Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Hello.
Adott ez a notebook (fujitsu siemens amilo a1630).
A probléma konkrétan az, hogy valamiért teljesen random időközönként megdöglik az usb... Furcsa, hogy eddig ezt csak egereknél csinálta, bár az is igaz, h más usb-s eszköz huzamosabb ideig nem volt rákötve... (időnként nyomtató, adatkábel, ilyenek, mind működik tökéletesen)
A tünetek:
Rádugom az egeret (most egy logitech mx-518, de ugyanezt csinálta előtte egy geniussal is, szóval valószínű, hogy egértől független a dolog... az egér cseréje óta már ovlt winfos reinstall...), egy ideig megy (néha ez egy hónap, de ez nagyon ritka, máskor kb. 15 mp, leggyakrabban olyan 15 percig bírja), utána bedöglik. Lényegében az optika elkezd disco-zni, villog mint egy stroboszkóp, csak annál gyorsabban... kihúzom, bedugom, működik, egészen addig amíg a winfos fel nem ismeri, h mi ez, utána meghal megint... ha ugyan oda dugom vissza, kiírja, h nem felismerhető, ha másik usb-be, akkor felismeri, més megint megy random ideig...
Plz help, h miért van ez, winfos reinstall után kb. egy fél hónapig-hónapig jó, utána elromlik :S már teljesen kész vagyok, kb. nem sok választ el attól h a falhoz vágjam az egészet...
Előre is thx. és sry ha kicsit hosszú lett a bevezető...

(megint nem jó, ááááááááááá)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) opr


opr
veterán

ja, az usb-vezérlő:
Sis 7001


(most már az se segít, ha átdugom máshova)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) opr


opr
veterán

upp :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) opr


opr
veterán

upp

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) opr


opr
veterán

ismételt upp...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) opr


opr
veterán

valaki okos segitsen plz, nagyon idegesítő... és még tippem sincs h miért van... Bár h őszinte legyek, a lényeg nem is ez, hanem h jó legyen végre :O

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) Richard válasza opr (#6) üzenetére


Richard
őstag

Nem lehet, hogy érintkezési hiba van valahol az usb portok és a lap között? Egymás mellett/felett vannak az USB-k? Szerintem ilyesmi gondod lesz.

(#8) opr válasza Richard (#7) üzenetére


opr
veterán

van kettő egymás mellett, egy meg hátul.
Mind3 usb nagyon rossz helyen van, mert pont közvetlenül mellettük fújja ki a gép a meleg (egy óra lineage2 után forró) levegőt :F
Mikor elromlik az egér, és ki kell húzni, néha szó szeirnt égeti a kezem, annyira forró a csati.

Ha érintkezési hiba van, azt jól gondolom h én a büös életbe sehogy nem fogom tudni megmondani? :F
Ha jól sejtem go szervíz, és reménykedjek a legjobbakban :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) opr


opr
veterán

halkan jegyzem meg h most se jó :O

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) opr válasza Richard (#7) üzenetére


opr
veterán

igazad lehet :(
ráztam egy jót a notin, és hirtelen megjavult :O
thx. a helpet :)

:O:O:O

(nem hiszem el... fél éves noti, és meghal az usb, pedig jóformán aztali helyett volt használva, csak ül itt és néz vissza... mi lenne ha aktívan hurcolásznám? bedöglene eg hét alatt???)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Richard válasza opr (#10) üzenetére


Richard
őstag

Ha garis vidd vissza, hogy csináljanak vele valamit. Ezt házilag nem tudod megcsinálni sajnos.

(#12) opr válasza Richard (#11) üzenetére


opr
veterán

garis... visszaviszem... (sok sóhaj...)
szerinted mennyi az esélye annak, h kapok valamit amit tudok használni amíg ezt csinálják? (electroworld)
Az tuti, h ha nem segitenek, akkor amilo 1630 alakja lesz a s.gglyukunak még a hétvégén... :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) Richard válasza opr (#12) üzenetére


Richard
őstag

Hát ezt sajnos nem tudom. Soha ne mgariztattam még notebookot:(

(#14) macilaci78 válasza opr (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nagyon szépen kéred, biztosan fogsz kapni valamit. Talán remek kávét fog főzni, vagy szépen fog mosni, esetleg finom sütiknél lehet a segítségedre. :))

A viccet félretéve én valami szoftveres gagyiságra gondolok, valami kis trójai, vagy kémprogi, vagy valami sz@r. Ez megmagyarázhatná a random időt is, a win-reinstallos javulást is, csak a rézkódás-repairt nem. :F Nem lehet, hogy nincs tűzfalad? Engem olyan cucc talált meg, ami újraindítptta a gépemet, tűzfal fel és a probléma megszűnt... :)) Esetleg valami kollegád viccelődhet, bár ahhoz meg türelmesnek kell lennie. Nem hinném, hogy a melegtől a csati lenne rosszul, inkább az USB-vezérlő :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) opr válasza macilaci78 (#14) üzenetére


opr
veterán

Ezekre gondoltam először én is, de azátn rájöttem, h ez nem megoldás, az ilyenektől megvéd a proxy. Fél éve van itt a gép (koli), kb. egy hónap után beláttam, h a tűzfalnak semmi értelme (itt), sőt, talán még a virusirtónak sincs(egy virust nem kaptam el mióta itt vok, ami nem rossz, tekintve h a nap 24 órájából kb. 16-ot megy a gép). Kollega se hinném h viccelődhet, nem ismerek senkit, aki annyira értene a hack dolgokhoz, h beléjen egy gépre, amin csak napi egy-két órát fut az ftp-server(kivülről nem elérhető), és nincs megosztva rajta semmi :F
Nem tudom, én is arra tippelek h az usb-vezérlő nem bírta a hőt, csak azt nem értem h erre a tervezők h nem gondoltak erre :F annyira alap dolognak tartom. Azt se tudom h hány fok lehet ott belül mikor nagyon meg van terhelve, de az tuti h nem kevés... Én olyan 60-70-re tippelek, lehet h ez sok egy usb-vezérlőnek :F

Végül is a lényegen nem változtat, vagyis azon h nem jó :O
(bár mióta kapott egy erőteljesebb rázást azóta csak egyszer ment tönkre, és egy újabb rázás után megint jó lett, még ki se kellett húzni az egeret...)

ui.: remélem lesz erőm szépen kérni :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.