Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#39001) Sandormaster

Sandormaster
(aktív tag)

Boccs ha már volt, de ez a GIF kikészít teljesen :D :D :D

(#39002) shteer válasza emre (#39000) üzenetére

shteer
(félisten)

meg a tipo :) meg a sajátom se hagyott cserben sosem

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#39003) b-type válasza Stafni (#38999) üzenetére

b-type
(nagyúr)

nem a megbízhatósággal van baj, hanem a gyorsasággal.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#39004) Stafni válasza b-type (#39003) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Majd a közgazdász gatyába rázza! :)

(#39005) b-type válasza Stafni (#39004) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem hiszem, ha a következő, vagy inkább az europai pályákon javul a Ferrari teljesítménye, akkor lehet páran ezt mondják....de sztem ez most egy inkább szükségszerű döntés volt mint józanul mérlegelt.
A Ferrari-nak a motorját kell gyorsabbá tenni, vagy könnyebbé...egyik sem lesz könnyű a szabályok betartása mellett.
Nekik egy olyan helyzet kellene, amikor komolyabban belenyúlhatnak a motorba, vagy különben egy nagyon lassú fejlődést láthatunk, amit viszont mások is meglépnek, most azt mondanám hogy aero-ban jobban állnak mint motorban. ...és ez nagyon sötét képet fest előre szvsz(!).
Náluk továbbra is az az erő, hogy nagyon erős versenytempójú versenyzőik vannak, egy, jelenleg közepes de megbízható technikával..
Az eredmények kergetése a cél, reményt adhat a más karakterű pályák, a Mercedes esetleg egymásnak eső versenyzői vagy Massa-Bottas, Hülk'-Perez, Magnussen-Button, Ricciardo-Vettel.
Annyira azért nem gáz a helyzet mint amit most láttunk, lesznek pályák ahol jóval erősebbek lesznek mint az ezeken.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#39006) pepe091

pepe091
(MODERÁTOR)

(#39007) JJános válasza Stafni (#39004) üzenetére

JJános
(addikt)

Azt olvastam a közgazdászról, hogy egyike a legsikeresebb embereknek bármivel foglalkoznak. Ráadásul: Olasz. :D

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#39008) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

(#39009) Gab.68 válasza pepe091 (#39006) üzenetére

Gab.68
(senior tag)

Csak üdvözölni lehet a döntést. Abszurd volt az egész történet. Sajnos Ricsárdó az igazi áldozat, pedig ő teljesen ártatlan. De azt már elismerték, hogy ha visszaveszik a fogyasztást a kért szintre akkor nem jön be másodiknak.

(#39010) Delerium válasza pepe091 (#39006) üzenetére

Delerium
(aktív tag)

Hiába az egyik legostobább szabály szerintem az FIA-tól, szabályt szegtek megkapták a büntetést. Bár én úgy érzem ez egy kicsit "majd most jól megmutatom mindenkinek" lépés volt tőlük. Tudja mindenki, hogy én vagyok FIA, velem nem lehet szórakozni.

"I fight for the Users"

(#39011) bambano válasza pepe091 (#39006) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

most kellene beperelni a fia-t szerződésszegésért.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#39012) Malibutomi válasza bambano (#39011) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Miért szerzősbe foglalták, hogy a redbull-ra nem vonatkoznak a szabályok? Nem is tudtam

(#39013) bambano válasza Malibutomi (#39012) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

miért, nem foglalták szerződésbe, hogy a fia-nak kötelessége megfelelő minőségű műszert biztosítani?
ha a szerződés ezen része a redbullra vonatkozik, akkor a fia-ra is.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#39014) !Overdose! válasza bambano (#39011) üzenetére

!Overdose!
(őstag)

Most miért kell újrakezdeni? :O

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#39015) D@ni88 válasza !Overdose! (#39014) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Átfolyás! Átfolyás! Átfolyás! ;]

(#39016) echterion válasza !Overdose! (#39014) üzenetére

echterion
(veterán)

Átfolyás Reloaded. ;]

Eladó cuccok: egy igazi unikum szépség -> Dell XPS M1730 SLI-s erőmű / volt akkoriban :)

(#39017) cyberkind válasza echterion (#39016) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Vissza a folyásba :))

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#39018) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Visszatérhet az F1-be az aktív felfüggesztés

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#39019) PumPi válasza b-type (#39005) üzenetére

PumPi
(őstag)

Tavaly ősszel hoztam fel ezt a témát amikor mindenki 2014ezett hogy miért gondolja bárki is hogy a Ferrari a legjobb motort fogja gyártani. A három autógyár közül nekik van a legkevesebb tapasztalatuk turbos motor gyártásában, értem hogy közel vannak a motor tervezőihez az aero tervezői, és az információk szabadon áramolnak, de ez nem pótolja a több éves autógyári tapasztalatot ami a másik két gyártónak megvan. Azért a bármennyire is megmosolyogtató minőségűek az új Renault-ok 20éve legalább benne van a gyár turbos motorok fejlesztésében.... a Ferrarinak 2013 előtt mikor volt turbos utcai autója? 20 éve? Biztos majd a Ferrari fanok megmondják... szerintem ez a tapasztalatbéli hiányosság látszik az ez évi teljesítményükön.

(#39020) Male válasza PumPi (#39019) üzenetére

Male
(veterán)

Fiat Turbók azért készülgettek például, így volt honnan némi tapasztalatot szerezni.

39015 D@ni88: Ááááh, úgy olvastam, hogy "Áfonyás! Áfonyás! Áfonyás!" :DDD

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu - Befektetés: https://alpari.com/en/invest/pamm/423018/ és https://alpari.com/en/invest/pamm/455620/

(#39021) TaaT válasza cyberkind (#39018) üzenetére

TaaT
(veterán)

"ezzel párhuzamosan a felnik átmérőjét is 17 collosra növelnék."

wow

(#39022) X3B6O0X válasza TaaT (#39021) üzenetére

X3B6O0X
(aktív tag)

Ha jól tudom, akkor most 13 colosak a felnik. Szerintem elég jól nézne ki a végeredmény.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#39023) Malachi válasza TaaT (#39021) üzenetére

Malachi
(addikt)

menő lenne, a mostani Indy felni 15"-os, a forma1 valóban 13"-os. egy 17-es elég vagányul nézne ki, rá is férne már a kocsikra valami optikai tuning. :K

(#39024) Frenky89 válasza cyberkind (#39018) üzenetére

Frenky89
(őstag)

Érdekes, a motorsport.com-on 18"-os kerekekről van szó. :F

(#39025) cyberkind válasza TaaT (#39021) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Nem ezt akarta a Merci elérni?

(#39026) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Lehet hogy egyedül maradok a véleményemmel de szerintem F1-es autón elég bazári hatást kelt a nagy felni és viszonylag peres gumi. Maradjon csak ballonos! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#39027) bambano válasza Motion_Blur (#39026) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

a bazári hatáson túl a rugózatlan tömeg növelése ellen minden normális mérnök tiltakozni fog.

(#39028) Qorthral válasza Motion_Blur (#39026) üzenetére

Qorthral
(őstag)

+1

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#39029) Malachi válasza Motion_Blur (#39026) üzenetére

Malachi
(addikt)

nem maradtál egyedül! :D

én azért megnézném, a mai kocsikon rontani már úgyse tudna. akkor veszett el a klasszikus szép forma, mikor megnyomorították a hátsó szárnyakat. azóta mindegy mit csinálnak, p@csorr meg felni ide, vagy oda, nekem így már egyik sem szép.

(#39030) nord_ válasza Motion_Blur (#39026) üzenetére

nord_
(veterán)

Ráadásul a ballonos gumi a rugózásban eléggé nagy jelentőséggel bír, a peres gumiknak a paddockban kábé senki se örülne.

(#39031) JColee válasza nord_ (#39030) üzenetére

JColee
(őstag)

Michelin a visszatérésük feltételéül szabták a peres gumik bevezetését (nem tudom mikor voltak erről hírek). Egyébként ha bevezetnék, akkor a felniket is tuti elkezdenék egyre jobban csicsázni

[ Szerkesztve ]

(#39032) PumPi válasza Male (#39020) üzenetére

PumPi
(őstag)

:R jogos erre nem gondoltam.

(#39033) M3oH válasza JColee (#39031) üzenetére

M3oH
(őstag)

Én is így emlékszem.

(#39034) Malibutomi

Malibutomi
(nagyúr)

18"

(#39035) giigz

giigz
(veterán)

Nekem adja a nagy felni :K

(#39036) shteer válasza Malibutomi (#39034) üzenetére

shteer
(félisten)

jól néz ki de értelmetlen

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#39037) attisx válasza JColee (#39031) üzenetére

attisx
(addikt)

Tavaly a Belga GP környékén volt hír a Michelin esetleges visszatérése.

Btw én is támogatom az ötletet. Inkább a felfüggesztés fejlesztésébe öljenek dollár száz milliókat, mint az aeróban...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#39038) proof88 válasza JColee (#39031) üzenetére

proof88
(addikt)

LMP1-eken is 18"-as gumi van? Azokon jól néz ki szerintem. Persze azok versenyautónak is néznek ki, mint ahogy az F1 is kinézett 2008-ban. :U

(#39039) Peat;) válasza b-type (#39005) üzenetére

Peat;)
(veterán)

"A Ferrari-nak a motorját kell gyorsabbá tenni, vagy könnyebbé...egyik sem lesz könnyű a szabályok betartása mellett." Egy ilyen múltú és ilyen ágban működő cég ha nem észlelte a fejlesztés alatti fázisban hogy know-how-t kellene venni/"lopni"/ az ilyen területen tapasztaltabb versenytársaktól, szakemberektől akkor az már elég késő így egyetértek a sötét jövőképpel, de szerintem ez nem évekre értendő. Ők most ezt tudták összehozni, most hogy kiderült a pozíciójuk (tippre leggyengébbek, Renault már meggyőzőbb a mezőny hátulját is nézve és készülnek egy nagyobb fejlesztéssel megint) nem fog az eszükbe jutni a megoldás kulcsa. Azokra a területekre is kell koncentrálni ahol azonnali teljesítményt érhetnek el, software, gumikezelés, areo, fék, akku stb, álljon össze a csomag és maximalizálják az elérhető teljesítményt. A motorral lehet hogy buknak 5 tizedet körönként, de ha hozzányúlnak akkor tegyék rendesen, nem tudom elképzelni hogy lehet toldozgatni, foltozgatni és ezzel teljesítményrést csökkenteni a Mercedeshez képest. Inkább dolgozzák át a lehetőségekhez mérten alapjaitól minden részletét, új szellemi erőforrásokkal is, mert valami nem állt össze és hónapok múlva álljanak elő egy olyan megoldással ami optimizmusra ad okot. Addig van egy megbízható motorjuk amin meg vezethetőségi oldalról mindig sokat javíthatnak és sok pályán nem fog akkora hátrányt okozni mint a mostanin. Monzát mondjuk nem várják szerintem... ;]

Abban biztos vagyok hogy az idény után komolyabban is hozzányúlnak majd a motorokhoz, meg fogják engedni, egy Ferrarinak biztos. Addig nincs más dolguk mint 2-3 tűzközeli mérnököt leigazolni a másik két gyártól és elérni hogy ha meglátják a Ferrari megoldását ne szaladjanak világgá. Az a gond hogy egy Briatore ezt már megtette volna még a tesztelési fázisban és lehet hogy féltávnál is szembetűnő javulásokat mutattak volna, míg Domi túlságosan bízott a saját embereiben és így el is ment az idény gyakorlatilag.

(#39040) Zso2 válasza Malachi (#39029) üzenetére

Zso2
(őstag)

A kinézete javulna,viszont lassulnának tőle az autók.Még többet kellene felfogni a futóműnek.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#39041) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Gillette a Meki új szponzora?

[ Szerkesztve ]

(#39042) hobizoli válasza PumPi (#39019) üzenetére

hobizoli
(veterán)

azert a FIAT csoport messze tobb benzinturbos autot gyartott utcara az elmult 30+ evben, mint a tobbi F1 motorszallito osszesen