Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Folyóvízi etetés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok, tudom ez nem éppen hardwaretéma :) de a fáradt gőzbe talán belefér.
teljesen komoly hangvételűnek szánnám a topikot, úgyhogy csakis értelmes megnyilvánulásokra számítok.

tehát a lényeg: én a Sión etetek 5 napja felfőzött takarmány-kukoricával, 5 nap után leültem horgászni, és 5-6 óra alatt egy rohadt mozdítás nem volt. mi lehet az oka? mástól hallottam, hogy megfelelő etetéssel sok halat lehet fogni.

viszonylag gyenge sodrású a folyó (Sió), de mégis attól tartok elviszi a kukoricát.

mi a vélemény, tapasztalat? mégegyszer: légyszi csak olyan írjon akinek van tapasztalata a folyóvízi horgászatban.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#2) ftc válasza bélanéni (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Mivel horgászol?Horgászás közben egy kis forrázott kukorica darát dobsz be a halaknak?

(#3) biker válasza bélanéni (#1) üzenetére


biker
nagyúr

hát:
1: a sodrás szerint az etetési hely alá kell menni...
2: ha tulettetél, akkor tele poci, és b.nak enni a horgodról...

lassú víz (partot mos :D) esetén is legalább 5-10m-el elá lehet menni...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) bélanéni


bélanéni
őstag

természetesen ugyanazzal horgászok, mint amivel etetek, 20-25 percig főzött kukoricával. 2 szem felfűzve 3 cm-es cérnára és az lóg a horgon. az lehet gond hogy nem dobtam kukoricadarát a helyre? én csak két marék kukoricát dobtam oda, az nem csalja oda őket?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5) bélanéni


bélanéni
őstag

most mennem kell melózni, kb csak 1-2 óra múlva jövök vissza. addigra sok-sok hozzászólást várok. :) (ha kérdés van, még 5 percig itt vagyok)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#6) ftc válasza bélanéni (#4) üzenetére


ftc
nagyúr

Cérnára?Horogra rakd a kukoricát!Az is előfordulhat,hogy más halászik ott előtted.
Etetést este kell csinálni és másnap reggel halászni!Kukorica darát jobban csípik.
Mélységtől is füghet.Amúgy legjobb kimenni a partra reggel 5 kor.

(#7) bélanéni


bélanéni
őstag

hidd el, ebben a cérnás módszerben már van tapasztalatom, azzal nem lehet gond. nagyobb halak miatt érdemes így felfűzni a csalit, azok jobban figyelnek a horogra. fogtam már így 4-5 4 kg fölötti pontyot.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8) SYZYGY


SYZYGY
tag

Helló! Azért nem hülyék a halak! Legcélszerűbb akkor etetni mielőtt megkezded a horgászatot. Nem előtte este(ftc) ugyanis megtanulja a hal , hogy mikor kapja a kaját!!! Este beszórod, éjszaka ehet, mert nem b@sztatja őket senki ( ez főleg a nagyobb példányokra igaz), nappal meg csak nassol:szunyoglárva,csigák,tubifex,egyéb inyencségek. Én a tiszán szoktam pecáni, ami szintén folyik. Szerintem nem kéne megfőzni a kukoricát. Én nem szoktam Szárazan beszórod és persze szárazzal horgaszol (a cérnára kötött kukorica jó módszer). Ha megfőzöd komoly eséllyel eszik fel keszegfélék mielőtt ponty megtalálná.A javaslatom: ha nem gyors a folyás szerelj fel egy úszós cuccot , persze a horog a fenéken legyen(!!!!!!) és etess be valami jóltapadó anyaggal(dara+kenyér+csonti), és horgászd meg nagy területen, hogy kiderüljön hová viszi a viz az etetésedet(ha nemnagy a sodrás szerintem 1-3m-re ESETLEG).És mégegyszer :Rendszeresen etess mert a hal megszokja. és inkabb reggel hogy ne éjszaka egyenek. meg ráadásul szvsz még várni kellene egy kicsit a kukoricás etetéssel inkább úszós keszegezés, aztán ha már jönnek rendesen pl.csontira akkor szelektáció először konzervkukorica, aztán üveges és száraz. Nnna egy nekifutásra ennyi. Bélanéni, hétfőn pontytilalom :DD :DD :DD

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#9) boygo


boygo
aktív tag

Tedd az etető anyagot egy elég sűrün szőt hálóba majd kössél rá egy hosszú madzagot. A bedobás után kösd ki. Az etető anyag legyen kukorica dara kenyér és kemény kukorica jól össze gyúrva. Mivel kivan kötve nem viszi el a sodrás. Ezt használhatod pecázás közben is, meg ott is hagyhatod. Csak aztán a halak jöjjenek. :DD

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#10) ftc válasza SYZYGY (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

Én este szoktam beetetni és mindig fogok nagy halakat!

(#11) SYZYGY válasza ftc (#10) üzenetére


SYZYGY
tag

Nem erős egy kicsit az a MINDIG ??????? Meg a NAGY????

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#12) ftc válasza SYZYGY (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

Na jóval.Egy kicsit erős.Tudod a halász mindig túloz:DD:DD:DD

(#13) SYZYGY válasza ftc (#12) üzenetére


SYZYGY
tag

Nincs gáz :)) :)) :)) De a halászat nem=horgászat!

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#14) ftc válasza SYZYGY (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

Akkor horgászok.Szlovákiában ugyanazt jelenti mind a kettő.Legalább is Komárnoban!

(#15) SYZYGY válasza ftc (#14) üzenetére


SYZYGY
tag

Mér gondolom, hogy (bár komárnói révén abszolut kézenfekvő lenne a Duna) állóvizen pecálsz???

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#16) ftc válasza SYZYGY (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

Van Duna,Vágh,Nyitra+kanálisok.Ismered Komárnot?

(#17) bélanéni


bélanéni
őstag

köszönöm a hozzászólásokat, egy-két info új volt nekem.
tegnap is beetettem, és megfigyeltem nagyon lassú a sodrás, ahová dobálok. egy 5-6 méteres horgászhelyről van szó, a parttól 2m-re dobálok 2 különböző helyre. az a jó, hogy bedől egy nagy bokor 3m-re, így nagyon minimális a víz sodrása. szerintem tutira nem viszi el a kukoricát, bár még tényleg lehet hogy túl korai a kukoricás horgászat :( a pontytilalomról tudok, nagyon gáz :(

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#18) BEE válasza bélanéni (#17) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem is elviszi a víz.
Én is jártam már így. Keresd meg hogy hová és ott lesz a hal is!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Folyóvízi etetés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.