Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#94001) EmberXY válasza Malachi (#93992) üzenetére

EmberXY
(addikt)

"egy csapattal"

Szerintem félreértesz... A gondolatmenet alapján a Ferrari (is) egy csapatnak számít, függetlenül a sikertelen, majd sikeres évektől, na de előtte a Benettonnal is nyert 2 vb-t, vagyis ez már így "két csapat", és valóban, én sem vitatom el, hogy a valaha élt egyik legnagyobb pilóta. A lényeg, hogy két különböző csapattal is nyerni tudott.

Up the Irons!

(#94002) arn válasza Csapoati (#93999) üzenetére

arn
(nagyúr)

Mar tobbszor leirtam, ennel kozelebb nem tudsz a kerdeshez kerulni. Azt is irhattam volna, hogy szerintem meg nem igy van, az jobb lenne?

Eleg jol kirajzolodik, hogy melyik evek voltak unalmasak, es melyiken volt kuzdelem, 0.5 alatt van csata altalaban a vbcimert, 0.5 es 1 kozott latunk vmit, de sima gyozelem szokott lenni, 1 felett meg egy csapat dominal.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#94003) Diokhan

Diokhan
(őstag)

Bocsi srácok, de ezt muszáj volt :D

Scully: ...és úgy éreztem, mindenki engem üldöz. Mulder: Most legalább tudod, én hogy érzem magam általában. | K-B. T.!!!!!!!!!!

(#94004) b-type válasza Diokhan (#94003) üzenetére

b-type
(nagyúr)

:D

érdekesek lesznek az események, a vizsgálattól sokat nem várok, de nyilván hír lesz....viszont kíváncsi vagyok felcsesződött-e Hamilton, és persze a következő SC indulás kezelésének is lesz pikantériája :)

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#94005) BMW001 válasza b-type (#94004) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Szerintem eltiltjak egy futamrol...

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#94006) cyberkind válasza BMW001 (#94005) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Én remélem is mert ennél nagyobb példája nem lesz az FIA alkalmatlanságára és következetlenségére.

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#94007) EmberXY válasza Diokhan (#94003) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Ez nagyon nagy. :C

Up the Irons!

(#94008) snecy20 válasza BMW001 (#94005) üzenetére

snecy20
(veterán)

Akkor akár ki is oszthatják ennyi erővel Hamiltonnak a VB címet. Könnyen lehet hogy csak pár pont döntene köztük év végén...

Vagy ha már annyira ez, akkor fekete zászlózták volna őt ott helyben, Bakuban... Az még mindig lenyelhetőbb lett volna, mintha így utólag találnak ki extra büntetési tételeket.

(#94009) b-type válasza BMW001 (#94005) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ennek nem örülnek, és nem is tartom valós veszélynek, futam alatt megkapta a második legkeményebb büntetést, nem tartanám korrektnek ha most pedig megkapná az elsőt..hiába nem szenvedett hátrányt a futam alatti büntetést miatt a végeredményt tekintve, annak semmi köze nem volt a büntetéshez....ahogy Brawn is mondta, innen ezt nem lehet megközelíteni.

(#94010) BMW001 válasza b-type (#94009) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Ebben igazad van, bar kaphat halmozati buntetest is, ha sulyosnak itelik meg az akciojat.

Akkor csak siman csak utolagos DNF.

snecy20: Ugye futam kozben nem az FIA dont, hanem a birak. Mint opcio, felmerult a fekete zaszlo is. Igen, ezt ott kellett volna lerendezni, de ugye kovetkezetesseg az zero, meg talan a gatya is tele lett. De ebben mi az uj? Mikor lattunk egyenes dontest ilyen szituaciokban?

[ Szerkesztve ]

(#94011) Atomantiii válasza BMW001 (#94010) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

A futam végeredménye hivatalos, innen már nem nyúlhatnak bele ha egyik csapat sem nyújtott be óvást a megadott ideig a futam leintése után.

Persze más büntetést bárki kaphat ami kihathat a következő futamra.

[ Szerkesztve ]

(#94012) ProEvoFan válasza Diokhan (#94003) üzenetére

ProEvoFan
(veterán)

Ez epic :))
Szerintem max pénzbírságot fog kapni.Ha eltiltják vagy elvesznek tőle VB pontokat, esetleg rajthely bűntetést kap, az befolyásolja a VB kimenetelét így elvész minden ami a nézőket leülteti a TV elé.

PSN ID: ProEvoFan_hun

(#94013) EmberXY válasza ProEvoFan (#94012) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Ha ott helyben nem zárták ki, utólag már kár lenne.

Up the Irons!

(#94014) Motion_Blur válasza EmberXY (#94013) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Szerintem sincs ilyen, sanszosasbb hogy a következő futamra kap elitltást.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#94015) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Az a helyzet, hogy Kimi a legpechesebb, neki futamról futamra is katasztrófális a mérlege, motorhibából is csak zárkózik fel rá az Alonso, és ő sem tudott túl jól igazolni. Konkrétan a legjobb igazolása a Mclarenről Ferrarira váltás volt, de utána a 20 körönként megkotló Mclaren lett a Forma 1 megmegbízhatóbb gépe, és elég gyors is volt, szerintem a folytonosságot is figyelembe véve, ha nem vált, akkor 2x VB a Mclarennel (07 és 08).

Na most nem csak a váltások, hanem a nem váltások is számítanak:
Alonso nagyon jól kezdett, jó helyen volt 05-ben,
jól érezte, hogy maradnia kell 06-ra, majd érezte, hogy a Renault helyett a Mclarenhez vagy a Ferrarihoz kell menni, és ez is nagyon jó volt, gyakorlatilag a 07-et és a 08-at is hozhatta volna azzal a géppel.
A probléma a Mclarennél alakult ki, hogy idő előtt el kellett jönnie, és csak a Renaultnál volt hely, így bukta a 08-at. A 09-et mindenki mindenképp bukta volna, mert Buttonon kívül senki nem számolhatott a Hondával.
Utána pedig nem volt katasztrofális az igazolása a Ferrarihoz, csak azzal nem számolt, hogy az üdítőgyártó Redbull leveri a gyári csapatokat 4 éven át, mint vak a poharat.
(08-ra foglalt volt a Ferrari Kimi miatt, és a Mclaren Hamilton miatt, 09-re sosem találta volna ki, hogy mi a nyerő, majd a Redbullra sem volt nagy szorzó, hogy ennyire kaszál.)
A Ferrarinál kicsit elment a dolog, de végül is mind, a Redbullhoz nem mehetett. Utána pedig már mindegy volt, amikor kiderült, hogy ez a Ferrari már nem az a Ferrari ami 2006-ig volt.
Most lehet, hogy a Vettel nyer vele, de nem volt ez olyan katasztrófa - ez az elszerződés - mint amilyen lett.

A lényeg a lényeg, hogy a Mclarenben hagyott 2 címet, de utána egyedül ami reálisan hozható lett volna az a Mercedeshez igazolás lett volna 12-ben.

12-n kívül nem volt reális lehetősége. Ebből viszonylag sokat lehoz, hogy a 09-esre senki nem számíthatott, valamint, hogy a Redbull megelégedett a saját neveléssel, és akkor sem kellett volna neki már akkor az Alonso, ha ingyen megy.

Ez 5 év alapból, a 2 a Meki miatt, és 3, hogy nem ő csapott le a Mercire. Ha lecsap a Mercire, akkor most a Hamilton akarna odamenni, de akkor meg őt nem vennék be semmi pénzért, mert van nekik egy Alonso.

Összességében a Ron Dennis - Mclaren - Hamilton vonalon ment el a pályafutása.

A Kimié pedig a Ferrarin, végig ki kellett volna tartani a Mclarennél és a Mercedesnél. 07-ben és 08-ban is a Mclarennél lehetett volna, és 14-től a Mercinél. Ez akár 5 vb címet is hozhatott volna.

Igazából a Hamilton belecsöppent a tutiba, azonnal simán VB autót kapott 2 éven át, majd nagyon belenyúlt a Mercis szerződéssel.
A Vettel szintén belenyúlt a tutiba. A papírforma az lett volna, hogy a Redbullnál elvan egy darabig, majd onnan kereshet VB autót a Ferrarinál vagy a Mclarennél, de az akkora CV-je még csak nem is volt oda jó, lévén, hogy valszeg 1x futamgyöztesként kellett volna összehozni, 4x VB helyett. A legjobb nem is az volt neki, hogy állat autót kapott, hanem, hogy a Redbull sztárt akart csinálni belőle, és azonnal olyan védettséget kapott, hogy kizárt volt, hogy hoznak helyette vagy mellé egy másik top pilótát.
A Button pedig annyira belenyúlt, hogy azt még ma sem hiszi el senki.

Ennek a 3-nak a mázlija jelenti igazán a többiek pechjét. Esélyük sem volt pl. szólni a Redbullnak, hogy most száljon ki a Vettel gyerek, majd én megmutatom, hogy velem még könnyebben nyertek VB-t a seggrakétával.

(#94016) gbors válasza snecy20 (#94008) üzenetére

gbors
(nagyúr)

En helyben fekete zaszlot adtam volna Vettelnek, de igy utolag mar nem kellene. Mondjuk ha bebizonyosodna, hogy Vettel szandekosan ment neki Hamiltonnak, akkor megszavaznek egy egyfutamos eltiltast is...

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#94017) b-type válasza BMW001 (#94010) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Talán a legjobb az lenne, ha Vettel egyértelműsítené hogy mi történt, mert jelenleg az hogy úgy tesz mintha nem is történt volna meg, az nem jó senkinek.
Leültetni mindkettőt, és kapnak 5-10percet megdumálni egymással de a kamerák előtt, és a vége az hogy bármit is mondanak, a végén kezet fognak, jelképezve hogy nem viszik tovább a történteket..és a média se tegye.
Én ezt tenném, és ez olyan 'amcsis' is...annak ellenére hogy láttunk már ilyet MotoGp-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#94018) Delávégá válasza b-type (#94017) üzenetére

Delávégá
(tag)

Szerintem meg nem amcsis hanem kulturált viselkedés. Legalábbis felénk.

(#94019) kukinyo válasza Motion_Blur (#94014) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Akkor kétszer büntetik ugyan azért.
Ilyen még a "nagyvilági" törvénykezésben sincs sehol.

(#94017) b-type: Így van, ez lenne a leghelyesebb út.

[ Szerkesztve ]

(#94020) EmberXY válasza gbors (#94016) üzenetére

EmberXY
(addikt)

"ha bebizonyosodna"...

Tán még nem biztos? :D Akkor eleve mitől volt "dangerous driving"? Vagy műszaki hiba miatt húzott jobbra a kormány? :D

Up the Irons!

(#94021) snecy20 válasza [CS]Blade2 (#94015) üzenetére

snecy20
(veterán)

Button kapcsán annyit, hogy azért egy 16 éves pályafutás alatt kijárt neki annyi, hogy legyen belőle összesen egy fél szezonja, amikor arathatott. :) Más kérdés, hogy azzal a 2009-es első fél évvel ki is húzta Abu Dhabiig.
Jó, nem említhető egy lapon tehetségileg Hamiltonnal és Vettellel mondjuk, de ő mögöttük már van 4-5 olyan szezon, hogyha takaréklángon végiggurítják az autót, akkoris tuti dobogósok.

(#94022) Ciccuka válasza cyberkind (#94006) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Remélem Hamiltont tiltják el. Ugyanis ő okozta ezt az egészet és ő még nem kapott semmilyen büntetést se érte.

🏎️ 🏁

(#94023) b-type válasza Ciccuka (#94022) üzenetére

b-type
(nagyúr)

:D

(#94024) snecy20 válasza Ciccuka (#94022) üzenetére

snecy20
(veterán)

Írni fogok az FIA-nak, hogy a Ciccuka megaszonta, hogy márpedig ezt a helyzetet a Hamilton okozta, és büntessék meg érte. Ha kell, vizsgálják újra még az esetet nyolcszor.

[ Szerkesztve ]

(#94025) hermanyi válasza Ciccuka (#94022) üzenetére

hermanyi
(őstag)

Most majdnem kiköptem a sört . :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#94026) Viktor77 válasza Ciccuka (#94022) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Szeretem mikor megjelensz, és felvidítod a topic lakóit. :D

De ne egy futamra, hanem az egész szezonból.

[ Szerkesztve ]

Some people move on, but not us ... not us

(#94027) gbors válasza EmberXY (#94020) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Nem biztos. Egy race bant azert nem osztunk ki egy "szerintem" alapjan, plane, hogy elemzok is vitatjak, hogy erre utalnak-e a kormanymozdulatok.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#94028) BMW001 válasza Ciccuka (#94022) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Jujjj.... :( Birom ezeket a par szavas, ertelmetlen bekoszoneseket.

b-type: Amit irsz az a medianak es a nezoknek jo lenne, de igazabol a problemat nem oldana meg. Mert ha Vettel veletlen tenyleg oszinte lenne, es kijelentene, hogy bocs, de alszallt az agyam, szandekos volt, de megsem, akkor a tobbiekkel szemben nem lenne igazsagos, ha meguszna csak egy 10s stop&go -val. Na meg kicsit etikatlan is lenne, mert akkor ez tenyleg azt sugallana, hogy ez a viselkedes megnegedett, mert nincsenek kovetkezmenyei.
Schumi is megbunhodott anno, amikor nekiment Villeneuve -nek, es nem sokat gondolkoztak rajta, hogy meglepjek. Nincs ezzel semmi baj, ugye Zidane -nak is elborult az agya egyszer, meg is kapta a jutalmat, ez benne van a sportban. Nem szep, de ott van, es kezelni kellene. Ahogy irtak es irjak sok helyen, ez mashol instant kiallitas.

[ Szerkesztve ]

(#94029) kukinyo válasza gbors (#94027) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Szvsz ha Vettel nem vallja be a szándékosságot (miért is tenné), az ügynek nem lesz folytatása.
A nagy hadonászás közben megrándult a jobb keze is de amint észlelte az autó irányváltását azonnal korrigált. Ezért is nem lett komolyabb koccanás, baleset belőle.
Ennyi.

(#94030) #08205312

(törölt tag)

a régi szép idők...kis nosztalgia...amikor még az volt téma a haverokkal, hogy a hétvégén a kis kamikáze kit fog kiütni :DDD

(#94031) szebe válasza #08205312 (#94030) üzenetére

szebe
(őstag)

Sato hibája, nyilvánvaló.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#94032) DS39 válasza Ciccuka (#94022) üzenetére

DS39
(veterán)

várjál, nem Rosberg volt? mintha őt láttam volna.... :DDD

(#94033) shteer válasza Viktor77 (#94026) üzenetére

shteer
(félisten)

Kellett is, nagyon elült a vita :D

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#94034) Viktor77 válasza shteer (#94033) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Ja, már mindenről beszélünk, csak a féktesztről nem. :D

Some people move on, but not us ... not us

(#94035) tkesy

tkesy
(őstag)

;] :D :(

[ Szerkesztve ]

>>>> “Life is measured in achievement, not in years alone.” - Bruce McLaren <<<< >>>> So Say We All --- The Truth Is Out There - I Want To Believe --- Indeed <<<<

(#94036) DS39

DS39
(veterán)

Ajjaj :(

[ Szerkesztve ]

(#94037) EmberXY válasza gbors (#94027) üzenetére

EmberXY
(addikt)

De akkor ezzel az erővel azt is mondhatjuk, hogy Hamilton sem direkt fékezett, csak egy szúnyogot akart elhessegetni a lábáról, vagy annyira megijedt attól, amit a tükörben látott, hogy hirtelen összekeverte a két pedált. A szakértők pedig megállapítják, hogy Vettel ott sem volt. :D

Up the Irons!

(#94038) lenox válasza tkesy (#94035) üzenetére

lenox
(addikt)

http://www.hondajet.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/Honda_HA-420_HondaJet

Konkretan a faszinak a repulo volt eredetileg is az alma, csak atmenetileg motort/autot gyartott.

[ Szerkesztve ]

(#94039) Peat;)

Peat;)
(veterán)

Hihetetlen hogy még mindig ez a téma, ha szándékos is volt a rákormányzás akkor mivan. Olyan kis sebességnél történt hogy a bünti teljesen okés volt, arányos. Nem tudom mit kell pattogni, nem 300-as tempónál történt, egy túlvállalt előzési kísérlet ezerszer veszélyesebb. Erkölcsi büntetést meg nem a pályán kell kiosztani, ez a pontrendszer is marhaság. Volt show, megvan a két nagy harca a médiában, mindenki örülhet.

(#94040) JJános válasza Peat;) (#94039) üzenetére

JJános
(addikt)

Így van. Nekem már a túlmisztifikált rárántotta szó sem tetszett. Egy biztos, hogy ha büntit kap Vettel, akkor én nem nézek több F1-es versenyt. Nyugodt lesz az életem hátralevő része. :)

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#94042) hermanyi

hermanyi
(őstag)

200-300 as tempónál mm-re tudják ,hogy hol az autó széle a korlát mellett de 60km/h nál nem tudja és véletlen volt a kocc . :DD :DD :DD :DD :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#94043) EmberXY válasza hermanyi (#94042) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Van benne valami... :D

Up the Irons!

(#94044) Motion_Blur válasza hermanyi (#94042) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ahogy az autó se érzi jól magát 50km/h-n, a versenyzők se ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#94046) Top cat válasza hermanyi (#94042) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Azért az elég ritkán fordul elő, hogy hirtelen kiugrik eléd a korlát ;]

(#94048) gbors válasza Peat;) (#94039) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Ha szandekos volt, az nekem nem fer bele, es szigoruan buntetnem - nem utolsosorban azert, hogy ne szokjanak ra. Just my opinion.

(#94049) Motion_Blur válasza gbors (#94048) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Miért szokna rá erre valaki?
Tervezetten kinek ér ez meg ~30mp veszteséget a pályán?

(#94050) hermanyi

hermanyi
(őstag)

Az az igazság ,hogy ezt utólag már nem lenne szabad büntetni . Akkor kellett volna fekete zászló és kész . akkor nem kapta meg hanem kapott egy 10 mp stop &got . Szóval letudta a büntit . Téma lezárva .

Top cat : Ja hüle Hami meg pont balra tépte a kormányt mert ö megijedt a korláttól és e két együtthatónak a következménye az összeérő autó . :D

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.