Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Destry


Destry
csendes tag

Sziasztok!

A következő dologban kérném a tanácsotok, véleményetek. Adott egy Sapphire HD2600XT DDRIII as kártya,amin ugye a gyári hűtő muzsikált,ez fedte a ramokat is.

Mivel ezen bedöglött a venti, szereztem rá egy másik hűtőt ami viszont abszolut nem hűti a ramokat.

Mi a véleményetek, alap órajelen a GDDRIII as ramok elmennek a külön hűtés nélkül, vagy mindenképp kell rá vmi? A sapphire passziv vga-ja szintén nem használ külön ram hűtést, pedig elvileg teljesen u.a. a nyák és minden alkatrész, csak kapott egy bordát.

Kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez esetben mit tegyek. A HIS hűtő egyébként Arctic Cooling, találkoztam már a gyártó több mondelljével is és a silencerek közül egyik sem tér ki a ramok hűtésére, azaz nem mellékelnek hozzá semmilyen alternativ hűtést, kizárólag a GPU-ra koncentrálnak.

A kérdésem tehát a következő: ha valaki lecseréli a DDR2-DDR3 as VGA ján a hűtést hasonlóra, kell e külön figyelmet szentelni a ramoknak, vagy elmennek plusz hűtés nélkül?
(természetesen alap órajelekre gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#2) vakond5 válasza Destry (#1) üzenetére


vakond5
őstag

1. :D

Szerintem bízhatsz az Arctic Cooling-ban, de sose baj ha hűvösek a cuccok egy vga-n, úgyhogy be kéne szerezned pár ram sünit pl Zalman-t vagy valamit.. ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3) Воланд


Воланд
titán

Azonnali VGA-s kérdések órája

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.