Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) adakiller válasza #32577792 (#1000) üzenetére


adakiller
senior tag

hát igen, ez számomra is meglepő, mivel múlt 7en adategyeztetéskor azt mondta a csajszi, hogy előőször kiküldik a szerződést, amit vissza kell küldeni, és csak utána jönnek majd szerelni a vonalat. persze eddig szerződés nyista, vonal meg műxik. tegnap érdeklődtem t-com nál és tudni akarták az ügyfélszámot. mondom olyan nincs, és nem akarták elhinni. mondták anélkül nem lehet működőképes vonalom. pedig ezek szerint lehet...

(#1002) #32577792 válasza adakiller (#1001) üzenetére


#32577792
törölt tag

ja, azt nekem is mondta, hogy majd postázzák és küldjem vissza - megjegyzem, még ez sem jött- de ha hamarabb jönnek, és bekötik, az maga a szerződés :F

(#1003) adakiller válasza #32577792 (#1002) üzenetére


adakiller
senior tag

nemhiszem. a bekötéskor aláírtam egy fecnit a beüzemelésről, de saját példányt nem kaptam, csak a vezetéknélküli telót. tehát én a mai napig nem tudom az ügyfélszámomat se...

de gondolom majd amikor megjön a rendes szerződés, majd jön mellé fain csekköteg is... szal én nekem inkább ne is küldjék szerződést :DDD

(#1004) brazso válasza ToBeY (#970) üzenetére


brazso
tag

Meg tudnád mondani hol lehet Dlink 380T-t vásárolni? T-Pont-okban? Kaptam egy Dlink 360R-t a kipurcant Askey helyett, de ha nem leszek elégedett vele, beruháznék egy megbízhatóbb ADSL modembe.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#1005) ToBeY válasza brazso (#1004) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Pl itt [link] a gépboltban lehet,nem olcsó 11700 viszont nagyon jó modem.
De az is jó ha találsz valahol olcsón 360T rányomod a fris firmwaret az is jó azt mondják.

(#1006) #32577792 válasza adakiller (#1003) üzenetére


#32577792
törölt tag

na, a szerződés már megjött

(#1007) adakiller válasza #32577792 (#1006) üzenetére


adakiller
senior tag

érdekes... :) :) :)

(#1008) Switch333


Switch333
tag

Hy! Kinek mennyi időbe tellett ez az egész bekötéses procedúra mert más társaságoknál a modemmel együtt elküldik a szerződést is itt viszont(EXTERNET) külön postázzák ki. Tehát a modem már nálam van de amíg a szerződést nem küldik felnyomhatom a ........! :((( Várom a reakciókat!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#1009) kigyi_23 válasza Switch333 (#1008) üzenetére


kigyi_23
addikt

Viszonteladó révén elég sokat kötök úgyhogy van tapasztalatom ez ügyben.
Úgy 4-7 nap között van a bekötés vége (ilyenkor már netezhet otthon az ügyfél)
A szerződést nemtudom hogy oldják meg mostanában de a hétvégéket beleszámítva 7 napos bekötések sztem nem rosszak pedig most eléggé leterheltek a t-com szakemberei a sávszélnövelés miatt.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1010) Switch333 válasza kigyi_23 (#1009) üzenetére


Switch333
tag

Köszöntem a válaszod! Már csak arra nem találom az észérvet hogy miért nem lehet a modemmel együtt elküldeni a szerződést?! :F Abban viszont igazad van hogy mostanság a helyzet elég meleg a sávszélnövelés miatt.

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#1011) #32577792 válasza Switch333 (#1008) üzenetére


#32577792
törölt tag

én 19-én adtam le a megrendelést, tegnap küldték ki a tíkomos szerződést, ennyi.
ha húzok vonalat, akkor van, de ők nem szaggatják magukat :(((

(#1012) bbchris válasza adakiller (#993) üzenetére


bbchris
senior tag

Nahh pontosan úgy volt hogyha 11-ig bedom az emelést 512-ről 1 megára akkor elvileg menni fog , nos 11-én fel is adtam a 1 Megabites bővítésre a faxot és elvileg így bele kellene hogy essek az emelésbe . Bár ugye 28-ig nem háboroghatok mivel addig szól a határidő .

(#1013) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Sziasztok!
Van valaki Szolnok és környékéről akinek már megemelték a sebességet?
Nálam csak annyi van, hogy vagy 3x 1-2 órát volt magas, de mindig visszarakják alap 2mbitre. :((

(#1014) adakiller


adakiller
senior tag

na 6 nap alatt be lett kötve aktiválva minden. dlink 360R modemet kaptam.

6523 kbit/s down
424 kbit/s up

a t-online tesztszerverén mérve

(#1015) gerg82


gerg82
csendes tag

Sziasztok!

Nektek nem szakadt meg a net kb 19:00fele??Mert nekem elkezdett szakadozni!Csináltam gyorsan egy mérést és 10 mbit-et mért a 2mb-os megemelt netem!Utánna megint megszakadt majd leugrott 6ra utánna 3ra és egy 10 perce visszaállt a megameltre ami 6791 kb/s ra!! :F :F :F :F :F

(#1016) adakiller


adakiller
senior tag

nálam nem volt szakadás

gondolom most tesztelgetik a vonalad ;)

(#1017) ksasa67 válasza gerg82 (#1015) üzenetére


ksasa67
csendes tag

Behalt a t-com szervere... Nagyon sok embernek megállt.

Üdv. Sasa.

(#1018) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Én már vagy 3-4 napja esténként kb. 10 perc kínlódásal tudok feljönni netre :W
Nem lesz jó ez a sávszél emelés, mert nagyon leterheli a rendszert és nem enged fel. Mindig azt írja csatlakozáskor, hogy a hálózat túlzsúfolt.
Remélem azért a 2mbitről elmozdulok fölfelé és legalább egy duplázás meg lesz:)

[Szerkesztve]

(#1019) #32577792 válasza gerg82 (#1015) üzenetére


#32577792
törölt tag

tessék már pontosnak lenni:
10 mbit
2mb
6791kb/s :Y

(#1020) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Más kapott ilyet?

Tisztelt Előfizetőnk!

Ezúton értesítjük, hogy Társaságunk szétválasztja az ADSL hozzáféréseket korlátlan, illetve forgalommért szolgáltatásokra.
Tekintettel arra, hogy Ön korlátlan ADSL szolgáltatást vesz igénybe, kérjük változtassa meg ADSL bejelentkezési azonosítóját az alábbi módon:

Jelenleg használt azonosító: <az Ön azonosítója>@externet.hu
Új azonosító: <az Ön azonosítója>@uw.hu

Tehát mindössze annyit kell tennie, hogy a login névben kicseréli @externet.hu részt @uw.hu-ra. Azonosítója és jelszava nem változik, eddig használt szolgáltatásait változatlanul tudja használni.

Üdvözlettel,
Externet Kft.

(#1021) N3gro válasza ToBeY (#1020) üzenetére


N3gro
aktív tag

Én is kaptam, érdekes ez az uw (ultraweb???? :F )

(#1022) bbchris válasza ToBeY (#1020) üzenetére


bbchris
senior tag

Érdekes én még nem kaptam ilyet , viszont megemelték a sávszélességemet 4 Megabitre , nagyon király a letöltés és a feltöltés is jó . Szal ismét nem csalódtam az externetben illetve kellemeset csalódtam bennük . Szerintem még egy jódarabig náluk leszek még ha nézzük az árakat az övék az egyik legkorrektebb.

(#1023) bbchris válasza bbchris (#1022) üzenetére


bbchris
senior tag

Ui : Igen leszakadások mostanában vannak de ugye ezt meg is írták hogy az átállás miatt lesznek kimaradások . De ha az évek tapasztalatát nézzük még sosem volt kimaradás most már több mint mésfél éve . A sebesség mindig megvolt az anno még 512k majd 1 Megabit most meg már a 4 .

(#1024) ToBeY válasza bbchris (#1023) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nálam rendszeresen előfordúl kisebb,nagyobb szakadás 1-2-3 havonta.A legdúrvább az volt mikor 1napig nem volt net,de a modemen éget minden led hogy ok

(#1025) Tigi válasza ToBeY (#1024) üzenetére


Tigi
őstag

Nekem is szakadozik néha pl. tegnapelőtt kb. 5 percenként szakadt a net.

Most volt 2 hete, hogy küldtem az Externetnek faxot és emailt is csomagváltásról, de még nem kaptam semmi választ pedig már kiváncsi lennék, hogy mennyibe lenne a 4 ill. 8 megás net.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1026) Noxy válasza Tigi (#1025) üzenetére


Noxy
veterán

A Tikom szarakodik az emelésekkel le is irták hogy szadhat a net, amíg nem fejezik be.

pedig már kiváncsi lennék, hogy mennyibe lenne a 4 ill. 8 megás net.

Van neted, meg böngésződ ahol ezt meg tudtad volna nézni:[link] :W

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1027) tope válasza Noxy (#1026) üzenetére


tope
addikt

Az én értelmezésem szerint ez nem ugyanaz, mert ő nem szolgáltatót akar váltani, hanem csomagot, mellesleg engem is érdekelne, hogy 1 megáról 4-re váltani mennyibe fájna havi szinten, meg persze a csomagváltás díja.

(#1028) Noxy válasza tope (#1027) üzenetére


Noxy
veterán

Bocsi azt nem írta hogy milyen van most neki.

-512 Kbit/s --> 1 Mbit/s
-1 Mbit/s --> 4 Mbit/s
-2 Mbit/s --> 8 Mbit/s
-3 Mbit/s --> 8 Mbit/s
Ez az emelés amit ingyen kap.
Ha a 512 Kbit/s-t 1 Mbit/s-re emelik neki és nem elég, akkor lásd a tarifa táblázatot.

-4Mbit/s - ADSL Bravo 6270 HUF (Bruttó)
-8 Mbit/s - ADSL Charlie 8280 HUF (Bruttó)

PrePaid csomagnál valamivel kevesebb.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1029) D@ni88


D@ni88
addikt

tényleg érdekes ez az email. én azthittem h nincs is korlátolt csomaguk :D na mind1. szval akkor csatlakozásra mosmár felhasználónév@uw.huval kell menni? :D

[Szerkesztve]

(#1030) D@ni88


D@ni88
addikt

na egyre érdekesebb a dolog :D
most hívott fel egy invitel ADSL-es csaj és mondta h faterral szeretne beszélni. (apu nevén van a telefon aztán nem tom mi lesz)

(#1031) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Érdekes én nem kaptam ilyen emailt, a haverom meg igen (azt írtam be)Ő a szemben lévő házban lakik,én viszont 2éve vagyok externetes (júniusban 3) ő viszont csak 1éve

(#1032) D@ni88 válasza ToBeY (#1031) üzenetére


D@ni88
addikt

nem lehet h te korlátozott csomagban vagy?

(#1033) Kiskutya


Kiskutya
veterán

valaki vigasztaljon meg hogy jo ez az externet mert most uj lakasba koltoztunk es gondoltam hogy kiprobalom a chello utan az adsl-t is foleg igy hogy emeltek, a upc-tol szamlazasi meg egyeb ugyfelszolgalati hibak miatt el akartam jonni es az externet tunt jo megoldasnak. 5.en kaptam meg a modemet 1 d-link pontos tipusat nemtom mert nem otthonrol irok de talan 360 a lenyeg hogy 3 nap alatt tobbet hivtam az ugyfelszolgalatot hogy legyen net mint a chellonal 6 ev alatt. maga a net jol megy mar amikor mukodik gyors is meg minden de ugye ezeke a fagyasok es modem resetek nem fognak tartosan menni es talan csak a fejlesztesek miatt van? a masik gondom hogy ha nem oldodik meg a problemam reset vagy aramtalanitassal akkor az ugyfelszolgalatnal mindig lepasszolnak a t-com-nak es az elmeletileg 72 oran belul csinalja meg na most ez a 72 ora kicsit idegesito. a chellonal max fel napot vartam de ez is csak a kezdetek kezdeten fordult elo es modem resetet is kb 1 eve nem csinaltam. szoval jo lesz ez az externet nekem vagy nagyon mellenyultam es sirjam vissza a chellos idoket?

ui:
ez a 72 oras dolog meg azert is erdekes mert en neten dolgozom es napi szinten adom le a rendeleseket tehat nekem 1 nap kieses is gaz!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

hmm...

(#1034) ToBeY válasza D@ni88 (#1032) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem hiszem,legalábbis nem tudok róla nekem senkisem szólt. :DDD Meg hát elég szépen töltök le,és a sebességen nem változott soha.

(#1035) D@ni88 válasza ToBeY (#1034) üzenetére


D@ni88
addikt

és tényleg adatforgalmat lehet e mérni?

(#1036) Noxy válasza Kiskutya (#1033) üzenetére


Noxy
veterán

Valszeg kaptál 1 d-link 360R tojás főzö modemet. , Tikom hálózatához előre konfiguráltan kerülnek ki a gyárból, nem lehet rajtuk semmit konfigolni.
A szakadásokról 99% a Tikom tehet. Ha nálam el megy a net, hivom a havert, aki a Tikomnál van, szintén nincs nála net.
Na ezt jol meg mondtam. :D

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1037) ToBeY válasza D@ni88 (#1035) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehet, ha teszel fel speckó programot,pl DUmeter.Gondolom a szolgáltató is tudja mérni ha akarja/akarná

(#1038) Noxy válasza D@ni88 (#1035) üzenetére


Noxy
veterán

On-line üfszolgálatnál megnézheted, hogy mennyit egerésztél a neten.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1039) D@ni88 válasza Noxy (#1038) üzenetére


D@ni88
addikt

csak ilyen nincs az ügyfélszolgálatban :D

(#1040) D@ni88 válasza D@ni88 (#1039) üzenetére


D@ni88
addikt

aszondjátok tuning? :D
tettem a 360R 3 legmelegedőbb cuccára ilyen kis rambordát :) mivel a vga-m most gariban van:) és le kellett venni róla a plusz hűtést na mind1 az a lényeg h feltettem és már 11-11,5ös snr-t mutat a 8,5-9 helyett :C újraindítani ég nem fogom mert most töltök fel kegyetlenül

[Szerkesztve]

(#1041) Tigi válasza Noxy (#1026) üzenetére


Tigi
őstag

''A Tikom szarakodik az emelésekkel le is irták hogy szadhat a net, amíg nem fejezik be.''

Hát, ezzel most nem mondtál újjat, hogy az átállás miatt szakadozik a net.
Nagyon jól tudom, hogy ezért mert nekem már az első héten emeltek és érdekes módon addig nem szakadt és annyira nem vagyok hülye, hogy ne tudjam, hogy mitől kezdett szakadni. :(((

''Van neted, meg böngésződ ahol ezt meg tudtad volna nézni''

Hogy te milyen okos vagy, csak éppen nem olvasod el azt amire válaszolsz.
Ha egy kicsit tájékozott lennél akkor tudnád, hogy csomagváltáshoz árajánlatott kell kérni a szolgáltatótól, mert a feltüntetett árak csak az új előfizetőkre vonatkoznak. :W

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1042) Noxy válasza Tigi (#1041) üzenetére


Noxy
veterán

Ha egy kicsit tájékozott lennél akkor tudnád, hogy csomagváltáshoz árajánlatott kell kérni a szolgáltatótól, mert a feltüntetett árak csak az új előfizetőkre vonatkoznak.

Ezt meg hol írják? Lehet hogy te akkor tájékozotabb vagy.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1043) D@ni88


D@ni88
addikt

na érdekes, így a lehűtött modemmel is ugyan annyira lőtte be magát a modem... szval ebben nincs nagy változás. DE, ugyannál az oldalnál most több mint 200kb-tal többet mérek

(#1044) Tigi válasza Noxy (#1042) üzenetére


Tigi
őstag

Idézet az Externet oldaláról:

''Az akciós árakat csak azok számára tudjuk biztosítani, akiknek a telefonvonalán a megrendelést megelőző 3 hónapban nem volt ADSL szolgáltatatás.''

Szerintem ez azt jelenti, hogy új előfizető. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1045) Noxy válasza D@ni88 (#1039) üzenetére


Noxy
veterán

Igen elnézést kérek tőled. Nincs ott:R
Tavaly még ott volt a rendszerben töltött idő, az adat mennyiség, meg a bejelentkezések ideje. Valaki csak meg erősít ebben, aki még látta ezt. Ja meg akkor 1 paswordel lehetett intézni mindent.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1046) Noxy válasza Tigi (#1044) üzenetére


Noxy
veterán

Igazad van. A kérdés az hogy ezt ők hogy értelmezik.
Most akkor gondolod, hogy valamivel kevesebb lessz, mint a lista ár.
Csak nem b@sz..inak ki azzal, aki má régóta náluk van. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1047) kigyi_23 válasza Noxy (#1045) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ja azok voltak a régi szép idők amikor még mutatta az ügyfélszolgálat :D
De sajnos rosszul mért mert ugyan mérte az átlagsebességet de a mennyiség rosszul volt feltüntetve mindig ezt onnan tudom, hogy többszörösét töltöttem le mindig annak amit kiírt :D
Egyébként mutatta az időt is na legalább azt korrekten és a jelszavas megoldás is jobb volt szerintem. :(

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1048) Noxy válasza kigyi_23 (#1047) üzenetére


Noxy
veterán

''és a jelszavas megoldás is jobb volt szerintem.''

Lehet de nem biztonságos.
Az 1ik forumon a csákó azt reklámozta, hogy küldjék el a router lementett konfigját oszt abba ő be állítja a konfigot, vagy ki javítja. Jah de van 1pár router pld: Repotec RP/IP 2014 aminek a konfigjábol ki lehet olvasni a notepaddal az ADSL felh..nevet meg a paswordot. Na most 1 ilyennel szépen át lehetett akkor konfigolni az Externetnél mindent. :D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1049) Kiskutya válasza Noxy (#1036) üzenetére


Kiskutya
veterán

kicsit irnal bovebben hogy akkor mit is lehet csinalnom? amugy valoszinu hogy azt a modemet kaptam mert marhara melegszik!

hmm...

(#1050) Noxy válasza Kiskutya (#1049) üzenetére


Noxy
veterán

Szerzel valahol 1 ilyent: [link]
Vagy veszel 1 ilyent: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.