Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ez rövid lesz... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

...mert csak annyi a kérdés, hogy mi az a S.M.A.R.T?
(Barracuda V-ös HDD-m van, az adatlapja szerint ezt tudja, de a Seagate honlapján nem tudtam kideríteni mi ez és hogy kell használni.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#2) Charlie Gordon válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology :
[L]http://www.pctechguide.com/04disk3.htm[/L]

(#3) Den válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Den
veterán

Ez akár hosszú is lehetne, de röviden, ez egy diagnosztikai rendszer, ami a merevlemez bizonyos paramétereit figyelve igyekszik előre jelezni a meghibásodást. A monitorozott paramétereket pl. aida-val, vagy active smart monitorral tudod kiolvasni.

www.simson4t.hu

(#4) GeorgeTerror válasza Den (#3) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Na és aztán hogyn pl aida-val? mejik funkciónál? oktassatok :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#5) badbrother válasza GeorgeTerror (#4) üzenetére


badbrother
aktív tag

Megnyitod az AIDA-t, Háttértár->SMART, itt láthatod a vizsgált értékeket.
Úgy tudom, ha a küszöbérték alá esik a legroszabb érték akkor van baj. Várható a vinyó hamarost elhalálozása. A második szám, pedig az éppen aktuális értéket mutatja. A rákövetkező ''Adat'' nevű oszlopban a mintavételek száma szerepel, utánna meg egy szöveges értékelés.
Valaki javítson ki gyorsan, ha nem jól mondtam.

(#6) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Köszi az infókat, az aidát letöltöttem, hazamegyek megnézem.
(Mondtam, hogy rövid lesz!)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#7) Den válasza badbrother (#5) üzenetére


Den
veterán

általban megadják a kritikus értéket, az eddigi legrosszabbat, és a pillanatnyit.

www.simson4t.hu

(#8) Kriza


Kriza
őstag

Nekem multkor tönkrement egy Maxtor vinyóm (+9-es 80GB), visszavittem a szervizbe, és a srác - ahelyett, hogy elkezdte volna formázgatni, ahogy tettem volna mondjuk én - rádugta a gépre és elindított valami programot (eleve azzal bootolt a gép). A programból csak annyit láttam, hogy volt egy nagy Maxtor felirat, meg végigugrott pár teszten, amiből az egyik hibát jelzett. Akkor mondta is, hogy a vinyó behalt. Kérdeztem mi a progi, annyit mondott, hogy a Maxtor vinyókhoz van és a HDD memóriájából olvasgat valamit (?) Ezek szerint ez is ilyen S.M.A.R.T. proggi volt???
Csak azért kérdem, mert én órákig ellenőriztem a felületet a hibák miatt, de ezek szerint feleslegesen, ha ezt egy program fél perc alatt megcsinálja (valahogy).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) Den válasza Kriza (#8) üzenetére


Den
veterán

valszeg a smart-tól tudta a progi hogy rossz a vinyó. nézd meg a maxtor oldalát lehezt hogy le tudod tölteni

www.simson4t.hu

(#10) .:SzvData:. válasza Kriza (#8) üzenetére


.:SzvData:.
tag

Hi!
igen az is valami hasonlo volt...a Maxtor oldalán le is tood szedni ezeket a diagnostic progikat te magad is és használhatod persze saját felelőségedre.. :))
van ott smart prog is + particionálo is + minden ...de ez asszem minden vinyó gyártonál felelhető aproságok......

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#11) Kriza válasza Den (#9) üzenetére


Kriza
őstag

Köszi az infót, meg neked is .:SzvData:. A Maxtor már nem aktuális, mert lecseréltem SEAGATE-ra a nagy trauma után, de ezek szerint SEAGATE-ra is van ilyen.
Na majd megnézem.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#12) Kriza


Kriza
őstag

Egyébként szerintetek azt is megtudja mondani az ilyen progi, hogy ha a vinyót a megengedettnél nagyobb erőhatás éri (300-350G).

Biztosan védekeznek a gyártók az ellen, hogy ne vághassuk a falhoz a vinyót azzal a szöveggel, hogy bad sectorosodik, kérek másikat (persze újabb 1 év garival)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) Den válasza Kriza (#12) üzenetére


Den
veterán

A smart tudtommal gyorsulást nem mér (elég drága lenne).
Seagatehez is van ilyen program.

www.simson4t.hu

(#14) Kriza válasza Den (#13) üzenetére


Kriza
őstag

Akkor ha a földhöz csapom a vinyómat 9 hónap után, és visszaviszem becserélik??? ;]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ez rövid lesz... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.