Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spirit


Spirit
őstag

A tegnapi napon, Pünkösd vasárnapján délután jött egy feltehetőleg nem hivatalos levél,(nincs rajta bélyegző, se aláírás az alján, semmi) miszerint Budaörsön és a Xi. kerületben a helyi alapszolgáltató(EuroCable) és a UPC között megszűnik a szerződés,így a Chellos ügyfelek szépen ki lesznek rúgva,de semmit nem kell tennem, csak annyi,hogy bemegyek, és aláírok egy szerződést a Fibernet kábelnetért a EuroCable-en keresztül, és máris jön a 10mbit/512kbit(20/1 helyett, UPC) egy ezressel olcsóbban. Mindezt ki tudja milyen minőségben. Elméletileg haladéktalanul kellene bemenni aláírni ezt a gyönyörűséget.

A levelet itt nézhetitek meg, néz direkt nincs törölve, nem lényeg.
[link]
[link]

Na hát kéremszépen én nem fogok aláírni semmit a Fiberrel ennyiért főleg, így most a június 1-én induló ADSL2+-ra spekulálok, ami up to 24mbit/768, vagy 18mbit/1mbit, és havi 12k körül meglehet.(csak vonal bírja)

Szóval keresem sorstársaimat, találjunk ki együtt valamit, akár még Budaörs polgármestere is ugrálhat, a BKV tervezett bérletáremelését is ki tudta bulizni helyileg.

Jah,és mint egy UPC-s emberkétől megtudtam, ténylegesen felmondták a szerződést, de erről a UPC tájékoztatást, és felmondó levelet fog küldeni, ztermészetesen 30 nappal előre.(júliusi határidővel)

Ez talán valami ''reklámanyag'' lehet, amivel előre el akarják happolni a UPC-s ügyfeleket.

(#2) Nimrod


Nimrod
addikt

30 nappal előtte értesítenie kell a UPC-nek az előfizetőket, addig nyugi. Viszont ez egy veszteség lesz most nekik, mert elég sok helyen szolgáltatn/(t)ak chello-t eurokábelen keresztül.

szerk.:
Elolvastam még egyszer a levelet. Mi az hogy kizárólagos? Versenyhelyzet? Szabad szolgáltató választása? Ugyanmár.

[Szerkesztve]

(#3) ngabor2 válasza Spirit (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

érdemes utánajárni. ha valójában még utána is lesz szolgáltatás, akkor go to nhh.

(#4) Spirit válasza Nimrod (#2) üzenetére


Spirit
őstag

Azon gondolkodtam,hogy ez a levél nem törvénysértő-e.....Versenyhivatal, fogyasztóvédelem...Mi az,hogy 5 napot adnak?24-én kelt a levél, 29-én meg már szetrződést is bontanak?Közben a UPC nem is értesített?

Ugye egyszer az a bajom,hogy nincs másik normális netszolgáltató a környéken. Nekem fontos a sebesség, és ezen kívül ugye a Fiber marad 10mbit-el, és majdnem ugyan annyiba kerül, vagy ADSL 8mbit.
A másik probléma, hogy mégis milyen eljárás ez,hogy 5 nap alatt ki akarnak mindenkit kirúgni,és az orrom alá raknak egy papírt,hogy írjam alá, minden happy lesz, és kapom a netet ugyanúgy..jah,hogy más szolgáltató, más megbízhatóság, hasonló áron fele sebességgel?kutyát nem érdekel..

(#5) Nimrod válasza ngabor2 (#3) üzenetére


Nimrod
addikt

Áh, olyat nem merne meglépni az EuroCabel, hogy egy ilyen szóróanyagot körbeküld utána tagad. Habár...

(#6) Gabás válasza Spirit (#1) üzenetére


Gabás
addikt

asszem, elnézted a ADSL2 bevezetését, az egy éve volt június 1-én

(#7) Nimrod válasza Spirit (#4) üzenetére


Nimrod
addikt

30 nappal előtte kell értesíteni az előfizetőket, törvényileg.
Szerintem ez egy nagyon erőszakos beetetés tőlük.

(#8) Jégkokó


Jégkokó
veterán

A fiber nem olyan rossz, nálam az esetek többségében meg van a 8 megabit, adsl nél viszont rosszabb a helyzet, mert sok esetbe 4 megabitnél többet nem tud a vonal, így hiába van 8 megabit ha csak a felét tudja csak.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#9) ngabor2 válasza Spirit (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a fogyvéd fog elküldeni a nemzeti hírközlési hivatalba, mert ők az illetékesek. a gvh-nak is jelezheted, hogy mi van. de lehetőleg ne egyedül, hanem szedj ösze annyi embert, amennyit tudsz, akkor nagyobb a súlya a feljelentésnek.

bár előtte lehet, hogy jobb, ha a szolgáltatóhoz mész, és megkérdezed tőlük, hogy mi ez az ultimátum, és ha tagadnak, akkor együtt keressétek meg a tettest.

(#10) Spirit válasza Gabás (#6) üzenetére


Spirit
őstag

Háhh, tényleg... :B :B :B

Jézus, de bamba vagyok...Na akkor kérdés, kitől lehet Budaörsön rendelni..Azt se tudom milyen szolgáltatók vannak erre :)

(#11) Avicularia


Avicularia
veterán

lehet tudni ,hogy XI ker. mely részét érinti ez a dolog?

(#12) Spirit válasza Jégkokó (#8) üzenetére


Spirit
őstag

Te komolyan rábólintanál egy ilyen ajánlatra? 12,5k lenne a 10mbit/512kbit, miközben 13,9-ért 20/1-es net van UPC-nél.1,5 éve írtam alá 2 éves hűségnyilatkozatot, most meg át akarnak tolni a fiberhez? Ezért keresek közben normális alternatívát...

(#13) Jégkokó válasza Spirit (#12) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ki van zárva, hogy a 10 mega a fibernél 12 ezer ft legyen, mi fizetünk 9 ezret a 8 ért.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14) Nimrod válasza Jégkokó (#13) üzenetére


Nimrod
addikt

(#15) Spirit válasza Jégkokó (#13) üzenetére


Spirit
őstag

Igaz, valamivel kevesebb.Teljesen mind1, csak panaszokat lárok a Fiberre, és mindenképpen drágább, ráadásul a papíron lévő 12mbit/1024 nem igaz, a honlapjukon 10mbit/512-őt írnak.(emelés után)

Van 18/1-es ADSL2+ asszem, de 20-25k között, vagy 8 megás adsl, ami ugye messze nem lesz 8, vagy marad a 10-es Fiber, ami akkor megy, amikor éppen kedve van.

Egyébként már megvan az első sorstárs, itt lakik pár házra tőlem :D Gyűjtsünk aláírást. :C

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#16) Chili7


Chili7
őstag

Nekem Budaörsön a Mező utcában szintén jött egy levél az Eurocable-től , de ebben csak azt írják, hogy a kábeltévé csatornáiban veszünk észre változást.
[link]
Internet további alternatíváiról egy szó nincs.

(#17) Chili7 válasza Spirit (#15) üzenetére


Chili7
őstag

Az upc-nál már érdeklődtél?
Dobok nekik egy mailt!

Ki az, Mazsi?

(#18) Nimrod válasza Chili7 (#17) üzenetére


Nimrod
addikt

Arra a levélre majd jön is válasz egy hét múlva. :DDD

(#19) Spirit válasza Nimrod (#18) üzenetére


Spirit
őstag

Jah..:D

Egyébként nem, még nem érdeklődtem.Neked is Chellod van egyébként?Mert ha nem, akkor Neked miért küldenének?

Ahogy nézem az alternatívákat, egyre idegesebb vagyok, és egyre jobban kétségbe esek.

(#20) Chili7 válasza Spirit (#19) üzenetére


Chili7
őstag

Chello-m van. Ezért vagyok érintve én is. Közben eszembe jutott, hogy az ügyfél, az előfizető hivatalosan a munkahelyem, így lehet, hogy a levél már ott is volt pénteken.

Egyébként a hűségem lejárta miatt a héten bíztatatott az upc, hogy hosszabbítsak.

(#21) Nimrod válasza Chili7 (#20) üzenetére


Nimrod
addikt

Sajnos az semmit nem jelent, hogy a upc újabb hűséget ajánlott. Néha nem tudja a balkéz... ami mellesleg az összes cégre igaz.
Gondolom akkor dolgozónetes vagy, számlát te kapod, nem? Mert akkor minden mást is.

(#22) Spirit válasza Chili7 (#20) üzenetére


Spirit
őstag

Hosszabíts....hehh...Most rögtön aláírnék 5 évet, ha maradnának:)

Elméletileg nem postán jött a dolog, mert nihncs rajta bélyegző. Szerintem nem hivatalosan végigszórták a környéket. Holnap írj majd,hogy a munkahelyeden várt-e levél, oks?

(#23) Chili7 válasza Nimrod (#21) üzenetére


Chili7
őstag

Nem. Nem dolgozónet. Egyszerű előfizetés, ahol a vállalat az előfizető, és a szolgáltatási hely meg az én címem. Tehát a számlát nem én kapom.

Holnap utána nézek bent is. Valóban nem postán jött.

Amúgy itt még elérhető a té-lány is. Ahoz kell telefon, vagy valami? Mert az nálam nincs.

[Szerkesztve]

(#24) enmegenmegen válasza Spirit (#1) üzenetére


enmegenmegen
csendes tag

A történet 1szerű Szerintem!
A fibernet megvette az EuroCable-t.
Ennyi, innentől ő szolgáltat az EuroCable által kiépített hálózaton, amin eddig ''alvállalkozóként'' a UPC szolgáltatott.
Szerintem!

enmegenmegen
azaz mi :D

minden énem

(#25) Spirit válasza enmegenmegen (#24) üzenetére


Spirit
őstag

Olvasd el mégegyszer....nem, nem vette meg, mert pl a kábeltv továbbra is EuroCable marad.

Jah, és igen, T-com vonalon elérhető itt még vagy 20 szolgáltató, ami nagyjából úgy néz ki,hogy 1/2/4/8/18mbit 5-6-8-10-25k-s árakon, fiber(rettenetes miket írnak róluk) kábelen 12k-ért.

A 20mbit/1mbit-nek sehol nem látom a konkurenciáját 13900ft-ért..

1/2/4mbit iszonyú kevés 4 embernek, akik néha egyszerre neteznek.18mbit baromi drága...8mbit elég lenne,de még ha bírná is a vonal a 8-at, akkoris hatalmas visszalépés.a 18mbit ára meg nevetséges.Tehát? Fiber még a legnormálisabb 10mb/12k-ért,de volt,akinek 2 hétig nem volt telefonja pl., és nem is próbáltak semmit csinálni...sebesség hajnalban megy csak 5mbit fölé...Nem merek aláírni9 velük még egy év hűséget sem, hűség nélkül meg 18k asszem.

(#26) Flashcash válasza ngabor2 (#9) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Semmit nem fog tenni az NHH. A magyar távközlési szabályozásokból a kábeltársaságok kimaradtak, ezek a társaságok szinte bármit megtehetnek a saját hálózatukon.
-nem lehetnek JPE szereplők
-nem kötelezhetők arra hogy más szolgáltatót beengedjenek a hálózatukra
-nem vonatkozik rájuk semmilyen hurokátengedéses szabályozás
Ez van.

(#27) Chili7 válasza enmegenmegen (#24) üzenetére


Chili7
őstag

Én a kapott levélből azt veszem ki, hogy a EuroCable kihajítja a UPC-t, és helyette más szolgáltatónak ad lehetőséget.

(#28) Chili7


Chili7
őstag

Érdekes, hogy a Eurocable honlapján az elérhető internetszolgáltató a chello.hu linkje
:F

(#29) Brett apó


Brett apó
tag

A honlapjukat kár nézni,az mindig le van maradva legalább egy hónappal.

Na mi ketten megyünk majd szerdán a eurocable-hoz és kiderül,hogy mi lessz,ha más nem asztalborítás biztos :DDD

[Szerkesztve]

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#30) bambano válasza Nimrod (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A fibernetet szerintem nagyívben nem fogja érdekelni, hogy szegett-e az upc szerződést vagy szeg-e előfizetői szerződést, ha nem értesített időben. Kikapcsolják az upcos berendezéseket, lekötik a drótokat oszt jónapot.

Kábeltv-ben és kábeles internetben nincs szabad szolgáltatóválasztás. Azt csinálnak, amit akarnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Nimrod válasza Chili7 (#23) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha tlány van akkor adsl tehát kell telefon, ha tkábel akkor elvileg semmi más, de nem ismerem őket és nem is akarom.

(#32) Nimrod válasza Spirit (#25) üzenetére


Nimrod
addikt

UPC sosem szolgáltatott kábeltévét EuroCabel-es rendszeren.

(#33) Spirit válasza bambano (#30) üzenetére


Spirit
őstag

Remélhetőleg ennek még lesz visszhangja, és talán elindul valami abban is,hogy legyen szabad szolgáltatóválasztás itt is,mármint a kábelnél.Piacgazdaság van vagy mi a tököm.

(#34) bambano válasza Spirit (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A telefondrótot a matáv a te adódból meg egyéb állami pénzekből építette fel, majd kiprivatizálta. Amikor magáncég lett, bazi nagy előnnyel került a piacra, kapott infrastruktúrát, sok-sok előfizetőt, akik elvitték a céget addig, amíg újjáépítette a rendszert.

A kábeltv-ket meg magánpénzből, magáneszközökkel építették fel. Senkinek semmi köze hozzá, hogy a tulajdonos mihez kezd vele. Ha versenyt akarsz, építs másikat.

Szerk: a piacgazdaság nem ellentétes a magántulajdon védelmével, sőt, a tapasztalat szerint együtt jár. A piacgazdaság az, ha építessz másikat.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Spirit válasza bambano (#34) üzenetére


Spirit
őstag

Ne vitatkozzunk, részben igazat is adok Neked, de ez nem az a topic.

(#36) Brett apó


Brett apó
tag

Egész nap nem volt netem,csak most este jött vissza és ahogy látom már a fibernet hálózatán vagyok.

Napközben fölhívtuk a upc-t és kiderült,hogy a eurocable-nek új tulajdonosa van és ő bontotta föl a szerződést velük.Gondolom ennek az új tulajdonosnak van valami haverja a fibernél.....

Engem az dühít,hogy 4-5 ember így elbassza 1-2ezer ember netét is :((( :((

ja amúgy a sebesség 1M/250 szóval szánalmas :(

[Szerkesztve]

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#37) szasza_xp válasza Spirit (#35) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Nos,

1, Nem tudom, hogy hol láttad, hogy jön az ADSL2+, mert annak a linkje engem is érdekelne. Meglátásom szerint 2008 tavaszáig nem lesz a T-com nál emelés, de karácsonyig tuti. (Még a mostanit sem heverték ki. )
2.Lehet, hogy a chello 20 Mbit, de a torrent elvileg alig megy vele, olvasd el az indexet elvileg már dumálnak róla több it fórumon, de mivel nem ingem, ezért nem is nagyon nézem, ha meg nem letőltési őrült vagy, akkor meg minek a 20 Mbit én a fiber 8 Mbit-vel bőven boldog vagyok. :)
Ha meg az alacsony ping a lényeg mint a CS-ben vagy a WOW-ban akkor ADSL...
Ha meg már ADSL akkor keresd meg a Datanetet vagy a Pantelt. A Pantelnek mintha lenne Pesten ADSL2-je de mondjuk az egy másik story...

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#38) nofi


nofi
őstag

Én ma olvastam el a levelet, totál kiborított :W .
Nekem chello mediumom van vagy volt, már azt se tudom, mert jelenleg be van lassulva az egész. Szóval fibernetnél 2 éves hűséggel kapok egy feleakkora feltöltésű netet, hát remek mitnemondjak...
Igazából én sem tudom mit lehetne tenni, de holnap felhívom a chellot, hátha mond vmi opciót budaörsre, de azért parázok h hétvégén netoltás van ha nem térek meg :F .
Ez Magyarország...de most ebbe ne menjünk bele :Y

Xbox GT: nozsolt

(#39) Chili7 válasza Spirit (#22) üzenetére


Chili7
őstag

Nah, nem véletlenül nem voltam tegnap. Lekapcsoltak egy szó nélkül a gecik. Hívtam az upc-ot, mondták, hogy ez van, egyoldalúan kivágták őket, és hogy menjek az eurocablehoz és majd netelhetek tovább fiberneten.
Eleve nem szeretem, ha így rám kényszerítenek valamit, s ráadásul nem is ismerem. Úgy hogy utána nézek t-online fronton. Meg azér Fiberneten is.

Milyen szolgáltatás várható a fibernettől? Nem igen van dőm utánna nézni mert dolgoznom is kell, otthon meg nincs net.

Jah, levél a céghez sem jött.

(#40) Chili7 válasza Nimrod (#32) üzenetére


Chili7
őstag

''UPC sosem szolgáltatott kábeltévét EuroCabel-es rendszeren.''

Nálunk igen (Budaörs, Mező u.), most nem tudom, hogy mit szolgáltatnak, de egy fokkal jobb jelminőséggel teszik, mint tegnapig az upc.

(#41) nofi válasza Chili7 (#39) üzenetére


nofi
őstag

Én most tettem le a telefont. Egy kedves női hang közölte, hogy többekközt budaörsön is a EuroCable rendszerekről ki van rúgva a Chello és ezt állítólag ők is most tudták meg nemrég, ezért nem tudtak értesíteni és sajnálják -> ergo vmi nagyon nagy humbuk van itt.
Fibernet maffia... ;]
Szóval részemről nincs más, ma bemegyek megtérni ugyanis tegnaptól ''észrevétlenül'' chello mediumról 1024/256 os netem lett és elvileg hét végén akár be is szüntetik én meg nem engedhetem meg azt a kényelmes pár hetes ADSL beszerelési eljárást, meg szerződéskötést ami még opció ebben az esetben. Bár 2Mbit-ről kemény 2.6 ra emelték itt anno, szóval részemről marad a kábel ugyanannyiért mint eddig, de feleakkora feltöltéssel :O

Xbox GT: nozsolt

(#42) Chili7


Chili7
őstag

chello medium 2 év hűséggel ...............6.900 Ft............ .5120/768 kbit/s
fiber Multi csomag 2 éves hűséggel:.... 6 900 Ft .............4 096/256 kbps

...és kérdés, hogy mennyire stabil.

Ennél jobb ajánlatot nem adnak, most hogy így rákényszerítenek? Van náluk valami letöltési korlát?

Brett Apó! Ezt az 1M/250-et melyik csomagukkal nyújtják?

[Szerkesztve]

(#43) Chili7 válasza nofi (#41) üzenetére


Chili7
őstag

Most, hogy én nem csináltam més semmit, elvileg nekem is rátették a modememre a fiber netet? Gyorsan hazamegyek lemérni.
2 hét mire bekötik a tonline-t?
Chello mediumról kaptál egy fiber midit? Nekem kkor extrémrők gondolom adtak egy fiber multit.
Az a bajom, hogy holnap jár le a 2 év hűségem a chelloval, és vissza akartam egyet menni mediumra, de hát eze esetben akkor a múlt heti 10M/1M helyett kapnék1M/256-ot. :Y

(#44) Brett apó válasza Chili7 (#42) üzenetére


Brett apó
tag

Azt nem tudom,sztem csak adtak valami sávszélességet,hogy tudj netezni míg meg nem kötöd náluk a szerződést.

A multi csomagegyébként 5120/384 a levél hátoldala szerint. Szóval kiváncsi leszek melyik lessz az igaz... azért a szerződést majd átolvasom és ha nem ezek a számok vannak ott orruk alá tolom a papírt ;]

[Szerkesztve]

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#45) mmalna válasza Brett apó (#44) üzenetére


mmalna
csendes tag

Hát én megnéztem a cég történetét gödöllő város pert nyert ellenük hasonló kábeltévés ügyben. A HIF megbírságolta őket többször pl a hibabejelentési rendszerük nem az ÁSZF-ben meghatározottak szerint működik. Érdemes megnézni a honlapjukon szereplő adatokat is mert ott nem 5120/384 szerepel plusz nincs fent a hűségidő nélküli díj is plusz ha megkötöd a szerződést x év hűségidővel és az lejár de te nem kötsz újabbat x évre akkor - a többi szolgáltató gyakorlatával ellentétben akik hagyják a díjaidat változatlanul ugye mégiscsak hűséges voltál x évig - ők azonnal a hűségszerződés nélkülire emelik!!!

Ha valaki mégis kötni akar velük netes szerződést akkor az mindenképpen olvassa el még előtte az ÁSZF-jüket is Mindenért lehúznak valamivel még ha Ők a hunyók akkor is!!

A rendelkezésre állásukról csak annyit hogy a megcélzott érték 95% elég gagyi egy ilyen ''nagy'' cégtől (több mint 200e előfizető) mig a T és az UPC -nél ez 99% főleg annak a tükrében hogy a rendelkezésre állási időbe nem számít bele az előre bejelentett karbantartások miatti időkiesés. Az meg felettébb elgondolkodtató hogy éves szinten 20 órás karbantartási kiesést írtak az ÁSZF-ben akkor hogy is van ez mert szerintem 365*24-20/365*24 az nem egyenlő 95 %-al!!!!. :P

Plusz amit még érdemes tudni annak aki szerződést köt:

a csomagok garantált ÁSZF-ben rögzített kötelezően nyújtandó sebességei

Csomag Letölt(garantált/cél) Fel(garantált/cél)
Mini >=64K/128 >=32K/32
Midi >=64K/256 >=32K/64
Multi >=64K/512 >=32K/128
Maxi >=128K/768 >=32K/128
Mega >=128K/768 >=32K/192

Tehát írhatnak ennyi meg annyi megabitet ha nekik nem kell ezt megközelítőleg sem biztosítani sőt továbbmegyek még célként is csak nevetséges értékek szerepelnek itt nézzétek meg bármelyik más szolgáltatóét sokkal korekktebb. :W

A lényeg mindig az apróbetűben és az ÁSZF-ben van, a többi csak púder!!!!

(#46) mmalna


mmalna
csendes tag

A tegnapi napon volt egy nagyon velős beszélgetésem a Fibernet ügyfélszolgálatával netes ügyben az ominózus levélen lévő egyik mobil végén lévő hölgytől szerettem volna megtudni hogy milyen egyébb paraméterekkel tudnak még netet nyújtani (pl hűségidő nélkül stb stb a jelenlegi csomagomhoz foghatót tudnak-e ajánlani (UPC 5120/768 7200Ft Dolgozónet) főleg a feltöltési sebesség érdekelt mivel ezt használom melóhoz:).
A fnet által delegált ügyintéző nem tudott semmilyen információval szolgálni ergó nem kaptam választ semmire de azt szajkózta egyfolytába, hogy az adataim megadását követően még a csütörtöki napon az üzletkötőjük fel fog keresni. mire én szépen megkértem a hölgyet legyen szíves egy üzletkötő számát megadni és akkor majd én informálódom nála hogy egyátalán lehet-e valami hasonló (ez egy nagyon szerencsétlen állat) csomra szert tenni náluk, hamár az ügyintéző azt mondta hogy az üzletkötő tud segíteni. de sajnos az üzletkötő számát nem lehet megadni.
Milyen cég ez az ügyfélszolgálat nem tud felvilágosítást nyújtani. tudja hogy ki tud de azzal csak személyesen (értsd a saját lakásodban a szerződéskötéskor) találkozhatsz. Minek jöjjön ki az üzletkötő hozzám ha pl nem tud nekem megfelelő paraméterekkel kalkulált szerződési ajánlatot tenni??????????? :Y
Szerintem ezt csak azért így intézik mert a hirtelen net és TV nélkül maradt birkák ''értsd azokat alatta akiknek nincs türelmük vagy lehetőségük esetleg hozzáertésük hogy szétnézzenek a piacon'' úgy is aláírják a szerződést nemtörődve azzal, hogy ugyanannyi pénzért minőségileg egy katasztrófát kapnak de akkor a cégnek már mindegy megvan a sok 1 és 2 éves hűségnyilatkozat ha el akarsz menni akkor meg fizess és nem is keveset lásd az ÁSZF-jüket!!! a hűségidő nélküli csomagok majdnem kétszer annyiba kerülnek náluk. :W



[Szerkesztve]

A lényeg mindig az apróbetűben és az ÁSZF-ben van, a többi csak púder!!!!

(#47) shabbarulez válasza mmalna (#45) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ezek szerint a UPC ÁSZ-jét még sosem néztem át, ha neked ezek meglepő értékek.

Megsúgom UPC ÁSZF-ben a rendelkezésre állás minimális és célértéke 95%, szó nincs benne 99%-ról. Annyit az ADSL-nél szerepel nagykerben, de ha egyes ISP-k ÁSZF-jét megnézed van ahol ők is kevesebbet vállalnak be pl. 98 vagy alatta.

A csomagok garantált minimum értéke UPC-nél sem túl magas minden csomag esetén 100/32 kbps. A célértékek magasabbak hisz a maximum értékek is magasabbak UPC-nél így ez értelemszerű.

Minimum 512/64 kbps
Medium 1024/192 kbps
Extreme 2048/256 kbps
Professional 3072/256 kbps

Egyébként nincs 200 ezert szélessávú ügyfele Fibernetnek, annál ők kisebbek. A UPC-nek van 250 ezer, Fibrnetnek 40 ezer körül.

[Szerkesztve]

(#48) Desiro


Desiro
csendes tag

Ma voltam a budaörsi Eurocable ügyfélszolgálaton. Volt ott felfordulás rendesen, bele is telt jó pár percbe mire egyáltalán bejutottam. Ott egy ügyintéző felvilágosított: az Eurocable hálózatát felvásárolta a Fibernet, és mivel a Fibernetnek is van VoIP, és internet szolgáltatása így megpróbáltak megegyezni a UPCvel. Ez persze nem sikerült, így a UPC pénteken közölte, hogy felmondja a szolgáltatást 29-én éjféltől. (Vicces ebben, hogy a UPC hibabejelentőnél meg az eurocable-re mutogattak) Most itthon a Fibernet biztosít egy minimális internet elérést 5 napig, ami kb arra, jó, hogy megnézd az emaileket. Jah még azt is mondták, hogy majd mindenkihez kimegy a UPC és elviszi a modemet. Hitegetés is volt rendesen: ha most valaki megköti a szerződést akkor még aznap elviszik neki az új modemet, és felkonfigolják neki (állítólag csak Budaörsön 80 szerelő dolgozik). A másik az volt, hogy a fibernet is fog majd sávszélességet emelni, valamikor télen...

Nem túl jó kilátások az biztos, főleg, hogy én fokozottan hátrányos helyzetű vagyok, hisz alig másfél hónapja váltottam adslről, így még másfél hónapig csak listaáron tudnék adslhez jutni az meg elég kiábrándító...:S

Ezek egyenlőre a tények, gondoltam megosztom mindenkivel a mai tapasztalatokat.

U.I.: Valaki írta még előlrébb, hogy ''ADSLnél sokáig nem fognak sávszélességet növelni, mert ez is elég sokban volt a T-comnak.'' Én benne vagyok a távközlésben elég rendesen, és elmondhatom, hogy a T-Com nem egy szociális intézmény, és ha nem lenne benne nagy üzlet akkor nem emelnének semmit. Az infrastruktúra már régen le van fektetve sok évre előre. (Sávszélesség növelésnél látott már valaki olyat, hogy kicserélik előtte a földben, vagy az oszlopon a kábelt?) :). Sávszélesség emelésnél a T-Com egyszerűen felszabadít egy köteg kábelt, és már meg is van a sávszélesség emelés. Aki az emelést megszívja (és természetesen megfizeti) az a szolgáltató, mert új trönkvonalakat kell bérelniük a T-com irányában, hogy meglegyen a megfelelő sávszél. Egy ilyen akcióval a T-com szépen megduplázza a bevételeit, miközben mindenki azt hiszi, hogy ezt jótékonyságból kaptuk. :)

(#49) shabbarulez válasza Desiro (#48) üzenetére


shabbarulez
őstag

A fibernet is most emelt sávszélt ahogy az összes többi ISP is. Nem hiszem hogy télen újra emelnének, max akkor ha majd újabb minden szolgáltatót érintő emelési hullám lesz. Arra meg egyhamar ne számíts, majd ha lesz nagy valószínűleg akkor is a Tíkom lesz a kezdeményezője ahogy eddig is ő volt, a többiek meg csak utánuk emelnek kényszerből.

Ha tényleg benne vagy a távközlésben rendesen akkor talán nem kellene ilyen sületlenségeket leírnod. ;) Az emelés az messze úgy megy ahogy te elképzeled. Megsúgom az ügyfelek felé a kábeleknek nincs végletelen sávszélesség kapacitása, az alkalmazott technológiák áthágva a fizika összes törvényszerűségét nem skálázhatók a csillagos égig. Az ADSL technolóiga már az előző emeléseknél is nagyon sok ügyfélnél beleütközött a technológia korlátosságaiba, a legutóbbi emeléskor pedig ez már tömegesen jelentkezet, ezért is volt ez csak egy PR marketing emelés, nem pedig valós, de ez nem csak ADSL-re igaz, hanem kábelnetre is.

Komoly infrastruktúra fejlesztés nélkül nem lehet igazán tovább lépni, csak PR marketing értékekkel. Lehet olyat csinálni mint ahogy nyugaton is csinálják, hogy kapjon mindenki up to 24 Mbps-et, aztán abból annyi marad amennyit a vonala épp bír. De a vonalak többsége messze nem bír ilyen sebességet, annál pedig akinél pl 2 Mbps a maximum ami elérhető, hiába kap papíron up to 24 Mbps-et attól még semmivel nem fog gyorsabb lenni a netelérése. Márpedig az ADSL elérhető maximuma erősen a vonali jellemzők függvénye, távolság, kábelminőség, stb. [link]

Senki nem beszél olyat sületlenséget hogy emelés előtt ki kell cserélni a kábeleket. Miért is tennének ilyet a lefektetett infrastruktúra több évtizedes beruházás, nem cserélik le 1-2 évente ad hoc emelésenként. Különben is ha ez olyan 1xűen megoldható lenne nem rezet cserélnének újra rézre aminek semmi értelme nem lenne, hanem rezet optikára. De az túl drága is hosszadalmas lenne. Ezért csak részleges szakaszok leváltása várható optikára, majd ha lesz átfogó infrastruktúra fejlesztés, de egyelőre még semmi konkrétum nem látható ebből.

Ami biztos hogy lesz, csak a mikor a kérdéses, de pár évig még biztos várni kell. És ha lesz is az is csak a nagyvárosokat(a száz ezer felettieket, első körben pedig biztos hogy csak bp-et.) fogja érinte nem a teljes szolgáltatási területet. Ha tényleg benne lennél rendesen a távközlésben akkor tudnod kellene, hisz ezek teljesen nyílvánvaló tények hosszú évek óta milyen trendeket követ fejlesztések terén a távközlés világszerte és mi is ugyanezeket a trendeket követjük ahogy eddig is. Ezért is jól megjósolható előre hogy mi lesz hisz ugyanaz történik nálunk is mint a fejlett államokban csak némi fáziskéséssel. Egyedül ami nem jósolható meg pontosan az ennek a fáziskésésnek az időtartama.

[Szerkesztve]

(#50) ertekelek válasza shabbarulez (#49) üzenetére


ertekelek
csendes tag

Sziasztok!

Felháborító ez az egész eljárás!
Mi a XI. kerületben lakunk. Az Eurocable-től kapunk TV-t, ehhez két hónapja rendeltünk telefont és internetet. De az utóbbi kettő kapcsán közvetlenül az UPC-vel állunk szerződésben. Nem érdekel, hogy ki kit vágott át, szolgáltassák azt, amire szerződtek!
Az egy dolog, hogy a TV-csatornák felét átvariálták egyik napról a másikra, holott üzletpolitikájuk szerint ügyelnek arra, hogy minden ilyet széleskörű fogyasztói felmérés előzzön meg. Végülis a csatornákat változtatgathatják, még a szerződés szerint is, ez az Eurocable dolga.
De az internet és a telefon nem. Ott az UPC-vel állunk szerződésben. A UPC ÁSZF-jében pedig 60 napos felmondási idő van a szolgáltató részéről. Nem 1 vagy 2 vagy 30, hanem 60! Ezt csak Magyarországon lehet megtenni.
Aztán ez a bedobott gagyi, hirtelen megszerkesztett és agyon-fénymásolt levél! A bedobott különféle, névtelen pizza-reklámok sokkal igényesebbek. De ezt Ti is láthattátok az egyik korábbi hozzászólásban belinkelve.
A Fibernet honlapján valóban 4096/256-os csomag van, nem tudom, hogy lesz ez kívételesen az eurocable területén 5120/384, ahogy ez a papirfecnin is szerepel. Nekünk ugyanis a UPC chellojánál ''medium'' csomag volt, fogjuk rá, hogy ez felel meg annak, árban is. Bár a feltöltés csak fele akkora!
És a telefon! Ott azért van változás a dijakban, lett pl. kapcsolási dij, illetve a percdijak is pár forinttal magasabbak.
Szóval ez a helyzet.

Szerintetek mi a jobb, egy Datanet YoNeked 4M/256K-s csomag, vagy a Fibernet hasonló csomagja?
Tudtok arról, hogy a Fibernet-nél lenne adatforglami korlát? A UPC-nél 250 GB volt, amivel azért együtt lehet élni.

Üdv:

ertekelek


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.