Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Festo plc programozása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Polyák


Polyák
tag

Aki prograozott már ilyet kére irjon mert lenne néhány kérdésem!
Amúgy egy Festo FC20

[kép]

Köszi! :R

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#2) Polyák


Polyák
tag

Senki? Pedig fontos lenne!

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#3) hummerdikk válasza Polyák (#2) üzenetére


hummerdikk
őstag

Szia!
Kerdezd meg a FESTO Magyarorszag-ot. Biztos segitenek!

Udv!

(#4) McBell válasza Polyák (#1) üzenetére


McBell
csendes tag

A FC20-as ( Front and Control 12/8 (I/O) ) PLC programozásához FST 4.10.50-es programozói felület kell. E programnak, mint általában FESTO programoknak az AWL/STL az erőssége.

Üdvözlettel: McBell (FC20-as programozó)

AirBell

(#5) Polyák válasza McBell (#4) üzenetére


Polyák
tag

A program megvan.
Szóval az a probléma hogy I/O konfigurációnál lefagy a gép, ha Online mode-ra, vagy Upload Program-ra lépek azt írja ki hogy ellenőrizze a kapcsolatot. Mi lehet a probléma?

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#6) McBell válasza Polyák (#1) üzenetére


McBell
csendes tag

E ritkán jelentkező probléma általam is ismert, de csak a WINDOWS-os verzióban és COM_x porttal nem rendelkező gépek esetén.(USB-s NOTEBOOK). Ha van másik szabad COM port akkor kérem próbálkozzon egy másik felhasználásával. Esetleg a PLC (FEC20) újra ''BOOT-olásával''.

Üdvözlettel: McBell

AirBell

(#7) Polyák válasza McBell (#6) üzenetére


Polyák
tag

Com1 porton csatlakoztattam.
Probalkoztam az ujrainitassal is, mint gep mint plc felol.

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#8) qtrica válasza Polyák (#7) üzenetére


qtrica
aktív tag

Szia!
Nem pont a Festo PLC kommunikációra válaszolnék, mert nem használom.Talán segit, ha elmondom a tapasztalatomat.Más ipari elektronikáknál tapasztaltam, hogy nem elég az oprendszeren (XP) power user-nek lenni, valamiért rendszergazda-ként kommunikált csak a sorosport! Nem tudom a magyarázatát, talán megkellene tudni az okát egy profitól (Moonman?).
Illetve nézd meg, hogy esetleg más program foglalja-e.

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#9) _Balu_


_Balu_
csendes tag

Ha még aktuális!

Megfelelően konfiguráltad az FST-ben a PPLC típusát?
:)

(#10) Polyák válasza _Balu_ (#9) üzenetére


Polyák
tag

Hali.

Már nem, de azért köszi!
Már megvan a gond és javítva is volt.
A probléma az volt hogy abban a gépben a COM port más kiosztáson müködött. ilyenről még nem hallottam, de igy van :) Ez egy régebbi gép volt.
Már müködik egy másik géppel, de jelenleg nem foglalkozom(unk) vele. Most inkább gépen Visual Basic-ba programozok.

A PLC programozás egy robothoz kellett, suliban azt tanultuk programozni (pontosabban a tanár is most tanulta :) ). Egy gyártássor szemléltető robot. Van róla képem és videóm is. A képeket megtaláltam, a videót ha megtalálom, felrakom.

[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Már nem foglalkozunk a géppel, már müködik, és porosodik... :)

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#11) btotyi


btotyi
tag

Jé Festo PLC-k még léteznek.:))
Anno FPC 202-est és sok 404-est használtunk..

(#12) _Balu_ válasza btotyi (#11) üzenetére


_Balu_
csendes tag

Ja!

Azokkal még én is ''játszottam'' réges régen, de ki kell hogy ámrádítsalak...vannak újabbak.
Kisebbek kompaktobbak. Van rajtuk TCP/IP (Web server funkció is)...
;)

(#13) btotyi válasza _Balu_ (#12) üzenetére


btotyi
tag

Mi nem játékra használtuk őket. Egy teljes termelő üzemet vittek. Sajnos mára kihaltak
nálunk. De szerettem velük dolgozni. Én meg ipari vezérlésről átnyergeltem egy teljesen más területére az informatikának.

(#14) Polyák válasza btotyi (#13) üzenetére


Polyák
tag

Mi sem játszotunk vale. Na jó, néha azt is :) Igazából ezt a robotot programozuk egy csomó mindenre. Bár nem csak PLC programozás kell hozzá. A robotkarnak saját memóriája, és saját Basic alapó nyelve van és önállóan is ''mozog''. Néha jól megtáncoltattuk! :D

Egyszer bedöglött a kazánházban az egyik kazán és nem tudták a viz-gáz-közp.fütés szerelőnek tanuló diákok meg a szakiuk se hogy mi a baja. Mi csak ugy megnéztük hogy milyen is egy PLC vezérelt fűtésrendszer, erre látjuk a piros LED villogását az egyik FEC-en, hát az döglöt be. Örültek is hogy odamentünk. :D

Nagyon hasznos találmány ez a PLC :) meg persze az összes robot :)

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#15) btotyi válasza Polyák (#14) üzenetére


btotyi
tag

Hasznosak bizony. Most, hogy így jobban utánanéztem az emlékeimnek 84-ben kezdtünk el 606-osokat (és nem 202-est mint írtam ) használni. Elég komoly fejlesztéseink voltak rá. Mint írtam egy teljes gyógyszeripari gyártócsarnokot vezéreltek ami akkor azért nem volt nagyon megszokott dolog itthon. A 404-esek a már csak a végén jöttek.Eyy darabig még használgattuk őket de a cégen belül (és kívül is) megváltozott a világ és már nem volt igény ilyen fejlesztésekre.

(#16) rozizsolti válasza btotyi (#15) üzenetére


rozizsolti
csendes tag

Sziasztok!

Én is valami hasonló problémával küzködök, mint Polyák.Csak nekem annyi különbséggel, hogy FC34-es PLC-vel van dolgom, FST 4.10-et használok. A fejlesztőkörnyezettel nincsen gond, csak hogyha az Online menüpontban rákattintok valamire rögtön kifagy a program ( a proci 100%-on pörög). Ez független attól, hogy rá van dugva a PLC a gépre, vagy nincs....mindenképp lefagy.

Ha valakinek van valami ötlete ezzel kapcsolatban, azt előre is köszönöm.

Üdv: Zsolti

(#17) rozizsolti válasza rozizsolti (#16) üzenetére


rozizsolti
csendes tag

A probléma megoldódott :)
A NOD32 víruskeresőt nem szabad telepíteni a gépre, mert amiatt nem működik az FST (még uninstall után sem).

Win reinstall segít. :)

(#18) Polyák válasza rozizsolti (#17) üzenetére


Polyák
tag

szia! Ez érdekes :) lehet h nekünk is ez volt a problémánk régebben :) mi is NODot használtunk azon a gépen amin nem ment az FST. Köszi az infot. :)

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#19) jaminai


jaminai
csendes tag

Keresek tananyagot Festo PLC programozáshoz. Akár nyomtatott, vagy letölthető formában.
Köszi.

(#20) jaminai válasza Polyák (#18) üzenetére


jaminai
csendes tag

Szia! Már tudnak a magyarországi Festo-nál a problémról, és jelezték a Német Festo-nak, hogy ha Nod van a gépen nem lehet kapcsolatot létesíteni a PLC-vel.

(#21) Polyák válasza jaminai (#20) üzenetére


Polyák
tag

szia! köszi az infot! ha többet is tudsz majd mondani kérlek szolj! :) köszi!

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#22) zabas


zabas
csendes tag

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. A sikeres vizsga letételéhez az alábbi témákból kellene anyag:
Fec 34-es IPC belső felépítése, működése és rendszerszoftverei ismertetése.
Fec 34 FST IPC típusú PLC-ben megvalósított Easy IP adatátviteli protokoll funkciói.
Easy IP adatátviteli protokoll funkciói alkalmazása FST4 nyelvű monitor programokban.
Fec ActiveX komponensek funkciói és alkalmazásuk monitor programokban.
Fec 34-es IPC Web szervere: Monitor programok megírása.
Ha valaki tud segíteni az elérhet itt, vagy a zabas16@freemail.hu email címen.
Előre is köszi a segítséget.
Üdv Alien.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Festo plc programozása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.