Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Fejhallgató, fülhallgató (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mettek


mettek
addikt

Ilyen a témával kapcsolatban nem találtam topikot így gondoltam elindítom, hátha más is szívesen beszélgetne, osztana meg tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.

Fejhallgatókat és fülhallgatókat is találunk minden kategóriában a legolcsóbbtól a legdrágábbig, az egyszerű hobbihaaználatra szánt fülestől a profi high end vagy studiófelhasználásra szánt lehallgatókig.
Szeretném ha itt mindenki megoszthatná tapasztalatait, illetve tanácsokat kérhetne ha egy füles vásárlása előtt áll.
Jómagam fogtam már néhány fejhallgatót amelyekről kezdés képpen írnék néhány nem túl kimerítő, inkább szubjektív tapasztalatot.

Akg k518dj: Az Akg a minőségibb fejhallgató gyártók közé tartozik. Az említett típusú fülese rendkívül jó ár érték aránnyal bír. Nem egy audiophile termék de aki szimplán jó minőségben szeretne zenét hallgatni hétköznapi szinten annak ez tökéletes. Mindemellett kényelmes és a dizájn se rossz.

Razer Tiamat 7.1: Ez egy gamer fejhallgató amit csak pc-n vagy olyan hangkártyán tudunk használni aminek külön jack kimenete van a mikrofonra + front, rear, sub, center kimenettel rendelkezik. A füles tényleges 7.1 térhangzást állít elő mivel oldalanként 5 db hangszórót tartalmaz. Az eredmény igen meggyőző, messze felülmúlja virtuális 7.1-es füleseket. A mélyek igazán mélyek és közben szépek a magasok is, kivehető minden tartomány. Kényelem tekintetében ennél kényelmesebb pc-s, gamer fülest még nem találtam pedig volt 1-2. Párnája puha bőr ami szépen szigeteli a fület, hosszú órák után sem kényelmetlen vagy nehéz a viselete.

Harman Cardon CL: Az Akg berkein belüli almárka mely a felső kategóriát célozza meg minden termékével. A fejhallgató rövid távon kényelmes, hosszabb idő után (1-2 óra) már kezd kényelmetlen lenni, mivel a fém fejpánt elég masszív szorítást eredményez és ezért a fülpárnák nyomják, szorítják a fület. Ahogy mondtam hosszabb távon érezhető, felvéve rendkívül kényelmes. Hangzása prémium kategóriás. Erős mélyek, és szépen kihallhatóak az egyéb frekvenciák is. Aki az Akg 518-nál igényesebb, kicsit erősebb, dinamikusabb fülest szeretne annak bátran ajánlom.

Denon AH-D1100: Legújabb fülesem ő lenne. Rendkívül erős mélyeket produkál ami nem is csoda hisz 5hz-től indul a frekvencia tartománya. Néha kissé sok is a mély és sokszor elnyomja az egyéb tartományokat de összességében lenyűgöző hangzást produkál. Dícsértem a fentebbi füleseket is, mégis ez a Denon tetszik a legjobban. Ez nyilván egyéni ízlés kérdése. Hangzása olyan mintha egy moziban ülnénk ahol kb 15 hangfalból érkezik az elsöprő hangnyomás. Viselete kényelmes, a fület körülölelő puha bőrpárnás.

Egyenlőre azt hiszem ennyit. Remélem sok sok tapasztalatot tudunk megosztani egymással.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#2) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Rossz helyen kerested, még ki is vannak emelve.

FEJhallgató topik
FÜLhallgató topic

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Fejhallgató, fülhallgató (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.