Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Faeria

Hozzászólások

(#1) saen


saen
veterán

Egy új gyüjtögetős kártyajáték (CCG):
Hivatalos oldal

Jelenleg early access-ben megvásárolható a steam-en, később ingyenes lesz ha túl lesz a megjelenésen. Nemsokára indul az első pénzdíjas verseny, több Hearthstone profi meghívásával.

(#2) salaam válasza saen (#1) üzenetére


salaam
senior tag

Kis segítség azoknak, akiket érdekel az early acces.
Kétféle early acces vásárolható:

1. 7,99€ - Csak a játékot tartalmazza
2. 22,99€ - 20 pakli, 10 pandora* jegy, továbbá támogatói orb és avatar

*Pandora: Hearthstone aréna módjához hasonló játékmód, ami valószínűleg április végén kerül majd be a játékba.

A devek szerint szeptemberre várható a játék kiadása - ekkortól válik ingyenessé majd.

[ Szerkesztve ]

(#3) salaam


salaam
senior tag

Egyébként rdg néven megtaláltok ingame, illetve a discord csatornán is, ami a játék legfontosabb kommunikációs felülete.

Jelenleg r12 4 csillagon igyekszem a god rank irányába :))

[ Szerkesztve ]

(#4) fogtunder válasza salaam (#2) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez mondjuk érdekes, hogy early accessben 8€-ért béta tesztelhetsz, aztán meg majd átmegy f2p-be :F

a 20 pakli amúgy mire elég, van értelme megvenni a támogatói csomagot?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5) salaam válasza fogtunder (#4) üzenetére


salaam
senior tag

Egy pakli 100g.
Napi q átlag 60g+ minden győzelemért jár a 10g (nem kell hármat nyerni, mint a hsben és limit sincs rajta). Továbbá minden szintért (30 van összesen) jár egy ingyen pakli, szóval minimum 1 paklit nyithatsz minden nap.
A 20 pakli sokat segít ebben, ugyanis pénzért 14(9euró) és 30(18euró) pakli vehető. Tehát, ha mondjuk megveszed a 8eurós ea.t, majd játszol és úgy döntessz, hogy lassú a dolog és vennél még paklit, akkor azzal már 40 euró környékén leszel.
Ugyanakkor ami fontos, hogy van olyan opció is, hogy az egész kollekciót megvásárolhatod (ez 50 euró), ami nyilván sok, de ha az ember költött már hearthstonera például, akkor tudja, hogy 50 euróért jó esetben kapott belőle 4 legendet. Itt ezért a pénzért az összes lapot megkapja az ember. (illetve visszakapja az összes goldot amit paklira költött).

Tehát, hogy választ adjak és esetleg másoknak is segítség legyen.

8eurós akkor éri meg, ha 1. teljesen f2p szeretnél maradni és soha nem akarsz igazi pénzért venni semmit; 2. ha szeretnéd megvenni a teljes kollekciót.
22eurós akkor éri meg, ha 1. egyébként f2p-ben szeretnél játszani, de úgy érzed, hogy jó lenne néhány plussz lap az elején 2. ha számít neked, hogy kapsz egy támogatói orbot+avatart (a hőst jelképezi a pályán).

[ Szerkesztve ]

(#6) KaraDani válasza salaam (#5) üzenetére


KaraDani
addikt

Kösz az összefoglalót. Beszálltam a 8 eurós csomaggal így.

(#7) NyxNyxNyx válasza salaam (#5) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Megvettem a 8 eurósat aztán jöttem fel a fórumra. Lehet a másikat kellett volna. :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#8) KaraDani


KaraDani
addikt

Ez eddig tetszik. Duelyst, Spellweaver nem jött be, ez szimpi. Fórummal azonos néven vagyok, felvehet aki akar.

(#9) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Ez a deckbuiler ez elég idegesítő, hogy nem vehetem ki a hulladék lapokat belőle.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#10) KaraDani válasza NyxNyxNyx (#9) üzenetére


KaraDani
addikt

Válts át cardra, ne csomagokat pakold be.

Amúgy megnyugodtam itt, se csak normális játék van, előbb kaptam egy egylényes otk-t 20 ról, ami átrepülte a félpályát és a kör elején 1 attackról indult. :DDD

(#11) NyxNyxNyx válasza KaraDani (#10) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ja értem, köszi.

Eddig nekem a Duelyst és a HS is jobban bejön, de azért még próbálgatom.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#12) salaam válasza KaraDani (#10) üzenetére


salaam
senior tag

Most a legutoló patch kicsit megborította az addigi sárga aggro metát, szóval most sokat lassult az egész, G/R control és a countere a mono B, vagy B splash. Maradt azért elég sok neutral rush főleg ~20 körül, de így helyet kaptak az otk eventes paklik is, szóval vigyázni kell velük.

Egyébként örülök, hogy ha kipróbáltátok, nekem eddig 97órám van benne, hs mellett ez az egyetlen, ami úgy érzem le tud kötni, szóval én meg is vettem a teljes gyűjteményt, mert úgy érzem, hogy sokáig fogok játszani vele :)

Ha bármi kérdésetek van, nyugodtan kérdezzétek

Amit érdemes megnézni:

Playfaeria guideok
Land placement guide
Jok3se írása

Illetve nézzetek sok streamet, Nightingale, Cappucino, Hithlum mind-mind god játékosok, akik nagyon jól magyaráznak, aki meg hozzám hasonlóan szereti Lifecoachot, az elmúlt 2 hétben ő is csak faeriázott, vodok megtalálhatóak a twitchén, ahogy mindig, sokat lehet tanulni tőle. Kolento is játszik néha, az ő vodjait is megérheti átnézni.

Ami még fontos, hogy használjátok a már linkelt discord csatornát, mert hivatalos fórum híján (reddit is eléggé kihalt) itt folyik minden kommunikáció. Devek itt jelentik be a patcheket előszőr, itt érheted el az ellenfeleidet, ha esetleg kérdeznél tőlük, továbbá itt találhatóak deck ötletek is.

*szerk.:

10 perc múlva kezdődik a Gamers Origin verseny első open qualifiere, twitchen találhattok streameket. Mai 4 legjobb, illetve a holnapi 4 legjobb jut tovább a nagy versenyre, 8 HS profi mellé (Kolento, Kripp, Rdu, P4wyhof, Lifecoach, Orange, SuperJJ és Thefishou).

[ Szerkesztve ]

(#13) KaraDani válasza salaam (#12) üzenetére


KaraDani
addikt

Ha megvetted az összes lapot a gold onnantól mire lesz jó? Majd egyszer valamikor a jövőben expansionra?

(#14) fogtunder válasza salaam (#5) üzenetére


fogtunder
nagyúr

50€ a full kollekcióért egyáltalán nem sok, de ez így nekem kicsit akkor is fura. kicsit félek, hogy úgy járnék vele, mint a Duelysttel, ami tökre tetszett, beletoltam egy valag időt, aztán gyakorlatilag újrahúzták az egész játékot, és azóta egyszerűen nincs kedvem hozzá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#15) NyxNyxNyx válasza salaam (#12) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Van olyan guide, ami leírja, hogy melyik a jó lap és melyik a rossz? Nyitottam 2 sárgát, Magdát és Ionát.

lvl up-ért azért osztogatja rendesen a rewardot.

Utálok játszani a pirosak ellen. Meg se üti az arcom, de lemegy az életem teljesen mire elérem az ő arcát. Van vmi jó Heal ebben a játékban?

giorgio: A duelystet én azért untam meg, mert 2 meccs egymástól alig különbözik. HS-ben sokkal innovatívabb deckek és mechanikák vannak. Remélem ez érdekes marad hónapok után is.

szerk.: Ja illetve disenchant itt nincs? nem találok ilyet

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#16) KaraDani válasza NyxNyxNyx (#15) üzenetére


KaraDani
addikt

Magda biztos jó, néztem az elmúlt pár napban Lifecoachot, folyton azt várta :DDD

(#17) fogtunder válasza NyxNyxNyx (#15) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egyre jobban tetszik amúgy, ahogy nézem a dolgokat, köv hónapban ránézek majd szerintem, most még ennyi pénzem sincs játékra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18) NyxNyxNyx válasza KaraDani (#16) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ja am felvettelek steamen és játékban.

Snuffles néven vagyok. Steam profil meg.

giorgio: Nekem is egyre jobban tetszik. fa vs fa elszórakoztam egy hasonló típusú játékossal. Látszott, hogy ő is HS-ből jött mert a value trade-ek mentek neki. 20 perc+ig tartott.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#19) saen


saen
veterán

Írok akkor én is picit, bár én csak tegnap este kezdtem. Nem vettem extra paklikat, mert még nem tudom, hogy mennyire és milyen távon fog lekötni. Az érdeklődést Kolento streamje keltette fel, de eddig nem volt ilyen alapcsomag, csak drága verzió, azt meg nem akartam.
Egyelőre a prológust és a kampányt nyomtam végig, illetve egy meccset nyomtam ember ellen. Meccset még nem vesztettem :) Ez nem sok persze, de gép ellen könnyű játszani, meg tanulni jó volt így az elején. Egyelőre csak a zöld paklival toltam, de most napi küldi miatt ki kell majd próbáljam a sárgát is.
A játék bejön eddig nagyon, elég kellemes, nyugis. Egyelőre guide-okat nem tervezek olvasni, magam akarok rájönni a dolgokra, igaz így nagy spíler nem leszek mostanában :) Persze most ez adja az élvezeti értéket, szóval ez nem baj.

(#20) salaam válasza KaraDani (#13) üzenetére


salaam
senior tag

Expansion jön majd, illetve a közeljövőben terveznek shiny lapokat is (golden hs lapok).
Szerk.: Az egyelőre biztos, hogy szeptemberig (kiadás dátuma) nem adnak ki új kiegészítőt. Addig a pandora (április), shiny lapok, ingame tournament mód a terv.

Mike: Magda nem rossz lap, viszont leginkább zöld controlban játszható, mert kell a feed the forest lap hozzá, ugyanis, ha megölik Magdát visszakapja az ellenfél az elvett lapot. R és Y megöli direkt damagel/minionnal, egyedül kék vagy zöld ellen tud akár több körig is maradni, így leginkább zöld sacrifice deckben játszható a feed the forest lappal, ami 1 manáért feláldozza egy szörnyedet és a hpját megkapod manaként+ húzol egy lapot. Ez egyébként a zöld egyetlen hard removalja. Hard removalja csak a sárgának van (Last Nightmare 6 mana 3 desert), illetve részben a kéknek (Frogify 5 mana, 2 lake - és Mirror Phantasm 5 mana, 3 lake).

Háromféle heal van a játékban: Zöldnek van Breath of life (3 heal+1 laphúzás) és Ruunin's Command (2+2 egy lénynek, vagy 5 heal), illetve neutralban a Healing Surge (1 laphúzás és 4 heal).

[ Szerkesztve ]

(#21) salaam válasza NyxNyxNyx (#15) üzenetére


salaam
senior tag

Kifutottam szerkesztési időből.

Disenchant a Deckbuilder jobb oldalon Crafting fülnél található. Van opció plussz lapok disenchantolására, illetve ha rákeresel egyenként törögetheted. Az arány ugyanaz, mint hsnél, legendaryból epicet, epicből raret, rareből commont csinálhatsz.
Péntekenként van patch nap, amióta én játszok a mostani volt az első, hogy nem volt komoly buff/nerf/rework, olyankor 1 héten keresztül lehet teljes áron törni a nerfelt/reworkolt lapokat.

szerk.: A másik indok, amiért megéri ezzel játszani minden más kártyajátékkal szemben az, hogy a devek mind god rank játékosok, akik pontosan látják a metát és egy hét alatt tudnak buffokat/nerfeket/reworkot eszközölni, ha egy-egy lap problémás. Egy héttel ezelőtt még tízből kilenc pakli y rush volt, ma már egyet sem találni, mert az erős lapokat visszahozták átlagos szintre, így meg nem éri meg vele foglalkozni, be is lassúlt a meta egykettőre.

(#22) KaraDani válasza NyxNyxNyx (#18) üzenetére


KaraDani
addikt

Miután befejeztük a különgameünket, belefutottam én is egy 30+ perces green vs greenbe. 5 lap volt mindkettőnk deckjében mire végre felőröltem és először megütöttem az arcát :DDD Még hogy a fatiguewarrior HS meccsek hosszúak.

(#23) salaam


salaam
senior tag

Lifecoach 5 nap alatt elérte god ranket, nem is akármilyet, #6-ra csúszott be. :Y

(#24) KaraDani válasza salaam (#23) üzenetére


KaraDani
addikt

A végéről pont lemaradtam ma, az első sessiont láttam amikor pont 1-re ért le. Jobb volt így nézni, hogy zölddel már játszottam jópárat, előtte amikor néztem nehéz volt követni :) Amúgy LC-t mindíg szeretem nézni, amikor Xcom2-ben majdnem félórás turnt tolt akkor is élveztem a folyamatos számolását :DDD

Amúgy ha úgy döntök, hogy megveszem a teljes készletet, az pontosan, hogy fog működni? Visszakapom a goldot és a packból nyitott lapok is eltűnnek? Vagy mindenből kapok 3-at még vagy 1-et? Mondjuk van egy legendem day of the dragons, mi történik vele, marad 1, vagy lesz 2? Ha maradna egy, de előtte dischenchantolom akkor kapok újat? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) salaam válasza KaraDani (#24) üzenetére


salaam
senior tag

Érdemes disenchantolni és akkor dustod is marad. Mindenből kapsz hármat, legendekből meg egyet.

(#26) KaraDani válasza salaam (#25) üzenetére


KaraDani
addikt

Akkor jól sejtettem, hogy ez lesz a rendszer átverésének a titka, köszi :) Véletlenül removoltalak friendlistből, azt hittem lehet is valamit csinálni a removeon kívül :D

Amúgy kb basic zölddel mit lehet kezdeni piros zöld ellen? Mire átérek az ő oldalára meghalok. Battle ragerre 2 buff máris 10+ dmg az arcomba csak azért mert tadelek. Minden más lény lemegy facedmg, harcol facedmg :F

(#27) salaam válasza KaraDani (#26) üzenetére


salaam
senior tag

Agresszíven kell menni és kihasználni, hogy nincs hard removalja. Verdurant minél közelebb az arcához, Grove Guardiannal unfavourable tradekre kényszeríteni. Csak így lehet :(

(#28) saen


saen
veterán

Kipucoltam ma a napi küldiket, meg léptem szinteket is, nyitottam vagy 8 paklit. Lehet tudni, hogy a lapok eloszlásának milyen esélye van? Kicsit HS feeling van ilyen téren :)

Kellett játszanom a sárgával, nekem így alap lapokkal nagyon gyengének tűnik, vagy én nem érzem még vele a játékot. A zöld amivel eddig nyomtam az jobban feküdt. Igaz a pakliépítésbe még nem sikerült elmélyedni :)

Szerk: KaraDani-nak is küldtem friend requestet, Zalan néven futok.

[ Szerkesztve ]

(#29) KaraDani válasza saen (#28) üzenetére


KaraDani
addikt

Épp most fogadtam el, de fogalmam nem volt ki az :)

1-2 meccs kell már csak a 8-hoz, ideje lesz már mennék rankedre végre ;]

(#30) KaraDani


KaraDani
addikt

Na végül elhatároztam magam, megvettem a teljes csomagot. És azzal a lendülettel be is ugrottam az első ranked meccsre. Első win is rögtön, magda value :DDD :

(#31) NyxNyxNyx válasza KaraDani (#30) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Jól hangzik ez a teljes szett megvevés, de akkor miért küzdjek? :N

Szerintem én megpróbálom magamtól összeszedni.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32) salaam


salaam
senior tag

Na én itt pisiltem össze magam legalább háromszor. Srác háromszor húzott tauntot és késleltette a lethalt. Végén szerencsére nem sikerült groundshakert topdeckelnie :))

(#33) KaraDani


KaraDani
addikt

Nincs már hova tolni azt a ranges köcsögöt, sakk-matt, feelsgood (kb mind facehunter ellen):

Elég sok piros elleni szenvedés után kezdek ráérezni ellenük végre. A 3 db ruunin's command is rengeteget dobott ellenük. Lassan elérem a rank 20-at :B Rengeteg hibát csinálok még, felhúzom magamat magamon folyton :D

[ Szerkesztve ]

(#34) salaam válasza KaraDani (#33) üzenetére


salaam
senior tag

Piros ellen valahogy így kell csinálni. Agresszív land placement és rákényszeríteni, hogy 2for1, 3for1 tradeket csináljon.
Amúgy éljen lifecoach, tízből kilenc az ő mono green deckje :D Ha ez így megy még 2-3 napig meglesz a god rank.

[ Szerkesztve ]

(#35) KaraDani válasza salaam (#34) üzenetére


KaraDani
addikt

:D

Te találtál linket amúgy a pontos deckjéről?
Én most használok először premadet: ezt
Majdnem ugyanez volt a saját is csak a neutral charger helyett az 5-6 zöld taunt volt bent meg seedlingek voltak a bone collectorok helyett. De mostmár kezdem érezni miért rohadt jó ebbe a hastes neutral, earlyremovalnak is nagyon jó tud lenni, ha meg kap egy oakling buffot, nagyon bitang az 5 manáért 8-8 haste.
Közben streakkel már 19-en járok :K

(#36) salaam válasza KaraDani (#35) üzenetére


salaam
senior tag

Ezzel lett god rank.

Amúgy ha megfogadsz egy tanácsot, 20 környékén még sok a rush, érdemes t2 steamforge enforcer ellen betechelni két Imperial Judgeot (farmolni is jó, meg az ingyen punishment sokat tud segíteni). Nyilván kérdés, hogy mennyivel találkozol/találkoztál eddig, de nekem jó szolgálatot tettek.

(#37) KaraDani válasza salaam (#36) üzenetére


KaraDani
addikt

Kösz a decket, meg a tanácsot is. Megnézem majd, egyelőre ez a cappuccino féle nagyon adja, 21-ről egy streakben már 18-on vagyok vele :K

(#38) KaraDani


KaraDani
addikt

De kellemes bug, kit érdekel hány hp-m van... :DDD

(#39) salaam


salaam
senior tag

15 meccsenként egyszer összejön az, hogy Magnus ütésre Aurora's dreamet húz az ember és 0 manáért kijátszhatja.
FeelsGoodMan

(#40) KaraDani válasza salaam (#39) üzenetére


KaraDani
addikt

Az úgy derék :K

Nekem volt egy nagyon jó meccsem ma egy sárga control jellegű deck ellen. Végig nyomás alatt voltam, levert 2-hpra amikor már csak 5 lap volt a deckünkben, de pont kiment a 3. last nightmare (meglepő, hogy fejben tartottam ). Nagy dögjére az arcomban kitoltam az 5-7 (oakling utáni) magdát. Bekockáztattam, hogy a feed of forstet nem toltam el rá, kellett a lénye, mert elég nagy a para volt, healeltem 5-t ruunin's commanddal, és két kör alatt totál átvettem a boardot. 2 lap volt a deckben már csak amikor feladta. Király volt, már vagy 5-ször fel akartam adni előtte :)
Most viszont belfutottam egy másik bugba, beadtam a lethal dmg-et, god-ja eltűnik, game freeze, csillagot nem kaptam meg :(
19 két csillag már a vége, voltam 18-on, ott belefutottam egy losing streakbe (meglepett, hogy lehet két csillagot bukni)
2,5 nap alatt beletoltam 18 órát basszus... :U HS F2P NA karriernek vége is asszem, arra már nincs idő így, hogy megcsináljam a dailyket.

[ Szerkesztve ]

(#41) KaraDani


KaraDani
addikt

Topdecking is real:

Magda: gift: make your enemy ragesurrender instantly after you play her with feed the forest :D

(#42) salaam


salaam
senior tag

Itt a bracket hétvégére. Jó kis meccsek lesznek :C

(#43) fogtunder


fogtunder
nagyúr

na csak nem bírtam ki, megvettem a 8€ verziót, még a codex küldiket tolom, de elég jónak néz ki, legalább egy pár órát meg fog érni.

a Doomgate, Door to Oblivion ér valamit? az első orbból esett egy ilyen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44) salaam válasza fogtunder (#43) üzenetére


salaam
senior tag

Itt is paklik vannak, mint a hs-ben, itt az orb a hősödet jelenti, nem, mint a duelystben.

Fun deckbe jó a doomgate, de soha senki nem tudott még belőle kompetitív paklit építeni, szóval felesleges tartani, ha esetleg valamire elvernéd a memoriát.

(#45) salaam


salaam
senior tag

Úgy néz ki, hogy a héten elmarad a nagy patch. Csupán a 4 sárkány, illetve további négy lap artworkjét frissítették. Viszont discordon olvasottak alapján, ha minden terv szerint megy, jövő héten jön a pandora mód.

A cikk a ladder eredményekkel együtt

[ Szerkesztve ]

(#46) KaraDani


KaraDani
addikt

Blue Red Control ellen mit érdemes játszani? Tele van vele mostmár a bakancsom, két napja szinte kizárólag csak az jön szembe. Zölddel meg szarnak érzem nagyom, vagy én vagyok béna, nem tudom.

(#47) salaam válasza KaraDani (#46) üzenetére


salaam
senior tag

Azért rossz, mert az a monogreen direkt countere. Megpróbálkozhatsz splashelni, én a G//R paklival viszonylag jó vagyok ellenük, de még mindig egy eléggé 50-50 matchup.
Elég erős most a BR, megpróbálkozhatsz te is azzal, vagy játssz sárgát (flyingot), az a counter a paklira.

szerk: Most hogy így belegondolok, BR nem játszik healt, szóval a red burn is jó lehet.

(#48) salaam válasza salaam (#47) üzenetére


salaam
senior tag

Ez egy standard flying list, lehet finomítani egy-két dolgot, de kezdésnek jó ellene.

Ez meg egy vállalható burn, bár én nem szeretem a burn deckkeket, de ha zavar a sok br, ez jó lehet ellenük.

[ Szerkesztve ]

(#49) KaraDani válasza salaam (#48) üzenetére


KaraDani
addikt

Kösz, a flying sárga amúgy is tetszett. Próbáltam amúgy már blue red controlt én is, magamtól raktam össze, kicsit túl sok is lett a removaal menet közben jöttem rá, hogy fatiguera játszok kb olyan a deck :) Meg a sárga kék otk-t is próbálgattam nem rankeden.

(#50) KaraDani


KaraDani
addikt

Lifecoach :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Faeria
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.