Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Ludovicus válasza kisninja (#300) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Este kb. fél 9 körül csörgött a telefon (jól meg is lepődtem), aztán gép bemondta az örömhírt.
A modemmel még nem volt bajom, sőt, ahogy máshol már írták router funkciókat is elláthat, bár csak egy eth kimenet van rajta. Típusos öszvérmegoldás.

(#302) kisninja válasza Ludovicus (#301) üzenetére


kisninja
őstag

Hi még nem szoltak de modemet bekapcsolom azt jelzi hogy látja az adsl szervert, sajnos még nincs azon a helyen gép de a modem jelzi :D
érdekes hogy nem szólnak ....???

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#303) Ludovicus válasza kisninja (#302) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Lehet, hogy nem voltál otthon, mikor érkezett az örömhír? :U Viszont a gépet gyorsan pakold át...

(#304) dhizzy


dhizzy
csendes tag

Hi!
Éppen egy 3mbit-es Externet interneten filózok.
Mit tudtok erröl, mennyire megbízható?
Milyen gyors az itthoni és külföldi szerverekre? (ping/ms)
kösz a helpér

A lényeg a részletekben rejlik

(#305) LOTR


LOTR
addikt

ADSL otthoni csomag (szereld magad) 512 Kbit 1 év 0 Ft + ÁFA 5580 Ft + ÁFA

ilyen netem van, oda van írva, hogy 3 db email cím, webtárhely, meg ilyenek, ja és vmi ajándék is volt még-persze sosem kaptam meg :)
hogy tudom regisztrálni az email címeket, meg a tárhelyet?
köszi!

One Ring to rule them all

(#306) ToBeY válasza LOTR (#305) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Írni kell az ügyfélszolgálatnak e-mail-t hogy szeretnéd a +2e-mailt címet (egy ugyebár van alapból)Majd mekérdik e-mail-ben mi legyen az user és a pass a 2 email-nél és ennyi.Tárhelyet is lehet hogy kérni kell.... azt nem tom sajna

(#307) dhizzy


dhizzy
csendes tag

(#304) PLZ HEELP :(

A lényeg a részletekben rejlik

(#308) ToBeY válasza dhizzy (#307) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én június óta használom csak 2mbit-est és semmi gond nincs vele minden megy királyúl.
Ja és ne off-old szét a topicot thx :B

[Szerkesztve]

(#309) Sefter


Sefter
veterán

segítsetek please!

az asztali gépemre van kötve a net (externetes :) )egyik napról a másikra nem tudtam felmenni, ha a notimra kötöm, akkor tökéletesen megy, a gép hálókártyája jó, mert a notit géppel összekötve tökéletes....
valami szoftver gondra gondolok, más ötletem nincs...

Psn ID: sefter_hun

(#310) ToBeY válasza Sefter (#309) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nincs valami tűzfal telepítve az alap XP kívűl?Norton előszeretettel csinál ilyesmit!

(#311) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Jófejek ezek az externetesek, ma kb egy óráig nem tudtam felmenni, kb ilyenekkel van tele a log:

Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: PPP session is 8013
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Using interface ppp0
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Connect: ppp0 <--> eth1
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Couldn't increase MTU to 1500
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Couldn't increase MTU to 1500
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Remote message: ^M^JYou are already logged in - access denied^M^J^J
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Couldn't increase MTU to 1500
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:11:56 rufus pppd[24426]: Connection terminated.

és ez ismétlődik százszámra. :((( Valaki bejelentkezett tőlem? Az hogy lehetséges???
Később már csak ilyenek:

Nov 15 20:48:07 rufus pppd[28756]: PPP session is 8815
Nov 15 20:48:07 rufus pppd[28756]: Using interface ppp0
Nov 15 20:48:07 rufus pppd[28756]: Connect: ppp0 <--> eth1
Nov 15 20:48:07 rufus pppd[28756]: Couldn't increase MTU to 1500
Nov 15 20:48:07 rufus pppd[28756]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:48:07 rufus pppd[28756]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:48:07 rufus pppd[28756]: Couldn't increase MTU to 1500
Nov 15 20:48:07 rufus pppd[28756]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:48:07 rufus pppd[28756]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:48:37 rufus pppd[28756]: Couldn't increase MTU to 1500
Nov 15 20:48:37 rufus pppd[28756]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 15 20:48:37 rufus pppd[28756]: Connection terminated.

persze a 24 órás ügyfélszolgálatuk elérhetetlen :(((

╚╦╦╦

(#312) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Elmondom amit tudok....gáz......

Szal haverom és én egy switcchel osztottuk a netet egyszerre simán fent lehettünk ketten hárman is..........aztán a mai nap próbálok kapcsolódni......nem megy....teló havernak....felhív externet és állítólag az eddigi 2-3 gépes egyidejű hozzáférést megszüntették Tonline nyomásra vagy mi................?????????????? Egyszerre csak egy gép hajlandó kapcsolódni a másiknál kiírja hogy a jelszó érvénytelen.... ???

Szal állítólag kell vennünk egy routert, hogy ezen problámánk megoldódjon...........

Esetleg tud még valaki a témáról bővebben.....??????????


Sziasztok!!!

(#313) Sefter válasza ToBeY (#310) üzenetére


Sefter
veterán

nincs semmi ilyesmim, pont a beállítások miatt :)

Psn ID: sefter_hun

(#314) proradeon válasza Tigi (#256) üzenetére


proradeon
őstag

Na figyu elmondom a temat: Haverom asszem tv-netnel vagy enternetnel rendelt dsl-t es nem kotottek be 65 napon at hivogatta oket es mindig ezt mondtak hogy port hiany van... aztan tesoja bement a t-onlinehoz (ahol meg lehet rendelni) lemondani.. kerdeztek tole hogy miert elmondta aztan mondta az elado hogy ''de at ott lehet t-online-os adsl-t kotni'' '' Milyen szolgaltatonal rendelte?'' -''tvnet (vagy enternet nemtom)''. -'' Jah az más.''

Xal ebbol en csak azt tudom levagni hogy azt akarjak hogy t-online-ost rendeljen minedenki, mert akkor az egesz havidij amit befizetnek a felhasznalok nekik menne, nem kene ''osztozniuk'' mas szolgaltatokkal.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#315) Ludovicus válasza RedAnt (#311) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Nálam tegnapelőtt produkált hasonlót (Couldn't increase MTU to 1500), kb. tizedszerre tudtam feljutni, de akkor is akadozott. Ami furcsa: két perccel előtte vindóz alatt működött minden :F

(#316) RedAnt válasza Ludovicus (#315) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Ma megint volt egy ugyanilyen kimaradás, kb 20:10-20:20-ig tartott :((

╚╦╦╦

(#317) Grunya


Grunya
aktív tag

Kicsit előregondolkoztam:

- Mi lesz júliusban, mikor lejár a jelenlegi adsl prepaid előfizetésem? Meghosszabbítani csak a 2005-ös árakon tudom majd, vagy igénybe vehetem az aktuális akciókat? Tudja ezt valaki? Esetleg tapasztalat??

(#318) Grunya válasza Grunya (#317) üzenetére


Grunya
aktív tag

UP!

A ''PrePaid 512k'' és ''Szereld magad'' csomagok akciós árait csak azok számára tudjuk biztosítani, akiknek a telefonvonalán a megrendelést megelőző 3 hónapban nem volt ADSL szolgáltatatás.

Ezért kérdezem....

Úgy tűnik, hogy itt inkább ügyfélszerzésről van szó..

(#319) Ludovicus válasza Grunya (#318) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Szvsz a ''nem akciós'' árakat kell majd fizetned. Vagy, ha csak a net miatt van telefonvonalad, lemondod a régit és rendelsz egy új számot, erre pedig kötsz egy akciós adsl-t.

(#320) jeges válasza Grunya (#318) üzenetére


jeges
senior tag

sztem térj vissza a témára jövő március-áprilisban.
minek idegesíted magad olyan kérdésekkel, amikre nincs válasz jelenleg?
amit meg idéztél, az biz' úgy van - egyelőre. azaz az ''emelt'' díjat köllene fizetni, ha most járna le - legjobb tudomásom szerint.

(#321) kano válasza Ludovicus (#319) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor már sokkal egyszerűbb, hogy ha lemondja a netet, vár 3 hónapot és köttet egy akciósat. :))

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#322) cocki


cocki
tag

Én is az externetesek népes táborába tartozom múlt szombat óta. Szereld magad kategóriásom van 512-es na szombaton rengetegszer megszakadt a kapcsolat és úlyra kellet tárcsáznom de nem írt ki olyat mint korábban ecsetelték , csak 30 percenként mindig megszkadt a kapcsolat, ez mi a túrótol van beállítják a benti szerverekett vagy mi? Még egy dolog valahol azt olvastam , hogy januártól sávszél emelés esedékes a matávnál, akkor ennek a jótékony hatása ránk is vonatkozni fog vagy nem értem az externet is sávot emel majd?

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#323) ToBeY válasza cocki (#322) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én azt olvastam hogy karácsonyi meglepi lesz a sávszélemelés.
Persze akkor fogunk majd igazán meglepődni ha nem lesz semmi!,mert hogy kacsa volt az egész,ahogy a szeptemberi:C

[Szerkesztve]

(#324) cocki


cocki
tag

:D Hát akkor a jézuska hozza a sávszélet ja de jó :D , demég mindig ledob a rendszer félóránként és ez idegesítő, vagy azért van mert isdn vonal van melette nem tudom.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#325) ToBeY válasza cocki (#324) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem mióta bekötötték teljesen jó.kop kop kop:))

(#326) pedro12


pedro12
csendes tag

Sziasztok!
Én is a napokban szerettem volna online szerződést kötni az 512-es ''Szereld Magad'' csomagra, de idóta módon rosszul adtam meg az email címem. Már írtam az ügyfélszolgálatnak a helyes cím miatt, de azóta sem jött semmi válasz(2 napja). Szerintetek ilyenkor mia teendő? Csináljak egy új szerződést, hisz hiába várom a visszajelzést(magát a szerződést emailban). Ezt egyébként automata végzi? Leírná valaki a menetét az egész procedúrának(mennyi idő elteltével kapott emailt, modemet stb.) Köszönöm előre is a válaszokat. Most probáltam telefonon is elérni őket de nem veszik fel... :(((

(#327) Ludovicus válasza pedro12 (#326) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Vélhetően automata küldi vissza az előfizetői szerződést, mert nekem kb. 1 percen belül megérkezett. A továbbiakról: kb. 3-4 nap múlva élesítették a vonalon az adsl-t, a modem pedig egy hét múlva jött. Mondhat bárki-bármit, telefonon még én sem tudtam velük kapcsolatot teremteni, viszont a levelekre általában aznap válaszoltak.

(#328) pedro12


pedro12
csendes tag

Köszi a válaszodat! Megprobáltam új szerződést kötni, de azzal a hibaüzenettel dobott vissza, hogy ''már szerződés alatt van a telefonszám''. Ezek szerint mégis folyamatban van az ügy. Ezzel az emailra kapott szerződéssel kellett valamit kezdeni, mármint visszaküldeni vagy hasonló? Vagy az egész formalitás, és kézbesítik levélben is a szerződést? Köszi a válaszokat.

(#329) Ludovicus válasza pedro12 (#328) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

A szerződés mellett kaptam egy nyilatkozatot is mellyel hozzájárulok, hogy a vonalra az Ext. telepítse az adsl-t. Elvileg a szerződés a két fél aláírásával lesz hatályos, ill. a nyilatkozat kitöltésével, de sem a válaszlevelükben, sem máshol nem volt konkrétan leírva (az ÁSZF-t még nem olvastam végig :U), hogy kitöltve küldjem vissza ezeket, így máig nem tettem meg... a szolgáltatásuk pedig él.

(#330) kano válasza pedro12 (#328) üzenetére


kano
nagyúr

Nem kell semmit csinálnod a szerződéssel. Próbáld többször telefonon, néha lehet velük beszélni. Nekem amikor sürgősen kellettek akkor mindig sikerült.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#331) Sytex


Sytex
tag

Jól látom hogy az externetnél most nem kell 3 hónapot várni szolgáltatóváltásnál. És nincs belépési és egyéb díj, csak a havidíj? Vagy valami elkerülte a figyelmemet?

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#332) Sytex válasza Sytex (#331) üzenetére


Sytex
tag

Sikerült nagynehezen elérni az üfsz, úgyhogy dec 6-után jövök közétek externetesek ;)
A tré meg elmehet a limitjével ahova akar.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#333) Anal Boss


Anal Boss
csendes tag

hali!

megrendeltem az externettől a pre-paid csomagot, és emailben el is küldték a szerződést. viszont nem írták hogy mit kell csinálni, küldjem vissza nekik? vagy csak várjak? valaki végigjárta ezt már?

(#334) Anal Boss válasza Anal Boss (#333) üzenetére


Anal Boss
csendes tag

valaki? sajna az ügyfélszolgálatot nem tudom hívni, mivel távolsági hívás és egy csomót kell várni....

(#335) ABnormal


ABnormal
őstag

amióta közöltem az externettel,hogy az 1éves szerződés lejárta után nem akarom a net szolgáltatást igénybe venni folyamatosan 1Mbit körüli sebességem van!!! pedig 2Mbit-es kapcsolatot fizetek. emailokra nem válaszolnak,telefonon elérni nem lehet őket. azért kellett közölni velük,mert apróbetűvel az van a szerződésben,hogy amennyiben a szerződés lejárta előtt 1hónappal nem mondom fel akkor automatikusan 1évvel meghosszabbodik.... jó kis helyzet,mi? ha nem akarom tovább a netet tőlük akkor már nem is adják a 2Mbitet...

(#336) darkman1 válasza Anal Boss (#333) üzenetére


darkman1
csendes tag

Hali!

Szerintem akik itt vagyunk eleg sokan vegigcsinaltak ezt a dolgot.
Semmi gaz nincs a levellel kapcsolatban,nem kell vele semmit csinalni.
Viszont a telefont nem tudod meguszni,mert mindenkeppen kell beszelni veluk hogy mikortol aktivaljak a cuccos a levelben megadott jelszoval.
Nalam ugy mukodott,hogy mikor jott a telefonos,aki lekototte a vonalat+lerakta a modemet,akkor utanna beszoltam az ugyfelszolgalathoz,ahol egybol klikkelgettek egy parat,majd megkertek,hogy csatlakozzak fel az internetre,azota megy a dolog.
Gondolom a tobbieknek is hasonlo volt a menet.

(#337) Waterman válasza Anal Boss (#334) üzenetére


Waterman
aktív tag

Ez miért lenne távolsági hívás?
40-200-495

Próbáld ki!!


A szolgáltató adatai:
Cím: 5000 Szolnok, Szapáry út 18. E-Mail: externet@externet.hu
Weboldal: www.externet.hu Telefon: (56) 523-111 Fax: (56) 523-110
Megjegyzés: Az Externet telefonos ügyfélszolgálata:
Telefon: 06 (40) 200-495,
Fax: 06 (56) 523-110
E-mail: externet@externet.hu
A telefonos ügyfélszolgálat információkkal a nap 24 órájában áll az érdeklődők rendelkezésére.

Az adatok a [link]-ról vannak.

(#338) Waterman válasza ABnormal (#335) üzenetére


Waterman
aktív tag

''Felek megállapodnak abban, hogy ha a határozott
időtartam lejárta előtt legalább 30 nappal az Előfizető
nem kéri írásban a szerződés megszüntetését, úgy a
szerződés a határozott időtartam lejártakor azonos
tartalommal határozatlan idejűvé alakul át.''



Az enyémben ez van.Lejárat után azonnal felmondható,akár.

(#339) ABnormal válasza Waterman (#338) üzenetére


ABnormal
őstag

2. Szerzõdés idõtartama.
A Szerzõdés határozott idõre, a szolgáltatás üzembe helyezésének kezdõ
idõpontjától számított 1 vagy 2 évig szól. Felek megállapodnak abban, hogy
amennyiben Elõfizetõ jelen Szerzõdés aláírását követõen a szolgáltatásra
vonatkozó igényét visszavonja, úgy köteles Szolgáltatónak a létesítéssel
kapcsolatosan felmerült valamennyi költségét megtéríteni. Amennyiben
valamelyik fél a Szerzõdés lejárta elõtt legalább egy hónappal az ellenkezõjét
nem kéri a Szerzõdés automatikusan egy évvel meghosszabbodik.


az enyémben ez van.

(#340) cocki


cocki
tag

múltkor írtam a megszakadós problámáról csak annyi jutott eszembe , hogy lehet e a hiba azt UTP kábelben mikor megszakad a kapcsolat, hogy emiatt van.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#341) Waterman válasza cocki (#340) üzenetére


Waterman
aktív tag

Ha kicseréled a kábelt okosabb leszel.Ha leírod ide a tapasztalataid akkor mi is. :)

(#342) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Jaj kezdek aggódni, pont egy hete rendeltem szereld magad 512-t, de a visszaigazoló email-en kívül semmi visszajelzés :( . Nektek mikor jött a modem, mikor aktiválták a netet? Olvastam ilyen 4 napos történeteket is. Biztos teljesen szokványos a dolog, csak már nagyon jó lenne kábelen stabilan netezni.

[Szerkesztve]

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#343) .:ADAM:. válasza .:ADAM:. (#342) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

És a 8. napon lőn ADSL... :R

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#344) cocki válasza Waterman (#341) üzenetére


cocki
tag

nemcsak a kábelt cseréltem ki de a szolgáltatások közzött a tCP/Ip netbiost is autómatikusra állítottam és lehet hogy ettől lett jó de indításkor még mindig csinál olyat néha , hogy azzal indít vinfos betöltéskör hogy a háló káel nincs bedugva de utána 1-2 s múlva indítom a netet és van net, furcsa.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#345) pedro12


pedro12
csendes tag

Sziasztok!
Én egy hete tartozom az Externetesek táborába. Nekem 10 nap alatt települt az ADSL. Nagyon megvagyok elégedve eddig. Remélem később se lesz probléma. A Huawei ketyerét valakinek sikerült routerként beüzemelni? Más fórumon már kitárgyaltuk, de nekem nem megy. Lehet a szolgáltató részéről van blokkolva?

(#346) Sytex


Sytex
tag

Fax t-offline felé elküldve. Online megrendelés externet felé elküldve. Kiváncsi vagyok hány nap lesz, és hogy tényleg kiesésmentes lesz-e a váltás.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#347) Waterman válasza Sytex (#346) üzenetére


Waterman
aktív tag

Én is ''kiesésmentes''-el jöttemát az Externethez.Két nap alatt lebonyolódott a váltás.Ha a T-akármi értesít,hogy már nem a régi ADSL netem él hanem az uj,akkor az a néhány fölösleges próbálkozásom sem lett volna.De így is valóban kiesésmentesnek nevezhető.

(#348) Sytex válasza Waterman (#347) üzenetére


Sytex
tag

Nekem még meg kell várnom a T-offline elengedőnyilatkozatát, amit el kell faxolnom az externetnek

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#349) Waterman válasza Sytex (#348) üzenetére


Waterman
aktív tag

T-akármi nemtudja az Externet faxszámát? :)

Én ímélben lemondtam az egyiket''szolgáltatóváltás'' megjelöléssel,két perc mulva online megrendeltem az Externetest ''szolgáltatóváltás'' címszóval.Ez volt egy hétfői napon.Szerdán hasított az Externetes ADSL.

Régi szolgáltatóm küldött egy mélt,hogy nincs lejárt tartozásom feléjük,ezt továbbküldtem Externetnek.Ennyi.Azt ígérték,hogy ezt postán is elküldik,de még nem ért ide,ha itt lesz elfaxolom,ha nem jön hát nem jön.

(#350) Sytex válasza Waterman (#349) üzenetére


Sytex
tag

Végülis nálam is igy van, azt igérték hogy 8 napon belül elemilezik, vagy postázzák. De addig az externet hozzám se szól, csak látják hogy megrendeltem. Ha megjön kinyomtatom és elfaxolom. Az a biztosabb. Nem egy emilem volt már amire nem válaszolt az externet.

Szerk: Mik a tapasztalataid az externetes ADSL-ről? Szakadás, sávszél csökkenés, valami?


[Szerkesztve]

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.