Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ez vinyó probléma? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

A gondom röviden annyi, hogy a gépem legtöbbször ilyen üziket küldözget. Pontosabban ezeket még nem dobta ki a képernyőmre, de az eseménynaplóba van egy pár ilyenem :
''A DCOM a következő hibát észlelte :''A szolgáltatást nem lehet elindítani, mert tiltott, vagy nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz. '' winmgmt szolgáltatásnak '''' paraméterekkel való indítása közben. Ezért a következő kiszolgálót nem sikerült futtatni:
{8BC3F05E-D86B-11D0-A075-00C04FB68820}''

Na és ezeket küldözgeti, pl ha kilépek a Panda Antivirusból mindig kidobja, vagy ha pl WinMx-ből akkor is, meg még néha elvétve ha Operából, DC++ -ból stb...ugyebár ezek a progik a leggyakrabban használatosak nálam... az üzi a következő :
Panda esetében a webproxy-ra hivatkozva ezt dobja ki :
WebProxy.exe - Alkalmazáshiba : A ''0x02595520'' címen található utasítás a ''0x025bf498'' memóriacímre hivatkozott. A memóraterületen nem végezehtő el a következő művelet: read''

3db ram van most a gépemben, egyesével megnéztem már őket, ugyanez van. a ramokat már teszteltem 2gépben is és a memtest egy párszor már kimutatta hogy hibátlanok.
A gépben annó még egy 20gigás vinyó volt, akkor úgy emlékszem ott nem volt ilyen problémám de mióta megvettem a 160Gb-os vinyót azóta ez van. Windows XP-t már telepítettem vagy 6x, és nem csak a jelenlegi konfigurációnál volt ilyen gondom hanem másiknál is, ugyanis az asusa7v600x + 1.7+ xp előtt egy másik lap és proci volt a gépem fő alkotóeleme.
A vinyóm amúgy 3 particióra van bontva, ha esetleg ez befolyásol valamit.

[Szerkesztve]

(#2) roPHka válasza roPHka (#1) üzenetére


roPHka
senior tag

megnéztétek már vagy 20an és sehol egy válasz vagy valami :F

(#3) vtechun


vtechun
veterán

teszteld le a memóriát a memtest 86 programmal... lehet, hogy memóriaprobléma, persze csak ötlet, de mostanában sok a sz@r mem...

(#4) roPHka válasza vtechun (#3) üzenetére


roPHka
senior tag

''a ramokat már teszteltem 2gépben is és a memtest egy párszor már kimutatta hogy hibátlanok.''

azért köszi :)

(#5) TrollBalint válasza roPHka (#4) üzenetére


TrollBalint
addikt

Esetleg futtas le egy scandisket, de ha lehet valami normálisat, mondjuk nortont. Az XP-é egy rakás ...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#6) vtechun


vtechun
veterán

akkor lehet, hogy a proci rossz?

(#7) The7up válasza roPHka (#1) üzenetére


The7up
tag

Reinstall?

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#8) vtechun válasza roPHka (#4) üzenetére


vtechun
veterán

a teljes tesztet futtattad? nem kötekedni akarok, hanem csak segíteni ötletekkel...

(#9) vtechun


vtechun
veterán

bocs, hogy nem olvastam el először végig, csak nem tom miért de sietek, nekem 2 160-as maxtorom van, de még nem volt velük gond... milyen fájlrendszerek vannak mekkora particiók?

(#10) roPHka válasza The7up (#7) üzenetére


roPHka
senior tag

már vagy 5x installáltam xp-t, a proci meg nemhiszem hogy rossz, mert már próbáltam másik 1 vagy 2 procival is és ugyanez volt.

(#11) roPHka válasza vtechun (#9) üzenetére


roPHka
senior tag

ntfs particiók, 3db. az egyik oprendszernek az kb 14g-s partició, meg van egy 46 és egy 95gb körüli.

mondjuk akad itt még más probléma is, amit nem értek -->
az előző konfigomban is már ezt a vinyót használtam. ott állandóan rossz volt valami, egy csomoszór bejött a lemezellenőrző windows betöltése előtt. az addig ok hogy ''végigfutott'', de csak NÉHA ment végig teljesen. állandóan azt írta hogy most itt van ilyen indexelési hiba meg ilyesmi, és aztán elkezdte az indexelesi hibák helyreállítását, de nem mindig ment végig, van amikor nem moccant, ha lefutott akkor meg tuti hogy a lemezellenőrző teszt végén megállt, és onnantól kezdve ha ott ültem volna előtte 2napot akkor sem jött volna be a windows, volt hogy vártam rá 10-15percet de cseszte betölteni, úgyhogy ilyenkor csak restart segített.
most nem tölti be a chkdsk-t windows indítás előtt.
volt hogy kiírta hogy 8kb bad sector van a c meghajtón, most azt mondja nincs rajta semmi!
az a legfurcsább az egészben hogy ha a vinyó a saját gépben volt mint ''elsődleges boot-rendszer vinyó'', akkor a lemezellenőrző azt csinálta amit feljebb említettem. ha a vinyót beletettem hugi gépébe mint másodlagos vinyó (hugi gépében a saját vinyójáról indítottam a rendszert!) akkor ott windows betöltése előtt ugyanúgy elindult a lemezellenőrző program, de ott már lefutott úgy ahogy annak rendesen kell. és az én vinyómon található Indexelési hibákat kijavította, majd végösszegzés után betöltötte a winodws-t (nem az én vinyómról, mert ugye itt hugi vinyója volt a rendszervinyó)
én már nem keresek ebben az egészben logikát :F

[Szerkesztve]

(#12) roPHka válasza roPHka (#11) üzenetére


roPHka
senior tag

lehet hogy ez elárul mindent?! :F --> ''volt hogy kiírta hogy 8kb bad sector van a c meghajtón'', csak akkor tényleg nem értem most miért nincs és miért nem futtat állandóan chkdsk-t rendszer betöltés előtt

(#13) ugux


ugux
tag

Sziasztok!

Nem teljesen ide való a problémám, de lehet hogy kozel áll! :))

Most nem irom le az egeszet, csak egy kerdest szeretnek feltenni!
DVD iras kozben (NERO-VAL 4x-en) az normális dolog e, hogy a Buffer Level 99rol lemegy egeszen 10 alá, és onnan toltodik megint fel!
Egy DVD megirasa 14-15 perc helyett minimum fel oraig tart!

A gepem eleg eros, szoval azzal nem leeht baj, foleg, mert eddig mukodott a dolog! Par honapja csinaltam az iromon (MSI DR-4a) egy firmware frissitest a hivatolos oldalon talalt ujabb verzioval! Arra mar nem emlkeszem, hogy azota nem mukodik e vagy kesobb kezdte!

Aki tud segitsen!
koszi elore is!

(#14) The7up válasza ugux (#13) üzenetére


The7up
tag

Nekem is volt olyan problémám , hogy írás közben a buffer kiürült, de én ezt betudtam a windóznak meg annak, hogy nem érdemes a system vinyóról írni dvd-t. Négyszeres sebességnél egy buta időben induló vírusellenőrués vagy a windows valami ötlete, hogy ő most teszi rendbe a swap filet, hát elég komoly problémákat tud okozni.

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#15) TudorVigyor válasza roPHka (#11) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Bocs, csak átfutni volt időm. Ezt láttam:
1) Régi konfiggal gondot okozott a 160-as vinyó -> a 132GB-os határ probléma -> alaplapcserénél megoldódott.
2) Új gép. Eseménynaplóban furcsa bejegyzések. Ennyi? Bármi hw problémára utaló jel? (témacím erre utal!) Egyáltalán bármi más gond? Csak mert ha nincs, akkor ne csodálkozz, hogy a hardverszakik nem javasolnak megoldást.


[Szerkesztve]

(#16) TudorVigyor válasza ugux (#13) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Szia. Ez nem normális működés, a pufferkiürülés miatt az írást meg kell szakítani az írónak, és a megírt DVD minősége sem azonos azzal, amit pufferkiürülés nélkül el lehetne érni. Javaslatom: 1) UDMA mód be legyen kapcsolva. 2) Az azonos IDE csatornán lévő eszköz ellenőrzése, UDMA-t tud-e egyáltalán, ha kell, cserebere. A firmware frissítés remélhetőleg nem okoz problémát; konkrét meghajtótípust sajnos nem ismerem.

(#17) ugux


ugux
tag

Iraskor a Buffer nem urul ki, csak lemegy 10% alá, es akkor ujra felmegy 99re!
es ez ismetlodik az iras kozben!
Mikor megy lefeleé a Buffer erteke akkor az iro led pirosan vilagit (gondolom akkor ir) Mikor feltolti a buffert, akkor meg zöld, es szerintem ez veszi el az idot, es emiatt tart min 2x tovabb az iras!

Egyebkent ugyan ez a helyzet a cd-vel is! 24x irhato Verbatim cd-t 24x irasssal 13 perc alatt irt meg!

Szoval ez a problema!
Tettem fel uj nerot, neztem virusellenorzest! De semmi!
Egyebkent masolni meg tudok gyorsan, kb 12 000 kb/sec, es az udm-ak is be vannak kapcsolva!

Akkor ez mi lehet??

(#18) TudorVigyor válasza ugux (#17) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Aha. Ha a másolás az ominózus DVD íróról az írásnál használt HD-re ennyi, akkor nem tudom.

Mondjuk azt vitatnám, hogy a puffer nem ürül ki, hiszen te magad írod, hogy valószínűleg az írás megáll (piros LED nem ég), és nem tudom mi más közvetlen oka lehet ennek, minthogy az író puffere kiürült.

Egy paraszthajszállal közelebb juthatunk a problémához, ha a processzorhasználatot ellenőrzöd, magas prochasználatnál pedig megnézed, mi eszi a procidőt.

Ja, ha van rá időd, hogy turkálj a gépben, szerintem az átkábelezéssel még érdemes lehet megpróbálkozni.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ez vinyó probléma? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.