Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#59001) kisza25 válasza Motion_Blur (#58839) üzenetére

kisza25
(félisten)

igen és Max-nek meg ki volt adva, hogy torpedózón ki valakit, hogy jöjjön be az SC, mert az nélkül nem tudták volna LH-t kihívni ilyen rossz ütemben, bírom ezeket az összeesküvés elmélet gyártókat, mert a kis kedvenc éppen rosszul járt :P

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#59002) DopeBob válasza -Mike- (#58994) üzenetére

DopeBob
(addikt)

eléggé magán kívül lehet szegény, h véletlenül női ruhába öltözött :U

MZ/X

(#59003) snecy20 válasza hermanyi (#58997) üzenetére

snecy20
(veterán)

Direkt nem megy határon, az látszik. Biztonsági bemutató kör, 70%-on. :)

(#59004) prmcsk válasza Malachi (#58983) üzenetére

prmcsk
(addikt)

Akkor leírom mit gondolok, az elejétől fogva, aztán indulhat a savazásom...

Hogy a pontokat illetően "izgalmasabbá" tegyék a F1-nek nevezett kocsikázást "valakik" úgy döntöttek, hogy megcserélik az 1-2. ik helyet. A merga "számol" és meg van győződve arról, hogy helyezést nem veszt.

Hambi hitét nem cáfolják az általa vélt kerékcserékkel kapcsolatban, mert az erre rendszeresített rádió "hirtelen elromlik", vagy csak úgy...

Bejön, szükségtelenül kereket cserél és mindenki meg van győződve arról, hogy minimum visszajön "kettőbe"...Na, itt jött a hiba, mert háromba ért vissza és a merga már akkor tudta, hogy ezen a pályán így is marad. Volt ideje megszerkeszteni előre az elnézés szövegét...

Az alaphelyzetet nézzük. Engem nem az érdekel, hogy ki "hibázott" hanem, hogy mi indokolta a leírtakon kívül Hami kerékcseréjét ? A józan ész biztos, hogy nem, mert a gumijai jó állapotban voltak, hiszen vagy 15mp-el vezetett a crash-ig. Ha ez az idő folyamatosan csökkent volna a balesetig még indokolható lenne ez a döntés, de nem...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#59005) AMD Power válasza prmcsk (#59004) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ez kérlek szépen szimpla *ibaszbásból történt. Ilyen primitív hibát egy csapat véletlenül Nem követhet el!!

[ Szerkesztve ]

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#59006) snecy20 válasza prmcsk (#59004) üzenetére

snecy20
(veterán)

A Schumacher vagy Vettel-éra alatt miért nem történtek ilyen rejtélyes poziciócserék? :)
Pedig ha valamikor, akkor azokban az években nem ártott volna feldobni valamivel a langyos fost.

(#59007) AMD Power válasza snecy20 (#59006) üzenetére

AMD Power
(titán)

MS egy ilyenért megkurt* volna az egész csapatot. :U

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#59008) snecy20 válasza AMD Power (#59007) üzenetére

snecy20
(veterán)

Hát ilyen *bakik* nem voltak az tuti. :DDD

(#59009) RyanHunter válasza snecy20 (#59008) üzenetére

RyanHunter
(újonc)

Nem kell bonyolítani, Rózsikának kellett nyeretni a szülőhazájában.

(#59010) Vergilia

Vergilia
(tag)

Óriási mákja volt Niconak és megint gusztustalan volt ahogy viselkedett a herceggel. Ne csodálkozzon ha megint ki fogják fütyülni a következő futamokon. Az is hozzá tartozik, hogy Lewis úgy viselkedett mint egy durcás kisfiú akinek elvették a kisautóját.

(#59011) Csapoati válasza AMD Power (#59005) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Jól kiszúrtak akkor magukkal is "direkt", mert ugrott az 1-2. Ne csináljátok már, kezd nevetséges lenni ez az összeesküvés-elmélet gyártás. Hamilton saját maga nyilatkozta, hogy aggódott a guminyomás miatt.

Ryanhunter: Akkor elegánsabbaqn is megoldhatták volna, pl. az első cserénél nem megy fel a kerék, vagy már az időmérőn történik valami kisebb gond. Honnan tudhatták, hogy SC lesz? Főleg 20 körrel a vége előtt.

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#59012) Blackmirror válasza prmcsk (#59004) üzenetére

Blackmirror
(senior tag)

Nem savazás, de ha mondjuk jó a feltételezésed és meg akarták cserélni az 1-2 helyezettet...mit kellett számolni?Vettel szerintem Rosberg mögött volt és közel, nem 4 mpre.Nem lett volna elég kinézni egy monitorra hogy hát ez nem kivitelezhető,hogy megcseréljük sunyiban az 1-2 helyezettet?

-Mike- :DDD

[ Szerkesztve ]

S9+

(#59013) -Mike-

-Mike-
(addikt)

A topicban is terjed a kábszi.

(#59014) RyanHunter válasza Csapoati (#59011) üzenetére

RyanHunter
(újonc)

Honnan tudod ha nincs a SC nem hozzák ki? Lehet be volt tervezve a csapatnál 15 kőrrel a vége előtt Lewis kerékcseréje, ezt nem tudni.

(#59015) b-type válasza Vergilia (#59010) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Sztem egyikkel sem volt semmi baj, Nico örült mert megnyerte a futamot...ha így akkor így, elmondta korrektül amit gondol erről, de attól még ő haladt át a célvonalon elsőként. ..hogy mi lesz ezután az már más történet, mert a Mercedes gondolhatja úgy hogy Nico tartozik pár ponttal Hamilton-nak.
- Hamilton meg...hát gondold el végig csinálod a hétvégét, itt a palánkok közt megcsinálod a pole-t, végig kontrollálod a versenyt,..aztán a csapat kihív és visszatérsz a 3. helyre. Miközben mindenki hülyének nézi a Mercedes-t, mert most kb. ez zajlik.
Skipp írta, és sztem is...a Mercedes taktikailag béna ha necces szitukat kell megjátszani.
Ez pl. egy olyan húzás volt ami előtt értetlenül áll mindenki, ha nem tudták mennyi a biztonságos távolság akkor nem hoz ilyen volumenű döntést.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#59016) AMD Power válasza Csapoati (#59011) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ha ez meg egy valóban véletlen hiba miatt volt akkor pedig rúgjanak ki onnan egy pár nem oda illő idiótát. :U

(#59017) Malachi válasza b-type (#59015) üzenetére

Malachi
(addikt)

jaja, németek, túl precízek és becsületesek. rosszul hazudnak. :) amúgy nem tudom, emlékszik-e valaki rá, de mikor Hami rákérdezett a kocsiból, hogy mi a tök van, miért van előtte Vettel, mutatták Laudáékat a boxban, és ott röhögcséltek, mint két tini. nem is értettem, de nem vették nagyon a szívükre a dolgot. látszólag.

(#59018) Csapoati válasza RyanHunter (#59014) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Az egy kicsit meg atlatszobb lett volna es total indokolatlan. A kiallasnal sem a kopastol feltek. De mar tobbszor lathattuk, hogy a Mercedes nem valami jo taktikailag, csak ugye eddig nem volt a nyakukon senki.

(#59019) DS39 válasza Csapoati (#59011) üzenetére

DS39
(veterán)

Monacóban azért lehet számolni hogy legalább egy SC lesz.
bár én hajlok az elmélet felé, hogy direkt volt, csak nem tervezték előre, hanem kapóra jött az SC, és akkor hajrá, szopassuk meg. annyira demoralizáló lenne az év már most, ha nem basznak ki kétszer is Hamiltonnal idén. (bár így sem tudják megállítani, de hátráltatni lehet)

Malachi: persze hogy nem vették a szívükre, a cégnek az a fontos hogy meglegyen a csapat VB és az egyéni is valamelyik versenyzőé legyen. előbbi borítékolható volt már a szezon előtt, utóbbi is gyakorlatilag az, számukra nem lényeg melyik nyer, csak azt tegyék minél később, mert különben csökkenő nézettség miatt az ő bevételük is csökken.

[ Szerkesztve ]

(#59020) kisza25 válasza DS39 (#59019) üzenetére

kisza25
(félisten)

és azt mond meg, hogy miért lenne érdeke egy csapatnak a saját leg VB cím esélyesebb versenyzőét hátráltatni, akivel most kötöttek 100milliós szerződést 3 évre, nem veszitek észre, hogy ez egy paradoxon, vagy tényleg ennyi elvakult napellenzős LH drukker van itt :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#59021) venember83 válasza DS39 (#59019) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Miért akarnak kiszúrni a pilótával, akivel hosszú távra terveznek, aki nyert nekik tavaly vb-címet? Ha Rosberget akarnák nyomni, akkor nem hosszabbítottak volna Lajossal. Nonszensz az egész.

(#59022) DS39 válasza kisza25 (#59020) üzenetére

DS39
(veterán)

én Vettel drukker vagyok, kikérem magamnak.

de ez amit tegnap leműveltek botrányos, és nyilatkozatok ide vagy oda, nehéz lesz elhitetni a néppel, hogy ez nem volt szándékos. szerintem kb úgy tudnák ezt megtenni, ha holnap kiáll a nép elé Mr. Benz, és kirúgja azt aki kihívta Hamiltont a boxba.

leírtam mi az érdeke, minél később legyen VB. mindenki tisztában van a csapaton belül azzal a ténnyel hogy melyik versenyzőjük a jobb, így ha egyenlőek a feltételek, Hamilton már Spában ünnepelhet. hosszabbítás önmagában nem indok arra hogy kedvezzenek neki, lényeg hogy nem igazol el mondjuk a Ferrarihoz a világ egyik legjobb versenyzője.

venember83: csak ismételni tudom magam, ha nem hosszabbítanak vele, átmegy a Ferkához és ott nyer VB-t. annál jobb ha nekik posztolgat a különböző közösségi oldalakra.

más részről ez a fajta hátráltatás nem biztos hogy az ő találmányuk, hanem Bernie-é vagy az FIA-é. nekik fáj a leginkább ha korán eldől a VB. irányított bábszínház az egész F1 sajnos. :U

[ Szerkesztve ]

(#59023) #85154688 válasza DS39 (#59019) üzenetére

(törölt tag)

Gondolom a merci egy kicsit megcumiztatta Hamiltont, hogy ha már ilyen szépen lehúzta őket pénzzel az új szerződéssel akkor nehogy már olyan simán megnyerje a VB-t.....El tudom képzelni ahogy a Toto Wolf - Paddy Lowe - Niki Lauda trió minden futam előtt szépen megvitatják, hogy éppen melyik versenyzőjükkel nyeressék meg a futamot.....Egyébként ez a Paddy Lowe lehet, hogy nagy koponya, de amúgy meg úgy néz ki mint egy igazi kis alkesz aki mindent megiszik ami A-betűvel kezdődik....[link].....Laudában is nagyot csalódtam, vén kecske, de nem elég, hogy más rivális csapatoknak is beszólogat, még a saját csapatának is oda-oda mar, éppen ma olvastam, hogy Laudának nincs közvetlen beleszólása a futam történéseibe, viszont akkor meg milyen alapon kritizálja a csapatot a tegnapi húzás után? Legközelebb üljön le és találja ki Ő maga a stratégiát, aztán akkor dumáljon a csippás szemeivel....Wolf is egy kis szerencsétlen, hogy hagyja magát, hogy egy ilyen vénség dirigáljon neki mint Lauda....Ross Brawn-t elűzték a csapattól mert ő nem hagyta volna, hogy több ember ugasson a csapatnál és ez nem tetszett nekik.

[ Szerkesztve ]

(#59024) Vergilia válasza #85154688 (#59023) üzenetére

Vergilia
(tag)

Ez a csapat vezeti a bajnokságot, tele van ilyen szerencsétlen ebmerekkel, akkor milyen a többi? Vagyok ők jók, de akkor miért nincsenek ezek előtt?

(#59025) -Mike-

-Mike-
(addikt)

(#59026) kisza25 válasza DS39 (#59022) üzenetére

kisza25
(félisten)

önmagában én azt tartom hüleségnek, hogy egy olyan dolgon vitatkozunk amit biztosra csak a merci tudna megmondani, mi csak vitázhatunk rajta, de sosese fogjuk megtudni az igazat:)
a másik, hogy már megtörtént amin megint csak nem lehet változtatni, büntetést ilyenért nem osztanak, nem tudom miért ilyen hihetetlen, hogy eltaktikázták magukat?

(#59027) snecy20 válasza venember83 (#59021) üzenetére

snecy20
(veterán)

Bernie leparancsolt, hogy év végéig nyílt eséyleket akar a VB-ért... :K

(#59028) DS39 válasza kisza25 (#59026) üzenetére

DS39
(veterán)

azért mert itt nem volt mit taktikázni igazából, ha nézel rég F1-et, ezt te is tudtad tegnap is, a futamot nézve.
csak ülni kellett volna a seggen, várni hogy vége legyen. ha szándékos volt, ha nem, megszopatták magukat, a közvélemény szemében. bár ugye tudjuk a negatív reklám is reklám, hisz ha ülnek a seggükön most üres lenne a fórum, mert egy unalmas futamot láttunk volna, és ennyi.

(#59029) kisza25 válasza snecy20 (#59027) üzenetére

kisza25
(félisten)

lehet ő szolt rádión LH-ra, hogy box,box,box:D

(#59030) Csapoati válasza DS39 (#59022) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

A Ferrarinál senki sem lenne jelenleg világbajnok, a Mercedesszel meg szinte bárki. Kétlem, hogy ezt pont ők ne tudnák. Másrészt Hamiltonnak jóval nagyobb a reklámértéke, Schuminál se kezdtek el műbalhékat csinálni, amikor már nyáron vb lett. Inkább meglovagolták reklámokkal a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#59031) kisza25 válasza DS39 (#59028) üzenetére

kisza25
(félisten)

jó akkor erre mit mondasz?
F1: Hamilton is benne volt az év bakijában
A Mercedes ugyan nem győzött bocsánatot kérni Lewis Hamiltontól az alaposan elszámolt második monacói kiállás miatt, az angol pilóta elismerte, hogy ő is benne volt a döntésben, és az így eldobott győzelemben.

"Azt hittem, hogy a többiek is kiállnak mögöttem" - kezdte Hamilton. "Amikor a csapat mondta, hogy maradjak kint, azt válaszoltam, hogy le fog esni a gumik hőmérséklete. Aggódtam, hogy ha a többiek visszaváltanak szuperlágyra, bajba kerülhetek. Teljesen biztos voltam benne, hogy a többiek is ezt fogják tenni."

"Elemezni fogjuk, hogy mit csináltunk rosszul, gondoskodunk róla, hogy ez ne ismétlődjön meg a jövőben. Nem igazán tudom kifejezni, mit érzek most, nem is próbálkozom vele."

"Nehéz ezt most feldolgozni, de világbajnok vagyok, és úgy is kell viselkednem. Ma megmutattam, hogy mennyire gyors vagyok, és mire lehetek képes Monacóban. Sok érzés keveredik most bennem, mert egyfelől minden tőlem telhetőt megtettem, de az is igaz, hogy a kiállás kollektív döntés volt."

[ Szerkesztve ]

(#59032) Yayoh

Yayoh
(aktív tag)

[link]

Massa miről beszél ? Pár éve ő is majdnem minden körben elfékezte a féktávot , hiába a nagy tapasztalata..

[ Szerkesztve ]

(#59033) kisza25 válasza Yayoh (#59032) üzenetére

kisza25
(félisten)

szerintem Max iszonyat nagy tehetség, és legalább versenyezni akar, nem csak köröz és taktikázik, mint a többiek, lehet hogy most hibázott, de ő legalább autó versenyezni jött ki a hétvégére, nem csak vonatozni, mint a többiek, nekem pont ez hiányzik a mai f1-ből, ja és akkor még meg is büntetik érte

(#59034) AMD Power válasza kisza25 (#59033) üzenetére

AMD Power
(titán)

Szerintem is hatalmas nagy potenciál van benne. Drukkolok is neki. Bár a tegnapi esett már tényleg sok volt.

(#59035) kerekfej válasza Vergilia (#59010) üzenetére

kerekfej
(addikt)

Mi volt a probléma a viselkedésével?

(#59036) Švejk válasza Yayoh (#59032) üzenetére

Švejk
(őstag)

Massa valószínűleg eddig nem látta Verstappent versenyezni, hogy mennyire egyben van, felkészült és készen áll az F1-re. A legnagyobbak is hibázhatnak (ld. Button, Kína) ahhoz képest pedig Verstappen nagyon kiegyensúlyozott. Bárki hibázhat. Alguersuari, Kvyat és Vettel is 20 évesen debütáltak, azzal nem volt baj, de szegény 17 éves Verstappent folyamatosan a korával cseszegetik, pedig többször is bebizonyította hogy helye van az F1-ben.

(#59037) venember83 válasza -Mike- (#59025) üzenetére

venember83
(nagyúr)

És a kép alatt a kiss the apex felirat, zseniális. :D

(#59038) snecy20 válasza kisza25 (#59033) üzenetére

snecy20
(veterán)

Ezt én is értékelem benne, régimódi, agresszív hozzáállású versenyző nagyon nem sok van a mezőnyben.

(#59039) DS39 válasza kisza25 (#59031) üzenetére

DS39
(veterán)

Hamilton azért ment bele, mert hagyták hogy azt higgye, hogy a többiek is jönnek vagy már jöttek, ha tájékoztatják, hogy Rosberg nem fog kijönni, 1000% hogy azt ordítja vissza a rádióban, hogy akkor én sem megyek ki.

(de azt gondoltam a vita ezen részén már túljutottunk tegnap, ez világos, csak a miértje nem, miért kellett elhallgatni ezt az infót előle - azt meg hogy melyik verzió az igaz, közös döntés volt vagy sem, ki tudja, ennyi pénzért jól megkomponált nyilatkozat is lehetett, hogy védje a munkaadóját a sajtó előtt)

mindegy részemről befejeztem, mindenki hisz amit akar az esettel kapcsolatban, a tény az hogy megint Rózsika járt jól, egy Merci baki után. VB-t úgysem nyer. ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#59040) AMD Power válasza DS39 (#59039) üzenetére

AMD Power
(titán)

VB-t úgysem nyer. ennyi.

Ezt merem is remélni.

(#59041) gbors válasza Yayoh (#59032) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Először fordul elő, hogy Massa teljes zöldségeket beszél. Oh wait... ;]

Más: nem kellene létrehozni egy Formula-1 konteo topicot? Úgy látom, igény lenne rá :)

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#59042) snecy20

snecy20
(veterán)

"Verstappen a leintés után arról beszélt, véleménye szerint ellenfele az ütközés előtt jóval korábban fékezett, mint kellett volna – ám az Auto Motor und Sport kiderítette, valójában épp ellenkező volt a helyzet. A német lap szerint az adatok megmutatták, hogy a Lotus versenyzője az ominózus pillanatban később lépett a fékre, mint egy körrel korábban. Másfelől az sem mellékes tényező, hogy ilyen esetekben a hátul haladónak nagyobb a felelőssége: a francia akár műszaki hibával is küzdhetett volna, ami korábbi fékezésre kényszeríthette volna őt. Verstappennek ebben az esetben sem lett volna indokolt belerohanni ellenfelébe…"

Na erre voltam csak kiváncsi, Grosjean nem okolható semennyire sem. A rutintalanság és a harci kedv... :K

[ Szerkesztve ]

(#59043) Ba cy lus válasza snecy20 (#59042) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Szerintem ez nem igazán rutintalanság, jóval tapasztaltabb pilóták is részt szoktak venni ilyenekben.

(#59044) Vergilia válasza Ba cy lus (#59043) üzenetére

Vergilia
(tag)

Mint például Grosjean 2013, 2012 úgyhogy ő csak maradjon csendben!
Egyébként Gro mi a francnak vett ilyen rövid féktávot tegnap? Teljesen indokolatlan volt. Igaza van Maxnak hogy ugyanott fékezett mint az előző körben, ráadásul középre húzott mert látta jön a kis tacskó, úgyhogy 80%ban a csigazabáló hibája volt.

(#59045) Csapoati válasza Vergilia (#59044) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Csak két hozzászólást kellett volna visszaolvasnod és akkor nem írod le ezt, ami nem igaz.

(#59046) JJános

JJános
(addikt)

Azt olvastam, hogy a computer -ek nem kapták meg a frissített helyzetet. Az előtti helyzet alapján haminak volt elég ideje. Viszont az igazi SC megfogta, és ezért nem volt elég idő. Hami is benne volt a buliba, mert azt gondolta a Ferrari is kijön, és a gumijai nem voltak valami jók, és kihűltek. A döntés után miután frissült a rendszer, már látták a Mercinél, hogy szoros lesz. Az lett.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#59047) Vergilia válasza Csapoati (#59045) üzenetére

Vergilia
(tag)

Ez nem indokolja a középre húzását. Webber rutinosabban megoldotta 2010-bent, ő legalább látványosan mutatta be ugyanezt, mondjuk előtte nem tapostak a fékre.

(#59048) b-type válasza Vergilia (#59044) üzenetére

b-type
(nagyúr)

:D
ez szórakoztató volt :D
...ha hosszú féktávot vesz az a baj, ha rövidet akkor meg az.
Nem lehet összehasonlítani a két gumi közti különbséget egy féktávon..olyan mértékű különbség volt a két gumi közt, hogy kész...és Grosjean-nak egyébként még végig kellett mennie 60kört a végéig..neki ezzel is számolnia kellett.
Max elcseszte..kalkulálnia kellett volna a két féktáv különbözöségével.
szerk:
Középre ment, mert ez volt a sansza...mit csináljon adja át az utolsó pontszerző helyet?? Azt kellett volna csinálnia?! védekezett és a pozíció még az övé volt, Max meg letarolta. Egyszerű mint a raklap. Ettől még Max qva jól ment.

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#59049) -Mike- válasza Vergilia (#59044) üzenetére

-Mike-
(addikt)

A kábszi tovább szedi az áldozatait.

(#59050) Vyndree válasza Vergilia (#59047) üzenetére

Vyndree
(őstag)

3mp-cel volt gyorsabb, Gro már csak "szenvedett". Előtte 1-2 körrel volt a csapatrádió bejátszás. Megpróbálta nem jött be.
-Májki-: ne gonoszkodj már. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.