Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) romero28


romero28
senior tag

A From Dust tulajdonképpen egy RTS, azzal a különbséggel, hogy itt Te lehetsz Isten! Az, hogy jó, vagy rossz Isten leszel, csak is rajtad múlik! Továbbá itt nem tudod közvetlen parancsokkal irányítani az embereket, hanem a környezetüket formálva próbálod terelgetni őket (pl.: folyókat, hegyeket csinálhatsz), és vagy engedelmeskednek, vagy nem.
Amennyiben nem engedelmeskednek, meg is büntetheted őket, és egész falvakat törölhetsz el. Amennyiben engedelmesek, meg is jutalmazhatod őket, csinálhatsz oázist, sok halat, jó termést is adhatsz az embereidnek, attól függően, milyen fejlettek (nyilván az ősemberek nem tudnak aratni-vetni stb...)

Ezen a videón a jól látható a terep átformálása, az emberek mesterséges intelligenciájukat, ahogy menekülnek a víz elől, bemennek az erdőbe:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gSOQGazo7Oo

A From Dust története szerint egy törzs teljes emlékezetkiesést szenvedett. Épp ezért nincs kultúra, nincs történelmük, nincsenek tradícióik - szóval semmi. Ám egy rituáléra emlékeznek, és ezzel meg is idéznek minket, az istenüket.

Meg is jelenünk egy fekete gömbként, amely tulajdonképpen a kurzort szimbolizálja ,és rögtön el is kezdhetjük a "térítést". A Black & White játékmenetével ellentétben azonban itt nem magukat az embereke irányítjuk, hanem a környezetet alakíthatjuk úgy, hogy az valami pozitívat hozzon a népünknek.Vagyis eltéríthetünk folyókat, tavakat alakíthatunk ki, lávafolyamokból készíthetünk köveket (ha vizet engedünk rá), és hasonló dolgok. Azt azonban meg kell jegyezni, hogy nem áll meg az idő tevékenységünk közben. Ez annyit jelent, hogy ha elveszünk egy sziklát vagy bármit a folyó útjából, akkor az azonnal elindul a szabad úton - akkor is, ha épp a falunkat önti el ezzel.

De természetesen lesznek ennél konkrétabb céljaink is. Törzsünk például folyamatosan fejlődik, gyarapodik (ha mindent jól csináltunk), és épp ezért ki kell alakítanunk számukra megfelelő lakóhelyeket, ahol új falvakat építhetnek. Egy idő után felbukkannak az állatok is, akik a fő élelemforrást jelentik, és rájuk is figyelnünk kell. Ha mindent jól csinálunk, akkor a népünk újabb és újabb totemoszlopokat emel nekünk, melyek új képességeket adnak.Sajnos a természetet nem lehet teljes kontroll alatt tartani, így előfordulhat, hogy egy szökőár rendezi át az addig kialakított területünket, vagy kitör egy vulkán, és a láva felperzsel mindent, ami az útjába kerül. A fejlesztők szerint a From Dust közel 15 órás kihívást nyújt, és aki ezt kevesli, annak jó hír, hogy minden egyes játéknál már és más környezetben indulunk, így viszonylag magas lesz az újrajátszhatósági faktor.

Chahi játéka nagyon ígéretesnek tűnik, és ahhoz képest, hogy alig 4000 forintba kerül majd, elég tartalmasnak tűnik, és grafikailag sem lehet ok a panaszra.

forrás : [link]

Hivatalos oldal

[ Szerkesztve ]

(#2) Tim82 válasza romero28 (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izgalmasnak ígérkezik, kíváncsi leszek a PC-s gépigényre.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) romero28 válasza Tim82 (#2) üzenetére


romero28
senior tag

arról még sajna nem találtam infót . egyébként ha a játékot nagyon hasonlítani szeretném valamely korábbira , akkor a populous the beginning az ami a legközelebb áll hozzá ., ami valljuk meg nem volt egy rossz móka :)

(#4) Воланд


Воланд
titán

A techdemo nem néz ki rosszul, sőt. És ha tényleg ennyibe fog kerülni, akkor must have kategória.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) johni86 válasza romero28 (#3) üzenetére


johni86
tag

Rá gondoltam én is, egyből az ugrott be ahogy a sok kis muki imádkozik a totem előtt

(#7) pilóta


pilóta
nagyúr

A 15 óra csak nekem tűnik nagyon-nagyon kevésnek? Vagy ennyire elkorcsosult a játékipar, hogy ez már jónak számít? :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) romero28 válasza pilóta (#7) üzenetére


romero28
senior tag

"From Dust közel 15 órás kihívást nyújt, és aki ezt kevesli, annak jó hír, hogy minden egyes játéknál más és más környezetben indulunk, így viszonylag magas lesz az újrajátszhatósági faktor." - talán ez egy kis bizakodásra adhat okot :U , és valóban el van korcsosulva e téren a játékipar , mert ez az átlaghoz képest nem kevés játékidő ... sajnos :O

sorra hánnyák ki a 4-5 órás fps-eket stb...

[ Szerkesztve ]

(#9) romero28


romero28
senior tag

megjelenés augusztus 17-én .

(#10) Ice!? válasza pilóta (#7) üzenetére


Ice!?
őstag

Nem, én is keveslem.

Remélem nem kell majd profi angoltudás, hogy élvezhessem a játékot.

(#11) Romvr


Romvr
őstag

Gépigény:

Minimum Configuration:
SUPPORTED OS: Windows XP SP3 / Vista SP2 / Windows 7 SP1
Processor: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz / AMD Athlon64 X2 4400+ 2.3 Ghz
RAM: 1 GB (XP) / 2GB (Vista/Windows7)
Video Card: 256 mb / shader 3.0 GeForce 8800 GT or ATI Radeon HD 3000+
Sound Card: DirectX 9.0 –compliant sound card
DirectX Version: DirectX 9.0 c
Hard Drive Space: 4 GB
Peripherals Supported: Keyboard, mouse, optional controller

* This product does not support Windows® 98/ME/2000/NT

Recommended Configuration:
OS: Windows XP SP3 / Vista SP2 / Windows 7 SP1
Processor: Intel Core i7 920 2.66 Ghz or AMD Phenom II X4 3.00 Ghz
RAM: 3 GB DDR3
Video Card: 512 MB / GeForce 9 or ATI Radeon HD 4000 series
Sound Card: DirectX 9.0 -compliant sound card
DirectX Version: DirectX 9.0 c
Hard Drive Space: 4 GB
Peripherals Supported: Keyboard, Mouse, joystick optional (Xbox 360® Controller for Windows recommended)

Szóval nem lesz kis gépigénye! Bár ha megnézzük a víz/láva szimulációját, számomra már érthető is mire kell ekkora számítási kapacitás. Bár megoldhattak volna egy GPU-s számítási részt is. Hiszen így hiába van egy HD6870-em (nekem pl) nem lesz kihasználva. Viszont a CPU-m 100%-on fog tekerni.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#12) Cicero


Cicero
őstag

steamen most 15 euróért kapható, de ez pre-order ár, gondolom felszökik majd a megjelenés napján (???)

(#13) HS 2142 válasza Cicero (#12) üzenetére


HS 2142
őstag

Nem lesz drágább, most annyi az előnye, hogyha megveszed, akkor egy TF2-es sapkát kapsz az előrendelés mellé...

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#14) Cicero válasza HS 2142 (#13) üzenetére


Cicero
őstag

helyes, helyes!

amúgy most ugrik be elnézegetve a concept artot hogy én erről a játékról már olvastam valahol, pár hónappal ezelőtt. remélem nem csalódok.

(#15) h.adam.92


h.adam.92
őstag

régen a black and white 2-t 3x is végigvittem, sztem ezzel is el leszek egy ideig. szeretem az ilyen "elalvós" RTS-gameke, mint pl az Anno sorozat :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Cicero válasza h.adam.92 (#15) üzenetére


Cicero
őstag

bw2 már nem volt számomra olyan nagy durranás, az első rész viszont nagyon ütött anno. Azelőtt mondjuk nem is voltak hasonló istenszimulátorok, csak a populus.

Kár hogy épp nyaralás közben ér a release, laptopot ezért biztos nem viszek magammal :DDD

(#17) ooooobi


ooooobi
senior tag

From Dust 25% kedvezménnyel a DU5T kupon kóddal. (by ollie)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#18) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Van egy olyan érzésem hogy a kampány rövid lesz, de a gépigénye szolid :K

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, ma este elvileg már játszhatunk vele, kár, hogy nekem valószínűleg nem lesz időm.

***

(#20) ooooobi


ooooobi
senior tag

Nekem se lessz nagyon időm, degy egy órácskát azért ránézek már az első videó óta várom ezt, remélem a kis 8800gtsem vinni fogja, steamen azt írják minimumnak :U

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#21) h.adam.92 válasza ooooobi (#20) üzenetére


h.adam.92
őstag

úgy látom a 2600k sír egy új VGA-ért :B

(#22) ooooobi válasza h.adam.92 (#21) üzenetére


ooooobi
senior tag

dehogy sír, elvan ő magában az igpvel:) csak munkára használom

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#23) ollie


ollie
MODERÁTOR

Úgy néz ki, hogy nagyon jó a játék, bár sajnos csak az első 2 pályára volt időm a kampányban. Remélem a 13 pálya nem túl rövid kampányt jelent. Szerintem tutira várhatóak majd DLC-k is.
Mindenesetre úgy néz ki, hogy az árát megérte.

***

(#24) ooooobi


ooooobi
senior tag

Nekem is bejön alapjában véve, azért vannak benne zavaró dolgok, pl ha a közepétől csak egy pár centit elhúzom a kurzort már scrollozza is elfele az egész képet, meg az a kis sárga csík ami a kurzor után száll valamiért nagyon pixeles, mármint a széle nem sima, de ez gondolom a videókártyám miatt van, legalábbis remélem alapból nem ilyen :)
Ja a getgames verziót nem tudtam steamre regisztrálni, hanem ubisoftra kellet accot regelnem, ezt sajnálom, ha előre tudom akkor steamen veszem meg :(

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#25) ollie válasza ooooobi (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Steam-es verziót is kellett regisztrálni az ubisoftos accounttal.

***

(#26) Cucuska2 válasza ollie (#25) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én az utolsó előtti pályánál járok, de igaz, én hamarabb játszhattam vele mint ti.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#27) ollie válasza Cucuska2 (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mennyi idő alatt jutottál odáig?

***

(#28) Cucuska2 válasza ollie (#27) üzenetére


Cucuska2
őstag

6-7 óra. :K
Még kevesebb is lehet bőven, mivel mindegyik mapot teljesen beültettem zölddel.

Szerintem az utolsó 2 pályával még 2 órát szenvedni fogok.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#29) Cicero


Cicero
őstag

hazaértem, most telepítem. :C

(#30) ooooobi


ooooobi
senior tag

utolsó előttinek már vagy 4.re ugrok neki :W

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#31) h.adam.92 válasza ooooobi (#30) üzenetére


h.adam.92
őstag

én is azon égek... :)

(#32) Sirandrish


Sirandrish
legenda

én az első mapon se tudom mit kell csinálni:DDD
Felszedtem a homokot majd levágtam a homokot de a kis köcsögök nem lódulnak :DD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33) ollie válasza Sirandrish (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olvasd el amiket kiír, eléggé egyértelmű.

***

(#34) Cicero válasza ooooobi (#30) üzenetére


Cicero
őstag

az jó, én az állandó árvizesen nem jutok tovább, mindig elcsatangolnak a kicsi négerek vagy elmossa őket a 30mp-enként visszatérő ár... :(((

(#35) ooooobi válasza Cicero (#34) üzenetére


ooooobi
senior tag

azóta már végigvvittem, vagyis majdnem mert az uccsó pályán nincs cél, bármit lehet csinálni
elszórakoztam ott csináltam nagy magyarországot tengerrel körülvéve, földet, aztán meguntam sajnos :(

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#36) Cicero válasza ooooobi (#35) üzenetére


Cicero
őstag

found it hard to fap to? :DDD

(#37) Ice!?


Ice!?
őstag

magyarításról valami hír?

itt "a játékhoz nincs fordítás" ikont raktak ki mellé..:(

(#38) kisfer


kisfer
aktív tag

Üdv.

Valaki tudna segíteni abban hogy az utolsó pályán mit is kell csinálni?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#39) ooooobi válasza kisfer (#38) üzenetére


ooooobi
senior tag

kedvedre építkezhetsz bármit, elvileg majd jön valami özönvíz, nekem nem volt türelmem kivárni

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#40) h.adam.92 válasza ooooobi (#39) üzenetére


h.adam.92
őstag

utolsó pálya lényegében egy "sandbox" az árvizet/vulkánt vagy akármit, te magad tudsz előidézni, ha összeszedsz minden elemet, nem kell semmire várni :)

[ Szerkesztve ]

(#41) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Sziasztok! Olyan gondom van a játékkal hogy rettentő alacsony az fps szám. Tisztában vagyok a 30-as limittel és az első 6 pályát gond nélkül annyival vittem végig de két nap kihagyás után most ahogy indítom max 20 fps-t érek el de inkább stabilan 18-19-el megy. Elég idegesítő és bosszantó.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.