Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Félek a nyártól, mert az én kis AMD procim már most bekapcsolástól kezdve 5-10 perc után 58-60 fokon megy!!!!! :O
Jah és nem is hajtom, úgy 60! :)

Az a baj, hogy a szobában már most is alig lehet lehet kibírni, biztos 30 fok felett van!

Mi lesz ha tényleg nyár lesz???????
70-80 fok-os lesz a procim????? :O :O :O :O :O

Vízhűtés még nem egy kiforrott dolog, és nincs is most kedvem csövezni! :)

Mit tutok ajánlani????

Költözzek Északra???? :D

(#2) khalox válasza Peet (#1) üzenetére


khalox
őstag

Nyugtató... :)

Viccen kívül, nem hinném, hogy a nyár +4 foknál többet fog jelenteni a hűtéskor. Emiatt kár izgulnod.

(#3) Peet válasza khalox (#2) üzenetére


Peet
senior tag

Hááát nem tom! 4 fok???
Télen ha agyonnyúztam a gépet se ment 55 fölé, most meg már 60 pörgés nélkül és a nyár meg csak jön és jön!!!!!!! :O

(#4) toeri válasza Peet (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

Légkondit a szobába...
Olcsóbb (de hangosabb) megoldás az ablakba szerelhető, drágább (de halkabb) az osztott. (Kültéri egység kívül -az a hangosabb, beltéri egész halk tud lenni.)

Csak azt nem tudom, szénsz-e ennyit a megoldásra? Sajnos a léghűtés csak azzal tud hűteni amije van. Ha a levegő a szobában meleg, akkor nincs mese, se csodák... :(

Ui. Viszont ha rászánod magad, akkor onnan téged is fog hűteni jól, a gép megfelelő elhelyezésével (a légkondihoz képest) pedig ''majdnem-csoda'' kategória.

Üdv, toeri

(#5) toeri válasza toeri (#4) üzenetére


toeri
aktív tag

Ja és pesze portalaníts!

Üdv, toeri

(#6) khalox válasza Peet (#3) üzenetére


khalox
őstag

Akkor az nem attól van.

(#7) Bass


Bass
addikt

60 fok? Nem sok az egy kicsit? A száddal fúúújod azt a procit? Mert nálam zárt háznál 1800+XP Palomino Titan D5tb4-el ami 2400-at forog alapon 44 terhelve 49 fok és a 4 emeletes ház 4-ik emeletén lakom ahová egész nap süt a nap,persz éjjel redőny fel ablak ki majd reggel redöny le így 26 fok van a szobában.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#8) sebela


sebela
aktív tag

Nekem 70 fok környékén jár a T-bird-öm.Mellesleg TITAN D5TB/4TC van rajta szóval ennél keményebb dolgot TB-re rakni sztem hülyeség.( 3 8cm-es házventi normál feszen nagy ház).Hát nálam ez megy másfél éve.(régebben egy 6 centis cooler-master volt rajta, de akkor 73 foknál kifagyot a gép.Már nem fagyogat legalább)Ezt jól megasszontam:DD.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#9) biker


biker
nagyúr

félek a nyártól, mert.....
ez volt a téma...

- mert a laptopomnak már szinte folyamatosan megy, bár még csak 1-esben a ventije
- mert a kocsimban nincsen légkondi, és biza havi 10.000km-t izzadni........
- a melegben meg ne dögöljön az uj erősítő a kocsimban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Félek a nyártól,mert mindenki mutogatja kidolgozott hasizmát nekem meg olyan nincs :DDD

(#11) biker válasza _Volkovy_ (#10) üzenetére


biker
nagyúr

nekem ugy ki van dolgozva, hogy ha jobbna KI dolgozom ,akkor KI dolgozódik a nadrágból...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Manitou


Manitou
addikt

Félek a nyártól,mert rövid ideig fog tartani :)

(#13) PeliScan


PeliScan
addikt

Félek a nyártól, mert felvételi... :( :)

Meg mert max.terh. így is 73 fokos a ceruza... :)

(#14) Manitou válasza PeliScan (#13) üzenetére


Manitou
addikt

Nooormalis????:DDD Nyáron tanulni kérem ? :)

(#15) <Adamsky> válasza Bass (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Osztom Bass véleményét.
A 60 fok nagyon sok! Nekem 2000+ os Palmino-m van Spire hűtővel,
és max. 52 fok (Prime 95).
A következőket tudom elképzelni:
1. rosszúl felszerelt hűtő
2. hibás hőérzékelő dióda
3. hibás rendszer-monitorozó program (amivel a hőmérsékletet nézed)
4. padlástérben vagy üvegházban laksz :DDD

... utóbbi esetben nincs mit tenni. :D

(#16) PeliScan válasza Manitou (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Pff, kénytelen vagyok. :( Ha télleg pszichológus akarok lenni, akkor sokat, ha ''csak'' szociológus, akkor vmivel kevesebbet, de azért... :O

(#17) Manitou válasza PeliScan (#16) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor hajrá:)

(#18) rii


rii
nagyúr

gyerek még az idő ....
... bárr én nem tok ilyen fok-adatokkal szolgálni, de szerintem ha elég gyorsan mozgatod a a levegőt, akkor az is jeah. Gondold csak el, mész cangával, kibirható, megálsz, szélcsend, az pusztulat, pedig a levegő ugyanolyan meleg, csak vagy van menetszeled vagy nincs... én a tápom miatt alkalmasztam a következő megoldást. a legfelső 5.25 hely lukas, és 3db régi proc ven hűtő kergeti befelé a levegőt.... és a gépem éjjel nappal megy (szó szerinte) kb 2 hete minimzum ki se volt kapcsolva.... Cáfoljátok meg ha muszály .... de valahol azt irták ideális esetben kell lennie elől is ventinek a házon, meg hátul is .... most erre aszondod, hogy te a ventit akarod hűteni, .... de ahhoz első lépés a házban lévő legeőt hűteni, hogy már hűtötteb levegeőt kergessen a proc.hűtö.venti a proc körül... Szerintem.... meg rá kell rakni a gépház oldallát, mer ezek már olyan házak, hogy igya van jóó hűtésük... (nekem sincs, de ez csak a HDD ki-be, nem pedig mer guru-nak képszelem magamtot.)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19) rii válasza _Volkovy_ (#10) üzenetére


rii
nagyúr

... én már a tavsztól is féltem ilyen téren :) jön egy kis szembeszél, oszt rámragazstja a pólót, oszt a hurkák egbyől körvonalazódnak... mer hasizmom az van. 250-et kivágom felülésbe egyszuszra ...

nekem inkább a monitorr két oldalára kéne 2-2 nagy venti :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) Mkill válasza Peet (#1) üzenetére


Mkill
aktív tag

Szia énis ezel a gondal küszködök am nekem egy AMD 1.2 GHz van de ez alapban 57 fokon szaladgál és amikor játákal játcok akor eléri a 67 fokot is.
Raktam a gépbe egy ABIT NF7 deszkát és Winbond 2*256MB PC3200 400MHz Szerelö ragta fel a hütö ventilátort és a pasztát.Azota van ijen magas hömérsékleten edig 5 fok volt a leg magasab érték.
A hütö GlacialTech Igloo 2410 de most a Titan TTC D5TB(5/TC) ezis enyire hüti le.


ftp://kepek0:kepek0@ftp.sync.hu/1.2AMD.bmp

(#21) Mkill


Mkill
aktív tag

50 fok volt :(

(#22) Protoss


Protoss
senior tag

off:
Félek a náyrtól mert azt mondjátok, hogy ennél melegebb is lesz. :( A panel már így is Ace Ventura Orszarvújára emlékeztet.
Lassan indíthatom is a topicomat: Izzadok a panelban :DD

Félek a nyártól mert kevés a szabib. :((
on

A házad zárt? Ház hűtés milyen?

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#23) Protoss válasza Protoss (#22) üzenetére


Protoss
senior tag

öőő.. izéé...
náyrtól, orszarvú, szabib
hehe...
NYÁRTÓL, ORRSZARVÚ, SZABIM

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#25) pilóta


pilóta
nagyúr

Klíma istenkirály! Szerintem megfizethetetlen, hogy amikor más alvás helyett izzadva forgolódik a 40 fokos panelban, én csak beállítom 24 fokra a klímát, és mehet a szunya. A proci meg marad 38 fokos...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26) basiC


basiC
tag

Felek a nyartol, mert rovidulnek a ruhak a nokon, en meg csak nezek-nezek ki a kocsibol es meg a vegen koccanok vkivel. Volt mar ilyen, de rohogtunk az egeszen, mert o is a noket bamulta.

Felek a nyartol, mert ez a kb 90-100 nap megint nem lesz eleg arra, hogy befuzzem az osszes nekem tetszo not.

Felek a nyartol, mert cseszek gepezni, es mire szeptemberben bekapcsolom, mar idejetmult konfigom lesz....

basiC

ba$iC

(#28) Gaius


Gaius
tag

Én meg azért félek a nyártól, mert tuti hogy akkor nem lesz, amikor szabira megyek. Mint tavaly és tavalyelőtt is.....
Az AMD-m nekem 42 fok stabilan, Coolermaster rézhűtővel 7200-es fordulaton. Jó traktorhangja van...:))))))
Meg azért is félek a nyártól, mert utána jön a tél.....

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#29) badbrother


badbrother
aktív tag

Félek a nyártól mert allergiás vagyok, és ég a szemem mintazálat:D

(#30) Pacák válasza Peet (#1) üzenetére


Pacák
senior tag

1. ALAPOS nagytakarítás a gépházban.
2. Kábelezés felülvizsgálata. Nem muszály kerek IDE kábeleket használni, elég sokat jelent, ha a szalagkábeleket ügyesen vezeted és oldalt helyezed el az alaplaptepsi felől..
3. A proci és házventit ventit is érdemes lenne megvizsgálni, hogy nem-e csapágyas.. a prociventi eléggé felfekszik-e, nem-e kiszáradt alatta a szilikonpaszta...
4. Legvégső esetben új venti vásárlása (rézmagos borda... korrekt ventivel)

Ennyi komolyság után:
:DDD :DDD kell -e félnem a nyártól, ha augusztus 30-án megnősülök? :DDD :DDD

Nuclear launch detected

(#31) robekri válasza Peet (#1) üzenetére


robekri
addikt

Ne kapcsold be a gépet!;];];];];];];];];];];];];];];];];];];];];];]

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#32) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

A házszellőzést oldd meg. Pl.: vedd le az oldalát, és ha leesik a celsius, nem a borával van a gond :)

(#33) xuldar válasza basiC (#26) üzenetére


xuldar
őstag

Félek a nyártól, mert nem fogok eljutni azokra a helyekre, amelyekre szeretnék.
Félek a nyártól, mert itt kell rohadnom a munkahelyen, ahol neked nem kell majd, mert nyári szabin leszel ;]
Félek a nyártól, mert azokkal kell majd itt rohadnom, akikkel nagyon nem szeretnék :(

Koccanást már láttam én is miniszoknya miatt a belvárosban, tőlem 3 méterre, és mi is majdnem koccantunk emiatt. Bár én nem láttam a csajt, a haverom ezt mondta: ''B+, ezért a látványért simán megérte volna koccanni'' :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#34) rii válasza JulWCZar (#32) üzenetére


rii
nagyúr

sztem is ... ja, nekem elöl (mosz látom án :) ) 4 venti van: 3 kicsi küldi a tápra, megy egy nagy,mer atz ez alatt levő ket helyen 2 vinyó van nature, azok előtt pedig van egy nagy tápventi....
es ezt a nagy bemenő levegőt húzza ki még hátul plusz 1 nagy venti ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35) HiperG


HiperG
addikt

Nekem is nagy forróság van a gépben :O

(#36) HiperG


HiperG
addikt

[IM]http://web.axelero.hu/bot02/temp.jpg[/IMG]
Aux az a CPU-t akarja jelenteni :)
Titan TTC-CU5TB hűtő, hagyományos fehér pasztával (boltos szerint jobb mint az ezüst). Ha leveszem a ház oldalát akkor lemegy 44 °C-ra a CPU hőmérséklet, viszont a hűtő hangos. Hátul igen forró levegő áramlik ki, és a házban is forró minden, az az érzésem hogy a hő bennreked <- mit lehet ezellen tenni. Házi, olcsó viszont értelmes (nem házoldallevétel stb. :D ) megoldások előnyben.
Winyó:

SMART szerint vinyó 44 °C, pedig van rajta vinyó hűtő, de így nemér sokat hogy meleg levegővel hűti :(

(#37) HiperG válasza HiperG (#36) üzenetére


HiperG
addikt

Bocsi:

(#38) Peet


Peet
senior tag

Egyre kritikusabb a helyzet, ma már 69 fok volt a proci és lefagyott!!!!!!!!

(#39) hobizoli válasza Peet (#38) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Milyen CPU, mivel hutod?



hobizoli

több drón kell ;P

(#40) HiperG válasza Peet (#38) üzenetére


HiperG
addikt

Jujj :)
Az már durva :DD
Nekem BIOS szerint 62 °C, AIDA32 szerint 54 °C :)
Kinek higgyek?

(#41) behappy válasza HiperG (#40) üzenetére


behappy
aktív tag

vegyel homerot, azzal le tudod ugy-ahogy ellenorizni. vettem egy 2 szenzoros homerot, egyik szenzor proci es hutoborda kozott, a masik raragasztva a VGA hatlapjara. Homero 38,8 fokot mutat, BIOS pedig 39et (biztos kerekit :) ) szval megbizhato a dolog. Csak a szenzort ne mukodes kozben dugd be a proci es a huto koze. Nekem lefagyott tole, be is paraztam. :) De mukodik. ;)

Bye, happy

(#42) RAM válasza toeri (#5) üzenetére


RAM
őstag

Miért kell portalanítani és mivel?

Csak tisztán

(#43) supercow válasza RAM (#42) üzenetére


supercow
őstag

1. miért? mert jó, otthon isz szoktál porszívózni, nem? :)
2. mivel? porszívóval ne. Lehet kapni sűrített levegő spray-t, kiviszed a gépet a szabadba, azzal kinyomod belőle a pudvát. billentyűzetre is jól használ ez a sűrített micsoda. kiszedi belőle a port/morzsát/hajszálat stb.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#44) RAM válasza supercow (#43) üzenetére


RAM
őstag

Hőmérséklet csökkenés érhető el vele?

Csak tisztán

(#45) iwu


iwu
addikt

hi!
el, mert nem a cuccon lévő porréteget hütöd, hanem az alkatrészt (hálózsák efektus, hó a vetésen...szvsz logikus)
amúgy fúrógép ha nem megfelelő a ház...kijuggalod az elől az alját, 12cms venti,meg a táp alá hátra ua csak kisebbel...a meleg levegő is hűt, mert a szobahő még mindig nem 70 fok...
pápá

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#46) petakpa1 válasza Peet (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Úgy kell neked vazze mér nem P4 Celeront vettél:DDD:DDD:DDD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47) LukE


LukE
veterán

én is félek, mivel hűtsem az akváriumot? szegény halaim megfőnek, ma majdnem 28 fok volt az akvárium:((

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) divergens


divergens
tag

Én is félek 64C a 2400+ procim....

quake III arena

(#49) Cathfaern válasza rii (#34) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem félsz, hogy egyszer felszáll a géped? :) Mondjuk az lenne csak az igazán ''cool'' modding :DDD

Btw. én nem félek attól, hogy túl meleg lesz a procim, ugyanis nem nézegetem, hogy hány fokos. Ha baja van, úgyis kifagy :) Meg amúgy sem szoktam túl processzorigényes dolgokat futtatni.

(#50) PeliScan válasza LukE (#47) üzenetére


PeliScan
addikt

Peliter..? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.