Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  File szerver (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Az-X


Az-X
őstag

Olyan eszközt keresek éppen ami egy célhardware, és annyit tud, hogy van rajt egy RJ45 lik 10/100-as hálónak, illetve a másik oldalán 4 winyót lehet rákötni. Most jönnek, hogy linux szerver meg ilyenek... igen az van most, de szeretném lecserélni :) Tehát ha tudna nekem erről valaki infót netalán árat mondani azt nagyon megköszönném.

:)

(#2) AlBundy


AlBundy
aktív tag

4* Bővebben: link

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#3) Az-X válasza AlBundy (#2) üzenetére


Az-X
őstag

lol az első gond ebbe 2,5-es winyó megy csak, második, nincs már 4 üres hely a switchemen, 3-adik és a legnagyobb gond, hogy biza ebből 4db 100K felett van :( Ez egy baromi jó kis cuccos tényleg lehet adathordozásra még meg is veszem, de file szervernek nem jó :(

:)

(#4) jerry311 válasza Az-X (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet, hogy én vagyok tájékozatlan, de szerintem 100k alatt nem találsz fájlszervert.
Vagyis olyan célhardvert ami fileszerverként nyújtja a legjobb teljesítményt.

(#5) Az-X válasza jerry311 (#4) üzenetére


Az-X
őstag

Pedig én abban reménykedem, hogy fogok :) Esetleg olyan dolog is érdekelne, hogy láttam mostanában olyan routert amin nyomtató megosztás céljából van USB... Elképzelhető, hogy erre lehet kötni USB-s külső racket? Próbált esetleg már valaki ilyet?

:)

(#6) jerry311 válasza Az-X (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Rákötheted, de nem fog működni, mert azt hálózaton csak nyomtatóként fogod elérni...
Jó az a linux ami most van vagy nem?
Olcsó, könnyen karbantartható, ha meg nem elég megbízható akkor rendes hardver kell bele és az lesz :))

(#7) Az-X válasza jerry311 (#6) üzenetére


Az-X
őstag

Van egy IBM RS/6000-es PowerPC-m. Vannak vele gondok :( Először is PPC-re nem könnyű Debian-t telepíteni... főleg, hogy a videókártyáját a halálért sem ismeri fel, így csak hiperterminálon keresztül megy soros porton :) Ez nem gond, mert hát fent van rajta rendesen, a bibi csak az, hogy csak SCSI-ról hajlandó bootolni, és a winya most kezd benne meghalni :( Ja és ECC-s EDO ramok kellenek belé ami biza igen költséges, a 256Mb pedig kezd kevés lenni :( Szal összejöttek a dolgok... így most azon gondolkodom, hogy veszek egy DSL routert meg egy file szervert és ezt az egész linuxos kócerájt kivágom innen.

[Szerkesztve]

:)

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=10749

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=10420

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Az-X válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Az-X
őstag

Huhh... szép meg jó meg minden... de még mindig nem olyan, hogy egy LAN, és 4 winya. Ráadásul nekem a winyók már megvannak, nem akarok még azért is fizetni, főleg nem ennyit :(

:)

(#10) L3zl13


L3zl13
nagyúr

http://www.linksys.com/products/product.asp?grid=35&scid=43&prid=640

Aki hülye, haljon meg!

(#11) AlBundy válasza jerry311 (#6) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Ez így nem teljesen igaz, mert Pl az ASUS WL500G Deluxe-ra akár webcam-et, vagy külső USB-s házat is lehet kötni, a lényeg, hogy a Router firmware-e támogassa.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#12) Az-X válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Az-X
őstag

Őőő... ja ezt én is láttam már, de USB-s cuma csak akkor jöhet szóba, ha a Routerrel egybe lenne. Nem akarok 1000 kütyüt meg kábelt...

[Szerkesztve]

:)

(#13) Az-X válasza AlBundy (#11) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmm... ez izgis :) Próbáltad már USB-s winyóval? Elképzelhető, hogy egy ilyenre akár USB HUB-on keresztül is lehet winyókat tenni?

[Szerkesztve]

:)

(#14) jerry311 válasza AlBundy (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

Fentebb nyomtatóportnak dedikált USB-ről volt szó.
Természetesen bármit rá lehet dugni a csatlakozókra, amit támogat az eszköz, meg azt is amit nem, legfeljebb nem működik.

Illetve van pár router aminek nyílt forráskódú operációs rendszere van, lehet próbálkozni :DDD

(#15) AlBundy válasza Az-X (#13) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Sajnos nem, viszont 2 db USB van rajta, de hogy mindkettőre köthetsz-e USB-s házat, azt nem tudom.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#16) Az-X válasza jerry311 (#14) üzenetére


Az-X
őstag

Na szal akkor olyan ezközt keresek amin 1 LAN luk van és 4 winyót lehet belétenni /de nem USB rackkel/

Vagy olyan Routert amire rá lehet kötni az USB-s winyókat :)

:)

(#17) Az-X válasza AlBundy (#15) üzenetére


Az-X
őstag

Megnézegettem ezt az ASUS Routert... nem tűnik rossznak :) Csak az egyik USB portja 2.0-ás és csak azon tud winyót fogadni. Az USB HUB-ra nem tudtak válaszolni. Kérdés még az, hogy ez a kütyü mennyire biztonságos kifelé? Csak mert nem szeretném, hogy a rádugott winyókat kintről is lehessen látni :)

:)

(#18) L3zl13 válasza Az-X (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz annyira biztonságos mint maga a router.
Szerintem defaultból biztosan tiltva van a külső porton a cucc.

Az USB HUB-os megoldást így látatlanba szinte kizártnak tartom, a következő logika miatt:
Az USB szabvány ha jól tudom 255 ezközt tesz lehetővé egy adott porton. Ennyi HDD kezelését viszont nem tudom elképzelni az adott eszköz esetében.
Ha a szoftver korlátozná ezt mondjuk 4 vagy 8 eszközre, akkor azt viszont minden bizonnyal feltüntették volna a specifikációban.
Mivel ezt nem tették meg, szerintem egy USB porton csak egy eszközt tud kezelni.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Az-X válasza L3zl13 (#18) üzenetére


Az-X
őstag

Ahha... Lehet bepróbálok egy ilyet... arra gondoltam eladogatom a 4 winyót és veszek egy nagyot... Van 2x120-as 1x80 meg 1x60 Az egész helyett mondjuk egy 300-asat. De azért várnék még véleményeket a cuccról ha esetleg van még valakinek ilyen.

:)

(#20) nagydee válasza Az-X (#19) üzenetére


nagydee
tag

hella!

tudom, nem akarsz linuxot, de ezzel már lehet érdemes elgondolkodnod a dolgon....
gyakorlatilag kell egy ház hozzá és némi memória, meg ideiglenesen monitor, bill, a többi minden benne van.
szerintem jelen esettben jó alternatíva.

Bővebben: link

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#21) ízirider válasza Az-X (#7) üzenetére


ízirider
tag

Teh ha kivagod a francba, akkor hozzam is vaghatnad ;]
Epp most keresek ocso servert hobby celokra ;) Ha majd nagyon megakarsz tole szabadulni esetleg szolhacc is :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  File szerver (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.