Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) MeTaL válasza Ariadne (#650) üzenetére


MeTaL
tag

Sajnos nem Bp.-en lakom, csak közel hozzá.

(#652) Mobi28


Mobi28
tag

Ma kellett visszamennem a félkész fogammal. Múlthét csütörtökön gyökérkezelték de annyira gyulladt volt, hogy még mindig nem lehet betömni. Kaptam bele egy jó adag fertőtlenítő löttyöt meg egy géz darabot és jövőhéten csütörtökön megint mehetek vissza vele. Azt hittem ma végre túl leszek rajta. Hát nem. :(((

(#653) MeTaL válasza Mobi28 (#652) üzenetére


MeTaL
tag

Ugyanígy jártam csak gyulladás nélkül, maradt még benne ideg.

(#654) Dany007 válasza MeTaL (#648) üzenetére


Dany007
veterán

Itt vok ám, csak teljesen kiment a fejemből a topic. Sorry.

A corsodyl nemtom milyen. Itt már valaki mondta, hogy nem jó. Passz, én csak akkor használtam amikor valami gond volt kialakulóban... :U
De lehet kapni ezerféle szájfertőtlenítőt. Szóval passz.

Nemtom mennyi a bölcsességfog kihúzása szájsebészeten. Nekem a már említett dental stúdióban húzták ki kb 2 perc alatt. 7 ezer forint volt, ebből 2 ezer a röntgen.
Mondom, úgy, hogy a fog annyira hátul volt, hogy mosni nem tudtam jóformán, nem ért el / be odáig a fogkefe, de nem volt még szuvas.
A röntgenen látszott, hogy kicsit ferdén áll, a gyökere ráhajolva az előtte lévő fog gyökerére. V.színű ezért fájt olyan veszettül. Viszont a fog nem nőtt ki teljesen. A doki szerint csak egy gyökér volt. Tényleg csak pár milliméter lógott ki az ínyből. De mint írtam a doki ezt is megoldotta. Ahhoz képest, hogy csak gyökér volt, kb 2centis biztos megvolt. Direkt megnéztem :D
Szal mondom, simán kikapta. És azt is mondom, hogy keress egy jó maszek fogorvost. Ilyenkor a pénz nemszámít... Főleg 2-3 olyan nap után, amit én átéltem ez a fogam miatt. Amikor a dupla Cataflame is csak enyhített a fájdalmon :s Elég durva volt.

(#655) MeTaL válasza Dany007 (#654) üzenetére


MeTaL
tag

jó mindegy majd elmegyek szájsebészhez azt kész

(#656) macikos


macikos
addikt

Amalgám tömés "veszélyei"

[link]

"Amit az amalgámról tudni kell
Ez a tömőanyag ezüstöt tartalmaz, ezért taszítja a baktériumokat. A jól elkészített amalgám nagyon sokáig képes betölteni a funkcióját. Higanyszennyeződéssel a tömés készítésekor illetve kivételékor kell számolni, magából a tömésből higany nem szabadul fel. Ennél fontosabb szempont, hogy az amalgám a fölhasználása előtt is veszélyes, eltávolítása után pedig veszélyes hulladéknak számít. Összehasonlításként: a tengeri halak fogyasztásával nagyjából ugyanannyi higany kerül a szervezetbe, mint az amalgámtöméssel"

(#657) Zscca


Zscca
tag

nekem bajok vannak a fogaimmal :( fizikailag semmi baj csak szabályoztatni kell őket :(
meg előtte húzni is kell párat nem lesz kellemes

(#658) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A francba rohadtul fáj a fogam. Most jön elő a bal alsó bölcsességfogam, az egyik része már régóta kint van az íny alól, a másik fele nem. Nagyon fáj most, gondolom az ínyt próbálja áttörni. Attól félek nem fog elférni, mert fogszabályozáson is ezt mondták. Basszus fogszabi miatt 4-et kihúztak, most valszeg jön az ötödik. :O

Nektek van vmi hatásos házi gyógymódotok bölcsességfog növésének fájdalomenyhítésére?

[ Szerkesztve ]

(#659) qestion


qestion
aktív tag

1 tonna ételmaradék ragad be két fogam közé (ahol most tömték), fél óráig tart mindig kitakarítani. Van erre valami megoldás? Korona vagy valami porcelánolás? alsó 6-os 7-es között

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#660) MeTaL válasza qestion (#659) üzenetére


MeTaL
tag

fogselyemmel kell tisztitani asszem.

(#661) MeTaL válasza WonderCSabo (#658) üzenetére


MeTaL
tag

igen van. ki kell húzni, sajnos ez van.

(#662) qestion válasza MeTaL (#660) üzenetére


qestion
aktív tag

de, még az íny is le van válva...ide a fogselyem sem elég, mert csöppet sem természetes a helyzet :U

a pálya

(#663) macikos válasza qestion (#662) üzenetére


macikos
addikt

Mikor tömték? Vissza kellett volna húzódnia az ínynek. Mindenesetre a citromsav pl. valamennyire összehúzza az ínyt. Nem egy csoda módszer, de gyorsíthatja a folyamatot (az is lehet, hogy hülyeség :D )

Most voltam tömetni. Jó volt. Orvos beadta az érzéstelenítőt, lerakta a tűt, várt kb. 30 másodpercet és elkezdte a fúrást :D

(#664) qestion válasza macikos (#663) üzenetére


qestion
aktív tag

02.22. nagy területen van leválva az íny, ez magától nem húzódik vissza könnyen

(most nézem a papírt több dolgot számoltak el mint amit elvégeztek... pl. 4 röntgen helyett 2 volt csak, 4-et mégis elszámoltak papíron)

a pálya

(#665) rayoliviero válasza WonderCSabo (#658) üzenetére


rayoliviero
veterán

Corsodyllal kell öblögetni és alaposan kell fogat mosni, ha fáj, akkor is. Ha nem tud kinőni be szokták metszeni az ínyt. A bölcsességfog amúgy évekig is nőhet.

[ Szerkesztve ]

(#666) MeTaL


MeTaL
tag

az létezik hogy adott egy 1 bölcsességfog ami nem látszik ki az ínyből, és most elkezdett fájni x év után ? nem fáj nagyon csak ma reggel fogmosásnál éreztem hogy vmi nem koser. talán vérzett is az íny.

[ Szerkesztve ]

(#667) Ariadne válasza MeTaL (#666) üzenetére


Ariadne
őstag

Lehet, úgy tudom, el tudnak romlani belül is sajnos...
Egyébként nekem átlag évente egyszer-kétszer elkezd fájni (nőni?) a bölcsességfogam pár napra, aztán megint abbahagyja, ezt most már sok éve csinálja, ilyen van. Egyelőre megkönyörültem rajta, de ha rendszert csinálna belőle, akkor mennie kell. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#668) MeTaL válasza WonderCSabo (#658) üzenetére


MeTaL
tag

Állítólag a bölcsességfogait az embereknek mindig ki kell húzni. Főleg ha útba van.

(#669) MeTaL válasza Ariadne (#667) üzenetére


MeTaL
tag

Az én bölcsességfogaim mégegyszer sem fájtak, viszont csináltattam most nem rég teljes röntgent, és olyan vízszintesen állnak mint atom. Nyomják össze az alsó állkapcsomat. szabályosan vízszintesen állnak :((

(#670) MeTaL


MeTaL
tag

Mennyibe kerül egy bölcsességfog húzás ?

(#671) macikos


macikos
addikt

Most akkor a 2 fehér tömés közül ami ingyenes, az végülis tökre ugyanaz, mint a fényre kötős fizetős, nem?

Csak ugye itt nincs UV fény, ami gyorsítja a kémiai folyamatot, tehát végül is ugyanaz mindkettő, csak az ingyenesnél várni kell, amíg magától rendesen megköt a tömés, UV-snél meg azonnal kész van.

Jól gondolom?

(#672) MeTaL


MeTaL
tag

Fogpolírozás mennyibe kerül ? volt már vki ?

(#673) qestion válasza MeTaL (#668) üzenetére


qestion
aktív tag

régen még 32 foga volt egy embernek...

a pálya

(#674) Gergő_ válasza MeTaL (#670) üzenetére


Gergő_
őstag

ha fel kell tárni, normális helyen legalább 10 ezer, sőt. Aki sokkal kevesebbet kér, ahhoz ne menj, kivéve ha ismerős. :D

(#675) qestion válasza MeTaL (#672) üzenetére


qestion
aktív tag

mire jó a polírozás?

a pálya

(#676) bandus válasza qestion (#675) üzenetére


bandus
veterán

szép sima lesz a felülete, kevésbé tud rajta megtapadni a lepedék.

kérdés:

jó fogorvos kerestetik, nembaj ha XI. ker környéke. fogtömés céljából. és mondjuk olyan 10k/fog áron dolgozzon. ha tudna ajánlani valaki ilyet, azt megköszönném. el kéne bánni 1-2 likas foggal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#677) MeTaL válasza qestion (#675) üzenetére


MeTaL
tag

polírozás/csiszolásnak hívják, a metszőfogakból amikor rágás során letörik egy nagyon pici darabka a fogból, akkor kb. olyan lsz a fog mint a fűrész. na azt úgy picit lecsiszol a fogból.

(#678) bandus válasza MeTaL (#677) üzenetére


bandus
veterán

az csiszolás, a polírozás tök más :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#679) bandus válasza bandus (#676) üzenetére


bandus
veterán

up!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#680) Arni90


Arni90
tag

nem szeretem ha a fogamat csinálják! :O

(#681) Bici


Bici
félisten

Tud valaki ajánlani egy fogorvost, aki nagyon lelkiismeretes, ügyes kezű, és nem horror áron dolgozik? A minőség az első, nem az ár, csakhát azért mégis jó lenne, ha nem menne rá 3 havi fizetésem.
Bp. Deák téren dolgozom mostanában 6ig, legjobb lenne, ha munka után oda tudnék érni hozzá.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#682) SPF válasza Bici (#681) üzenetére


SPF
senior tag

Csináltak valakinek mostanában fogtömést? Mennyire fájdalmas? Szerencsére jó pár éve volt szükségem ilyenre... Illetve egy fogamból le is tört, azzal mit tudnak kezdeni?

Nem Bicinek szántam válasznak, csak félre kattintottam :)

[ Szerkesztve ]

(#683) SPF válasza SPF (#682) üzenetére


SPF
senior tag

Senki?

(#684) qestion


qestion
aktív tag

fogselyem, szájvízből milyet és hol lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#685) qestion


qestion
aktív tag

használtok ilyeneket?

a pálya

(#686) Gergő_ válasza qestion (#684) üzenetére


Gergő_
őstag

üdv
mindegy milyen fajtát veszel. a pl listerine márkájú drágább, de nem véletlenül. próbáld ki! az elmex és oral b is tökéletes, de a tescos is simán jó.
olyan mint a fogkrém, nem az fontos hanem a fogkefe!
először 10 perc fogmosás.
utána jöhet a fogselyem és csak azután szájvíz. good luck!
drogériákba érdemes bemenni a nagyobb választék miatt.

(#687) orkester válasza Gergő_ (#686) üzenetére


orkester
senior tag

Ez a Listerine elég durva szájvíz. 30mp-ig kéne használni, de nekem 10mp után már vörösek a szemeim és mar, annyira erős. :Y Hasonló, mintha pálinkával öblögetnék. :B

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#688) Gergő_ válasza orkester (#687) üzenetére


Gergő_
őstag

én is így vagyok vele, de ez csak azt jelenti hogy hatásos. csak gyakorlás kérdése! ;]

(#689) qestion válasza Gergő_ (#686) üzenetére


qestion
aktív tag

thx.
vajon a jó baktériumokkal is elbánik ez az erős szer?

a pálya

(#690) Gergő_ válasza qestion (#689) üzenetére


Gergő_
őstag

Igen. Antiszeptikusként hirdetik, ami pont' ezt jelenti. Kipróbálás után elég hihető. ;]
De szerintem egy teszkós sem sokkal rosszabb. :)

(#691) q13579 válasza Jodanovich (#560) üzenetére


q13579
senior tag

Bocsánat, privátba akart menni. Ha tudja törölni valaki, kérem tegye meg.

[ Szerkesztve ]

(#692) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Egy korrekt és lelkiismeretes fogorvost szeretnék ajánlani:

[link]

Semmi zsákbamacska. Minden ár fent van az oldalon.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#693) fpeter07


fpeter07
veterán

Immár 3 lukkal soványabb vagyok. Azt hiszem genetikailag sz.rok a fogaim. Mostantól ebéd után is mosok majd fogat, nem hinném sokat javítana, de ártani nem árthat. (ha igaz amit olvastam, ebéd után 1 óra múlva ajánlott)

Egyébként a fogorvosom erősen nyugodt állapotú. Kérdeztem tőle néhány dolgot. :D

(#694) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki tudna ajánlani egy jó fogorvost BP-en?Lehetőleg 3.ker vagy ahoz közel?

(#695) drstupid


drstupid
tag

Hi! én nem fogorvost javaslok hanem megoldást bölcsességfogra, multhéten elkezdett rohadtul fájni a bölcsességfogam(begyulladt) elkezdtem kamillázni , glycerint használni + sensodyne +listerin de nems sok javulást éreztem aztán azt mondták nekem házi pálinka , hát viccesen de kipróbáltam 2öt öblögettem azthittem szétrobban a szám és másnap már sokkal lejjebb ment gyulladás, most vagyok a második napnál és már egész jól állok, senkit nem akarok az alkoholra rábeszélni de megéri :DD remélem segitettem hasonló sorsú társaimon

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#696) whitezo88 válasza drstupid (#695) üzenetére


whitezo88
nagyúr

feltehetőleg a fertőtlenítóhatása miatt :)

látom sokak szenvednek a bölcsfogaik miatt. nekem szerencsém volt ezzel, csak annyi h a kettő felső kifelé van kicsit, de már kinőttek, és a fogorvos sem szólt érte. egyet alul tömni kelett mert a rágófelületnél szuvas lett kicsit, de lehet másik oldalon is kell mert ott még nem akad, de barna kicsit, hiába mosom meg mindig, nehéz elérni. érdekes mód marhára fájt a tömése, pedig csak felület volt. bár a mély gyökér miatt lehetett. mikor fent tömtek fogat, alig éreztem.

[ Szerkesztve ]

(#697) .impulse.


.impulse.
csendes tag

sziasztok

nagyon utálom magam emiatt, de csak most, 22 éves fejjel szántam rá magam, hogy fogszabályzót csináltassak. ennyi idősen viszont már eléggé "gáz" a fogszabályzás, szóval az a kérdésem, hogy tud-e nekem valaki olyan fogorvost, vagy olyan helyet ajánlani, ahol felnőtt fejjel is viselhető fogszabályzót készítenek.

az anyagi szempont sem utolsó, ugyanis igen keveset tudnék most erre szánni.

pls help, nem igazodok én ki a több száz különböző klinika és fogorvos között. :(

(#700) Csemike válasza .impulse. (#697) üzenetére


Csemike
csendes tag

Nem gáz a fogszabályzás, hanem szép, hogy rászántad magad. :) Igaz, tényleg jobb túlesni rajta még tizenéves korban. Már csak azért is, mert 18 éves kor alatt TB támogatott és félmilla helyett százezer papír alatt megússza az ember. Én 14-16 éves koromban hordtam állandó fogszabit, életem egyik legjobb döntése volt, hogy akkor félre tudtam tenni a hiúsági kérdést (mert hát ugye, hogy néz már az ki, meg mindenki csak csúfolni fog, brühühü) és 2 éven keresztül viseltem, ugyanis tényleg rendezett lett a fogsorom és merek teliszájjal nevetni, így -> :D
Dr. Kalamenovich Edit volt a fogaim megrendszabályozója, akkoriban a Gellért Hotelben volt a rendelője, de úgy tudom, már máshol nyitott rendelőt. A láthatatlanságot meg már bármelyik fogszabis orvos megoldja, csak győzd fizetni. :D

Anno én színeset szerettem volna, de nem volt rá lehetőség. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.