Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sasa311


sasa311
veterán

[link]
Először is elnézést kérek a modiktól a topic miatt, de olyan szinten felment bennem a pumpa, hogy az hihetetlen! :(((
Nos szóval ez az én kis iskolám, ahol már 4 éve koptatom a padot. A történethet hozzátartozik, hogy wc-papír, kézmosó és fűtés az nincs, mondván az iskolának nincs rá pénze...
Akkor legyetek szívesek vetni egy pillantást erre a beszerzési listára. És nem szakad le az össze bőr a pofájukról, még ki is rakják az iskola honlapjára!
Sony SDM-S94b 19'' TFT monitor 1 db 257000 Ft
valahogy nem is kellett sokat keresgélnem, az első találat volt googleban: [link]

Szerintetek ez normális? Hogy rohadna le a keze annak, aki itt lehúzta ezt a rengeteg pénzt. :((

szerk:
A teljesség kedvéért a lista:

Számítógép konfiguráció 1 db 930750 Ft
Diktafon 1 db 66015 Ft
Intel 915 számítógép 1 db 389000 Ft
Intel 865 számítógép 1 db 244000 Ft
AG Neovo F417 17'' TFT monitor 1 db 93000 Ft
Sony SDM-S94b 19'' TFT monitor 1 db 257000 Ft
HP Laserjet 3030 A4 fekete-fehér multifunkciós készülék 1 db 313000 Ft
Canon IR 2570Ci A3 színes fénymásoló 1db 2306000 Ft



[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2) Robaj válasza sasa311 (#1) üzenetére


Robaj
addikt

Azt azért kalkuláld bele, hogy ezeket a gépeket jó eséllyel megpályázták állambácsinál. Mi sulink is hasonló helyzetben volt, dec/jan vége/eleje, no kréta, de pont akkor kapták meg a pályázaton nyert 20 gépet, összesen 3 milla értékben.

UI: 2005 évi szakképzési hozzájárulás

Ezt csak a szakképzéshez szükséges cuccokra költhetik pályázat formájában. Krétát + wc papírt nehéz pályázni :))

[Szerkesztve]

(#3) tiv61us válasza sasa311 (#1) üzenetére


tiv61us
őstag

Je, az unokatesom a Teleki Blankaba jart anno.
Na szoval szerintem valami el van irva a darabszamokkal, mert bar nem vagyok otthon az otthoni arakban, 1 db. diktafonert is soknak tunik 70000 ft. Itt a legkomolyabb max 50 dollar

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#4) KrAt válasza sasa311 (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Tudomásom szerint (anyum sulijában a gépeket én szereltem össze, és láttam az árakat) a hw-ek teljesen normális árban voltak! Egy kicsivel voltak drágábbak a bolti árnál! DE NEM ENNYIVEL! Szóval én csak azt tudom mondani, hogy a vételár, amiért anyumék vették ugyanezen beszerzési projekt (vagy mi?) keretein belül, nem voltak ilyen horroribilis összegek, szóval az iskolán belül ferdítettek (SZVSZ!!) az öszegeken... :(((

(#5) bibimad válasza sasa311 (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

És ehhez mit szólsz?Végülis csak 2,5X-ös áron vették meg [link]

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#6) sasa311 válasza Robaj (#2) üzenetére


sasa311
veterán

igen, ezt tudom én is ;)
De nem a gépeket nyerték, hanem a pénzt, amit pl számtek cuccokra lehet költeni.
De attól, hogy nyertek ha jól számolom ca. 4,600,000 forintot, akkor azt így kell elkölteni? :F Hogy a normál bolti ár 2,5X-eséért vásárolnak cuccokat? :(

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#7) Scream007 válasza sasa311 (#1) üzenetére


Scream007
őstag

szívesen dolgoznák a pénzügyön. :C
enyhén szólva nevetséges és szánalmas is egyben ez a lista :(((

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#8) _Petya_


_Petya_
őstag

Ez nagyon hasonlít az egymillás kakaóbiztos gépekhez, amiket az óvodákba vettek pár éve. Nyilván ebben az esetben is jól járt az igazgató/beszerzésért felelős ember valahelyik HW kereskedő ismerőse. Vagy talán maga az igazgató? Ki tudja...

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9) Drizzt válasza sasa311 (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem, de minden sulit jól át***nak a boltok, ahol veszik... Valamiért mindenhol ilyen összegek vannak. Én se értem miért...

I am having fun staying poor.

(#10) Ráczkölke válasza sasa311 (#1) üzenetére


Ráczkölke
tag

Szerencsére nálunk ált.isk.-ban nem volt ilyen probléma, volt wc-papír mindig (egy csak példa a sok közül). Gimiben viszont megváltozott a helyzet!

Elég kicsi, de engem azért nyomaszt: minden évben beszednek tőlünk 1000ft-ot, azt mondván, h a fénymásolatokra kell... namost 1-1fénymásolt oldal nem is lenne sok, de több ilyen lapot kapunk, mint ahányból a könyv áll (és még számon is kérik tőlünk, ha valamelyik nincs meg), de akkor minek vesszük meg a könyvet, ha mindig fénymásolatokból tanulunk?! :F (8-9000ft + a nyelvkönyvek)

A sulink vett sok új gépet... mindent meghagytak, de a lapmonitorokat azért csak levitték a tanáriba, ami meg nekünk maradt > :o

(#11) parandroid válasza sasa311 (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A téma címét módosítottam, ennek nem sok köze van magához az oktatáshoz, és annak állapotához - vagyis igen, de nem úgy. Remélem így egyértelműbb, hogy miről szól.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) sasa311 válasza _Petya_ (#8) üzenetére


sasa311
veterán

hmm de k*va mérges vagyok!

utólagos önmoderáció

Ha nekünk kell valami, akár egy fényképezőgép egy órára, akkor ahoz 2 tanár kell meg az én aláírásom, hogyha elb@szom, akkor kifizetem. Van a suliban vagy 12 laptop (Dell Pentium M-ek az újabbak, a régebbiek is akkori High-techek), na azokat még a tanárok sem kérhetik el! :Y Csak tudnám mi a lópikulának van akkor :(
Istenem.....

PeterkeT : köszönöm

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#13) _Petya_ válasza Ráczkölke (#10) üzenetére


_Petya_
őstag

> de a lapmonitorokat azért csak levitték a tanáriba, ami meg nekünk maradt

Ez meg a másik.. gyanítom, hogy az 1. hsz-ben szereplő gépeket sem fogják látni a diákok, soha.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#14) sasa311


sasa311
veterán

Lehet, hogy idióta gondolat, de diákönkormányzatos vagyok, és összegyűjteném ezeknek a cuccoknak az árát, ha segítenétek összeszedni a linkeket, akkor megköszönném.
A 19''-os TFT és a HP Laserjet 3030 már megvan...

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#15) rdi válasza Robaj (#2) üzenetére


rdi
veterán

A szakképzési hozzájárulást a cégek fizetik az iskoláknak. Ebből vehet az iskola eszközöket (is). Semmi köze a központi pályázathoz, ahol egyébként az IBM nyert.

Vagyis ehhez semmi köze az államnak (legfeljebb annyi, hogy beszedi a pénzt és továbbítja a szakképző iskoláknak).

Ha a Teleki annyiért vette az eszközöket, amennyi a honlapon szerepel, akkor fel kell őket jelenteni...
Szerintem egyszerűen csak rosszul van feltéve ugyanis 3 monitor pont annyiba kerül...

Fej! Tor! Potroh!

(#16) viharhozo válasza sasa311 (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Kozbeszerzes, ennyibe kerul. Egyreszt benne van az adminisztracio ktsge, az altalaban 3 ev helyszini gari, masreszt benne van az a kenopenz, amit az illetekes emberke mindig megkap. Megjegyzem, az iskolaban is kap vki lovet, mivel az osszeg miatt nem kellene palyazatot kiirni, az intezmeny megvehetne a cuccokat barmelyik kozbeszerzesre jogosult cegtol, akik ugyan meg mindig joval a piaci ar folott dolgoznak, de kozel sem ennyivel.

Egyebkent a kretaval meg a kezmosoval nem erdemes osszevetni, nem azonos a kassza.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

ez a magyar közbeszerzési pályázat..ugyanezt énis írtam már vmelyik topikban..
erről nem az igazgató nem a beszerző tehet
minden iskola kap 1 listát és kap 1 elkölthető keretet..csak a lsitából vásárolhat..muszály elköltenie...ezeket az állam bassza el (illetve csinálja jol és folyik a zsebükbe a rengeteg pénz..:S)
a közbeszerzési pályázat nyertese 6*os áron aggya a cuccokat..ezt van ma mo -n..

[Szerkesztve]

Nos Omnes Una Manet

(#18) sasa311 válasza viharhozo (#16) üzenetére


sasa311
veterán

Tudom, hogy nem azonos a kassza, a fűtéssel sem, mert ezeket az önkormányzat fizeti. Csak összehasonlításképp (és mérgemben) írtam.


RDI: Rá fogok kérdezni

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#19) tiv61us válasza rdi (#15) üzenetére


tiv61us
őstag

ezt pedzegetem mar par negyed oraja, hogy valami el van irva a darabszamokkal, de mindenki csak anyazik:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#20) Ráczkölke válasza _Petya_ (#8) üzenetére


Ráczkölke
tag

Nemtom, ki hogy van vele, de én meg ezt tartom feleslegesnek. Fél óráig röhögtem azon, h XY politikus szétlocsolja a kakaót a billentyűzeten :D. Óvodás koromban azt se tudtam, h mijjaza hóember, erre már a dedóba vezetik be a netet. Szerintem itt se igazán a gyerekek használják ezeket.

A boltok részéről meg spekuláció: ''Szoktassuk rá a gyereket a gépre, majd a szülők meg fizetik a számlát és a tuningot''! ;]

(#21) Ptech válasza sasa311 (#14) üzenetére


Ptech
őstag

A gond az ezzel, hogy a konfogoknál nincs ott, h mi is van bennük pontosan. Az, hogy Intel 915 konfig, nem sokat jelent...

(#22) viharhozo válasza sasa311 (#14) üzenetére


viharhozo
addikt

F417 brutto 60k
a Canon masolorol nem talaltam pontos arat, de ugy 800k-1M korul lehet

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23) sasa311 válasza Ptech (#21) üzenetére


sasa311
veterán

jó, tudom a számítógép konfiguráció - 930.000 ft -ot se tudjuk meg sose, hogy mi volt/lesz.



El lenne írva? Hát nem tudom.. Az árak stimmelnének, csak valahogy a darabszámok nem?... :U ezt meg valahogy nehezemre esik elhinni.

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#24) Drizzt válasza Ráczkölke (#10) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Húúú, ha nem kellett volna jegyzetelni, akkor én odaadtam volna akár 20000-et is egy évben... De nálunk mindig ránkszóltak, ha nem írtunk. :S Grrrr. Egy angolterem felszerelése meg 4 monitorral, meg egy géppel, meg egy projektorral, néhány magnóval tíz misibe került nálunk... Az se gyenge... Bár biztos valami szabványrendszer, vagy ilyesmi lehetett, azokért meg kérnek pénzt dögivel...

I am having fun staying poor.

(#25) Ptech válasza sasa311 (#23) üzenetére


Ptech
őstag

Lehet, hogy 1 Dell Renegade 600 ;] , megyek oda gamelni :DDD [link]

1. lehet, hogy a darabszámok nem stimmelnek
2. lehet, h valaki(k) nagyon jól járt(ak) a közbeszerzéssel

(#26) tiv61us válasza sasa311 (#23) üzenetére


tiv61us
őstag

Hat ha nincs elirva es haromszoros aron vettek monitort, meg kozel 70000-ert diktafont /egyet! egyet nem is szoktak:)// kiragadott peldak, akkor nyugodtan jelentsel fel mindenkit akivel holnap a suliban talalkozol

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#27) Ráczkölke válasza Drizzt (#24) üzenetére


Ráczkölke
tag

Nálunk is kell jegyzetelni (nem is keveset), a fénymásolatok egyre sűrűbben veszik át a tankönyv szerepét, ergó valamelyik felesleges (ezért még 1k-t se fizetnék).

(#28) metaljesus


metaljesus
csendes tag

nálunk is hasonló a helyzet (mármint azzal hogy se wc-papír, de még csak egy szappan se)
gépekkel nálunk nem nagyon volt probléma, a beszerzési árakat meg nem közlik velünk. (bár a sulinkat ismerve nem lepne meg ha ugyanez lenne)
na a lényeg az hogy nálunk két gépterem van, egyikben új gépek xp-vel, másikban p1-esek win95-tel, ahol még egy explorer sem indul el normálisan. (és ezeken ''oktatnak'') egyszer látom, hogy pakolják ki a xar gépeket, egész termet. gondoltam, hú de jó, végre itt is normális gépen lesznek flat monitorral meg xp-vel meg minden. hát meg kellett lepődnöm. egy darab új gépet nem hoztak, helyette lecserélték az összes padot! mert a régi szemétbevaló gépeknek új pad kell. abból a pénzből legalalább 3-4 vadiúj gépet be lehetett volna szerezni. szóval igen. ez mo.

[Szerkesztve]

''A potenciális vásárlóközönség (tkp. a NÉP) a reklámok összetétele alapján büdös, korpás hajú, folyamatosan menstruáló, magát lezabáló, szuvas fogú, dagadt, beteges emberek csoportja, akik szenvednek a vízköves mosógéptől.''

(#29) Robaj válasza _Petya_ (#8) üzenetére


Robaj
addikt

OFF
Remélem ezt elolvasod:)

Tod középsuli. Pár napja voltam benn. Jancsikánál 2,4 ghz-es Celeronok mennek, fent Csabikánál meg zsír új Dell-ek (1 giga ram, 3,2 Ghz, P4, 17''-os TFT moncsikkal)

A fenti 3 milla, alul 2 milla volt. Megkérdezbe RG-t a típusokról, kiszámoltam a szelesben, de még a mustrában is majd fele annyiba kerülnének!

Ja de a 3 millásra van 3 év helyszíni gari.


ON:
A suliknak kötelezően el kell költeni a pézüket megadott helyeken. Ahol megvehetik, azok az üzletek zsíroztak le embereket. A volt sulimba az igazgatónak annyi köze volt a sz.gép beszerzéséhez mint amdnek az intelhez:)).

Ezt csak állambácsinak lehet köszönni.

Nálunk egy évre 5K-t kellett befizetni, de nem volt fénymásolás :)

[Szerkesztve]

(#30) rdi


rdi
veterán

Megismételném: a szakképzési hozzájárulást az iskolák önállóan költik el. Ha gondoljátok, szívesen megteszem mégegyszer...


amivel keveritek az a informatikai normatíva. Ami közbeszerzés és az IBM nyerte....

de hát nyomjátok csak nyugodtan...

[Szerkesztve]

Ja Robaj? És Te el is hitted azt, hogy az 3 milka volt ? Egy gép? Ennyire lebecsülöd a cégeket? Nem vagy Te is kereskedővéletlenül?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#31) Drizzt válasza Ráczkölke (#27) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ilyesmi nálunk is volt akkor, csak nem kellett fizetni... Szerencsére. :U

I am having fun staying poor.

(#32) _Petya_ válasza rdi (#30) üzenetére


_Petya_
őstag

> Ja Robaj? És Te el is hitted azt, hogy az 3 milka volt ? Egy gép? Ennyire lebecsülöd a cégeket? Nem vagy Te is kereskedővéletlenül?

Nem egy gép, hanem az egész teremnyi gép, 10-15 db...szerintem.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#33) rdi válasza _Petya_ (#32) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem is. A mi sulinknak egyrészt jól jött, másrészt lett volna mire költeni, de hát kötött pénz volt...

Kár, hogy a szakképzési alapból nincs pénzünk...

Fej! Tor! Potroh!

(#34) Robaj válasza rdi (#33) üzenetére


Robaj
addikt

2x20 gép

(#35) _Petya_ válasza Robaj (#34) üzenetére


_Petya_
őstag

Akkor igazam volt :) A #1-ben pedig egy kép került majdnem egymillióba. Nem mindegy.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#36) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nálunk a suliban már majdnem minden teremben 3 gigás p4 ek vannak 512 rammal meg 120 vagy 200 gigás vinyóval.De egy teremben is hasonló gépek vannak, de ott tft monitorokkal, de azt mint megtudtam valami pályázaton nyerte a suli, és meg volt szabva, hogy milyen gépeket vehetett abból a pénzből.Bár mád idelye volt a fejlesztésnek, hiszen 5 évig csak szar gépek voltak értsd p2 p3 de ezek már akkor is jobbak közé tartoztak :)

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#37) _Petya_ válasza Jégkokó (#36) üzenetére


_Petya_
őstag

> idelye

Úristen, ezt még nézni is rossz... a suliban van nálatok nyelvtanóra is?

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#38) Jégkokó válasza _Petya_ (#37) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az hogy nem írok mindig helyesen az nem azt jelenti, hogy sík vagyok magyarból, hanem sok esetben figyelmetlenség, de az esetek többségében próbálok ügyelni a hibákra, hogy ne kövessek el annyit.De a szöveg olvashatósági szempontjából az lényegtelen, hogy milyen j t írok

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#39) beencee


beencee
senior tag

Ebben a történetben semmi különös nincs, bár a mérték valóban eltúlzott. A közbeszerzési folyamat lényegéből következően mindig drágább, mint egy normál megrendelés, ráadásul mindig az nyer, akinek nyernie kell, ellenkező esetben azt eredménytelen eljárásnak hívják. ;)
Ez egyszerűen csak egy szépnevű és jól kommunikálható formája a pénzek lecsapolásának.

(#40) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egyébként, hogy a témánál maradjunk. Pénteken a tanár mutatott egy programot, amit az egyik diák csinált tavaly .És hát elég szépen kiakasztotta a 3 gigás p4 es gépet. Pedig nem is volt olyan csúcs grafikája, csak annyi volt benne az extra hogy egy meteor elhúz a kép egyik felén, meg megjelennek ilyen jó kis animált gombok meg mindenféle hangok voltak benne :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#41) sasa311 válasza Jégkokó (#40) üzenetére


sasa311
veterán

tán nem vot norálisan optimalizálva :D
Kering a neten egy doom szintű kis játék, 250 K és kiakasztja a P4-eket :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#42) Jégkokó válasza sasa311 (#41) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az lehetséges, hogy nem volt rendesen optimalizálva, bár 1024X768 as felbontásba ment csak, de lehet, hogy egy ati 9250 es kártya volt csak kevés neki, és egy rendesebb vga val vígan futott volna :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) TudorVigyor válasza sasa311 (#41) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Tudnék írni 1K-n olyan programot, aminek lassú az X2. Gagyit írni ugyanis nem nehéz.

(#44) sbazsi


sbazsi
veterán

elirták a darabszámot? :F
ne nevettess!
kiiírja, hogy 66015 (figyeled a végén nem 3db nulla van)

ez a számítógép konfiguráció egyébként tényleg érdekes.
mi lehet ez, ha ott van alatta, hogy intel **5 számítógép?

Talán notebook lenne?
mert akkor stimmel, hogy csak két monitort vettek.
vajon milyen notebook?
[link] ez, vagy [link] ez?
előbbi, hogy több maradjon zsebben, utóbbi, hogy használni is lehessen...

(#45) arpeen2


arpeen2
senior tag

A mi iskolánk (is) kap néha érdekes áron dolgokat. Csak egy csepp a tengerből : érkezett pár gép és hozzájuk ''multimédiás hangszóró''-nak nevezett boltban 800Ft-ért megvehető ''azellenségemneksemkívánom'' hangszóró. Term. közbeszerzéssel. Darabjáért 25.000 Ft-ot fizetett ki az állam a mi pénzünkből.

Azért az éremnek van másik oldala is. A vadonat új gépeken, amiket időnként kap az iskola, max 2 nap elteltével megjelennek az összefirkálások, billentyűk kipattintása, egerek, bill-k vezetékének megtörése, eltépése. Monitorok összefirkálása, rendszerfájlok letörlése, vírusirtó letörlése stb. Pedig nem is kisegítő iskola, hanem egy sima szakközép/gimnázium. Nem mondom hogy mindenki ezt csinálja, de még soha nem is volt gazdája semminek sem. Egy kis megbecsülés is kellene az értékeknek. Tudom ez már OFF volt, de biztos magukra ismernek néhányan.

(#46) sbazsi válasza Robaj (#2) üzenetére


sbazsi
veterán

20 gép, 3 milla.
az 150 eft gépenként.
nem tudom monitorral, vagy anélkül, de az még normális árnak tűnik, persze tudni kellene a konfigot, mert ha vmi gazdaságos pc ami 50k-ból megvan, és monitor sincs hozzá, az azért elég durva...

(#47) Jégkokó válasza arpeen2 (#45) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nálunk szerencsére már az új gépekre jobban vigyáznak mint a régi szarokra.Bár a törléses dolgokat meg lehet nagyon egyszerűen oldani, hogy ha korlátozzák a diákok hozzáfárásét a géphez, vagyis ha nem törölhet semmit se meg nem is telepíthet, akkor kicsi az esélye annak, hogy elcsessze a gépet :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#48) sbazsi válasza arpeen2 (#45) üzenetére


sbazsi
veterán

biztos drága lenne egy kamera megfigyelésre.
hidd el, az első emberkével ha kifizettetik a károkat, utána nem nyúlna hozzá senki...

(#49) Drótszamár


Drótszamár
őstag

HP Laserjet 3030 A4 fekete-fehér multifunkciós készülék 1 db 313000 Ft

LOL. Ez legroszabb esetben 150.000 Ft-ba került annak aki szállította, de szerintem ha ügyes volt akkor max 120.000-ból megúszta.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#50) Jégkokó válasza Drótszamár (#49) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát ez az.Ennyi pénzért már 3 at is simán lehetne kapni, bemegy az ember bármerlyik nagyobb számtástechnikai áruházba vagy a medi marktba és megvesszi olcsóért és ugyan azt kapja csak a harmadáért :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.