem kapcsol be, vagy is a kapcsol gomb világit de nem reagál semmire sem. A hűtő ventilátor sem megy mi lehet a probléma alaplap? Bekapcsoláskor hang van de utána semmi

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.