Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Firmware fault! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Toshiba DVD-ROM-on csináltam firmware frissítést! Letöltöttem a cuccot, rá a kisfloppyra, arról a Boot-Cd-re, mert nekem NINCS KISFLOPPY a gépemben. Boot, frissítés, restart. #1 device fail hibaüzenet még a biostól! De megy tovább a gép, WinXP bejön, de nincs DVD drive. Mivel menet közben cserélhető a DVD-drive kiránt, betol, New Hardware Search Wizard, New Hardver Found, minden megy rendesen, hibátlanul megy a DVD (és sokkal gyorsabban grabbel DVD-t). De minden egyes indításnál a fenti hibaüzenet és nincs drive, amíg nem tologatom. Ezzel még meg is békülnék, de így nem tudok a HDD-n kivül semmi másról bootolni és ez nem egészséges hosszútávon. OK, akkor mondom visszateszem az eredeti firmwaret. De hogyan... Kisfloppy nincs, rendes firmware meg csak arra van. Találtam egy windowsos frissítést is, de ez meg nem találja a drive-ot, pedig az eszközkezelőben benne van, rendesen működik. Várom az okos ötleteket! Előre is köszönöm.
A saját ötletem: kerítek valahonnan egy USB-s kisfloppyit és arről fogok bootolni. DE nem tudja valaki, hogy pendriveról lehet-e bootolni és hogyan. Az biztos, hogy formázni nem lehet ''DOS-os'' rendszerlemeznek...


[Szerkesztve]

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) HEBI válasza HEBI (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

Na nyomoztam.
A hibaüzenet pontosan: IDE #1 ERROR
Ezt az okozhatja, hogy a firmware határozza meg a laptop optikai meghajtók master vagy slaveségét. Azaz ezt csesztem el. Létezik egy grafitozáshoz hasonló megoldás, de én a gépet nem szedem szét.
Ha valakinek van ötlete, ne kíméljen!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) HEBI válasza HEBI (#2) üzenetére


HEBI
senior tag

További ötleteim:
- Boot From Lan (Na ilyet még nem láttam, ezt hogy kell csinálni!)
- BootUp programot találtam USB drivehoz, de ennek Win98 kell!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#4) HEBI válasza HEBI (#3) üzenetére


HEBI
senior tag

Találtam Win98SE-s gépet! Megcsináltam a USB bootos Zipdrive-ot (Pendriveból), de ezzel meg nem hajlandó elindulni a gép, pedig képes USB-s kisfloppiról indulásra a BIOS alapján. Villog is rendesen a pendrive, de hiába. Szóval meg vagyok lőve. De szereztem még egy kellemetlen tapasztalatot a ZYNET ''márkájú'' pendrive driverét WIN98SE alá szerintem ne tegyétek fel, mert hazavágta a CD-ROM-ok ASPI-ját. Ki kellet javítanom még ezt is azon a WIN98-as gépen.
:DDD

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) L3zl13 válasza HEBI (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Legtöbb pendrivehoz, ami bootolható, adnak szoftvert, amivel meg lehet csinálni rá a boot image-t. Valamelyik bios csak USB floppyról, vagy csak USB hdd-ről képes bootolni, szóval az sem mindegy, milyen imageet raksz a pendrive-ra.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) HEBI válasza L3zl13 (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

Itt is kettő közül lehetett választani, USB Zip és USB HDD.
Én az USB Zipet választottam, de nem jött be, mindegy ma délután megyek egy USB-floppyért!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#7) Notes


Notes
senior tag

Havertól kérj kölcsön egy FDD-t. Hamarabb meglesz úgy látom. :)

Romanes eunt domus!

(#8) HEBI válasza HEBI (#6) üzenetére


HEBI
senior tag

Na voltam a Technotradenél (TOSHIBA szervíz) adtak USBs kisfloppit, boot, frissítés (eredetire) és minden OK.
Mi ebből a tanulság, a notebookoknál az optikai meghajtó master vagy slave dolgát a firmware határozza meg, szóval letöltés előtt tessék tájékozódni!


[Szerkesztve]

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Firmware fault! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.