Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
Mindkét meghajtó hozza a szokásos papírformát, semmi meglepő nincs benne. Amit még lemérhetnél a topik okulására, hogy leméred mindkettővel a bootidőt, kikapcsolási időt, meg néhány nagyobb progi vagy játék indulási/betöltési idejét. Azt előre tudjuk, hogy nem lesz lényeges eltérés, de aki esetleg kételkedne, hogy ezt a hülyeséget csak mantrázzuk a topikban, az kaphat róla megerősítést. Annak külön örülök, hogy kellően erős gépen tudod összehasonlítani, így a proci sem fogja vissza az NVMe-s eredményeket.
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
-
Frawly
veterán
Tudnál csinálni összehasonlítást egy SATA3 SSD-hez képest?
Amúgy ezek milyen .iso-k? 20-30 gigás telepítőt nem láttam még. Vagy virtuális lemezképek?
Persze amúgy is elég marginális mérés, átlag user nem húzogat 20-30 gigás .iso-kat, SSD-ről SSD-re. Azért van az összefoglalós kérdőívben benne, hogy milyen felhasználásra lesz. Nem véletlenül szoktam a speciális use case-ek között második helyen említeni a masszív virtuális gépezést.
(#32016) Doky586: így van. Egy Atom, E450, Celeron N, AMD A4 procijú vagy ezektől gyengébb gépbe ezért elég a leggyengébb SSD, az erősebbeket nem tudja kihajtani, még SATA3-asban sem. Az utóbbi két proci talán szekvenciálisban még épp kihajtja (ha a lemezvezérlő normális van mellékelve), de randomban nem. Ilyen 386-P1 szintű retró gépekben meg a 32GB-os Kingfast, Kingspec, Kingdian, stb. noname kínai SSD-k SATA vagy IDE csatlakozóval is overkillnek számítanak, sebességben meg méretben is, P2-P3 szintű gépbe meg pont megfelelők.
[ Szerkesztve ]
-
-
Frawly
veterán
Igen, CDM-ben 4×-es a diffi, amivel a valagunkat kitörölhetjük, szép mangás meg minden, csak épp a valósághoz nincs sok köze. Nézd meg az ATTO-t, ami sokkal életszerűbben mér, ott már csak 2,5× körül van csak, de ha tovább mennénk a tényleg valós felhasználás felé, de még mindig ott maradva, hogy a szekvenciális átvitel számítson, akkor még annyi sem lenne a különbség. Nagy marketing-szemfényvesztés az egész, mert ami tényleges diffi van közöttük, azt te nem nagyon fogod érezni, még akkor sem, ha egyébként az NVMe-t ki tudod használni, 1-2 speciális alkalmazással, arról ne is beszélve, hogy még utóbbi esetben is random read lesz többségében, amit használsz belőle.
Sőt, ha kellően nagy fájlokkal nézed szekvenciálisan, akkor egy idő után vagy throttlingol a meghajtó, vagy kifogy a DDR-cache, és visszaesik a sebessége SATA3 környékére, mivel a NAND chipek kb. annyit bírnak csak, ha a cache nem segít alájuk. Nyugodtan teszteld mindkettőt, mikor ilyen 40 gigás virtuális lemezképfájlokat mozgatsz közöttük, bár akkor meg biztosítanod kell, hogy a forrás másik végén is olyan meghajtó van, ami bírja ezt a 2-3 GB/sec tempót, és mivel ennyi RAM-od nincs feltehetőleg, ezért egy másik SSD-ről méred, aminél meg az olvasási sebesség fog limitálni.
-
Frawly
veterán
Nem értünk egyet. Egyébként az érvelésedet sem értem, meg írod, hogy meghajtón belül másolgatsz, így nem lesz meg a nyers különbség, erre levonod azt a tanulságot, hogy megéri a felárat. Persze ez a kitétel mindig szubjektív, kinek mi éri meg. Szerintem az NVMe-t kihasználni tudó emberek nagy részének sem ér meg ekkora árkülönbözetet. De ha neked tényleg megérte, akkor használd egészséggel.
Ami engem illet, én az NVMe-t sem tudnám kihasználni, így nekem a 970 EVO sem éri meg az árkülönbözetet, de még az Adata SX6000, SX7000 sem. Pedig én is eljátszottam a gondolattal, hogy ha lesz hozzá olyan gépem, ami támogatja, csak a technikai kíváncsiság miatt bevállalok egy NVMe-s SSD-t, de mindig elcsábít az, hogy akkor már ugyanabban az árban egy 2× akkora SATA3 SSD, mert sebességre elég az átlag felhasználásomra, és a tárhelyet viszont kihasználom, abból sose elég, bőven elég az, ha felteszek még pár (akár csak régebbi, pár GB-os) játékot, vagy pucolgatom olyan gyorsan ki a torrenteket.
-
Frawly
veterán
Engem csak technikai újdonságként érdekelne max, mennyire melegszik, melyik alkalmazásokban mennyire jön ki az előnye. Nem tehetek róla, ha a felhasználásom átlagos. Pedig még virtuális gépeket is futtatok, de azok sem akkorák (1-2 stock windowsos rendszer, meg régebbi retrós rendszerek), meg nem suspendelem őket, hogy ki tudjam használni. Videót nem vágok. Csak OS+progik. Egy dolgot csinálok, ami nem átlag felhasználás, forráskódból forgatás, de az megint olyan, hogy nem gyorsabb NVMe-n, mint SATA SSD-n, főleg, hogy a Linux kernel RAM-ból cacheli. Játékok megint nem használják ki. Csak azért meg nem fogok sok gigás fájlokat oda-vissza másolgatni, hogy élvezzem milyen gyorsan megy a folyamatjelző csík.
Egy idő múlva ki fogják szorítani az NVMe-s meghajtók a SATÁ-sat. Az NVMe előnye, hogy nem csak a sebességpotenciál, hanem az is, hogy nem hordozza magában a HDD-s örökséget, mint a kiöregedett SATA interface. Nem kell hozzá kábel, leegyszerűsítheti a driverkérdést is. Csak azt kell megvárni, míg a melegedéssel kezdenek valamit, meg ne prémiumáron adják. A SATA interface nem fog kihalni még jó darabig, mivel rengeteg HDD marad használatban, archiválásra az való. Az SSD-ket rendszer alá találták ki, ha kb. egy évig nem kapcsolod be, elvesztik az adatokat.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HARDVERAPRÓD
(rögzített hozzászólás)
Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.Mindenkinek további jó fórumozást!
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- WD Gold 18TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA GARANCIÁLIS
- Sata III vezérlő 2 , 4 , 6 port , Sata III + IDE vezérlőkártya, PCI-e riser kártya
- ORICO M2P2-C3-C NVME M.2 SSD Duplicator Klónozó olvasó állomás
- Adata Legend 710 1TB GARANCIÁS!
- HP ProLiant DL ML Gen8 Gen9 Gen10 SFF 2.5" SAS SATA HDD SSD Caddy tray keret tálca 651687-001
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest