Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#14001) werszomjas válasza Motion_Blur (#14000) üzenetére

werszomjas
(őstag)

szerk: (#13997) Sztrego# erre válasz

Valenciáig...
A sztárnak 55 pont
Grozsinak 53 pont

:W

Mit ártott neked Kimi, mikor utáltad meg? Kíváncsi vagyok, mert biztos vagyok benne, te nem Grosjean-nak szurkolsz, hanem Kimi ellen.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#14002) kukinyo válasza werszomjas (#14001) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Megette előle a jégkrémet.

(#14003) Sztrego válasza giigz (#13998) üzenetére

Sztrego
(őstag)

giigz Nézd meg jól a monaco-i rajtot, és megtudod.

eslieke A vége számít, nem az, hogy a szezon közepén ki hol tart.
Nem is azon megy a vita, hogy ki szerzett több pontot az évben, hanem azon, hogy alapjában véve melyikük a gyorsabb és a pech ellenére nem volt rosszabb. Előbbi egyszerű, rendre megverte a fintt az időmérőkön, ahol a leginkább kijön a gyorsaság. Egyébként akkor volna nevetséges a stat, amit hoztam, ha nem lenne igaz. :)

Motion_Blur
Örülök hogy nálad Valencia volt az évadzáró
Nem mondtad, hogy az évadzáróról van szó, te sem onnan gyűjtögettél, hiszen fel sem tüntetted Gro legjobb futamai között. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14004) Sztrego válasza werszomjas (#14001) üzenetére

Sztrego
(őstag)

Nem kedvelem, de mindenkinél van egy versenyző, akit nem kedvel. Már sokszor kifejtettem, hogy miért, a legfőbb ok az, hogy a teljesítményéhez, képességeihez mérten erősen túl van értékelve, és erre jön még az a celeb effektus, amit ma a Lotus is erőteljesen kihasznál. Sem példaképként, sem sportemberként nem tudom sokra tartani.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14005) Motion_Blur válasza Sztrego (#13997) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

"Vagy Bahreinben, amikor csapautasításra lassított."

Meséld már el nekem mi történt azon a versenyen. Ki honnan indult és milyen tempóban közlekedett azon a délutánon :)

mod: de igazából felesleges is belemenni, akik nem szimpatizálnak Kimivel, az évad második részében még ők is belátták hogy gyorsabb mint a csapattársa...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14006) leslieke válasza Sztrego (#14003) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Ezt a játékot pontokra játsszák, nem időmérőkön és verseny közbeni gyorsaságra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14007)

(addikt)

2012 röviden

Kimi - idény kellemes meglepetése
Gro - idény bohóca

Nem is értem miről megy a vita.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14008) Motion_Blur válasza (#14007) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Egy megkeseredett Massa drukkernek elgurult a gyógyszere, ennyi :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14009) werszomjas válasza Sztrego (#14004) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Kicsi átnéztem a 2012-es idényt, ajánlom neked is, és akkor jöjjenek a tények:

Időmérők mérlege (Kimi-Gro):
10-10 (Húú, Grosjean de piszok gyors, elverte a finnt rendesen :W )

Versenyen futott leggyorsabb kör (Kimi-Gro):
16-4 !!!!

A verseny végeredmények (Kimi-Gro):
18-2

Tévedés jogát fenntartom, csak gyorsan átfutottam az eredményeket :DDD

Ez a teljes szezon, ha figyelembe vesszük hogy Gro 7-szer esett ki (és most ne firtassuk ő hibázott-e vagy sem), akkor is Kimi a "gyorsabb".

Akkor most áruld el kérlek, mikor is volt gyorsabb Gro??

Ne érts félre, nekem semmi bajom Grosjeanal, de az elvakultságot szemet szúr.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#14010) Sztrego válasza werszomjas (#14009) üzenetére

Sztrego
(őstag)

10-9 Grosjean-nak pontosítsunk, mert látom, hogy te Monzát is beleszámoltad, holott ott sem volt a francia.

Akkor most áruld el kérlek, mikor is volt gyorsabb Gro??
10-9 az időmérő Gro-nak. Kérdés?

A leggyorsabb kör semmit nem ér, ezt már megbeszéltük.

A verseny adat azért nem mérvadó, mert olyan volt, hogy Gorsjean a finn elől esett ki műszaki hiba miatt, de olyan nem volt, hogy a finn zúgott ki a francia elől.

lesliekeEzt a játékot pontokra játsszák, nem időmérőkön és verseny közbeni gyorsaságra.
Ez így van, de ha a dolgok mögé nézünk, akkor nem ennyire egyértelmű a helyzet. Van pech és mákfaktor. Nem kell részleteznem, hogy melyikük volt a peches és a mákos?

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14011) Motion_Blur válasza Sztrego (#14010) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Az mióta pech ha saját hibából kiesik valaki?

Az első két versenyen mit csinált? Spa, Suzuka, Interlagos?

(#14012) werszomjas válasza Sztrego (#14010) üzenetére

werszomjas
(őstag)

A verseny adat azért nem mérvadó, mert olyan volt, hogy Gorsjean a finn elől esett ki műszaki hiba miatt, de olyan nem volt, hogy a finn zúgott ki a francia elől.

Futamok, amikor Gro NEM esett ki, és célba ért:

Versenyen futott leggyorsabb kör (Kimi - Gro):
8 - 4, érdekes, így is elverte Kimi

12 futamon mindketten beértek, abból 8-szor Kimié volt a leggyorsabb kör, és (bár azt most nem néztem meg) biztos vagyok benne, hogy előtte is végzett a leintésnél.

Ez persze teljesen lényegtelen, kié a leggyorsabb kör a futamon, de már komolyan nem tudom, mivel lehet meggyőzni téged.

20 futam volt, 7-et nullázott Gro, maradt 13, abból 2szer végzett Kimi előtt versenyen, maradék 11 futamon mögötte ért célba.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#14013) hermanyi válasza Motion_Blur (#14011) üzenetére

hermanyi
(őstag)

Azóta ,hogy mégse fért el vagy be a másik gép mellett . :)
Amúgy nem akarok ebbe a Kimi Gro vitába beleszólni de Kimi és Gro is gyors pilóta Kimi rutinosabb megfontoltabb Gro meg "zöldfülű" ég a bizonyítási vágytól és túl merész . Idén szerintem partiban lesznek tempóban és pontokban is ,igaz főnökség szerintem kiosztja majd a sorrendet .

19 nap és sok minden kiderül

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14014) leslieke válasza hermanyi (#14013) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

19 nap és sok minden kiderül

Nálad az igazság! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14015) werszomjas válasza werszomjas (#14012) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Bocs módosítom:

20 futam volt, 7-et nullázott Gro, maradt 13, abból 2szer végzett Kimi előtt versenyen, maradék 11 futamon mögötte ért célba.

7-et nullázott, 1-szer eltiltották, tehát 12 futamot futottak végig mindketten, Gro továbbra is 2szer végzett Kimi előtt.

üdv

(#14016) Sztrego válasza werszomjas (#14015) üzenetére

Sztrego
(őstag)

Az a baj, hogy amikor kiesett, főleg műszaki hiba miatt, akkor is a finn előtt volt. Miközben a finn egyszer sem esett ki műszaki hiba miatt, főleg nem Grojsjean elől. Ezért nem reális a verseny összehasonlítás. A leggyorsabb kör sosem voltmérvadó, jó példa erre 2008, amikor sorra futotta az LK-kat a középmezőnyben, míg a csapattársa nyerte a futmaokat.

Az időmérő már sokkal inkább mutatja, ki a gyors, és abban Grosjean volt a jobb. Nézd meg nyugodtan, az első 10 futamon kb kétszer végzett Grosjean előtt az időmérőn.

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14017) Motion_Blur válasza Sztrego (#14016) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Nem akarod befejezni az ostoba kis fejtegetésed? Kezd unalmas lenni...

(#14018) Sztrego válasza Motion_Blur (#14017) üzenetére

Sztrego
(őstag)

Ostoba, ha nem egyezik a véleményeddel? :)

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14019) Motion_Blur válasza Sztrego (#14018) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ez nem vélemény kérdése. Tény hogy több futamon volt gyorsabb Raikkonen mint Grosjean. A többi csak rizsa, amivel próbálod fikázni az általad lenézett pilótát. Hol volt Grosjean amikor Kimi futamot nyert? Vagy a Hungaroringen? Ezekre reagálj!

Nem biztos hogy erről kéne szóljon a topik, úgyhogy inkább ne tedd...

(#14020) JColee válasza Sztrego (#13997) üzenetére

JColee
(őstag)

Sőt, Melbourne előtt meg mindkettőnek 0 pontja volt. Na a sztár milyen béna. :D

(#14021) válasza JColee (#14020) üzenetére

(addikt)

Sőt, most is 0 pontja van mindkettőnek, szóval kár volt úgy erölködnie Kiminek tavaly, mert úgyis ugyanott tartanak. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14022) Sztrego válasza Motion_Blur (#14019) üzenetére

Sztrego
(őstag)

Az eredeti kérdés még mindig az, hogy a pontok és vb összetett helyezés közti különbség vajon reális képet ad e kettejük erőviszonyáról? Valóban akkora-e a különbség a finn javára? Szerinted igen, szerintem meg nem.

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14023) Motion_Blur válasza Sztrego (#14022) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Nem-nem, Te azt állítod hogy Kimi nem volt gyorsabb Gro-nál. És időmérőre hegyezed ki, pedig a pontokat versenyen osztják és 100%-ban az számít.

A pontkülönbség nem ad valós képet, ezzel mindenki tisztában van, ne próbálj terelni...

(#14024) Peat;) válasza giigz (#13998) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Alonso nyomta ki, teljesen egyértelmű de máig a franciának tulajdonítják az esetet. Pont ez az eset bizonyítja hogy próbálta lekezelni azt ami a pályán történt, de egyszerűen bizonytalan(volt? majd kiderül) a srác és e mellé még peches is volt pár alkalommal így alakult ki a "bohóc" kép mint egyesek fogalmaznak, bár lennék én ennyire bohóc hogy nyerek itt ott, majd Párizsban lengetem életem és az f1-ben versenyzem úgy hogy képes vagyok mindenkinél gyorsabb lenni, nem csak a csapattársnál. Tipikus bohóc kategória.

(#14025) Qorthral válasza Sztrego (#14022) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Kimi egyértelműen jobb volt tavaly. Sokkal. Az évad felénél még én is támadtam, mert Grosjean meglepően jó volt, többször is elverte Kimit tempóban, és úgy tűnt, a kezdeti torpedómániáját is kinövi. De az évad második fele katasztrófa volt, Kimi pedig az addig sem rossz teljesítményén még emelt is. Az, hogy Grosjean épphogy elverte IMeken tény, de ebből legfeljebb annyi következik, hogy nyers tempóban, 1 körön nagyjából egálban vannak. Viszont amikor a jó IMet pontokra kell váltani, megáll a tudomány Grosjean előtt. Remélem idén ügyesebb lesz, mert rendkívül tehetséges. Ne menjünk el ugyanakkor amellett sem szó nélkül, hogy a tavalyi év második felében nem csak a kiesések növelték kettejük közt a pontkülönbséget... Grosjean itt már jóval gyengébben szerepelt a versenyeken, egyszerűen nem volt meg az a tempója, mint a csapattársának.
Nem vagyok Kimi fan, sőt, nekem sem igazán tetszik a túlzott ajnározása, de ami jár, az jár, tavaly klasszisteljesítményt nyújtott. Kíváncsian várom kettejük idei párharcát.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#14026) Xirtam válasza Motion_Blur (#13982) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Vicces következtetés . . . Várjuk már meg pár futamot.

(#14027) werszomjas válasza Sztrego (#14016) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Reménytelen.... :(

Gro egyszer gyorsabb volt időmérőn, ebből te levontad, hogy az egész idény alatt gyorsabb volt és ebbe a fűszálba kapaszkodsz.

Az időmérő már sokkal inkább mutatja, ki a gyors, és abban Grosjean volt a jobb.

Te melyik F1-es sorozatot nézed, ahol az számít, ki a leggyorsabb időmérőn?? Egy versenyhétvége eredménye arról szól, hol lengetik előtted a kockás zászlót. Vannak pilóták akik 1 körön nem olyan gyorsak.

Nézd meg nyugodtan, az első 10 futamon kb kétszer végzett Grosjean előtt az időmérőn.

Láttam, valóban, év elején jó volt a tempója Gro-nak, persze amikor nem esett ki, de hahó, a tavalyi f1-es idény 20 futamból állt, vagy azokat te már nem nézted??

Bár úgy veszem észre kár neked bármit is írni, el sem olvasod, elengeded a "füled mellett" :(

És ha már időmérő eredmények:

2012-ben:

Hamilton: 7szer
Vettel: 6szor
Alonso: 2szer
Kimi: 0szor indult az élről

A VB vég:
Vettel
Alonso
Kimi
Hamilton

Valóban sokat számít, ki a gyorsabb az időmérőn....

[ Szerkesztve ]

üdv

(#14028) JJános válasza kukinyo (#14002) üzenetére

JJános
(addikt)

Meg hát. :DDD

Hú de nagyon várjuk már a kezdést. Fellángolnak a viták, szinte semmiségen. Én Kiminek, és Gro-nak is drukkolok, és Vettelnek, és Massának, és Alonsónak is, és nem azt nézem, hogy ki gyorsabb, hanem örömködök bármelyik jó versenyzésének. Csak mert egyszerűen szeretem ezt a sportágat!

:C :C :C

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#14029) b-type válasza werszomjas (#14027) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem veled vitázva csak neked válaszolva, a témához hozszólva:
Kimi kicsit rozsdásan lendült bele, és Grosjean nyers tempóban nagyon jó.....ez a két dolog kicsit félrevezető lehet.
A csapat jelenleg teljes egészében Kimi-re épül és épült tavaly is...elég sok pénzt áldoztak Kimi-re hogy ezzel igazából semmi borzasztót nem tettek és tesznek ha belegondolunk.
Szal Kimi visszatérése évében lassan melegedett be, és ehhez volt egy olyan mázlija hogy tök jó autóban amihez passzolt a stílusa (gumikopás szempontból!).
De valójában nem lehet leverni Kimi-n azt hogy két év kihagyás után kicsit rozsdásan lendült bele, és azt sem hogy a csapat Kimi-re épül, ezt meg is hálálta pontokkal és győzelemmel.
Grosjean egy nagyon tehetséges és gyors versenyző, nekem az egyik kedvencem, de a versenyekben fejlődnie kell, helyzetmegoldásokban és stabilitásban.

Nem tudom hogy Kimi valóban a 'régi idők' versenyzője, egy un. második James Hunt, vagy csak simán bunkó (elnézést), de ez ebben a témában nem is fontos.
Kimi hozta a kötelezőt, míg Grosjean nem.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#14030) McCartman válasza b-type (#14029) üzenetére

McCartman
(senior tag)

régi idők versenyzője <-> simán bunkó

A kettő nem zárja ki egymást. ;)

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#14031) Sztrego válasza Motion_Blur (#14023) üzenetére

Sztrego
(őstag)

A pontokkal magyarázod, hogy a finn volt a gyorsabb. Az pont azt jelenti, hogy a megbízhatóbb volt, amit nem is vitatok. A nyers gyorsaságban Grosjean volt a jobb, amit az időmérős teljesítménye is alátámaszt, az első 10 futamból majd mindegyiket ő nyerte csapaton belül. Emellett a versenyeken is sokszor gyorsabb volt, de nem olya stabil pontgyűjtögető, mitn a finn, aki sokszor volt szerencsés, a győzelmét is sorozatos kiesések által húzta be, míg Grosjean 2. helyet bukott MH miatt, amit megint csak a finn örökölt meg. Ne felejtsük el a csapatutasításokat sem.

Qorthral Kimi egyértelműen jobb volt tavaly. Sokkal.
Ha a pontokat nézzük, akkor igen, de ennél sokkal árnyaltabb a kép és nem ilyen egyszerű. Valenciáig egál volt a versenyeken, az időmérőn döntő Grosjean fölény. Amennyiben nem esik ki mh miatt a 2. helyről, akkor az összetettben is a finn elé kerül, ami eléggé megdobhatta volna a teljesítményét a hátralévő futamokra. Voltak hibái, de mindben ő volt a hibás és peches is volt, ez rányomta a bélyegét a második fél évre, főleg az eltiltás után. Ennek köszönheti a finn, hogy felzárkózott az időmérőkön 9-10-re és hogy annyira elhúzott a pontversenyben. Megjegyzem, hogy az a nagy szerencséje a finnek, hogy egy ilyen gyors, de még meggondolatlan Grosjeannal van dolga, különben másképp is alakulhatott volna, lehetett volna egy újabb 2008. Idén, jó lehet Grosjean, elverte Vettelt és Schumit kiélezett szituációban ugyanolyan autóval a RoC-on, egyben lehet fejben. Remélem, hogy ebbe nem zavar bele a finnre épített autó és csapatutasítással sem hátráltatják majd.

werszomjasGro egyszer gyorsabb volt időmérőn, ebből te levontad, hogy az egész idény alatt gyorsabb volt és ebbe a fűszálba kapaszkodsz.

Miylen egyszer? Tízszer! 10-9 úgy, hogy Grosjean az első fél évben laposra verte a finntt az időmérőkön! A finn akkor hozta be a lemaradását, amikor Grosean az őt ért kritikák és eltiltás miatt szétesett fejben, addig a fasorban sem volt.

Te melyik F1-es sorozatot nézed, ahol az számít, ki a leggyorsabb időmérőn??
Mivel az eredeti kérdés úgy hangzott, hogy melyikük a gyorsabb, nem a pontokba fogok kapaszkodni, hanem abba, ami a legjobban mutatja meg a gyorsaságot.

de hahó, a tavalyi f1-es idény 20 futamból állt, vagy azokat te már nem nézted??
De, nézem, azért sem az első fél éves 10-2-t hozom fel példaként, hanem a 10-9-et.

Valóban sokat számít, ki a gyorsabb az időmérőn....
Érthetetlen a példád, hacsak nem azt akarod mondani, hogy a finn végül összetett 3. lett? Mivel egyszer sem esett ki, az élmenők meg többször is és körbe is verték egymást, ő csak jókor volt jó helyen, és sokat mákolt.

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14032) werszomjas válasza b-type (#14029) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Én teljes mértékben egyetértek veled, soha nem is mondtam, hogy Grosjean nem gyors pilóta, pusztán csak hogy még tapasztalatlan és hogy versenyen nagyon nincs egyben még.

Az év közbeni baleseteket sem írom mindet az ő számlájára, de ebbe ne menjünk bele ki lettek tárgyalva alaposan itt a fórumon :)

Számomra Kimi felülteljesített, ennyi év kihagyása után, ennél többet sztem nem is nagyon lehetett volna többet várni tőle.

A McLarenes évek után meg úgy gondolom Kiminek is kijár már egy kis mák faktor :)

Én személy szerint minkét Lotus pilótának szurkolok, de ez az elvakult Grosjean sokkal gyorsabb mint Kimi kiverte a biztosítékot.

üdv

(#14033) b-type válasza werszomjas (#14032) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Kimi-nek megvolt a mákfaktor a Vb címnél...ott én is úgy gondoltam hogy ez rendben van a McLaren-s évekért....a mai napig nem tudom eldönteni, hogy az érthetetlen véletlenek összjátéka, vagy egyfajta mesterséges belenyúlás működött akkor, hogy a McLaren-nél nem nyerhette meg a VB-t sem a gyártó (nyilván mivel kizárták) sem pedig versenyző.
Ezért valósulhattak meg érthetetlen döntések, mint a foszló gumikon kint hagyott Hamilton, és a szintén furcsa,érthetetlen szoftverhiba az idényzárón.
Szal én ott letudtam Kimi dolgait.
A tavalyi idényben nagyon jól alakultak a dolgok számára, jó autóba ült, és tényleg nagyon hülye körbeverések voltak.
....viszont pont ez engedte megmutatni jó pár alkalommal hogy milyen kifinomultsággal képes kezelni a versenyhelyzeteket....nagyon nagy a kontraszt Grosjean 'töketlenkedése', és Kimi profi helyzetfelismerése a reakciója közt.

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#14034) Nowhereman

Nowhereman
(őstag)

Nem kötekedésként jegyzem meg de a "tapasztalatlan" Grozsi éppen hogy több együléses versenyen állt már rajthoz már le mint Kimi.

Utánam a kondenzcsik!

(#14035) Sztrego válasza werszomjas (#14032) üzenetére

Sztrego
(őstag)

Kijár neki a mák? Nála szerencsésebb versenyzőt aligha találsz. 5 év McLaren, 3 év Ferrari melyből egy totál mák vb cím. Mindössze 1 évet versenyzett kiscsapatnál. Tavaly is pont egy jó Lotusba ült bele... az nem mák?

Nowhereman

Nem kötekedésként jegyzem meg de a "tapasztalatlan" Grozsi éppen hogy több együléses versenyen állt már rajthoz már le mint Kimi.

Ifj Tóth Janika meg több éve vezet raliautót, mint Sebastian Loeb...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14036) badd válasza Sztrego (#14035) üzenetére

badd
(tag)

Na, egy szóra én is közbeszólok. Attól, hogy valaki egy neves márkánál van az nem feltétlenül mák. Főleg, hogy lehet megérdemelte azt, hogy abban az autóban ülhessen. De am is itt arról van leginkább szó, hogy oké hogy a McLaren-nél volt, csak ha 20 kör alatt elfüstöl alatta, az nem épp a mák.
Az az érvelés meg nagyon zavart mindig is, amikor úgy bizonyítják, hogy valaki nem jó pilóta, hogy hát jó kocsiban ült. Akkor mindenki menjen szériatrabival, úgy hogy nem nyúlnak hozzá, csak beülnek és mennek, és akkor nézzük ki a király. Csak azt már nem Forma-1-nek hívják.
A 10-9-es IM-et én meg inkább úgy mondanám, hogy kiegyenlített küzdelem volt. 1 IM-győzelem plusz alapján mondani, hogy gyorsabb, nem picit erőltetett. Am én is azt mondom, hogy Grosjean nyers gyorsaságban Hamilton mögött valahol a második helyen lehet a mezőnyben, csak az alapján még nem lesz valaki jó pilóta, mert célba is kell érni. Meg, hogy RoC-on elverte Vettelt meg Schumachert, na bumm, másnaposan, egy szórakoztató eseményen... De összességében amúgy én nagyon bírom Grosjean-t, és szurkolok neki, hogy összeálljon fejben, mert iszonyat tehetségnek tartom, csak amit te most itt művelsz az kezd a trollkodás felsőfoka lenni. Főleg, így a következő idény kezdeténél.

(#14037) Sztrego válasza badd (#14036) üzenetére

Sztrego
(őstag)

Egyrészt ez is legenda, hogy 20 kör után elfüstölt az autója, miközben a csapattársainak negyedannyi műszaki hibája nem volt. Azért ez elgondolkodtató.
Az, hogy kiérdemelte volna a McLaren ülést, elég érdekes, tekintve, hogy a csapattársa, Nick Heidfeld is megverte.
Elég sok lehetősége volt nagyobb csapatoknál, nagyon kevés versenyzőt lehetne felsorolni, akinek annyi lehetősége lett volna, mint a finnek.
A 10-9-es IM úgy kell nézni, hogy a finn év vége felé egyenlített ki, amikor Grosjean már szét volt esve fejben.
Több szempontból nézve is nagyon szerencsés volt tavaly. Egyrészt rögtön nagyon jó autóba ülhetett be, másrészt egy olyan csapattársat kapott, aki szintén visszaértő, ráadásul szeleburdi. Mondjuk, ha egy Massát kapott volna csapattársnak, akkor abból nagyon könnyen lehetett volna egy 2008-as zakó.

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14038) AMD Power válasza werszomjas (#14032) üzenetére

AMD Power
(titán)

Én a Lotusnak csak egy dolog miatt drukkolok. Renault. :K

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#14039) Zé_Mester válasza Sztrego (#14037) üzenetére

Zé_Mester
(őstag)

lehet, hogy neked még nem mondta senki, de az F1-ben meg úgy nagyjából az összes sportban, nincs olyan hogy HA. ;)
az, hogy mi lett volna, ha :
- nem lökik ki,
- nem büntetik meg,
- nem esik szét fejben,
- nem esnek ki Kimi elől ...............blablabla, tök felesleges fejtegetni, mert a világon semmi értelme.
az, hogy gyártod itt a hozzászólásokat isten tudja mióta és próbálod bizonygatni, hogy a te kedvenced a "legeslegesleggyorsabb" az egész mezőnyben elég szánalmas, annak ellenére, hogy már legalább 20-an leírták, hogy uncsi. :W
szezonok vannak, azon belül futamok és a futamok alatt X kör. az utolsó kör végén szépen leintenek mindenkit és megkapják a pontjukat. nem kell ide semmi HA, meg mellébeszélés, egyszerű matek.
gyors az inas, ez tény, de a végeredmény alapján Kimi gyorsabb volt. ennyi. :U

peace :R

(#14040) Motion_Blur válasza Zé_Mester (#14039) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ő nem Grosjeant ajnározza, hanem Kimit szidja.

Massa drukker amúgy, valszeg kicsit belefásult az elmúlt évekbe... :)

(#14041) Sztrego válasza Zé_Mester (#14039) üzenetére

Sztrego
(őstag)

gyors az inas, ez tény, de a végeredmény alapján Kimi gyorsabb volt. ennyi
Végeredmény alapján gyorsabb volt? Mégis, hogy? A több pont = gyorsabb?

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14042) M3oH válasza Sztrego (#14041) üzenetére

M3oH
(őstag)

"A több pont = gyorsabb?"
AMig a VB cimet pontokert adjak, addig mondhatni igen. Sztem, ez a vita mar teljesen ertelmetlen, kar erre tobb kommentet irni, eleg volt az elozo 66.

(#14043) Zé_Mester válasza Sztrego (#14041) üzenetére

Zé_Mester
(őstag)

te most ez vagy élvezed, vagy tényleg ennyire ...................... vagy ? :W

igen, azért mert több pontja volt.......ha a balhézásra adnának pontokat, akkor lenyomta volna Kimit, sőt, Maldonadoval meccseltek volna a VB címért.
és Kimi ráadásul még 7 évvel hamarabb is született, szóval abban is gyorsabb volt....... :(((

na kb ugyan ennyi értelme van a kötözködésednek is, mint a fentebb leírt dolgoknak.........

vannak a Ph-n fáradt gőz topicok, gyárts ott hülyébbnél hülyébb elméleteket, ne itt fáraszd a jónépet :((( legtöbbünket az F1 érdekel, nem a képzelgéseid... :(((

[ Szerkesztve ]

(#14044) Sztrego válasza Zé_Mester (#14043) üzenetére

Sztrego
(őstag)

OKé, tehát a több pont = gyorsabb volt. :)

Xiaomi Mi 9T Pro 128GB

(#14045) TESCO-Zsömle válasza Zé_Mester (#14043) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Nem értek egyet a több pont=gyorsabb elmélettel. Legjobb példa rá tavaly Alonso esete. Kis híján Ő gyűjtötte a legtöbb pontot, de csak kevés futamon volt elmondható róla, hogy Ő a leggyorsabb. Sokszor kiestek előle, és/vagy keresztbe verték egymást azok, akik a legnagyobb fenyegetést jelenthették volna, így rabolva el egymás elől a pontokat mi által a spanyol előnye csak nőtt és nőtt egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#14046) -Mike-

-Mike-
(addikt)

Barcelona teszt 2013 MTVA (FB link)

Bobák fejét nagyon szokni kell, esőemberes... ;]

[ Szerkesztve ]

(#14047) TESCO-Zsömle válasza -Mike- (#14046) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Látom anyut nem sikerült kiebrudalni a stúdióból. Ezek szerint idén is számíthatunk a bulváros, oda nem illő, lényegtelen kérdéseire, amivel megspórol nekem futamok előtt és után 20-30 percet. :W

Bobák meg tényleg durva. :B

[ Szerkesztve ]

(#14048) werszomjas válasza -Mike- (#14046) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Végre valami morzsa :D

Ez a Caterham csak nekem szokatlanul zöld :F Mintha nagyon világos lenne.

TESCO-Zsömle# én úgy tudom, nem lesz már ott a stúdióban az f1 közvetítések alatt, ez csak egy TeleSport adás volt, ott még elfér :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv

(#14049) proof88

proof88
(addikt)

(#14050) TESCO-Zsömle válasza werszomjas (#14048) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Kapjon vmi főzőcskés műsort, csak ne kelljen látnom, ha F1-ről van szó.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.