Hirdetés

2019. december 6., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#51) zetecR válasza Vigneau (#44) üzenetére

zetecR
(addikt)

PF1: The question remains, then, of just why Ferrari and Red Bull (at least until it was too late) stuck so rigidly to a one-stop strategies for Alonso and Vettel when McLaren were so convinced that two-stopping was faster. The answer revolves around Romain Grosjean, a proverbial spanner in the works, and his position in the field around the time of the second round of pit-stops.
Whilst both teams certainly erred (the race result proves as much) in their calculations, it was at least an understandable mistake because it was impossible for Alonso - let alone Vettel, three seconds further down the road - to pit and emerge in front of Grosjean given that the Lotus was only 15 seconds behind the Ferrari on lap 49.
Although it was hardly noticed at the time, when Hamilton returned to the track on lap 50, he did so just a breath ahead of the Lotus, with Romain Grosjean crossing the line on lap 51 still within two seconds of Hamilton (the McLaren being 14.54 seconds behind Alonso and Grosjean 16.59). Critically, Hamilton's lead over Alonso at the time he took his stop was in the region of 2.5 seconds - a number which, when taken in conjunction with Hamilton's two-second lead over Grosjean after his stop, explains why Ferrari didn't stop Alonso and elected instead to gamble on winning the race by one stopping.

(#52) leslieke válasza Zso2 (#46) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Csak tanuljanak is ebből a hibából a stratégák.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#53) menin válasza zetecR (#51) üzenetére

menin
(tag)

Ez mind szép és jó de Kanadában a friss gumikon simán meglett volna Grosjean mégha esetleg mögé érkezett is volna vissza. Szvsz ez a taktika más pályán még működhetett is volna de itt semmiképp mert könnyű előzni a hátsó egyenesben főleg DRS-el.

(#54) mokus1 válasza Mela Kehes (#43) üzenetére

mokus1
(addikt)

Nem arról van szó, most nem volt jó a merci.Rosberg se nagyon tudott feljebb jönni és 6 lett. Sumi is beszorult a 12.helyről esett ki és nem nagyon tudott feljebb mászni sajnos.Szóval nem az igazi az a merci sajnos.

(#55) AMD Power válasza Vigneau (#50) üzenetére

AMD Power
(titán)

Lásd LH milyen jó ,hogy folyamatosan hozta a pontokat.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#56) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

A fizetés miatt távozhat Hamilton a McLarentől

Szvsz 99% hogy maradni fog...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57) AMD Power válasza Motion_Blur (#56) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ez szinte biztos. Főleg úgy,hogy szerintem ebben az évben már inkább rá fog koncentrálni a csapat.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#58) Calogero

Calogero
(addikt)

(#59) b-type válasza Motion_Blur (#56) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Megadnak neki jóval többet is az ziher csak hogy maradjon :)
Kire cserélnének?...duma megy még egyenlőre. De Hamilton van jobb tárgyalási helyzetben...tavaly kellett volna hosszabbítania a McLaren-nek , akkor talán faraghattak volna..

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#60) Apika válasza Nowhereman (#34) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

Az még szvsz várat magára...

(#61) Vigneau válasza AMD Power (#55) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Így van, pont erről beszélek. Egy ilyen sűrű mezőnyben minden megszerzett pont aranyat érhet a végelszámolásnál. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62) -Mike- válasza Vigneau (#61) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Véget ér a körbeverés. [link]

Meglátásom szerint a kanadai gp időmérő első három helyezettje fog az év végén a vb címért harcolni, azaz:

(#63) leslieke válasza -Mike- (#62) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

A piros ruhában versenyző egyén lesz az.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#64) giigz válasza leslieke (#63) üzenetére

giigz
(veterán)

Nekem mindegy, csak ne a kék legyen. :))

(#65) b-type válasza -Mike- (#62) üzenetére

b-type
(nagyúr)

kb ja szerintem is.
Hőfok függő még egy darabig, még azért bele férhet egy-egy meglepetés..meleg és SPA
..ha nagyon akarnék, lehetne valószínűsíteni az általános hőfokok alapján a végső győztesre, de mivel ha már én is találgatok, akkor a csapatok szakemberei nagyságrendekkel előrébb vannak....azaz az évközi fejlesztések valószínűleg stabilizálni fogják a jelenlegi élmenőket.
Viszont sokat fog számítani a csapattárs is, nagyon is.
Ebben szvsz a Red Bull áll a legjobban, és utána a McLaren ha Button megoldja a problémáját. Massa stabilitásban mindkét rivális mögött áll és talán ott is marad.
szerk: ja de sztem Hamilton nyer :)

[ Szerkesztve ]

(#66) Oliverda válasza -Mike- (#62) üzenetére

Oliverda
(félisten)

„Egyre jobban bánunk ezekkel a gumikkal, már nem okoznak akkora fejtörést, mint az év elején” – erősítette meg a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner, akivel a Ferrari kétszeres világbajnoka, Fernando Alonso is egyetért.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezt a verseny előtt vagy után mondták.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#67) giigz válasza Oliverda (#66) üzenetére

giigz
(veterán)

Előtt. :DDD

(#68) Vigneau válasza leslieke (#63) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Én is örülnék neki nagyon, kétszer már igen közel állt hozzá a duplázása óta. :K

(#69) leslieke válasza Vigneau (#68) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Én inkább a Ferrari miatt örülnék, ha bajnok lenne.

(#70) Vigneau válasza leslieke (#69) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Nem veszünk össze, a cél közös. Bár én meg világéletemben pilóta és nem csapatdrukker voltam. ;)

(#71) Qru válasza Vigneau (#70) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Szintén. Vannak kedvenc pilóták ami csapattól fügetlen. Ilyen Alonso pl. Rönóánál is neki drukkoltam a Mc-inél is és most is hogy a Ferkánál csapat.

(#72) Zoza24

Zoza24
(senior tag)

Valenciaban kik lesznek jok szerintetek?

Forza Italy!

(#73) giigz válasza Zoza24 (#72) üzenetére

giigz
(veterán)

Szerintem a RedBull...

(#74) Oliverda válasza Zoza24 (#72) üzenetére

Oliverda
(félisten)

A pitgörlök

(#75) leslieke válasza Qru (#71) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Én is-is, de MSC idén nem fog már nyerni, max futamot. Ha a szerencse is rámosolyog.

(#76) Csabee. válasza Zoza24 (#72) üzenetére

Csabee.
(nagyúr)

Sumi és a Mercedes :D

Üdv: Csabee.

(#77) hunnylander válasza -Mike- (#62) üzenetére

hunnylander
(őstag)

Nézd meg mit nyilatkozott a McLaren a minap arról, hogy ők mit várnak a következő futamtól, vagy ebben a cikkben mit mond Lewis.

Szerintem ez árulkodó, hogy ők nem igazán értik az abroncsokat.

Nekem az a benyomásom, hogy ha pont megfelelő a hőmérséklet a McLarennek (Lewisnak már az volt, Buttonnak még nem), akkor látszik, hogy jó autó és lehet vele jó eredményeket elérni. De a top autók közül ez tűnik a legérzékenyebbnek, rendelkezhet a legszűkebb optimális tartománnyal.

És itt most ne egy fix értékre gondoljunk, hanem futamról-futamra van egy egyedi szűk tartomány, ami függhet a pályától és felületétől, az aero-konfigurációtól, az adott pályán használatos gumikeverékektől és még bizonyára egyebektől is. Emiatt aztán relatíve kicsi is az esély, hogy pont a megfelelő hőmérséklet legyen. És mindez leginkább versenyen, hosszabb etapokon való gumikezelésben, tempóban csúcsosodik ki.

Így aztán nem lennék meglepve, ha Hamilton is benne lesz a mezőnyben Valenciában és még egy jó rajtpozícióból is rákot fog játszani futamon, mert nem lesz jó versenytempó.

Egy szezon eleji Alan Permane (Lotus) nyilatkozat nagyon megmaradt bennem. Rendszerint egy autó gumikezelési jellegzetességei fundamentális és nagyon nehéz vagy olykor lehetetlen is rajta változtatni egy egész szezon alatt is.

Permane egyenesen azt mondta Brawn médiának tett kamuzására, hogy aki azt állítja, hogy beállításokkal jelentősen tud változtatni a gumikopásán az bullshitting / kamuzik! Lehet kínlódni kényszermegoldásokkal (pl. futóműmódosítás; lásd McLaren már itt tart Buttonnal), de olyan is...

Szerintem esélyes, hogy a McLarennek olyan lesz a szezonja/tempója ezután is, mind eddig volt. Egyszer fenn, egyszer (~többször) lenn.

Ron Dennis mondta a Kanadai Nagydíj után (szabad fordításban): 'Az idén csináltunk egy nagyon jó autót, de egy rakás sz@rnak látszik, mikor nem működik rajta az abroncs.'

www.HunnyF1.com

(#78) shteer válasza Csabee. (#76) üzenetére

shteer
(félisten)

Legalabb olyan jok lesznek mint eddig :)

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#79) Csabee. válasza shteer (#78) üzenetére

Csabee.
(nagyúr)

Folyamatosan fejlesztenek. Remélem legközelebb a kormányt nem lehet majd mozgatni...

(#80) Vigneau válasza Qru (#71) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Milyen régóta "hozzám jársz" és nem is tudtam, hogy rokonlelkületűek vagyunk... :DDD

(#81) Oliverda válasza hunnylander (#77) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Akkor most nézzük a hétvége aszfalthőmérsékleteket:

FP1: 21-23 fok

FP2: 22-28 fok

QUAL: 36-42 fok

RACE: 37-45 fok

Azért itt vannak igen nagy különbségek, és pl. Hamilton elég konstans teljesítményt nyújtott a teljes hétvége során.

(#82) b-type válasza hunnylander (#77) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Button már túl régóta kűzd...
Ráadásul nagyon nagyokat, eltérő hőmérsékleten is...azaz qual-n és futamon is.
De egyébként tuti hogy lehet változtatni beállokkal a gumikezelésen, hiszen akkor nem variáltak volna ennyit a kipuff kivezetésével.
Én pont a McLaren-től várom a stabilitást..az hogy Hamilton aki köztudottan keményen vezet, jól és sokáig tud menni a gumikon az számomra azt mutatja hogy Button-nak egyéni problémái vannak a gumikkal, nem a csapatra is kivetülő.
Hamilton amikor umond gyengélkedett a McLaren, akkor is erős volt, csak gondjai voltak (mondjuk az utolsó rajthellyel :) ).

(#83) hunnylander válasza Oliverda (#81) üzenetére

hunnylander
(őstag)

Nem fix értékekről van szó, még egy adott hétvégére sem, mert folyamatosan változik az aszfalt is és még sok egyéb.

www.HunnyF1.com

(#84) hunnylander válasza b-type (#82) üzenetére

hunnylander
(őstag)

Jelentősen nem lehet változtatni egy autó fundamentális gumikezelési jellegén set-up-pal. Ezt mondja Permane, aki szabad-szájúan megjegyezte, hogy aki az ellenkezőjét állítja az bullshitting/kamuzik. (Autosport Plus cikk).

A kipufogókivezetés-dolog, nem set-up kategória, hanem már ugyanolyan trükközés, mint a futómű-módosítás.

Hamiltont kevésbé érinti a dolog, mert:

Lewis can drive a car a little bit differently, he can adapt his style around it, whereas Jenson tends to need a rear-end grip car. - Sam Michael

Lewis képes eltérően vezetni az autót, a problémához adaptálni a stílusát. Lewis beéri kevesebb tapadással hátra, és előre pakoltat többet (nem ez az ideális őneki se, már évek óta mondogatja, hogy amióta csak a McLarennél van, sose kapott olyan autót, amelynél elég leszorítóerő lenne hátul). Ő már ezzel tud 'alkotni'.

www.HunnyF1.com

(#85) JJános válasza Csabee. (#79) üzenetére

JJános
(addikt)

:DDD :C

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#86) Qru válasza Vigneau (#80) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

ugye-ugye... :D

(#87) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

1,2 millióan nézték hazánkban a montreali futamot

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#88) Csabee. válasza Motion_Blur (#87) üzenetére

Csabee.
(nagyúr)

Szerintem sokan a focit is nézték előtte, és ott ragadtak, vagy csak ott hagyták a TV-t :D

(#89) Motion_Blur válasza Csabee. (#88) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

De legalább nem kapcsoltak át a Cobra11-re, vagy a Barátok Köztre :DDD

(#90) Csabee. válasza Motion_Blur (#89) üzenetére

Csabee.
(nagyúr)

Ah... szerencsére egyik említett fantasztikumból sem láttam egy részt sem :DDD

(#91) Neoteric válasza Motion_Blur (#89) üzenetére

Neoteric
(addikt)

Mi bajod a Cobra 11-fel? :U ;]
Én valahogy sose tudom megunni. :))

PSN: ne0teric_sAN

(#92) mokus1 válasza Motion_Blur (#89) üzenetére

mokus1
(addikt)

Vasárnap Bk? ;]

(#93) shteer válasza mokus1 (#92) üzenetére

shteer
(félisten)

Vasarnap LeMans24h ;]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#94) ViiiiktorOC válasza Motion_Blur (#56) üzenetére

ViiiiktorOC
(senior tag)

Szerintem is marad. Csak valamiről beszélniük kell.
Meg már volt tárgyalva hogy hova menne? Alonso mellé megint? :D XD
Rosberg mellé? Merci nem annyira jó csapat mint a Mclaren. Redbull? Vettel 2016. Webber 2013 vége. Szóval.... :D
Hamilton=Mclaren :D :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#95) giigz válasza Motion_Blur (#89) üzenetére

giigz
(veterán)

Cobra11 király :K

(#96) Oliverda válasza giigz (#95) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Ja, kár hogy nem Czollner az egyik szinkronszínész. Akkor még királyabb lenne. :)

(#97) giigz válasza Oliverda (#96) üzenetére

giigz
(veterán)

Vagy Mezei. :DDD

(#98) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Domenicali szerint háromesélyesre szűkül a bajnokság

Most nem mondott hülyeséget, Massa, Button most már alapból kuka, de a Canberra Milk Kid is le fog kopni szépen lassan úgy érzem.

Ha ez a hármas meglép az összetettben, és egymás között döntik el, újra helyre fog állni a színvonal :R

[ Szerkesztve ]

(#99) Zso2 válasza giigz (#97) üzenetére

Zso2
(őstag)

Mezei még ott is bakizna, mást mondana mint ami a papirra van írva az orra elött
Nyugodtan ki lehetne cserélni Gyulámra, ilyen hlye az sem volt.,mint ez a brom Mezei... :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#100) IreN!CuS válasza Motion_Blur (#98) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Majd a gumik eldöntik a pilóták helyett.....

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.