Hirdetés

2019. december 12., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#117301) sh4d0w válasza Zoleee83 (#117299) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

Na fuss neki még egyszer...

https://coreinfinity88.blogspot.com

(#117302) guftabi96 válasza Lauda (#117297) üzenetére

guftabi96
(addikt)

A körülmények teljesen mások.
Alonso akkor azzal a reménnyel érkezett a Mclarenhez, hogy a Hondával karöltve, lényegében gyári csapatként újra a VB-ért harcoljanak.
Kimi esetében nincsenek ilyen célok.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#117303) Lauda válasza guftabi96 (#117302) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Annyival kiegészítve, hogy alonso nagyon nem jött ki a ferkával és elég érdekes körülmények között távozott. Majd a mclarennél ott kezdte a cirkuszolást, ahol a ferkánál abbahagyta. Lehet simán kirúgta a ferrari és nem volt hova mennie, csak a mclarenhez.

(#117304) Zoleee83 válasza sh4d0w (#117301) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Miért is?
Mert valószínűleg a fizetése egy részét továbbra a Ferrari állja, ráadásul a kötelékben marad a tetvércsapatnál, opciós visszatéréssel a Ferrarihoz ha Leclerc nem válna be?
Nem véletlenül 2 év az a Sauber szerződés, és nem hiszem, hogy innentől azt csinálhatna amit akar, persze csak tippelkek én is, de erre van a leginkább esély...

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#117305) Segal

Segal
(addikt)

Vettel idei vilagbajnoki eselyei dramaian romlottak szerintem...
Kimi felesege kepe sokmindent elarul a velemenyerol :DDD

(#117306) Obi-1 válasza cyberkind (#117274) üzenetére

Obi-1
(őstag)

A Ferrarihoz nem úgy lehet beülni, hogy 2013-ban odaszólok nekik, hogy jövőre jönnék. Alonso mellé? 2014-ben valószínűleg egyszerre jött a lehetőség, hogy szabaddá válik a Ferrari, és hogy a gyenge eredmények miatt ki lehet lépni a Red Bull szerződésből. Vettel pedig már 2008-ban bejelentkezett a Ferrarinál, Schumacher rajongóként nőtt fel, teljesen logikus lépés volt tőle.

Ha ügyes, a Mercedesbe is átszerződhetett volna 2012-ben, Hamilton helyett. Kíváncsi lennék, mire jutott volna Rosberg ellen. Így Webber is világbajnokként vonult volna vissza. :)

Only a Sith deals in absolutes.

(#117307) Alexios válasza Barthezz2 (#117296) üzenetére

Alexios
(addikt)

Az Alfa ami ugyanúgy Fiat-hoz tartozik mint a Ferrari? Nem tudom mennyire lehetne gyári csapat, ennyi erővel jöhetne egy Infiniti is a Renault mellé akkor, mint beccszó külön csapat vagyunk :D

(#117303) Lauda : Ez szépen hangzik, főleg a krónikus Alonso utálatban szenvedőknek, de tulajdonképpen ki volt az akivel nagyon nem jött jól ki? Montezemelo akivel mai napig barátok? Dominicali akivel szintén jóban van? Esetleg a versenymérnöke aki annyira utálta Alonsot, hogy utána ment a McLarenhez csak hogy ott is utálhassa? Vagy arra a Matitacci-ra gondolsz, aki kb fél évet töltött összesen az F1-ben?

A legjobb az, hogy az ilyen xy igazából mindig is utálta Alonso-t valahogy mindig itt a fórumokon lehet megtudni, mert valahogy az érintettek nem mondanak ilyet.
Ja és persze a McLarennél is cirkuszol, és utálják, ezért vette vissza Ron Dennis, aki pedig addig az egyik fő Alonso utáló volt. Ráadásul azért is küzdött minden évben a mclaren, hogy ne menjen el tőlük Alonso, mert annyira ki nem állhatták

[ Szerkesztve ]

(#117309) cyberkind válasza snecy20 (#117308) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

És akkor a Renault-val miért sikerült megdönteni azt a Ferrari korszakot? Vagy netán ilyen szinten rend és tisztelet volt Briatore miatt?

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#117310) snecy20 válasza cyberkind (#117309) üzenetére

snecy20
(veterán)

Akkoriban oda-meg vissza el volt ájulva Alonso-tól Ecclestone...

(#117311) Lauda válasza Alexios (#117307) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Biztosat hogy lehetne tudni, amikor a red bull szerződéssel kapcsolatban is ment a kamuzás oda-vissza? Az viszont biztos, hogy ok nélkül nem bontanak fel szerződés versenyzőkkel és alonsonak volt szerződése 2016-ra is a ferrarival.

(#117312) Alexios válasza Lauda (#117311) üzenetére

Alexios
(addikt)

Kiminek is volt 2010-ben, azért jött volna Alonso mert utálták Kimit, és összeveszett velük?

(#117313) Motion_Blur válasza Alexios (#117312) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Nem, azért mert Massat a balesete után nem merték kitenni. Nem is lett volna szép.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#117314) Alexios válasza Motion_Blur (#117313) üzenetére

Alexios
(addikt)

Persze, hogy nem azért, én sem komolyan kérdeztem, hanem hogy lássuk be, az hogy felmondják a szerződést egyáltalán nem jelenti, hogy azért van mert utálják. Kollektíven persze, mert Alonsot nem lehet másképp.

(#117315) Lauda válasza Alexios (#117314) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Nem is írtam, hogy azért volt. De ez is egy lehetséges opció.

(#117316) JJános

JJános
(addikt)

Go Kimi! Hajrá Sauber! :C

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#117317) grabber válasza JJános (#117316) üzenetére

grabber
(addikt)

Még nem most. Majd jövőre kell mondani :P

(#117318) Barthezz2 válasza Alexios (#117307) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Volt róla szó/pletyka, hogy Marchione vissza akarja hozni a márkát az F1-be. Most is ott díszeleg a Sauberen, ennyi erővel meg is vehetik a csapatot.
Kimi meg pont jól is jönne oda.

De persze ez csak az én agymenésem :DDD

Everybody lies.

(#117319) sh4d0w válasza Zoleee83 (#117304) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

Szerintem semmilyen opcióról nincs szó, a hírekben sem ez van, a 2 éves szerződés sem errefelé mutat.

https://coreinfinity88.blogspot.com

(#117320) Tapsyfüles válasza JJános (#117316) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Én ennek a cserének örülök, nem gondoltam volna hogy Kimi marad, remélem boldog évei lesznek ott, és megerősödik a Sauber, Leclerc-nek meg a legjobbakat.

(#117321) Alexios válasza Barthezz2 (#117318) üzenetére

Alexios
(addikt)

Megvehetik, de kb annyira lenne gyári csapat mint a toro rosso/red bull helyzete

(#117322) Segal

Segal
(addikt)

Grosjean biztos megkonnyebbult amikor olvasta a hirt. Persze ez meg nem jelent garanciat arra hogy marad de az eselyeit javitja.

(#117323) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Mit nem adnék egy Kimi/Ocon párosért :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#117324) Tapsyfüles válasza Segal (#117322) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Így hogy nem lesz Alonso, jöhet Palmer ;]

(#117325) JJános válasza Tapsyfüles (#117320) üzenetére

JJános
(addikt)

Én is nagyon örülök. A finnek azt rebesgetik, hogy Kimi tulajdonosi részvényeket vett. De ez nem megbízható. Jaja én Ocont is odavinném, és később, Kimi mint csapatfőnök? :C

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#117326) Redneck

Redneck
(veterán)

Örülök a cserének, és annak, hogy Kimi maradt. Továbbá annak is, hogy szimpatikus csapatba ment. Remélem még egy jó pilótát sikerül igazolniuk, és odacsapnak az RB-nek esetleg. :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#117327) Zoleee83 válasza Redneck (#117326) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

+1000 :K

(#117328) DS39 válasza Segal (#117322) üzenetére

DS39
(veterán)

Inkább Ericsson örülhet. Így valószínűleg marad a pénzével együtt.

(#117329) Redneck válasza Zoleee83 (#117327) üzenetére

Redneck
(veterán)

Mikor a McLarennél még nem voltak bejelentve a fiúk, fostam kicsit hogy oda megy, de már nincs okom. :DD Persze Sainzéknak is szorítok, hogy ne szopórollerezni induljanak. Jó lenne ha jövőre a brit gyártó autói is mutatnának valamit talajon.

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#117330) Obi-1 válasza Redneck (#117329) üzenetére

Obi-1
(őstag)

Én kicsit reméltem, hogy ha már a Ferrarinál vacakolnak vele, akkor átigazol a McLarenhez. Kimi-Sainz páros is érdekes lehetett volna, és hátha elindult volna végre a szekér is a McLarennél. De ez eléggé csak álmodozás.

Nekem korai még a Leclerc váltás, Kimi tényleg jól teljesített idén, Bottas előtt van pontokban is. A 100. dobogóhoz 1-2 még gyűlhet idén, aztán jövőre nem sokat láthatjuk a díjkiosztásnál a szűkszavú finnt.

Redneck: jó lenne, ha legalább az egyik brit gyártó magára találna, a Forma-1 történelméhez méltatlan az idei szereplésük.

[ Szerkesztve ]

Only a Sith deals in absolutes.

(#117331) Don.Corleone

Don.Corleone
(aktív tag)

Őszintén szólva az idei átigazolási szezon után már-már biztos voltam benne a ferrarinál is inkább a meglepetés van kibontakozóban minthogy a megszokott +1 évet adják meg Kiminek. Egyfelől nekem csalódás hogy nem Ric lett a befutó, de ezt már elengedtem, Leclerc viszont egy nagyon bátor döntés a vörösök részéről és egyfelől tisztelgés az elnök előtt, viszont nagyon tökös húzás és ezek a tökös húzások hozták idén helyzetbe a ferrarit. Az hogy a fiatal monacio berobban vagy besül, az csakis rajta múlik, viszont jelezve van a csapatban, hogy nem minden lapon van Vettel aláírás.

Kimit én nagyon bírtam mindig is, és talán így jó ez ahogy alakult, idén nagyon jó kis éve van, rengeteg dobogó, jó teljesítmény és így elköszönni a vb. helyszínétől mégis méltó, minthogy az utóbbi jó pár év betlijét hozta volna. Keretbe foglalja a karrierjét, az alfát így is imádják + Kimi drukkerek, igazából ha még ténylegesen van benne erő és motiváció ez egy tök jó kis lépés.

Egy szó is száz, ízlelgetni kell azért ezeket a felállásokat, de összességében pozitív és rengeteg újat tartogat. Kár hogy a merci nem tudja Ocont meglépni, hab lenne a tortán..

(#117332) Ba cy lus

Ba cy lus
(veterán)

Igazából nekem ez az egész történet úgy lenne szép, ha Kimi visszavonulna, ez a Sauberrel való pöcsölés a világon semmire nem fog vezetni, még csak halvány esély sincs rá (nem ugyanaz, mint Schumacher mercis, vagy Alonso második mclarenes korszaka). Az Olasz Nagydíj volt az első idén, amit megnéztem, azt is csak Kimi miatt, mert az utolsó győzelme lehetett volna, ráadásul nem is könnyű győzelem, hanem egy küzdelmes, végig feszült versenyen. Szép lett volna, gyönyörű visszavonulás lett volna, ha az Olasz Nagydíj végén jelentik be.

Ehelyett elbukta a győzelmet, elbukta a Ferrarit, mehet a Sauberbe. Ez komolyan egy vicc.

Persze nem tett volna jót a sport nézettségének, ha Alonso és Kimi egyszerre vonulnak vissza (igen, túlélte volna, ahogy Schumacher 2006-os visszavonulását is, de megérezte volna), ez is benne lehetett a háttérben. Ez most egy őszinte lépés Kimi részéről? Aligha. Mindig elmondta, hogy a győzelem érdekli csak. Akkor mit keres a Sauberben?

[ Szerkesztve ]

(#117333) snecy20 válasza Ba cy lus (#117332) üzenetére

snecy20
(veterán)

A győzelmi esélyeken túl is van azért élet. :)

(#117334) Ba cy lus válasza snecy20 (#117333) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Egy Kimi Räikkönen vagy egy Fernando Alonso ne már a pontszerző helyekért küszködjön. Alonso visszavonulása, látván a McLaren-Renault házasság csődjét, őszinte lépés. De Kimié nem az. Ha ennyire szeret versenyezni, neki is lenne helye más szériában, ahol győzelmi esélyekkel indulhat. Ráadásul kevesebb felhajtással, "szarsággal" járna, mint az F1, amit állítólag annyira utál benne.

(#117335) Armagedown

Armagedown
(senior tag)

A legjobb az lett volna, ha Kimi végleg távozik a Forma1ből, mint Alonso, mert így csak a fiatal tehetségek elől veszi el a helyet.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#117336) TomLion

TomLion
(tag)

Ki mivel jött ki a Hungaroringre? Kimi: Alfa Romeo Stelvio [link] :))

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#117337) JColee válasza TomLion (#117336) üzenetére

JColee
(őstag)

Azt hittem vettel egy pannóniával ment ki. :D

(#117338) St3ven válasza Barthezz2 (#117318) üzenetére

St3ven
(addikt)

Mekkora lenne már egy "gyári" Alfa Romeo csapat! :DDD Tiszta ötvenes évek.

"Ultimate Windows Phone megoldás: factory reset" 😈

(#117339) Csapoati válasza snecy20 (#117333) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

VIlágbajnokoknak? Nem túl sok, ráadásul Raikkönen jellemzően egy 2. helynek se szokott örülni.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#117340) snecy20 válasza Csapoati (#117339) üzenetére

snecy20
(veterán)

Na jó, hát Raikkönen sem friss Világbajnokként igazol át sereget hajtani. ;]

(#117341) quailstorm válasza St3ven (#117338) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Kérdés kinek mennyit ér a név és a cukormáz. Nekem nem sokat.

'86 óta FIAT tag, 2007 óta nincs Alfa (csak brand). A 156-166 volt az utolsó FIAT Alfa, meg kicsit még a 159 is, de ahhoz már Busso motor se volt.
A Giulia akármilyen pokoli jó autó lett, sajnos már csak egy FIAT almárka. Jogilag is és technikailag is.
Legalább megengedték azt a luxust maguknak, hogy odacsaptak az asztalra egy új és ütős platformot, nem pedig FIATkodtak mint a 155 meg 145 idejében, mert a Fiat Tempra/Tipo alapú Alfa az gáz volt kicsit.
Bár a 156-on is, ha felnyitod a motorháztetőt akkor már ott a FIAT logo. Csak azt még lehetett Busso-val rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#117342) Motion_Blur válasza Csapoati (#117339) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Akkor vajon miért marad? Ráadásul 2 évet.

(#117343) grabber válasza Csapoati (#117339) üzenetére

grabber
(addikt)

Lotus-ban nem élvezte? Volt ott pár megmozdulása ami emlékezetessé tett pár futamot
Mintha azokat tényleg élvezetből nyomta volna végig. Ha a középmezőnyben lehet versenyezezni,mert ott inkább lehet,mint a.Ferrari 1,2 vagy Merci 1,2 felállás helyett
Akkor azt jobban is fogja szeretni mint itt a Ferrinál simán csak 2. Lenni minden szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#117344) Redneck válasza quailstorm (#117341) üzenetére

Redneck
(veterán)

Most mindentől függetlenül, és bocsi, de inkább anti Alfás vagyok. A Giulia az egyik legszebb modern sportsedan. Külsősként egyáltalán nem érdekelne mennyire Alfa. :U
1. kép
2. kép

Obi-1:
Poénnak nem lett volna rossz, de annyira kérdőjeles a McLaren, hogy jobb ha más ül bele... :B És valóban, a Williamsnél pláne jó lenne ha felébrednének.

Don.Corleone:
Én leginkább egy Ricciardo-Leclerc Ferrarinak örülnék, de nyilván nem realitás.

Ba cy lus:
Szerintem kevésbé cinkes mint Alonso utolsó évei. Visszalépés, de Kimi benyelte. Sajnálom hogy nem akkora rali király, hogy jövőre esélyesként menjen a WRC-ben. Akkor gyakrabban nézném...

St3ven:
Poén, csak már nincs igazi Alfa.

Motion_Blur:
Pénz és életérzés. Hiába ő a jégember, akkor is vannak érzései. Biztos elég fasza lehet Forma-1-es pilótának lenni, a csúcs után is. :U

grabber:
Ennél a kényszer "benyalós" másodiknál, minden jobb szurkolói szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#117345) quailstorm válasza Redneck (#117344) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Oké, és ezzel mit akartál mondani nekem?
Attól, hogy az egy jól pozicionált FIAT, ha nekem új autót kéne venni az Giulia lenne, én nem vagyok FIAT ellenes, csak azt akarom mondani, hogy az '50-es évek nem jön vissza, mert annyira lenne két istálló egy gyári Alfa, mint a RBR és Toro Rosso.

ultaoff: Ja és szerencsére a Giulia nem csak annyit tud, hogy szép. Ennek ellenére a népek inkább a német izéket veszik még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#117346) Zoleee83 válasza quailstorm (#117345) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

"Ennek ellenére a népek inkább a német izéket veszik még mindig."

Ezt én is így látom, viszont olasz autót nem vennék, még mindig elég sok hibával küzdenek megbízhatóság terén.

Ha meg kuriózum autó a német autók helyett, akkor már inkább egy újabb Mustang, Corvette, ami legalább különleges és nem jön szembe az utcán belőle 10-20 ugyanolyan. :D

(#117347) quailstorm válasza Zoleee83 (#117346) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

A Giuliát nem szánták kuriózumnak, ez a megbízhatóság meg nem tűnik alátámasztottnak, már nem a szétmállós '90-es éveket éljük. Bár még el kell telnie pár évnek.
De valóban a FIAT platformos hulladék Alfákkal és Lanciákkal tette tönkre saját magát és a márkáit a FIAT, innen lesz szép visszakapaszkodni.

Az egész Sauberes reklám azért kell amúgy, hogy a világ észrevegye, hogy hé, itt egy év autója második helyezett díjas valami, meg kéne venni.
159 után tetszhalott volt, 8C meg 4C nem utcai, MiTo-t meg Giuliettát hagyjuk, újracsomagolt FIAT-ok semmi több, ráadásul a design is félrement.

[ Szerkesztve ]

(#117348) TomLion válasza JColee (#117337) üzenetére

TomLion
(tag)

Nem olyan hangja volt. :) Őt véletlenül pont láttam megérkezni szombat reggel!

(#117349) Segal válasza Motion_Blur (#117342) üzenetére

Segal
(addikt)

Az egyik oldalon azt írták hogy vezetni szeret de a média eseményeket azt nem. Vezetni és csatázni itt is lehet majd max nem az első helyért viszont kötelező protokol eseményből sokkal kevesebb lesz amit nagyon utál.

(#117350) TomLion

TomLion
(tag)

Reménykedek Giovianazzi érkezésében a Sauberhez, Kimivel egyedül is tarolhat az Alfa a skandináv piacon, nem kell még oda Ericsson is. Mondjuk, jól ellennének egymással, lenne nagy fergeteg a boxban :) Kell az Alfa Romeo Sauberbe egy olasz..

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.