Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brick6


brick6
csendes tag

Sziasztok!

Nem régóta használok a DigiTV-től bérelt Technisat Digit HD4-CX boxot.

Volna pár kérdésem műsorok felvételével, szerkesztésével kapcsolatban.

Az SD adások rögzítésére, szerkesztésére és visszajátszására úgy tűnik találtam megoldást. A TMPGEnc 4.0 programmal MPEG-2 (PS) tömörítéssel 3-5 MBPS között egész jó minőség/méret arányt értem el.

Tegnap kipróbáltam a DigiSportHD egyik műsorának rögzítését.
A TS4 fájlt ugyanúgy a TMPGEnc-el kódoltam újra MP4 AVC formátumban, 1280*720p és 3-5 MBPS VBR 2-pass. A minőség kiváló, a méret egy ötöde, viszont a box nem játssza le.
Mi lehet ennek az oka?

Nektek van már kidolgozott módszer a HD adások kezelhetővé és tárolhatóvá tételére?

[ Szerkesztve ]

(#2) Alwares


Alwares
aktív tag

Nekem tegnap szerelték be a UPC Direct DVR-es kiszerelését. Nekem eddig nem volt dolgom ilyen merevlemezes megoldásokkal, egyelőre nagyon tetszik, bőven megérte azt a plusz ezer forintot havonta. Már egy nap alatt átalakultak a TV-zési szokásaim, ez a műsoros időzített felvétel, + duplatuner nagyon jó dolog. Persze volt VHS időben is ilyesmi de azok a kódok vagy működtek vagy nem...
Mindegy nem kanyarodok el a témától. Szeretném valahogy leszedni a benne lévő winyóról a felvett műsorokat. Van erre valami egyszerű megoldás? Minden alkalommal szétszedegetni nem szeretném, már csak a garancia elvesztése miatt is. De láttam van a hátulján egy USB csatlakozó. Van erre valami program amivel le lehet venni róla a dolgokat. Van erre valami leírás, honlap bármi?
Csak még egy dvd írós szarságot nem szeretnék venni így is épp elég kütyü csúfítja a nappalit. A válaszokat előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.